Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2.0.10 patch notes

Sparkcaster

Öne çıkan mesajlar

valla bazı arkadaşlar ne kadar inkar etse de feral çok abartı bir durumdaydı, arenada böyle rogue gibi stunlock ve dmg ile açıp sonra cyclone locka alıyor druidler. rogue poisondan başka ofansif bir eksiklerini görmedim neredeyse. dayak yemeye başlayınca hooop bearform ki verilen örnekler gayet doğrudur, prot warriordan fazla armor ile arms&fury gibi dmg veriyorlardı. (halen de öyle) 5-man'lerde bunlar güya tank ama dps gibi dmg veriyorlardı. belliydi yani bu kadar nerf geleceği, esas hata baştan buffları abartmasıydı blizz'in, armor bonus %360'dan %450'ye filan yükseltmenin manası nedir oyunun en çok armorlu sınıfına?

bearform tanklık için filan bitmedi, testler yapılmış ve prot warriorla yarışıyor halen aggroda. ama buyrun siz söyleyin, bizim guildin druid MT'si inspiration procuyla 34k armora ulaşıyor şimdiden ki bu %74-75 mitigation veriyor lvl 73 moblara. hp'si de guildin prot warriorlarından 3-4k daha fazla. (18k bufflarla) ortada daha lvl 70 epic set toplayan insan yokken mavilerle filan mitigation cape vardılar ki komedi resmen bu.
Sosyal ağlarda paylaş

haha benim combat rogue'un feral dövebilmesi için 3 saat sürmesi lazım combatın. ben 3 saat döverim adamı ama hem o damage hem o armorla olmaz. Birisinden birisinin gitmesi lazımdı evet. Druid support class olarak kalmalı bu gerçekle barışması lazım druid arkadaşların.holy priestla shadow priest arasında keskin bir ayrım var artık mesela. pvp yapacaksan shadow, yüksek lvl instance yapacaksan holy olmak zorundasın. Druidin shape shifleri bu ayrımı geçersiz kılıyor. Combatın ortasında build değiştiriyor sanki druid.

[ Mesaj 25 February 2007, Sunday - 11:45 tarihinde, huun tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

walla ben tbc den 1 ay önce bıraktım oyunu guzelim priestimi ama bu vambiric nerf agır olmuş vurgun olmuş yani. tmm %20 den 15 e indirin ama crit olayına dokunmayın yani.

bu arada druid arkadaşlar haklı biraz çünkü zmanında ben shadow priestle druid görünce sewiniodum r14 bile olsa. gerçi patchden sonraki haliyle pvp yapma imkanım olmadı imbalık konusunda bişi diyemicem

[ Mesaj 25 February 2007, Sunday - 13:13 tarihinde, murtyy tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

ad3m=prot warriorlara her zaman saygı duyarım. hiçbir zaman "aman prot warriorrun yerini alayımda mt olayım über tank olayım geri kalan ölsün" gibi bi düşüncem olmadı. neyse artık, seninde dediğin gibi bekleyip görücez.

huun=combatın ortasında build değiştiriyor druid? abi iyimisiniz? ben pve fightda (mesela tanklarken) formdan çıkarsam bana ne olur? cat formda dps yaparken çıkıp bir anda heale geçsem üstüme bütün aggroyu toplayıp yeri öpmezmiyim? öyle bi anlatıyosunuzki sanki str-def veren setteyken çıkıp priest gibi heal atabiliyoruz.

sam=armor olayına gelince, evet sam abartıydı druid armoru ama başka ne olacaktıki? parry yok, block yok last stand yok crushing blowu yiyince napıcak druid tank? yüksek dodge < parry+block+dodge. herkesin düşündüğü kadar abartı değil beardaki dodge olayı. pvp olayını anlatmaya çalışmaktan zaten klavyem aşındı artık, okumak istemiyorsunuz. bear mangledı abartı olan, düzeltilde. cyclonedan felan hiç şikayet etmeyin, en fazla 6 sn ve herşeye immune durumdasınız.cycloneun stunlockla ne alakası var çözemedim.

sparkcaster=resto druid beara dönünce ölmüyo diyosun sparkcaster, seni öldürebiliyomu peki? allah aşkına bari resto druidden şikayet etmeyin ya.

