Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

windfury ve 3 saniye cooldown

knoxville

Öne çıkan mesajlar

efendim blizz saçmalığı son noktaya kadar getirdi windfury procları arasındaa 3 saniye cooldown var bir süredir. dual wieldda downranking kullanarak bunun önüne geçebildiysek de flurry skilliniz varsa üst üste wf proclamaz oldu.

us ve eu forumlarında konuşulduğu üzere artık haste effect shamanın işine gelmiyor. üstelik talentları arasında flurry olan bir classız. wow dev'lerinin ne kadar saçmaladığı açık :)

bu yüzden bilmeyen duymayan arkadaşlar için bilgi vereyim dedim. efendim flurry 10% haste ile başlar 5/5 yapınca 30% haste'e kadar yolu var. burda önemli olan 2h 'inize göre yeterli flurry almak. örneğin benim elimde gorehowl var. weapon speed 3.60

Attack_speed = "current attack speed" / ("Percent increase or decrease" / 100 + 1 )

formülünü kullanarak kendime en uygun 3/5 flurry olduğunu buldum.

x = 3.60 / ( 20 / 100 + 1 )
x = 3

tam 3 ediyor. tam 3 saniye olunca üst üste ikinciyi alabiliyor muyuz daha deneyemedim ama eğer 3/5 deilse 2/5 flurry alıcam.

dual wield'daki eksisi ise şu; offhand'inizin main hand'in wf procunu çalma ihtimali var. offhand'e farklı bir buff basmak ciddi şekilde dps'inizi düşürüyor. şimdilik offhand'e rank 4 main hand'e rank 5 basarak wf cooldownlarını ayırabiliyoruz.

son olarak blizz'i böyle bir dizayn hatası yapabildiği için tebrik ediyorum (haste effectin işe yaramadığı melee class). :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ya yok shamanları çok sımarttılar.Eline ragnaros alan kendini böle dmg dealer falan zannetmeye başladı.
WF nedir abi ?
Sen otur 3er K dmg vur diye konulan bi totem degil
Vericen dps warrior un yanına onu,içerde agzını burnunu kırıcak addlerin.Hala PvPci oldugunu falan zannediyosunuz şu shamanların.
Az bile yapıyor blizzard..Yıllarca paladin 100 vurdu,200 critledi.Shaman da nörflenicek paladin kadar.
bunlar birbirlerine eşit classlar haline gelicek sadece buffları ve diger özel durumları farklıklara yol açıcak.
Sabahlara kadar PvE yapıcak o karakter.
Daha ne nörfler yiceksiniz siz.
İyi oluyo...

oh be.

[ Mesaj 10 March 2007, Saturday - 07:44 tarihinde, Eternal tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

ikincisi ben pvp falan yapmam. ben nerde pvp classı demişim onu da anlamadım. sazanlamanın bu kadarı ya. pvp classı istesem hybrid açmam giderim mage/rogue açarım.

flurry+bloodlust gibi haste buffları olmasına rağmen haste'in işine gelmediğini falan yazdım dizayn hatası dedik. üstteki postlara bak ya pff
Sosyal ağlarda paylaş

Ya şimdi söle bende 4 tane karakter var
2 tane mage 1 tane priest 1 tane rogue.
ama evet mage oynamayı cok seviyorum.Eskiden (çok eskidenilk seneler ) Shaman gördügümüzde bildigin kaçardık.Bu aralar magele hiç oynamıyorum rogue la kaçmıyorum üstüne kosuyorum..Priest'im var onunla hiç nasip olmadı shamanla karsılasmak..
Ama severim shamanları.. =P
Sosyal ağlarda paylaş

Ama blizz posterları bile zamanında açıklama yaparken Shaman daha çok pvp ye paladin pve ye daha yatkın birisi ofensif takılırken diğeri daha defansif falan die.
Nitekim paladini çat die öldüren bi classda yok belki 1s1k ama oda zor be =)
Zaten ara dengeyi sağlayamayınca 2 factionada sıkış bi hikaye ile dahil etti bu classları...
Sosyal ağlarda paylaş

Abi biraz daha açıyım ben anlatamıyorum sanırım..Şakayla karısık sabah sabah takılıyoruz birbirimize ama anlatamadım...

Rogue,Mage,Lock,Hunter : Bunlar DMG Dealer
Paladin,Shaman,Druid : bunlar Hybrid classlar
Priest : Main Healer
Warrior : Main Tank

He bunları degişik talentlarla farklı yönlere cekebilirsiniz.
Günüzüm modern wow dünyasında artık bir Paladin bile tank olabiliyor.
Druidler aynı zamanda feral olarak dps yapabilirken güzel bir specle tank konumuna sokulabiliyor.

Shaman'a gelince PvP yapan shaman komiktir.
Tıpkı dagger rogue'dan başka rogue olmaz dedigim gibi.
Shaman PvE üzerine yaratılmalı.Yani sabaha kadar nerflesinler shaman'ı..Çokta güzel olur.
Herkes Resto oynasın adam gibi PvE yapsın.
Ya ben bir shaman olucam (var bitane karakter suan level 50 hatta,kardeşim oynuyo bakıyorum arada girip)
böle 3k bolt vuruyim agzına falan adamın,WF ile 2şer K falan vuruyim millete hem vallahi hem billahi zevk almam o karakterden.Support olucan abi shamanla.
Sen üzülmiceksin WF ye Cd geldi diye.
WF'den faydalanan arkadaşların üzülücek.
Yani insallah daha cok nerflenirsiniz.
sürüm sürüm sürünüzsünüz insallah..

(sonunda yine sacmaladım abi kusura bakmayın ama napıyım..Böle nerflenince karakterler çok hosuma gidiyo.)
Sosyal ağlarda paylaş

ya hakkaten anlamıyorum. pvp lafı çıktı mı ağzımdan? shaman resto demek değildir. ayrıca buraya yazdığım bişey yeni bişey değil boşuna heveslendin onu da belirteyim. zaten bi süredir olan bişey. kendin demişin hybrid diye. ama tanımı değişti offensive hybrid oldu bu kadar. 4 healer arasında en kötü heal'e sahibiz neden dps veremiecekmişiz anlamadım? üstelik dps bazında rogue'larla warriorlarla kapıştığımız da yok. benim işim onlara buff vermek aynı zamanda gereksiz de olmamak bu kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

yahu elemental shamandan benım fury warriorımda cok dps yapıyo... helal valla

yahu taibki yapıcak adamın bişeyi yokki başka, işi olmuş gözlerinden yıldırım atmak, enhanceler gibi iki üfürüncede manaları bitmiyo, elemental olun arkadaşlar resto olmam diyosanız

[ Mesaj 10 March 2007, Saturday - 09:42 tarihinde, Cuce tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...