Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Youtube'a giremeyecekmişiz artık

Werewolf

Öne çıkan mesajlar

hüleeee milletin salaklığnı biz niye çekicez yaaa,,

ee şimdi birisi çıksa, tekrar bu şekilde saçma bişey koysa kimin haberi olcak bundan sorarım sana sayın ma.keme,,

sanki millet bilmiyo neyi izleyip neyi izleyemiyceni yada neyi protesto ediceğni, KOYUNMUYUZ biz yaa onu kapaat bunu kapat.

-abi nbr
-kapattım arkadaşım
-hayırdır abi ne kapıon
-kapı kapıom canım
-biri kapanır diğeri açılır diyosun
-kapatırız
-kaparsan ekime kadar kapamazsan s.kime kadar arkadaşım

perfect circle - counting bodies like sheep...
Sosyal ağlarda paylaş

mesajların nerdeyse hiç birini okumadım ama dayanamadan yazmak istiyorum.
saçmalık mahkemenin verdiği bu karar.
1.'si youtube'da yayınlanan herşey bu forumda da olduğu gibi kullanıcı kişinin sorumluluğundadır. şikayette bulunulduğunda en kısa zamanda zaten kaldırıyorlar.

2.'si adamlar erişimi engelleyince tüm dünya mı erişemiyor sanıyor? neden yapılan birşey için türkiyenin oraya ulaşmasını engelliyorlar?

3.'sü youtube bir çok şeyi ilk kez görüp öğrendiğim, vay anasını dediğim, haa bu böyleymiş dediğim, bu böyle oluyomuş dediğim bir site. Eminim bir çok kişide benimle aynı düşüncededir bu konuda.

4.'sü böyle bir siteye erişimi engellemek sadece cahilliği arttırır! insanların öğrenmesini, kendini geliştirmesini, dünyadaki son gelişmeleri, en yenileri görmesini engellemek youtube'a verilmiş bir ceza değil, Türkiye'ye yapılan bir kötülüktür.
Sosyal ağlarda paylaş

@nocom:
said:
Arkadaşlar ben sizin gibi düşünmüyorum. Youtube aranızda belkide en fazla kullanan benim :) ama ne yazıkki alınan bu kadar bence doğru. bu youtube verilebilecek en güzel cevaptı. sonuçta bir milleti yeniden kuran bir dehanın böyle ayaklarına altına alınması ve bunu yayınlatan bir sitenin kendisine çeki düzen vermesi gerekirdi, umarım bundan sonra verir.

sadece Atatürk değil, diğer milletlerede saygı göstermek lazım.

youtube çok üzülüyordur şimdi giren sayısı düştü diye. acaba %5 fark etmişmidir? adamlar bu karara sadece gülerler ve Türkiye'nin haline bir kez daha acırlar. ondan başka bir şey getirmez bu karar.

said:
danimarkada yayınlanan karikatürlerden sonra müslüman toplumların nasıl ayaklandığını çok iyi hatırlıyoruz. bu videoda türkiyede böyle bir yankı buldu. gazeteye yaptırım gücü bulunmayanlar sokaklara dökülüp protestolarda bulundular. ama hükümetin burada yaptırım gücü var ve bunu makül ölçüde kullandı.
...

aradaki farkı göremiyorsun sanırım. çok ayrı şeyler o bahsettiğinle bu youtube olayı. gazetede yazılanlardan gazete ve yazarların tümü sorumludur, biri birşey yazınca kontrol edilir ve öyle o gazete basılır. o yüzden karikatürlerin sorumluluğu tümüne aitti.

ama youtube'da bu söz konusu değil. herkes üye olabiliyor ve her üye video yükleyebiliyor. gün içerisinde kaç dosya yükleniyordur acaba.. ve kaç kişi bunları kontrol ediyordur? kısacası sence yeterlimidir youtube'da eklenen videoları incelemekle görevli kişilerin tüm eklenen videoları kontrol etmesi? bence değildir. ama gelen şikayetlere her zaman en hızlı şekilde yanıt veriyorlar diye biliyorum. şikayet doğrultusunda videoyu izliyorlar ve uygun görmüyorlarsa kaldırıyorlar.

