Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Frp yine zarar veriyor....

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

Hehe bu sosyologların tu kaka dedikleri olay bir Tiyatro kuramı aslında daha doğrusu kuramın bir kısmı. Yabancılaşma.

Yani okuldayken bana Sinema Kuramları hocam bol sakallı bol ünvanlı bir profesör bunu kabul ettirmeye çalıştığında "bırakın bu boş işleri hayatta karşılığı varmı" deyip sınıftan çıkmış ve dersede bir daha girmemiştim.

Kişisel veya toplumsal tabularını uygulamak için yer arayan küçük insanlar (bakınız sade hayat süren Amerikan ailesi problemleri) bir araya geldiklerinde içlerinden en Mantıklı! fikir ortaya atanı kabul edip ona göre hareket ederler tartışmazlar, yargılamazlar sadece yaparlar.

Bugüne kadar cümle hayatımda midemi bulandıran insanlar oldular kendileri hep. Hiçbir şeye karşı şiddet hisleri beslemedim ama bu insanların birisiyle karşılaştığımda nedense içimde bir nefret yükseliyor her seferinde.

Neyse dağıldık...[hline]"Onzac" Clan Martian Artist
"Ederan" Clan Fixör
"Story of SadButcher"

There are 10 types of people in the world, those who can read binary, and those who can't.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sly-One, 21 September 2003 20:40 tarihinde demiş ki:
... frplar vs. selametçiler ...[hline]Güçlü ve şanslı olanlar genellikle yalnız olanlardır... -Xar
Baturaabi 8 Eylül 2003 Saat 22.21 de demiş ki :
Ya resmen Kamp kuruyollaw ya..

Bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına karşıyım ben de...

Zuahah :)
Koptum..[hline]Imzam = Ernesto Guevara de la Serna
IcQ UiN = 488945
E - MaiL = [email protected]
NøT= *immune to terlik shield sahibidir*

[Bu mesaj Sypro tarafından 22 September 2003 13:09 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bazen düşünüyorum da. timestop atıp sonra two handed swordumu çıkarıp sevmediğim bütün insanları kessem, sonra meclisin ortasına bir fireball bir bigby's crushing hand atsam, sonra hide in shadows yapıp *9 backstab modifierle bunu yazan gazetecileri parçalasam, sonra da bir pit fiend çağırıp o psikologları öldürsem.
hmmmm.... çok hoş olur :)
Sosyal ağlarda paylaş

Oyyy çok fena çoook....

Size çok zamansız ve gereksiz gelebilir ama; Imam Gazali'nin bir lafı var: Ademoğlu kendine benzeyene muhabbet besler. demiş

Gazali ne kadar filozoftur ne kadar din adamıdır elbette tartışılır ama ben bu sözüne çok takılırım. Pek çok ilişkiyi ve sorunu açıklayabiliyor. FRP ların bu denli dışlanmasının korkulmasının sebebi - kendilerine benzememeleri. Metalcilerin de öyle.. Toplumdan ne kadar uzaklaşırsanız o kadar itilirsiniz. Zincirleme bir reaksiyondur. Ayni zincirin diğer ucu SİZ kendinize benzeyenleri bulur onlara muhabbet beslersiniz.. Bakınız Paticik forumları. Neden buradasınız? Neden birbirimizi seviyoruz? ÇÜNKÜ BİRBİRİMİZE BENZİYORUZ!!!!

Birilerine benzemek ve kabul görmek de ayrıca bir ihtiyaçtır ama bunun muhabbeti çok uzun ve tartışmaya açık. Hiç dikkatinizi çekti mi, PKK göstericileri ile futbol taraftarları ne kadar birbirine benzer? Beraber dayak yemek onlara iyi gelir. Aslında ne devgenç ne beşiktaş asıl amaç ait olmak ve içinde BİZ geçen cümleler kurabilmek, kendi dahil olduğun BİZ lafını çok kişiden duymak...

FRPların sevilmeme sebebi de budur abi. Farklı. Zencileri de bu yüzden yaktılar. Gazali'nin lafını boşa atmayın adam iyi yakalamış.
Sosyal ağlarda paylaş

Doğrudur frp zarar verir.....ama salakların eline düşerse!!

Bi gazetede okumuştum,bi kız frp yi kullanarak sevgilisine babasını öldürtmüş.Tobe tobe......Kız oyundaki dark lord yerine babasını koymuş,sonra bunu öldür demiş..bizim aptal aşık da gitmiş herifi öldürmüş.....

