Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Jericho

Zegna

Öne çıkan mesajlar

oyunculuk ve dialoglar çok zayıf geliyo bana bilmiyorum sırf ben de mi böyle ama yani hawkinsin falan konuşmaları fbi'cılık oynayan küçük çocuklar gibi hafiften. hele böyle jake senin gözünde bi ışık görüyorum seni teşkilata alcam demesi falan.

ama izliyorum ne olcak ilerde nası bitçek diye =/
Sosyal ağlarda paylaş

Çok güzel olmuş ama diziyi kurtarmaya yeter mi bilmiyorum zira hala mainstreamden sıyrılmış belirli bir kesime hitap eden bir dizi gibi duruyor. 3. bölüm sağlam cliffhanger ile bitiyor, acaba kasten mi sızdırmışlar diye düşündüm.

Şovun havasını bozan karakterlerin ekrandaki zamanı ve yalan rüzgarı etkileşimleri en aza indirilmiş. Yeni karakterler iyi. Senaryo eskisine göre çok daha sık dokunulmuş, uzuuun uzun yaymak yerine ard arda dizmişler olayları, heyecan dozu artmış. Çekimlerde bariz bir gelişme var. Üç bölüm de güzel.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Ben pek ısınamadım diziye, yani güzel konu konsept de birkaç sorunu var.

1- başroldeki adam tam bir "macerayı seven adam", biraz yapmacık kalmış yani, hadi süperkahraman gibi adam yaratalım olmuş.

2- Dizinin bütçesi çok düşük. Bu yüzden olacak arada aksaklıklar göze batıyor. En basidinden rol yapma yeteneği çok zayıf, ya da acemi aktörler seçilmiş. Polat Alemdar kadar kazma olmasalar da belli ediyorlar kendilerini.

3- Dizinin bütçesi çok düşük.Copy/Paste'le helikopter koymuşlar daha nolsun :)

4- Ortam çok fazla rahat, yani o rahatsız gizem ortamını veremiyor bir türlü. Hani diziye bakarsak genel bi sorun yok. Her bölüm bir sorun çıkıyor ve onu hallediyorlar. Sorunlar sürekli değil. Hani devamlı bi rahatsızlık bi sorun havası olsa çok daha başarılı olurdu.

Buna rağmen kendini izlettiriyor, güzel dizi.

Ancak 2. sezonda esas korkum işlerin büyümesi. Zira işler büyüyüp işin içine hükümetti orduydu falan girince kontrolden çıkıyor senaryo, hakimiyet yitiriyor, kötü oluyor. En güzel örneğini 4400'de gördük, çok güzel başlamışken battı bi anda.
Sosyal ağlarda paylaş

konu çok güzel ama 2. sezonda artık saçmalamaya başladı bence. yani o kasabaydı olay dışarılara çıkması artık olayın filan ne biliyim.

dizinin en büyük hatası

şimdi daha 2. bölümde filan asit yağmuru mu nedir o yağdı. victor denen adam ondan etkilendi. peki bu insanların su kaynaklarıan barajlarına yağmadı mı bu yağmur? yani ne biliyim. yada yağmur zararsızdı bilemicem.

dizi 2 sezon olucak diye haber okumuştum. ama yani ilk sezon sonuna kadar filan çok güzeldi gerçekten.

bu arada ana karekter jack gerçekten hiç uymuyor diziye. kambur, patlak gözlü rol yapamayan bir adamı başrole ver kahraman yap haha ama dizinin havasını bozmuyor :) altyazısı çevriliyormuş 2x04 için hayırlısı.
Sosyal ağlarda paylaş

Birde ana karakterde ki emrah modunu çözemedim bir türlü! JErichonun emrah şerifi! Ya diziyi batırmalarının nedeni atom bombası gibi super bir konuyu o bana ben ona aşık ama arada başka dam var gibi konular ile geçiştirdiler! Şimdide konu yaratmaya çalıiıyolar! "One Three Hill with Atomic Bombs = Jericho"
Sosyal ağlarda paylaş

ehueh Jake tam bir antihero, standart kahramanlara benzemiyor.

İlk sezonda denenmiş bir aile dizisi, kasabamız, içimizden karakterler vb. teması var ki dizinin iptal edilmesine sebep olmuş, dizi direkten dönmüş. İkinci sezonda havası değişik. En büyük değişiklik ise senaryo sık dokunulmaya başlandı. Her bölüm tatmin ediyor ve yapboz parçası gibi büyük resimde yerine oturuyor.

s02e04

bonnie ayıklanan karakterler arasında yerini aldı. ravenwood'un yüzünü göstermesi an meselesiydi, o vesileyle tutulmayan karakterlerden birini aradan çıkarmış oldular.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...