Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sagir Oda ve felsefesi

Baggio

Öne çıkan mesajlar

Turkiye'deki bu en dandik efektli, ozensiz, vatanseverlik temasini konu alan dizimiz hakkinda ne dusunuyosunuz arkadaslar? :p

Ben artik olaylarin icinde felsefe ariyorum, yani bazi yerlerde "nasil cekilir biliyoruz da biz biraz da komedi pesindeyiz" mesaji veriyor dizi resmen bagira bagira.

Ornek:
Aras Dagli (esas oglanimiz) surune surune bir tepenin kenarina geliyor, nisan aliyor, iki kursunda iki adami oldurecek ve siperden cikmasina gerek kalmayacak. Sonra vazgecip ayaga kalkiyor, RATATATA tariyor hepsini CS oynar gibi, sonra tepeden asagi kosup bullet time aciyor, son adami da o sekilde aliyor :p

Dizideki butun silahlar plastik, hadi plastik olsun, ama adamlar AK47'li sahneyi dibine kadar zoomlayip cekmisler inadina yapar gbi, tahta olmasi gereken yerde dandik plastik var, birlesme yerleri falan bile belli acikca. Hele 1-2 bolum once bi bomba yapmislardi, atom bombasi cekirdegi gibiydi, icinde "kimyasal" varmis dizide gecen terimle.

Silahlari karakterler kafalarina gore salliyor, geri tepme efektini elleriyle ekliyorlar yani :p Sonradan bugune kadar gordugum en dandik namludan ates cikma efekti ekleniyor, bir de namluyla uyumsuz bir silah sesi ekleniyor. Bu ses efekti de hangi silahla ates edilirse edilsin ayni efekt.

Serdar Akar'la baslamisti dizi, o zamanlar gene iyiydi, sonradan Onur Tan diye bi arkadas geldi boyle oldu isler. Ben de her hafta oturup izliyorum bu diziyi, yeni nesil komedi dizisi gibi valla :p Vadiyi biraktim bunu izliyorum, tavsiye ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

4 8 15 16 23 42

_4_+__8__+_42_-_16_-_23 = 15
_+____+_____+____+___+___+
_8_+_42__+__4_-_23_-_15 = 16
_+____+_____+___+____+___+
42_+__4__+__8_-_15_-_16 = 23
_-_____-______-___-____-____-
16_+_23__+_15_-__8_-__4 = 42
_-_____-_____-____-_____-___-
23_+_15__+_16_-__4_-_42 = _8
_=____=_____=____=___=___=
15_+_16__+_23_-_42_-__8 = _4
Sosyal ağlarda paylaş

O hacker abim efsane ilk okula giden kardeşim bile dalga geçiyor o derece!

Abi öyle aşmışki net üzerinden bölgenin elektriklerini kesiyor ve üstünüde jeneratorü gene net üstünden bozuyor!!!111one

Ne için bilmiyorum ama izliyorum =)

[ Mesaj 10 Mayıs 2007, Perşembe - 14:04 tarihinde, ad3m tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

dizideki arkada$ karakteri ile yakin bi iliskim oldugu icin bende surekli kendisine elestrilerde bulunuyorum. ozellikle hani anladik konusmuyosunda bari o yazilarin arkasina flash falan yapip cafcafli yapma ac notepadde pasa pasa yaz diyorum. ama mesela bide banka hackleme sahnesimi ne varmis onu izlemedimde arkadaslar anlatti cok komik bi grafik hazirlamislarda ondan bahsettigimde aslinda dogru bisi soyledi, herkesin bilgisayar bilgisi yok olmayanlara acip command prompt tarzi bisi gosterdiginizde hic bisi anlamicaklar o yuzden oyle seylere basvuruyolar. o dediginiz elektrik kesme sahnelerini falan izlemedim o yuzden bilmiyorum o konularda yorum yapamicam ama genede burdanda diyim, turgut efendi su yazilarini flashta hazirlamayi birak, ac notepadi 14 punto times new romanda yaz pasa pasa ya. sadelik guzelliktir :)
Sosyal ağlarda paylaş

