Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Battlestar Galactica (2004) - Syfy

Zegna

Öne çıkan mesajlar

Arkadaslar, BSG'nin en guzel bolumunu izleyeceksiniz.
Hatta ilk olarak ABIIIIIIIIIIIIIIIIII demek istiyorum.

OOOOOOOLLLLLLLLLMMMMMMMMMMMMMMMMM

ABAV

Evet. Yonetmen COK basarili bu arada, kim yonettiyse cidden efsane.

oyle seyler oldu ki

Starbuck yari cylon, babasi tahmin ettigimiz uzere 7. model.
Sarki kisimlari zaten mukemmeldi, o sarki sonundaki parmak uflemede ve boyle duygulu bakmada bastan beri suphelendigimiz seyin nasil dogru ciktigini gorduk adim adim, ama yanildik tabi OHAAAA kismi daha gelmemisti. All around the watchtower uzerine digerlerinin gelmesi ve aslinda Starbuck'in yalniz olusu OHAAAAAAA degil de ne dedirtir sayin seyirciler?

Hele Boomer'a ne demeli? KADIN EVIL LAN. Meger heeer seyi Hera'yi calmak icin yapmis, Ellen'i getirmesinden tut chief i kandirmasi falan, biz de boyle diyoruz alala ya ne bok yiyo bu kari niye diger 8 in yerine gecmeye calisiyo falan. Chief de felaket oyuna geldi, o son sahne cok guzeldi bos odalara girdigi.

Chief kafayi yer arkadaslar onumuzdeki bolum ya olur ya oldurur.

Bu arada BSG gg oldu, traileri da izlerseniz eger goreceksiniz ki Adama cylon teknolojisini fln reddediyo bisuru olay oluyo, gemi yattara yani.

Ve Roslin de GG. Guzel bir gelisme lan aslinda, kurtulduk angut kadindan sdfs. Chief'le olan sahnesinde kadin direk ilkokul ogretmeni gunlerine geri dondu.

Off cok guzel bolumdu lan, abii filler olmasin ya yine derken dumur etti bizi. Cok seviyorum bu diziyi
Sosyal ağlarda paylaş

En güzel demek istemiyorum ama en iyi 2-3 bölümden biriydi kesinlikle.

Kara'nın babasının orada olmamasını beklemiyordum açıkçası. Klişe ama yerinde bir tercih olmuş "bunca zamandır neredeydin" sorularını doğuracağı için. All along the watchtower'a bağlandığı sahne ise tekrar tekrar seyredilebilir. WHAT THE FRAK.

Ve evet, film gibi bölümdü başından sonuna; hikayeyi baymadan, yer yer diyalog bile kullanmadan her şeyi anlattı adamlar.

Sosyal ağlarda paylaş

Space Drama abi dizinin türü, Ron Moore kendisi söylüyor; hatta "çok fazla görsel efekt, uzay savaşları bekleyenler üzülür" gibi bir şeyler de söylemişti. Beklentileri doğru ayarlamak lazım, önümüzdeki bölümde de Galactica'nın çok dışına çıkmayacaklar, nukelar ateşlemeyecekler sonuçta.

Bu arada bölümü beğenen, 1 saatini falan harcamak isteyen varsa besteci Bear McCreary bütün bölümü, yapımını falanı filanı anlatıyor blogunda:

http://www.bearmccreary.com/blog/?p=1597
Sosyal ağlarda paylaş

ZaugnaKhaldun said:
Space Drama abi dizinin türü, Ron Moore kendisi söylüyor; hatta "çok fazla görsel efekt, uzay savaşları bekleyenler üzülür" gibi bir şeyler de söylemişti. Beklentileri doğru ayarlamak lazım, önümüzdeki bölümde de Galactica'nın çok dışına çıkmayacaklar, nukelar ateşlemeyecekler sonuçta.

ee o dramayı beğenmeyip eleştiremez mi insanlar? niye hemen bölümü beğenmeyen "pewpewcu, aksiyoncu" sınıfına giriyor?
Sosyal ağlarda paylaş

ZaugnaKhaldun said:

Bu arada bölümü beğenen, 1 saatini falan harcamak isteyen varsa besteci Bear McCreary bütün bölümü, yapımını falanı filanı anlatıyor blogunda:

http://www.bearmccreary.com/blog/?p=1597

Biliyorum orasını ama eskiden belli bir seviye aksiyonu vardı düşürdüler onu bayağı. Anca işte 2 bölüm önce isyan falan derken 2 bölümlüğüne eskiyi yakaladı hafif.

Ayrıca son sezon final bölümlerini epik yapıcaz şöyle böyle diye bayağı beklenti yaptılar... Bakalım bundan sonra hatırladığım kadarıyla 3 tane ardarda 1.5 saatlik bölüm gelecek onlardan ümitliyiz.
Sosyal ağlarda paylaş

revangelis

öyle olması gerekiyor zaten bence de, bu kadar ima edip son anda geri dönüş olmaz. kara için de en mantıklı açıklama o zaten. Böylece Starbuck'ın cylon ya da melez olma ihtimali ortaya çıkıyor. Ki melezse inanılmaz şeyler olabilir gerçekten.

@fenris,

açıkçası, şu bölümü beğenmemek için "pewpewcı, aksiyoncu" olmak gerek benim gözümde. seyredip yorumlamanızı tercih ederim elbette ama film gibi, kamera açısından müziğine, senaryosundan diyaloglarına her şeyin detayına kadar düşünüldüğü böyle bir bölümü "bölüm güzel olmamış" die beğenmemek bana saçma geliyor. neyse, devam ettirmeyelim daha fazla; kişisel görüşümdür diyerek sıyrılıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

@rewendor:

filo içinde cevaplanması gereken sorular var abi sonuçta. elbette onları da daha aksiyonlu bir şekilde cevaplayabilirlerdi ama bu yönetmenin tercihi olmuş. deadlock kötüydü zaten, onu inkar etmiyorum da; isyan sonrası yavaş bölümler hikayeyi daha durgun bir şekilde anlatmayı tercih ettiler. Naçizane fikrimce kötü de yapmadılar zaten.

Son bölüm 2 saatlik olacak, onu biliyordum da diğer 2 bölümün 1,5 saatlik olacağını şimdi duydum; araştırmak gerek biraz.

bear mccreary

Bu arada Kara'nın babası rolünde Bear McCreary de auditiona girmiş, seçmemişler ehuah

Sosyal ağlarda paylaş

said:
@fenris,

açıkçası, şu bölümü beğenmemek için "pewpewcı, aksiyoncu" olmak gerek benim gözümde. seyredip yorumlamanızı tercih ederim elbette ama film gibi, kamera açısından müziğine, senaryosundan diyaloglarına her şeyin detayına kadar düşünüldüğü böyle bir bölümü "bölüm güzel olmamış" die beğenmemek bana saçma geliyor. neyse, devam ettirmeyelim daha fazla; kişisel görüşümdür diyerek sıyrılıyorum.
e seyrettim zaten. kusura bakma da "bu benim sevmediğimi sevmeyen, anlamıyodur" olayı biraz absürd.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:
Bizim DC'ye düşmemiş daha, ama arkadaştan duyduğum kadarıyla "37 dk lık işkencenin sonuna 4 dk bölüm koymuşlar" tam olarak onun sözleriyle

artbir. Zaugna gibi lölö, işte "kamara açısı müzik falan ayh ne kadar küsel"cilerin zevebileceği bi bölüm olmuş. Neyseki son 4 dakikası iyiydi.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...