Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Quintin Tarantino

smerten

Öne çıkan mesajlar

ya ben bu adamın şanını çok duydum ama seyretmek zannedersem hıc nasıp olmadı.. revervuar kopekelrını de cok bekledım ama hc rastlayamadım.. (pech) şiddeti fln diyolar yeni filmi (uma thurman'lı) cok kanlı fln dıyolar kımdır ya?[hline]Duxus
---------
Ben de bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına karşıyım...
---------
Star Wars:Galaxies oynayamayacağım için; kendimi fahri Bounty Hunter/(veyahut)Jedi ilan ediyorum, izninizle..
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrıca kendisi Robert Rodriguez filmlerinin ve bir kaç süper filminde senaristidir.

From Dusk Till Dawn
Desperado (Literatürde geçmez ama öykü Tarantino ile ortak yazılmıştır)
True Romance
Four Rooms

Jackie Brown (Yönetmen)[hline]"Onzac" Clan Martian Artist
"Ederan" Clan Fixör
"Story of SadButcher"

There are 10 types of people in the world, those who can read binary, and those who can't.

[Bu mesaj SadButcher tarafından 18 September 2003 23:53 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Aegean, 18 September 2003 22:53 tarihinde demiş ki:
tarantino dedin mi
1-pulp fiction
2-scarface
3-rezervoir dogs
gelir akla tv de beklememek gerekir direk cd si edinilmelidir[hline]In the grace... of the love
we rise in pain...
and death is not far away
soon we'll sleep
and never wake up again...

scarface'i oliver stone yazmış, brian de palma yönetmiş benim bildiğim, nesi tarantino'yla ilgili?[hline]Sabahları napalm kokusunu severim, çöp kokusunu değil..
Sosyal ağlarda paylaş

ayyyy diyorum bi yalnışlık var diyorum bende, hangisiydi o eski bi film daha vardı al pacino gibi bi adam oynuyodsu gene, taxi driver olabilir mi karıştı benim hatlar biraz overload olduk bugun okul+dersane olunca :P[hline]In the grace... of the love
we rise in pain...
soon we'll sleep
Sosyal ağlarda paylaş

ay iyice uçmuşum ben sabahtan beri natural born killers ı anlatmaya çalıştım, ben çok beenmiştim o filmi vala, neyse sıralama pulp fiction, rezervoir dogs, natural born killers olcak :)[hline]In the grace... of the love
we rise in pain...
soon we'll sleep
Sosyal ağlarda paylaş

four rooms'un dördüncüsü tarantinonun tabii. her odayı ayrı bi yönetmen çekmiş. valla herif oyunculara para vermiyo. woody allen tadında biri oldu resmen "geleceğin dehası" diye herkes beleşe oynuyo bayıla bayıla. çözemedim...

iyi yönetmen olmaktan çok iyi bi senarist bence..[hline]Şu anda iş yapıyor olmam gerekiyodu...
Sosyal ağlarda paylaş

Jackie Brown bence de çok daha iyi olabilirdi. Güzel fikirler ve iyi bir senaryo ve öyle bir kasting ile.. Lakin ben bu adama "deneysel takılıyo şimdilik kendini bulup kozasından çıkınca kelebek olacak. Peki nereye konacak?" şeklinde yaklaşıyorum daha çok..[hline]Şu anda iş yapıyor olmam gerekiyodu...
Sosyal ağlarda paylaş

Tarantino aslında kendisini yönetmen veya oyuncu olarak değil de senarist olarak tanımlar.

Bu adamın hiçbir sinema eğitimi yoktur. Holywood'da devasa bir film kiralama / pazarlama firmasında tezgahtarlık yapmış 6 yıl. Bu süre içerisinde günde 4-10 arası film izlemiş sürekli. Birçok filmi tekrar tekrar izlemiş. Sonra başlamış kısa film senaryoarı yazmaya. Derken işte senaristlik, yönetmenlik ve oyunculuk seklinde devam etmiş kariyeri...

Şu sıralar umma turman'ın başrolünü üstlendiği bir film çekiyor. Bir intikam kurgusu.

Ve CNBCe de tarantinonun yönettiği bir dizi oynuyor. Adı BOOMTOWN. Perşembeleri saat 10'da ve her bir bölümü bomba gibi. Fazla da bölüm çekilmemiş sanırım o yüzden hiçbirini kaçırmamak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar karıştırmayalım. Boomtown ile Q. Tarantino' nun resmi ya da gayriresmi hiç bir bağlantısı yoktur.
Jackie Brown' a gelince de özellikle Reservuar Köpekleri ve Pulp Fiction'ı seyretmiş seyirci kitlesi Tarantino'dan daha şiddetli bir şey beklerken bu tar< bir filmle karşılaşması insanları her ne kadar üzse de aslında Jackie Brown iyi bir filmdir. Evet diğer filmlerden sonra konu o kadar zevkli gelmese de tamamen Tarantino' nun diğer iki filmde yansıtmış olduğu tarzını yine aynen Jackie Brown' a yansıttığı bir filmdir. Sadece şiddet dozu cok azaltılmışdır.
Yeni filmine gelince de bir sene arayla iki film olarak gösterilecek filmde John Woo numaraları görmemiz çok muhtemel gibi geliyor bana. Bu arada rodriguez' den de El mariachi' nin 3 bölümü (bazılarına göre Desperado' nun 2. si de denir) geliyor. Banderas ve Hayek' li olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

reservoir,nbk,pulp felam zaten üzerine olumsuz eleştiri yapılması zor-saçma- olan filmler. jackie brow ve from dusk till down ise bu filmlere yaklaştığı ama bi türlü o tadı yakalayamadığı filmler.ama hakkaten her filmden bi sahne mutlaka unutulmaz.böyle bi güzelliği var adamın.
(pompalı tüfekle haç yapıp vampir öldürülen kaç film biliyorsunuz?)[hline][i]
qu est ce que c'est:viande
Sosyal ağlarda paylaş

said:
CEDAY, 19 September 2003 18:10 tarihinde demiş ki:
bence "from dusk till down" harbi saçmasapan bi film.
tabi bu benim şahsi düşüncem :)

ya katılıyorum sayılabıır aslında.. action fln iyi olsada harbiden pompalı tufekten hac mı olur? ozaman parmakla yaparım abı.. yada sarmısak tabancası (su tabancası gıbı) (zaten bu sarmısak kmık bı olaydır vampırlerde)[hline]Duxus
---------
Ben de bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına karşıyım...
---------
-What are you doing my boy?
-Succeeding you, Father!

Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 19 September 2003 19:02 tarihinde demiş ki:
nbk bir oliver stone filmidir.[hline]Şu anda iş yapıyor olmam gerekiyodu...

ehehe nbk için tarantino nun demişim.
demin aklıma geldi hakkaten oliver stone undu ama popeye nin dediği gibi "hikaye tarantino`nun ama". ;)[hline][i]
qu est ce que c'est:viande
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...