Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

How I Met Your Mother

Penthesilea

Öne çıkan mesajlar

her dizi icin boyle bir kitle var. hatta ben ayni kisilerin her dizi icin benzer yorumlar yaptigindan supheleniyorum. hatta bu arkadaslara ornek bir format da hazirladim:

Sezon X Bolum Y Dizi Z said:

cok kotuydu bence, bu diziden de cacik olmaz. aslinda ben 3 yil/ay once birakmistim, hala cok dandik. ama foruma gelip yorum yaziyorum hala. tam da birakamamisim. ama kotu
Sosyal ağlarda paylaş

Spidee said:

Abi size ne kim beğeniyor kim beğenmiyor, siz mi yapıyorsunuz diziyi?

Ayrıca diziyi beğenmeyen insan kalıbı gibi, diziyi beğenmeyeni eleştiren insan kalıbı da sunulabilir gayet. Onun örneği de baya var önümüzde. Boşverin o yüzden siz bunları.

+1

Bi bölümü beğenmedik diye hemen laf atılacaksa kalıplaşmalar yapılacaksa ohoo. O zaman bence s05e01 ve s05e02yi beğenmeyenlerin de tez kellesi vurula. Bence iyi gidiyor gayet de dizi, dördüncü sezondan daha çok beğeniyorum şu ana kadar, son bölüm hariç.

Tam tersine insanların "zevkler ve renkler" konusunu anlaması gerekiyor bence. Bi sürü insanın beğenmediği ve rezil dediği bölümleri bayagı beğenen insanlar var. Misal, hamnburgerli bölümün hastası olan arkadaşlar var. Biraz geniş bir kitleye hitap ettiğinden dizi normal bu şeyler.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir üstteki mesaja ithafen ortada ağlama yok "gözünle okusan" görürsün.

Genel olarak söyleyenlere ithafen, bir tespit yaptım, belli başlı insanlar nedense 3 sezondur her bölümde "off bu bölüm de kötüydü" diyor, ama inatla 3 sezondur (ilk 2 sezon pek diyen yoktu, ki ilk iki sezon daha başarılıydı zaten buna itiraz eden de yok) da izliyorlar, hani her bölümü çıkar çıkmaz izleyip sonra her birine gelip "off kötüydü" derseniz kalıplaşırsınız doğal olarak. Hani 1-2 bölüm olur 5-10 bölüm olur 1 sezon bile olsun ama 3 sezondur aynı şey sürüyorsa komik. 3. sezon bayağı bir başaşağı gitti dizi, 4'te de biraz yalpaladı toparlayana kadar, orada oluştu kötü izlenimi her bölüm gelip gelip kötü deniyo. Ha, aynı şekilde onlar da kalıplaştırabilirler, haklılar da, her seferinde diyorum çünkü. kalıplaştım ben de, itiraz etmem :) Ama kusra bakmayın abi, 3 sezon boyunca her bölüme kötü diyip de her bölüm izlemeye devam eden (ve genelde çıkar çıkmaz hemen yayınlandığının ertesi günü indirip izleyip kötüydü yorumu yapan) adam ya yalan söylüyordur aslında sevmiştir, ya gerçekten aptaldır 3 sezondur sevmediği diziyi izliyodur ya da dur bi kötü diyim ortalık bulanıyo diye atıyodur mesajı.

(arada 1-2 bölüm beğenmeyenlere yok lafım)

İşin daha da komiği şu anda 5. sezondan ya da 4ün sonlarından falan bir bölümü açın izleyin ardından 1. 2. sezondan (dizinin en patlama yaptığı anlar) bikaç bölüm izleyin arada öyle pek de fark yok içerik, hikaye ya da espiri anlayışı açısından, birine muhteşem diyip birini yerin dibine sokacak durum yok ortada yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...