Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Battlestar Galactica (2004) - Syfy

Zegna

Öne çıkan mesajlar

ZaugnaKhaldun said:
"Aksiyon olmaması değil bölümün kötü olmasının sebebi" diyenler açıklayabilir mi lütfen bölümde neyi beğenmediklerini?

Gereksiz uzatılmış sahneler, abartılı ve kasış sahneler, bir nuri bilge ceylan filmi edası..

Örnek mi? Aha buyrun

Chief başkanın odasındadır

dünyanın en kötü filmlerinden Babil'de bile rastlanmayacak sahne

- Başkanım lütfen imzalamayın
*10 saniye bakışırlar*
- Başkanım kişisel ricamdır çok lütfen
* 10 saniye daha bakışırlar*
*başkan imzalar*
*3 saniye daha bakışırlar*
- you are dismissed chief*
*10 saniye daha bakışırlar*
Chief adama'ya döner
*3 saniye de onla bakışırlar*
chief odadan çıkar
*roslinle adama bakışırlar*

Ya da tüm bölüm süren starbuck draması resmen dakka 85 te 1-0 öndeki takımın zaman geçirmek için topu korner direğinde saklaması edasındaydı. Tamam güzel bir düşünceydi, sonunda da çok güzel bağladılar falan da o kadar uzatılmaz, ayıptır, ya da uzatacaksan da o kadar gösterme yani, ara ara göster.

Hani tüm bunlar "aksiyon yok" diye değil, daha çok "tempo düşük" diye eleştiriler. İlla herkes birbirini vursun nükleer bombalar patlasın uçaklar ateş etsin gemiler patlasın demiyoruz, ama bir olay olsun yani. 45 dk boyunca insanların 2 satır konuşup 10 dk ebleh ebleh birbirine bakmasıyla geçmesin bölüm.
Sosyal ağlarda paylaş

zaugna ve norveçli balıkçılar üzerinde yaptığı testlerden çıkardığı sonuçları bi kenara bırakırsak...

isyanda da milletin "dıkşın dıkşın silahlar var olm süper bölüm" diye seyrettiğini sanmıyorum. felix ve zarek in içine düştüğü durum ve karakter gelişimleri çok güzeldi. yani istenen pew pew değil.

aynı şekilde seçim bölümleri yine içinde aksiyon olmayıp baya güzel olan bölümlerdendi. güzel yapan aksiyon değil moral dilemma ve karakter gelişimleriydi.

veya baltar ın yargılanması...

hani bunları bu bölüme kıyasla söylemiyorum diziyi sevmemin sebebi olarak söylüyorum.

zaten yine söylüyorum sırf aksiyon isteyen adam 4 sezon dayanmaz, çoktan bırakırdı diziyi.
Sosyal ağlarda paylaş

Penthesilea said:
bugun bostonli bi elemanla konustuk bi partide random direk, adam en iyi bolumlerinden biriydi dizinin dedi.
internasyonel dayanagimiz var sizin diziden anlamadiginiza dair :*(

Yalan Rüzgarı dizisinin 36. sezonunda ve neredeyse 10.000'i bölümünde olduğu bir ülkede böyle düşünenler olması normal :D
Sosyal ağlarda paylaş

"Siz anlamıyorsunuz, o yüzden ben küstüm ve bundan sonra trolleyeceğim İŞTE!!" mantığını yapan birinin gelip de sinematografiden falan, hani bir nevi sanattan bahsetmesi de çok olgunmuş.

Herkesin zevki kendine, nasıl bu kadar alınabiliyorsunuz ben onu anlamış değilim ilk önce. Evrensel bir dizi hiç değil BSG, bir bölümünü sevmeyenlere bu kadar nefret kusacaksanız toptan sevmeyenler ölsün mü? Sinema çevreleri arasında "AMAN ALLAHIM" bir kült yapım falan da değil bildiğim kadarıyla. Güzel mi e tabi seviyoruz ama fanatiklik yapmanın pek manası yok bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Babil dünyanın en bi güzel filmlerinden biridir, ama nuri bilge ceylan eleştirisine sonuna kadar katılıyorum. BSGnin bu derece başarılı olmasının sebebi sinematografisi değil genel kurgusu, Sentient ai (yada mass effectin bsgden çaldığı haliyle synthectic intelligence) kavramını bir kıyamet senaryosuyla harmanlayarak ve olaya SI açısından da bakarak sunması.

BSGnin en kötü bölümleri hangileri? Amarikan başkanlık seçimiydi demokrasi problemiydi günlük hayatıydı bu ucuz konuların en klişe halde bilimkurgu maskesi altında anlatıldığı fillerlar. Peki en iyi bölümleri hangileri? Cylonların ne olduklarını, sırlarını ve geçmişlerini öğrendiğimiz bölümler. Başlangıçta SI ların yaratıcılarına karşı ayaklandığı bilimkurgu hikayesi diye geçerken şimdi çok daha fazlasını anlatmaya başladı, o yüzden genel kurgu iyice ilgimizi çekiyor. Ha ama sen buna odaklanmak yerine tribünlere oynarsan tabi ki eleştirilirsin. Yok müzük yok duygusal işte aşk bok uzun sahneler falan bayıyor, beklediğimizi vermiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

