Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kablo nternet Kullanıcılarının Tavsiyelerini stiyorum

Spidee

Öne çıkan mesajlar

şu anda kablo fiyat açısından daha iyi
ama kullanıcı sayısı artıyor; aynı bölge içinde fazla kullanıcısı varsa sorun oluyor diye okumuştum geçen seneler
adsl de tam verimle kullanılmıyor, dış tel hatları neyse de, ev içindeki hatlar burdan bile kayıp var, kabloda boru gibi kablo var kayıp daha az.
adsl de 6 ay 1mbit kampanyası bitti, marttan itibaren bağlantı da iyileşme var, yeni kampanya da biterse baya hızlanır
gerçi 256k la hızlansa ne farketcek :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ben 128kablo kullanıcısıydım, adsl'de kampanyalar başlayınca 1024 3gb kotalıyı denedim ama baktım hem kota yetmiyor, hem arada sırada sorunlar oluyor, hem de online oyunlarda kabloya göre çok daha fazla latency alıyorum tekrar 128e dönmüştüm. şimdi kablonetin yeni tarifeleri geldi 1024 bağlattım, kullandığın kadar ödeme sistemi var gayet memnunum kabloyu hiçbişeye değişmem valla :)
Sosyal ağlarda paylaş

ben oyle baglanti gunlerimde atlayan ziplayan internetcilerden degilim, benim icin onemli olan internetimin beni gerektigi yerde desteklemesi

kablonete gectigimden beri kendimi daha guvenli hissediyorum. Sizde kablonet kullanin stres neymis unutun. Kablonet en hizli emici kanatlar :)
Sosyal ağlarda paylaş

ben de öyle ya da daha yüksek bağlantım wardı ama 2-3 le indiriodum emule dan, ben mi şanssızım. ki adsl bağlatma kararı aldım taa avusturyadan, bayıp gereksiz görüp kabloyu. zırt pırt kopuyo artık bnede modem yüzünden. modemi de 200ytl ye satımşları zamanıda gereksiz yere. şerefsizler.
Sosyal ağlarda paylaş

ben inatla kablonet karşıtı olmaya devam ediyorum. istanbula pek kaliteli hizmet verdiklerini de düşünmüyorum açıkcası. gerçekten 1 ay borcumu ödemediğim için kesinlikle teknik servis hizmetinin verilmeyeceğini bana müşteri hizmetlerindeki kadın söylemişti. tekrar aramadım sinirimden belki sallıyordu ama en azından ben bu diyalog ile karşılaştım.

ayrıca internetim belki de hatlardan kaynaklanan bir problemden tam olarak emin değilim ama sürekli kesiliyor. kesilip geliyor 5 dakika sonra iyne aynı terane. imdat dedirtti en sonunda. ben adsl'e geçiyorum arkadaş. minimum bağlantım 2mbit olduğunda, kota da gelse ben kotasızlığa devam ediyorum sonuç olarak. fiyatlar da elbet ucuzlayacak..
Sosyal ağlarda paylaş

Şu an WoW'da Lightbringer'da 150ms civarı ping almamı sağladığı için kablo internetimden çok memnunum asads :P
Modem için de bi türksat şubesine gidersen, onlar seni yönlendirir diye düşünüyorum. Sonuçta bağlantıyı sunuyolarsa, anlaşmalı oldukları bi yer vardır; ya da en azından nerden alınır biliyolardır.

[ Mesaj 06 March 2007, Tuesday - 23:10 tarihinde, Kojiroh tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

kablo ile adsl i normal şartlarda karşılaştırmak abes koblo adsl e göre çok daha iyi bir teknoloji ama burası türkiye

yıllarca yurdum telekomunun kobloyu bitirme çalışmalarına rağmen direnip kablo kullandım bazı arkadaşlar aynı fikirde olmayabilir ama ben işin içinde özel sektör varken çok memnundum adsl e göre fazla para veriyordum daha yavaş bağlanıyordum ama bağlantı kalitem yüksekti.

nezamanki özel sektör işin içinden çıktı bu türksat mıdır nedir onun eline geçti orada hadise koptu 6 senede 6 kere aramadığım teknik servisi hergün arar oldum bağlantının kalitesi tabana vurdu oyunlarda pinglerim tavan yaptı çaycı olamıyacak adamlar ile teknik servis diye konuşunca bende sinir yaptım (attım kardeşim bilgisayara restart attım be ).Üstüne tüy diken haraket ise ben çok dl yapan bir adam değilim aslında hiç yapmam gibi birşey temel dl lerim patcherlar üzerinden onlarında dl kalitesi çok iyi olmadığından hiç bakmazdım bigün birşeye ihtiyacım oldu aaa bi baktım dl hızı 13kb nası ya dedim çaycıları aradım bir hata var sanırım dedim yok dediler benim bağlantımı en düşük seviyeye indirme kararı almışlar kardeşim benim sözleşmem var yıllardır böyle talimatım var yok biz böyle karar aldık arttıracaksan fiyat bu yeniden talimat yolla

o noktada bende kontak attı söktüm fırlattım modemi smile ı aradım (herkes gider mersine biz gideriz tersine) geldiler kurdular memnunmuyum hayır bu 3 gb kotayı ben 3 günde dolduruyorum zira bişeyler düşünmem lazım ama şundan memnunum gene arzu edilen düzeyde olmasada telefonu kaldırdığınızda karşınızda daha iyi bir muhattap var ve sizin müşteri olduğunuzun bilincindeler
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...