Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Battlestar Galactica (2004) - Syfy

Zegna

Öne çıkan mesajlar

Harikaydi, 4/4 luktu.
Az once yolda izledim, mukemmeldi ya, cok huzunlendim sonlarinda.
Ne kadar tesekkur etsek az adamlara boyle guzel bi diziyi var ettikleri icin.

Hera'nin aciklanmasi superdi abi o gecis, WTF oldum direk haha.

Ve bence en mukemmeli:

Earth

Bu yeni gezegenin Earth diye adlandirilmasiydi, harikaydi lan tuylerim diken diken oldu.

Adama niye ucaga binip vedalasip gitti anlamadim, yani yalniz mi kalmak istedi nedir?
Starbuck olmus meger zaten iste, gorevini tamamlayana kadar kalmis arkadas.

Ve bu son cok onceden planlanmisti yani bence hic kivirma olayi hissetmedim. Cunku en basindan beri no. 6 goren baltar, 3. sezondan beri (tahminen oncesinde de) baltar goren no. 6 var sonucta.
Ayrica zenci hatun final 5'in chief'in kariyi oldurmesi falan da asiri onemliydi mesela, hem resurrection gitti, hem cok cheesy olabilecek bi sondan kurtardi bizi :)

COK GUZELDI LAN. BI TANESIN BSG
Sosyal ağlarda paylaş

Güzel olmasına güzeldi de pati"cik"in hakkını veriyosunuz haggaten bu duygusallıkla sdf

mistisizm

Benim beklediğimden çoook daha fazla mistisizm vardı, özellikle son sahnede baltarın capricaya "o isimden (tanrı) hoşlanmadığını biliyorsun" falan demesi. Gerçi, hemen sonrasında baltar niye silly me diyor orasını anlamadım.

Bi de, başka dünyaların müziği olarak bi bob dylan şarkısı seçmeleri baya başarılı. Hem alternatif yorumlarını çok iyi yapmışlar hem de bobun hakkı yenmemiş. There must be some way out of here diyip kordinatları giren karanın olayı sanki biraz havada kalsa da tatmin edici bi finaldi.
Sosyal ağlarda paylaş

genel düşüncem

valla mükemmeldi. mistizm fln... kara melekmiş anladık. baltarla capricada melek görüyordu ciddi ciddi. biz kara yarı cylon mu acaba diye düşünürken geldiği gibi aniden yok olunca olayı kaptık. en büyük olay asıl arkadaşlar roketleri fırlatan gemiye bir meteor çarpıp içindeki öldürdü başka bir meteor çarpıp koloniyi gümletti, mükemmeldi. herşeyin planlı olduğu ortaya çıktı. baltarın dediği gibi kimisi buna şans der kimisi tanrının müdehalesi başkası doğal seleksyon başkasıda danieldır kesin o der. baltarın son sahnedeki sözü daniel olabilir mi gibisinden insanları düşündürtebilir ama dediğim gibi meteorun o gemiye çarpması fln bildiğin tanrının dokunuşu. :) mükemmeldi ya izledikçe duygulanıyorum. ilk izlediğimde bayağı ağladım ama hll olsun ekibe çok iyi bitirdiler. son olarak karanın şu şarkıyı duyması falan. sonra dylanın günümüzde çalması bu şaşırtıcı bir şey değil. tasavvufta fln başka bir alemden bahsedilir "ilham" dediğimiz meretin buradan geldiği düşünülür. büyük sanatçıların hissettikle o ilham o denizden bir damla. olur böyle vakalar :) mükemmeldi helal olsun adama. şaka maka izlediğim en iyi dizi oldu bu final sayesinde. en iyilerden birisiydi ama şuan rahatça söyleyebilirim ki en iyisi galacticaydı. inşallah bizlerde çocuklarımıza torunlarımıza bu diziyi izletme fırsatı buluruz.
tekrardan bir son olarak, dizinin aslında bir söylemide oldu finalle. bunların hepsi daha önce oldu tekrar olacak mı meselemiz bu. benim blogda yapay zekalarla ilgili bir yazım vardı bu döngüden bahsediyordu. dizide insanın bu yaratıcıya benzeme arzusunun ne kadar tehlikeli olabileceğide gösterilmiş oldu. son sahnelerde günümüzdeki robot teknolojilerine atıf vardı. inşallah izleyen bizlerde geliştirdiğimiz yapay zekaları nasıl eğiteceğimiz ve onlara neler öğreteceğimiz konusunda dikkatli davranırız. zira tüm bu dizide ki olaylar geçmişte yaşandı ve tekrar yaşanabilir ;)

edit: spoiler içinde yazmaya dikkat edelim
Sosyal ağlarda paylaş

fikrimi sorarsaniz

fikrimi sorarsanız sonu cok opsiyonel ve izleyiciye açık bitti ve harikaydı doyurdu beni sahsen.
2 saatlik bölümle açık bitti dediğimse şu

survival of man "12" kabileye ayrıldılar gezegen üzerinde , ve muhtemelen de 13.koloni icin ellen & tigh gibi eşleşmeleri sayabiliriz.

öyleyse şöyle bişey olma ihtimali halen var? 12 koloni birbirleri ile geçim sıkıntısına girecek itiş kakış cylonlara cozurtturacaklar ve en sonunda dünyayı terkedecekler bir şekilde 12 koloniyi oluşturacaklar ellen & tigh klonlamayı yeniden geliştirip sonra yeni çocuklar yapıp dünyayı terk edecekler (kobol modeli) yeni gezegen bulup orada 13.koloniyi kuracaklar evrenin bir köşesinde sonrasında?

this is all happened before and will happen again diyorum ;p

yada baltarın dediği gibi cylonlarla beraber dünyaya gelmeleri onları apayrı bir hale getirdi eski tarihlerinden, yep yeni birşeye başlıyorda olabilirler? .. ama ben halen 1.senaryoya inanıyorum Adama 12 ye böldük kalanları dediinden beri :)

söylemeden geçemeyecem

Starbuck = Gandalf the white
sfsdfss

Sosyal ağlarda paylaş

Üsttekini de editle bari

The Old Man
İhtiyar ölmeye gitti. O sebeple Lee ve Kara ile vedalaştı. Roslin'in evini yapıp ölümünü bekleyecek. Dağların arasından buraya vuran güneş ışığı cennet gibi, seni hatırlatıyor falan diyor işte böyle öleyim de cennete gideyim diye bekliyor orada.

Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

Allahım nasıl ağladım nasıl ağladım laura öldüğünde , bill adama'nın çocuklarına olan vedasında , BSG'yi güneşe yollarken , Starbuck Sam'e veda ederken..

Allah belalarını versin yönetmenlerin , yazarların yok böyle bir ağlamak bebekliğimden beri böyle ağlamamışımdır.

Starbuck , you wont be forgotten..

OF! allah belalarını nasıl biter bu dizi ..

Of ağlıcam nerdeyse bi daha. Musluk oldum ya

Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:
Bi de, başka dünyaların müziği olarak bi bob dylan şarkısı seçmeleri baya başarılı. Hem alternatif yorumlarını çok iyi yapmışlar hem de bobun hakkı yenmemiş. There must be some way out of here diyip kordinatları giren karanın olayı sanki biraz havada kalsa da tatmin edici bi finaldi.
iyi de orda söyleyen dylan değil jimi hendrix di sdfsfd.(dylan versiyon çok bayık diziye filan gitmezdi.)

şu anda bakamıyorum gerçi, bölüm yok yanımda.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...