[ Mesaj 25 February 2007, Sunday - 13:16 tarihinde, Leopar tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Ya sadece ferale nerf geldi ama sıkmayın canınızı verin talentleri balance a çıkarın ağaçları.. Class a full nerf gelmedi sonuçta ayrıca pve de bu nerfler çok sıkmicak sizi(bizi) pvpde de feral/resto instant heal falan filan bi çok talent şekliyle az öz damage bol healle bi sürü şey yapılır...yada dediğim gibi moonkinle.. eskidende öyle yapılmıyomuydu? Ayrıca dps te 1. 2. 3. 40. olmanın anlamı yok, neden druid dpste 1. olsun veya "neden olmasın". Nerf nerftür başka zaman tekrar bufflanır blizzard işte adamı vezirde eder rezilde(veya tersi)
Sosyal ağlarda paylaş

PvP de dps i niye önemsiyosunki TBC den önce Moonkinle hep üstlerdeydim dpste ama dünyayı kurtaramıyodum.. bi druidin dps(pvp) te birinci olmasının sakıncasını anlayamadım.
TBC den önce +444 spell up la gayet rahat iyi damage veriyodum(kendime göre) meyvelerinide alıyodum. ama bunun dğer classlara sakıncası varmış gibi duruyo sanki:)
Sosyal ağlarda paylaş

druidlerle ilgili bir şey demek istemiyorum.

charge, intercept ve intervene'in snare'den kurtulması harika bir buff olmuş. ben gnome'um ama nereye kadar, kurtuluyosun birinden 3-4saniye sonra yine snare, root vs. asıl bize gereken 1staminanın verdiği hp'nin bufflanması. eskiden 1 vuruşta inerdik, şimdi 2 vuruşta. ben fury alışkanlığımdan kurtulamadığım için hala crit, ap abanıp duruyorum (0 protum artık, dayanalıcak gibi değil :)) 8k hp ile hala roguewannabe gibi dolaşıyorum :) (zaten roguedan reroll yapınca böyle oluyo :D)
Sosyal ağlarda paylaş

Vampiric konusunda bilemicem ama Prayer of Mending konusunda blizze katilmak lazim. 1k mana kullanarak partydeki herkesi 2$er k heallamak biraz sacma hemde hic durmadan...Druid e nerf gelmesi lazimdi. Dogru olan buydu onuda yaptilar. Druid her zaman icin oynayabilene en iyi classtir. Bir arkadas shapeshift mi kullanilirmi$ pvp de demi$. Shapeshift kullanmicaksin da ne kullanicaksin ki druidde? Bear forma girip onda mi durucaksin ? Druidlerin yaptigi butun pvp ler uzun surer zaten bi mage gibi damage veremez bi priest gibi de heallayamaz ayni anda ve de iddaa ediyorum saglam gear li druid i kimse alamaz talents ina bakmaz refleksine ve oyun becerisine bakar.

Warriorlar icinse kesinlikle ve kesinlikle buff gelmeli. Oyunda en kotu durumda olan class Warriorlar. Shamanlara gelince herkes $imdi bakiyor shamanlar bufflandi ama ben hic sanmiyorum cunku TBC geldiginden beri raidlerde Elemental-Enchantement shamandan fazla Resto shamanlar var ki ben hic Elemental shaman gormedim 25 man raid lere giren. Cunku verdikleri buff gereksiz Totem of Wrath 3% critical sansini arttiriyor bence once talent tree degismeli. Ha tamam Enchantement lar icin guzel birsey Unleashed Rage in threat almamasi. Ama resto shamanlar icin kesinlikle ek bir$ey olmali mesela Full resto oldugunda fire elemental in cooldowni 20 dakika degil de 10 dakika olmasi gibi, yada ba$ka bir$ey cunku damage verilmiyor verebilecegin damage sadece Shocklar ve lightning bolt.

$u ana kadar cikan en dengeli patch bence. Elemental shamanlar icin biraz iyi oldu manalari cabuk bitiyordu. Enchantement Shamanlar cok fazla aggro aliyordu. Druidler bi Warrior dan daha iyi tankliyordu bu hic olmazsa dengelendi. Tanklamak icin warrior degil druid ariyordu millet...Ne yazik ki, Warriorlar icinse hala adam gibi bir duzenleme yok...