piyanodan gitar sesi çıkan yer dışında ortalamanın biraz üzerinde bölümdü

ayrıca bu dizinin müziği budur, 3. sezon finalinde ilk duyunca da aklıma gelmişti
http://www.youtube.com/watch?v=998cAqtaYuM
yaşanacak bir dünya bulurlarsa erkin koray anlatacak herşeyi, demo şarkıyla nereye kadar
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:
Babil dünyanın en bi güzel filmlerinden biridir, ama nuri bilge ceylan eleştirisine sonuna kadar katılıyorum. BSGnin bu derece başarılı olmasının sebebi sinematografisi değil genel kurgusu, Sentient ai (yada mass effectin bsgden çaldığı haliyle synthectic intelligence) kavramını bir kıyamet senaryosuyla harmanlayarak ve olaya SI açısından da bakarak sunması.

BSGnin en kötü bölümleri hangileri? Amarikan başkanlık seçimiydi demokrasi problemiydi günlük hayatıydı bu ucuz konuların en klişe halde bilimkurgu maskesi altında anlatıldığı fillerlar. Peki en iyi bölümleri hangileri? Cylonların ne olduklarını, sırlarını ve geçmişlerini öğrendiğimiz bölümler. Başlangıçta SI ların yaratıcılarına karşı ayaklandığı bilimkurgu hikayesi diye geçerken şimdi çok daha fazlasını anlatmaya başladı, o yüzden genel kurgu iyice ilgimizi çekiyor. Ha ama sen buna odaklanmak yerine tribünlere oynarsan tabi ki eleştirilirsin. Yok müzük yok duygusal işte aşk bok uzun sahneler falan bayıyor, beklediğimizi vermiyor.

Dostum çok fazla Freespace oynamışsın.
Sosyal ağlarda paylaş

hehehe
axedice said:
BSGnin en kötü bölümleri hangileri? Amarikan başkanlık seçimiydi demokrasi problemiydi günlük hayatıydı bu ucuz konuların en klişe halde bilimkurgu maskesi altında anlatıldığı fillerlar.
seçimler fena değildi bence. ben beğenmiştim.
Sosyal ağlarda paylaş

ne trolluk ne baska bir sey. dizi inanilmaz bayik, zorlama oyunculuklar (aslinda oyuncularda pek suc yok karakterde sorun var), turk dizileri misali 30 saniyede gerceklesebilecek bir durumun dram diye 5 dakika surmesi (hele su baskan herifin ilk 3 sezon her bolum 20 dakka aglamasi gibi), artik klise olmus "insanoglu robot uretir sonunu hazirlar" geyigi felan.

sci-fi hastalari (fan demiyorum dikkat, cunku birisi sci-fi seviyorsa bir sure sonra manyagi & delisi oluyor ve fanatiklesiyor) gayet sever. hatta 2 gemiye zoom ve kamera sallama efekti, 2 laser beam, 2 kaptan & murettebat geyigi gorunce orgazm olacak seveni var. pek fazla alternatifi de yok zaten. ama disardan bakinca pek oyle degil. turu severim normalde, normal sezonda haftalik 35'i geciyor takip ettigim dizi sayisi ama bir turlu sevemedim bsg'yi. ilk satirlarda gerekcelerini de soyledim.

gerci bir cok kisi okuyunca hadi len der gecistirir. o yuzden pek fazla bir sey soylemeye de gerek yok. zaten seveni kulagini her sci-fi fani gibi kapatir her seye.
Sosyal ağlarda paylaş

gozude kapamak lazim yazilanlari okumamak icin :)

hayatimda izledigim en iyi dizilerden. son bolumude coook iyi olmasada oldukca guzeldi denebilir.

bsg nin ilk versiyonunun sci-fi lerdeki robotu urettim beni kesti mantigini ilk oturtan film - dizilerden birisi oldugunu dusunursek bu dizininde o konseptte olmasi normal.
Sosyal ağlarda paylaş

Innuendo said:
ne trolluk ne baska bir sey. dizi inanilmaz bayik, zorlama oyunculuklar (aslinda oyuncularda pek suc yok karakterde sorun var), turk dizileri misali 30 saniyede gerceklesebilecek bir durumun dram diye 5 dakika surmesi (hele su baskan herifin ilk 3 sezon her bolum 20 dakka aglamasi gibi), artik klise olmus "insanoglu robot uretir sonunu hazirlar" geyigi felan.

sci-fi hastalari (fan demiyorum dikkat, cunku birisi sci-fi seviyorsa bir sure sonra manyagi & delisi oluyor ve fanatiklesiyor) gayet sever. hatta 2 gemiye zoom ve kamera sallama efekti, 2 laser beam, 2 kaptan & murettebat geyigi gorunce orgazm olacak seveni var. pek fazla alternatifi de yok zaten. ama disardan bakinca pek oyle degil. turu severim normalde, normal sezonda haftalik 35'i geciyor takip ettigim dizi sayisi ama bir turlu sevemedim bsg'yi. ilk satirlarda gerekcelerini de soyledim.

gerci bir cok kisi okuyunca hadi len der gecistirir. o yuzden pek fazla bir sey soylemeye de gerek yok. zaten seveni kulagini her sci-fi fani gibi kapatir her seye.

hadi len.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...