O banka sahnesi superdi ya ehe, adamlar 500 milyon dolar para transfer ediyor Turkiye'den Irak'a, ama para transferi EFT emrinden cok dosya uploadi seklinde oluyor, bizim eleman da ustun HAX teknikleriyle 87%'de donduruyor transferi, "havada kaliyor" para falan :p

Net uzerinden elektrik kesiyor, hadi o 24'te de oluyor, ama adam net uzerinden JENERATOR bozuyor eheh.
Sosyal ağlarda paylaş

KURTLAR VADISINE LAF YOK DOSTUM !!!!!!birbirbir
YASAKALYIN BU KOR SAGIR ODA GUDUBETINI

*disappear rumuzlu arkadas imzan cok guzelmis terazine tikladim

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
****clubber lord****
****vIKit0rH@n****

Ya Sev Ya Terket!

Racon Degil Vatan Hainlerini Kesiyoruz
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
son bölümü çok garipti şimdi 2 ihtimal war;

bu aras paranoyak şizofreni herşeyi kafasında kurdu delirdi , cidden 8 ay yattı.Sonra hastane çıkışı oğuz beyi hayal etti (bkz akıl oyunları) sonrada kafayı yedi bayıldı beyin ölümü gerçekleşti.Senaristler Ceeeee rüyaydı saçma değilmi dizimiz diyip bunu koymuş olabilirler.

2. ihtimal bu adama gerçekten komplo kurdular , gördükleri hayaldi ölen herkesi 1 haftalık süre içinde gördü , zaten hastaneden taburcu olurken yanında kimse yoktu bu çok garip.. 1 hafta geldiler yanına çıkarken nerdesiniz J-15 ? Demekki neymişş çiğdem şadi adnan hepsi hayalmiş. Hastane çıkışı Arasa komplo kurdular Doktor Sansara yardım etti ama 1 haftada zor iyileşen aras , 1 haftada turp gibi Sansar olmasıda bu teoriyi güçsüzleştirdi.

gerçek sonun 2. olmasını tercihederdim.

Son bölüm direk lost olmuş düşündürüyo.33 bölümde hssktr çektiriyo.
Sosyal ağlarda paylaş

son bölümü çok saçmaydı
ama dizi olayını tamamlamıştı
devlet başkanını hidrojen bombasından kurtardılar, türkmenleri peşmergelerden kurtardılar, amerikanın adamlarını havaya uçurdular, 2390402290 dolarlık altın buldurlar filan el atmadık olay bırakmamışlardı
olayın bağlancak bir yeri kalmadı böyle saçma bir şekilde rüyaydı, hayaldi bitirdiler
altınları sahiplerine vermeselerdi onlar üzerinden bir final yapabilirlerdi daha bişeye benzerdi, hanedan aynası filan

2 saat finali izledim bişey olcak diye yazık yani
tamam diziyi izliyodum güncel olaylar vardı, espiri anlayışı vardı dizinin, hatta ciddi sahneleri bile yapılan mantık hatalarıyla komik geliyordu
yani dizi mantıklı, tutatrlı güzel bir dizi olmasa da, bu tarz dizilerin yokluğundan ötürü izleniyordu bir şekilde
ama finaliyle bütün sempatisini aldı götürdü, bitmesi de iyi oldu kurtulduk, sevindik, kimse zorla izletmese de düzgün bişey bekliyordu insan.

ayrıca bacaklarını gösteren ablamız odun gibi yürümese elbisenin hakkını verseydi en azından.

alakasız not:
- lostun bu tarz bir finalle bitme ihtimalini aklıma soktu bu dizinin finali

[ Mesaj 08 Haziran 2007, Cuma - 11:14 tarihinde, forgiver tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

bu dizinin hiç bir bölümünü izlemedim sadece tek bir sahnesini izledim o da ;
Fransa da geçiyo (güya) bi amca, kızı ve karısı arabaya biniyolar, sonra kız tacımı unuttum baba diyo adam almaya gidiyor.o sırada anası kontağı çeviriyo patlıyolar.orda izleyen varsa ve dikkat ettiyse kız arabaya binerken dışarda birilerine el sallıyo:D
işte o kızın el salladığı kişi annem el sallayan da kardeşim :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...