---

Bir diğer konuda şu ki, mahkemenin bu verdiği karar hiç bir şekilde konuyla ilgili bir yaptırım değildir. tersine daha önceden de belirttiğim şekillerde bizlerin önünü kapamakta ve Türkiye'yi gülünç hale getirmektedir. ayrıca açılan dava youtube'a değil, youtube'un yayınlanmasınaydı sanırım??

edit: spoiler koymuşum alıntı yapcağıma :) onu düzelttim

[ Mesaj 07 March 2007, Wednesday - 18:02 tarihinde, xaty tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

biraz geniş açıdan bakmaya çalışın

kim ne derse desin, türkiye mahkemelerinin aldıgı bu hızlı karar çok yerindeydi, o sitede atamızın aşşağılanmasına karşılık türkiye devleti yapması gerekeni yaptı şaaak diye siteye yasak koydu 1 gün içinde. swift justice

youtube da boynu eğik sori bab kaldırırız videoyu yeterki yasağı kaldırın modlarına girdi. sonuç mu? türkiye iyi bi imaj yarattı bence. bu getirilen yasağa interneti sansürlüyor gericiler gözüyle bakmak yanlış bence.

tekrarlıyorum... bence

[ Mesaj 07 March 2007, Wednesday - 18:03 tarihinde, Quel-Thul tarafından güncellenmiştir ]

[ Mesaj 07 March 2007, Wednesday - 18:34 tarihinde, Quel-Thul tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

youtube'un o videoları kaldırmasıyla bu telekomun siteyi sansürlemesinin hiç bir alakası yok. msn'den msj geldiğinde videoyu izler izlemez youtube ile ilgili bulduğum ilk adreslere konuyla ilgili bir mail attım ve yaklaşık 1,5 gün içinde ilgili videoyla ilgili şikayetlerin bolluğunu ve videolar hakkında inceleme yapılacağını belirten bir cwp aldım. youtube'da da kurallar var arkadaşlar, ayrıca eften püften bir site değil. sonuna kadar uyguluyorlar o kuralları. yeter ki tepkinizi kurallar dahilinde ve saygıyla gösterin.
Sosyal ağlarda paylaş

kapatma olduğunda sebebin belirtilmemiş olması ilginç.
ayrıca kapatılması gereken o kadar çok site varken youtube seçilmesi de ilginç.

(gerçi sebep ne yazcaklarki?
-efenim sizin bi üye vardı, atamıza ipne demiş, onun başını getirmeden sitenizi açmicaz.)
Sosyal ağlarda paylaş

Werewolf cok mu uzdu seni youtube un Atamiza yapilan saygısızlık uzerine kapanmasi???
( Youtube firmasi videolar yayina acilmadan once tek tek izlenio haberiniz olsun adamlar onu izleyipte koydu oraya )

[ Mesaj 07 March 2007, Wednesday - 19:02 tarihinde, spompas tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Heralde bundan daha aptalca bi karar çıkamazdı. Beni asıl şaşırtan ise 23 yıllık yargılama sürecinin ardından karara varan mahkemelerimizin 48 saat içerisinde şipşak karar çıkarıp uygulamasıdır.

Atatürk'ün ne olup olmadığını bizler çok iyi biliyoruz. O videoları bizim izlememiz hiçbirşey ifade etmiyor. Türkiye Cumhuriyeti güçlü bir ülke olup o videoları kaldırması için Youtube'a ayar verebilirdi. Dahası ayar vermesine gerek yok adamlar zaten kaldırmaya razılar. Daha önce de bush için kıytırık bi eleştiri içerikli videoyu kaldırmışlar fln emsalleride yok değil yani.

Elin yunanı izleyecek yorum yazacak götü tavana vuracak biz burada youtube'a giremeyip fitil olacağız. Bu kararı veren yargı mensubunun cahilliğinden dolayı youtube'a düşmesini umuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

tamam da Türkiye, Youtube a bu video yu kaldirin mi dicekti?

Bence dogrusu yapıldı.

Youtube erişim engellenir,

Video kaldirilir,

Erişim açılır,

Youtube bir daha bu tip videolari ekletmez.

Sorun çözülür.

Türkiye Youtube a ayar vermemeli, Youtube Turkiye erişimi için kendine ayar vermelidir diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...