Türkiyeye ulaşınca bu haber tirajı en yüksek gazetelerden birinde başlık

FRP ÖLDÜRÜR.......................[hline]Günümüzün dünyasında
Hepsi aynı hepsi ala
İsa Musa Muhammed Buda
Neyin varsa bilmiş senin!
Sosyal ağlarda paylaş

ya harbi neden bi dernek falan kurulmuo bu konu ile ilgili neden basın bültenleri protestolar vs eylemler gerçekleşilmio ?yani clupler falan oluşturula bilir sonuçta.tabi bunlar hiçte kolay işler deil ama her kez hakkını savunmalı bence![hline][b] Ehem Ehem Blabla bla balablabla
[b]

Sosyal ağlarda paylaş

said:
unity100, 22 September 2003 21:24 tarihinde demiş ki:
frp oynayan kusak daha yasca dernek kurmanin yukunu kaldirabilecek olgunluk ve bilince erismedi de ondan.

valla benim tanıdığım bir sürü 20 - 30 yaş arası frp oynayan kişi var. Yükünüde kaldırırlar bilinçlilerde ama sallayan yok adamlar zaten kendilerini kapamış oyuna dalmışlar. Gazete kimmiş neymiş...[hline]Fierce is my blade fierce is my hate born to die in battle, I laugh at my fate

closest one to aket atum

member of the Comachero enstitüsü

Felsefe Yapmaya Çalışan Aptal Kızlara Hayır
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 22 September 2003 06:50 tarihinde demiş de ne güzel demiş ki:
hala bahsettiğiniz haberi bulamadım[hline]I WILL crush yar bones!!! garrr

Bonecrusher ı kutluyorum (bu threadi açan kişi olarak)

Burada frp öldürür yazısını gördünüz ve hemen frp gazı olup sosyologların ne kadar anlamsız işler yaptığından ve insanların hemen frp cilere cephe aldığından yakındınız.

Ama birinizde gazeteyi açıp (alıp ta değil mutlaka birilerinde hürriyet vardır) ta "yaa şu haberi okuyayım da bakayım tam ne demişler " demediniz.

Deseydiniz thread in gelişimi çok farklı olurdu heralde

İşte.... frp sizi bu hale getirdi
[hline]Aket Atum founder and the mentor of the Comachero ensitüsü

Comachero enstitüsünün yeni yerine buyurun
Felsefe Yapmaya Çalışan Aptal Kızla Hayır !!!

[Bu mesaj Aket-Atum tarafından 23 September 2003 16:14 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Jadelith, 23 September 2003 16:40 tarihinde demiş ki:
nesin sen psikolog mu yoksa gazeteci mi. ona göre laf edicem de.

Kusura bakma ama kişinin hangi meslekte olduğuna göre cevap vermen ne kadar doğru bilemiyorum...

Bu arada gazateyi okumadım fakat şu bir gerçek frp oynuyupta
haksız yere yanlış muamele gören kişi sayısı ne yazık ki fazla.[hline]"Sword is a weapon. Swordmanship is learning how to kill. No matter what ideals you claim how you call it, that is the only truth" Hiko Seijuro

"Öğretmek kendinde başlar.İlk önce kendine öğret sonra başkasına"
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ssj4songoku, 23 September 2003 17:23 tarihinde demiş ki:
Kusura bakma ama kişinin hangi meslekte olduğuna göre cevap vermen ne kadar doğru bilemiyorum...

topiğin başlığını ve de muhtemelen ilk postu okumuş bir kişinin böyle bir cevap vereceğine inanamıyorum. lütfen tekrar deneyiniz.

said:
Aket-Atum, 23 September 2003 17:44 tarihinde demiş ki:
ne psikolog um ne gazeteci

hadi bakalım

sana gelince canlı. sen kimsin ki insanların sevdiği uğraşlara "şu şu sizi bu hale getirdi" diyebiliyorsun? bir mantıklı açıklama yapmadan başkalarının hobilerinin onları kötü yönde etkilediğini söylemeye nasıl cüret edersin? sen kim oluyorsun da ailemin bile bana kızmadığı bir konuda "frp seni bu hale getirdi" diyebilirsin? madem ne gazetecisin ne de psikolog, konuyla alakan olmamasına rağmen ne için atlıyorsun? madem bana "hadi bakalım" gibi laubali konuşacak kadar rahatsın, bu konuyla olan ilgini açıkla da sana bir şey yazabileyim.

herife bak ya. hayatında frpnin f sini duymamış, gazetede gördüğü bir düşünceyi gelmiş copy&pastelemiş.

yakınlarda kasap varsa git koyun beyni satın al belki işine yarar.
Sosyal ağlarda paylaş

saçmalayanlardan sıkıldım da ondan. normalde sakinimdir ama bu konuda olamıyorum.
ya normal bir tartışmada geçse bu konu ok, bişi demem. ama kafalarından birşeyler sallayarak tartışınca insanlar, sen ne kadar mantıklı şeyler söylesen de sonuçta boş konuşuyosun. ben de öylelerden sıkıldım...
Sosyal ağlarda paylaş