Congrad
Ahn Qiraj

[ Mesaj 26 February 2007, Monday - 01:40 tarihinde, Waqas tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

ben sadece mangle a nerf bekliyordum komple yemişler druidi.

olay bear form da yüksek defans ve yüksek dmg a sahip olmaydı.

instance lar da cidden warriorların yerlerini almışlardı. nerf kaçınılmazdı ama bu kadarını beklemiyordum.

paladine bir nerf var patch notlarında yazmıyor ama test serverlarında oynayanlar belirtmiş.

forbearence debuff ı -15% all dmg :D (mage e bop atıp küfür yemek serbest :P )

avenging wrath ve DS aynı cd yi kullanıyor artık. (aw açınca ds 5 dk cd a giriyormuş)

sanırım lock ların da bazı spell coefficentları değişmiş o da patch notlarında yazmıyor ama test server ında oynaynalar fark etmiş.

warrior un charge,intercept ile snare efektlerini kaldırması oalyı bu patch e yetişmeyebilirmiş.

tavsiyem weaponsmith ile epic silah yapmış warrior dan kaçın :P (plate e 3k mortal koydu ağlıyordum :P )
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Vampiric konusunda bilemicem ama Prayer of Mending konusunda blizze katilmak lazim. 1k mana kullanarak partydeki herkesi 2$er k heallamak biraz sacma hemde hic durmadan...

Prayer of mending 3xx(390 dı sanırm) mana harcar ve 1.2k heal up la 1.2-1.5 arası heallıyor... tabi ilk dmg aldıktan sonra ve sonra en yakındaki raid yada party memberina geçiyor. Hem tankın agro almasına yarıyordu (çünkü healı attığın kişi atıyormuş olarak sayıyordu) hemde ilk defa priestle kçabilme fırsatını yakalamıştık az bişi. 20 sn cd mendingi artık sadece bi warrior güçlü trash yada bosslara girmeden önce atılsın konumuna getirdi.

PvP de ise healer olarak girdiğinde biraz daha uzun dayanmanı sağlayan bu skill olmayınca yine eski tas eski hamam heal cast etmeden ölücez.

Bu arada dün shadowa dönüp ya bu kadar abartılan ne varmış bu vampricde dedim (uzun süredir shadowa dönmemiştim)

Bi mb crit sonrası vampric embrace den gelen healın 1.1k critledigini görünce bi an şok oldum. Ama yinede keşke sadece criti kaldırsalarmış böyle biraz fazla olucak gibi geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla daha dün shadow labyrinth yaptım shadow priest bi arkadaşla party aynen şöyle :,

lvl 69 warrior
lvl 70 mage
lvl 70 holy paladin
lvl 70 combat dagger rogue (ben)
ve lvl 70 shadow priest

Healing done holy paladin'le aynıydı ... damage done'da benden çok az farkla 2.ydi ...

Herkes'in gördüğünü bliz de görüyo ben shadow priest bitsin kalksın piyasadan demiyorum ama yani ayıp sap'dan başka ne boka yarıyorum dungeon'da mrk ediyorum valla.. Ha bi de kitli kutu açıyorum (en kritik nokta :D)
Sosyal ağlarda paylaş

16k hp ile karazhandaki bossları tanklayan üstüne birde dps te hunterin, rogue un eline veren bear druidlerden sonra normal karşılanması gereken bir nerf bence.. boss aggrosunu tutup üstüne eşşek gibi dmg yapıcak bide +5 crit aurası vericek,bu durumda kim partysine warrior alır ki, hadi aldı diyelim, resistleri yusek, shield var, "hassssktrrr" butonları (last stand,shield wall)var diye. kim napsın rogueu, hunteri.
Sosyal ağlarda paylaş

@deathmoon

Healing done aynı bile olsa bu demek diildir ki ne gerek var healera shadow pri varken... Shadow prinin heali partyde healing önceliği olmayan classlarında heal almasını sağlaması çok büyük bir avantaj. Bir holy class warriorun hpsini toparlamaya çalışırken örneğin bir rogue a vakit ayıramayabilir ama shadow priest sayesinde partydeki rogue un hpsi neredeyse azalmıyor. Ki eminim bu rogue ların çok hoşuna gidiyordur.

Prayer of mending de partyde tanktan sonra en yakındaki melee dps genelde rogue olduğu için ona geliyordu o da bir derece rogue u ayakta tutuyordu. Keşke critic silinseydide vampricin heali direk reduce edilmeseydi. Bence bu durumda biraz fazla gibi geldi bu nerf.

Zaten focused casting proclamamışsa mind flay atması gereksiz, mind blast atması da zor olan bir class build (zira şu ara shieldi herkes bir vuruşta kırıyor yada mage ise çalıyor yada başka classlar dispelliyor) en büyük avantajı vurduğunun bir kısmıyla kendin heallaması. Bunu biraz daha düşürürlerse artık shadow priest adam gibi pvp de yapamıycak.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...