Bu nasıl bir çocukluktur anlamadım.. Böyle saçma bir haberi kafadan sallayıp insanların kızmasını sağlamak... Kalitesizlik örneği sadece... Buradaki insanlar tabii ki böyle yakınacaklar, hatta sosyologlara laf edecekler. Bunun da FRP ile uzaktan yakından alakası yok. Çünkü bu güne kadar çok çektiler, hala da çekiyorlar bu tür mesajlardan dolayı. Biliyorum çünkü aynı dertleri ben de yaşıyorum. Aile ve akrabaların bakışı bile değişiyor "FRP oynuyorum" diyince. Bunu uyuşturucuya başlamak gibi bir şey olarak görüyorlar... Peki bu kimin suçu? Kim kışkırttı bu kadar insanı gençlerimize karşı? Başta gazeteler (özellikle Milliyet) ve sosyologlar... 3-5 parça para ve ün kazanmak için TVye çıkıp kendilerini şebek ettiler, toplumu yanlış yönlendirdiler... Burada o kadar yakınılmasının sebebi de onlar yoksa ne bu yazdığın uydurma haber ne de başka bir olay... Sadece biriken olayların çıkardığı sonuç bu. Bu thread da tetikçi oldu...

Ha, FRP'nin zararı yok mu? Eğer oynayan kişinin karakteri yeterince sağlam değilse tabii ki zararı olabilir. Ama zaten bu oyun okey gibi tavla gibi herkesin oynayabileceği bir oyun da değil. Nedir bu didişme? Sahte gündemler yaratma, reyting arttırma ve öne çıkma hırsı yüzünden bu kadar genç insanı topluma küstürme, ailelerini akrabalarını ve çevrelerini onlara karşı cephe aldırma çabası nedir? Nedir bu yalanlar..?

Burada bu threadi açıp "eğlenen" kişinin de kanaatimce ne o biraz ün kazanıp TVye çıkayım diyen ve bunun için mesleki şereflerini iki paralık eden sosyolog ve psikologlardan ne de reyting arttırıp daha çok satmak uğruna gençlere savaş açan kalitesiz ve yalan dolu gazetelerden farkı yok.. Kendince ün ve "reyting" kazanayım demiş, o kadar. Tabii bize laf etmeden önce FRP'nin bizi değil onu ne hale getirdiğini incelesin bir, belki fırsat bulur tekrar düzelmeye...

Yazık... Bu kafalarla bu toplumun gittiği yere bakıyorum da...
Sosyal ağlarda paylaş

Gerçekten de BİZİ anlayamıyorlar. Anlayamadıkları şeylerdende korkuyorlar doğal olarak. Tarih boyuncada böyle olmuştur hep. Bir sürü bilim adamını (adlarını teker teker sayamam kusurabakmayın) da bu yüzden öldürdüler. Hatta galata kulesinden miydi ordan biyerden adam boğazı uçarak geçmiş. Bizim mal padişah ve adamlarıda ona şeytan demiş. Öldürmüşler tabi hemen. Hay allahım ulan adam uçmayı başarmış sen de öldürüyosun. :D bir sürü bööle şey var millet korkuyo açıklayamıyo anlayamıyo sonrada kötülüyor ve "hadi öldürelim o kötü kaka taş atın kırın kafasını yada durun asalım belki adam uçmayı bulmuştur neme lazım belkide uçak falan yaparda bir yere gitmek için aylarca yürümeyiz. belkide adam dünyanın yuvarlak olduğunu bulmuştur. Aaaa olmaz ööle şey, dünya bir kaplumbağa ve öküzün üzerinde duran bir tepsi. (orta çağda kilisenin dünyanın şekliyle ilgili teorisi) Hay allahım ne diyim ki ben.
İnsanlar anlayamıyor ve dolayısıyla anlayamadıkları şeyleride kötü sanıyorlar. Kardeşim FRP oldukça yararlı bir etkileşim bimnennesi. Ben şahsen frp sayesinde ingilizcemi 2 kat arttırdım. Okuma alışkanlığım genelde haftada 2-3 roman kadar. İnsanlarla konuşurken onları gözlemleyip hal ve tavırlarını önceden anlayabiliyorum. Söyliceğim şeyleri önceden kafamda tartıyorum ve öyle söylüyorum. Daha etkili oluyor . tıpkı Caramon Majere gibi. Ama bazen Bana kıt kafalı diyorlar.
:-P her neyse yani sonuçta Kırmızı ışıkta geçmeyelim geçenleride uyaralım ayrıca sigarada sağlığa zararlıdır...[hline][/b]F-R-P konuşmalı barbut oyunu...[b] Bla Bla Bla en iyisi FRP kardeşim ne konuşuyonuz ööle kocakarılar gibi. Cık Cık Cık...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...