Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Battlestar Galactica (2004) - Syfy

Zegna

Öne çıkan mesajlar

Vay anasını arkadaş.

411
Kesinlikle bu kadar iyi beklemediğim bir bölümdü. Bu açıdan yapımcıları senaristleri falan takdir ediyorum. Yani senin elinde 10 bölüme yayabileceğin cliffhangerlar var, 5. saylon var, dünyadakilerin geçmişi var, starbuck var. Ve sen bu cliffhangerları (bir kısmını başka cliffhangerlarla bağlamış olabilirler ama) teker teker çözüyorsun seyirciye. Bunu yaparken normal olaylar da devam ediyor bir yandan, ileriye yönelik bir umudu olmamanın karamsarlığını çarpıyorsun; Adama'nın çaresizliğine, Roslin'e; ucundan kenarından pek çok şeye değiniyorsun.

Bu açıdan çok beğendim bölümü, seyirciyi dolandırmadı diyebilirim kısacası, çatır çatır 4-5 bölümde karşımıza çıkabilecek şeyleri tek bölümde anlattılar.

Şimdi buradaki sorun, bu kadar çok şeyi tek seferde verince, hepsine yüzeysel değinildi. "13th tribe saylonmuş" denildi ve orada kaldı, ötesine geçilmedi. Dolayısıyla önümüzdeki bölümlerde bu konuların her birine ayrı ayrı yoğunlaşılmasını bekliyorum; cevaplanması gereken bir sürü soru var çünkü hala.

Muhteşem bir geri dönüş oldu benim gözümde, 13th tribe ın saylon olabileceğine dair teoriler dolaşıyordu zaten internette, Ellen için de geçiyordu; dolayısıyla aşırı derecede şaşırtıcı olmadı benim için. Tabi ilerleyen bölümlerde çark edip "aslında şöyleymiş" yaparlar mı bilemiyorum; onu da göreceğiz.

Ekstra olarak: 4 sezondur aradıkları dünyayı 1.5 bölümde terk ederlerse çok güleceğim sdf.

WTF

SAM ANDERS BOB DYLANMIŞ LAN

Sosyal ağlarda paylaş

ZaugnaKhaldun said:
Vay anasını arkadaş.

411
Kesinlikle bu kadar iyi beklemediğim bir bölümdü. Bu açıdan yapımcıları senaristleri falan takdir ediyorum. Yani senin elinde 10 bölüme yayabileceğin cliffhangerlar var, 5. saylon var, dünyadakilerin geçmişi var, starbuck var. Ve sen bu cliffhangerları (bir kısmını başka cliffhangerlarla bağlamış olabilirler ama) teker teker çözüyorsun seyirciye. Bunu yaparken normal olaylar da devam ediyor bir yandan, ileriye yönelik bir umudu olmamanın karamsarlığını çarpıyorsun; Adama'nın çaresizliğine, Roslin'e; ucundan kenarından pek çok şeye değiniyorsun.

Bu açıdan çok beğendim bölümü, seyirciyi dolandırmadı diyebilirim kısacası, çatır çatır 4-5 bölümde karşımıza çıkabilecek şeyleri tek bölümde anlattılar.

Şimdi buradaki sorun, bu kadar çok şeyi tek seferde verince, hepsine yüzeysel değinildi. "13th tribe saylonmuş" denildi ve orada kaldı, ötesine geçilmedi. Dolayısıyla önümüzdeki bölümlerde bu konuların her birine ayrı ayrı yoğunlaşılmasını bekliyorum; cevaplanması gereken bir sürü soru var çünkü hala.

Muhteşem bir geri dönüş oldu benim gözümde, 13th tribe ın saylon olabileceğine dair teoriler dolaşıyordu zaten internette, Ellen için de geçiyordu; dolayısıyla aşırı derecede şaşırtıcı olmadı benim için. Tabi ilerleyen bölümlerde çark edip "aslında şöyleymiş" yaparlar mı bilemiyorum; onu da göreceğiz.

Ekstra olarak: 4 sezondur aradıkları dünyayı 1.5 bölümde terk ederlerse çok güleceğim sdf.

WTF

SAM ANDERS BOB DYLANMIŞ LAN

starback ın olayı ne ozaman ? oda mı cylon

Sosyal ağlarda paylaş

Kafalar karisti tabi

1- Dunya 13. koloni ise ve cylonsa, demek ki cylonlari (en azindan insana benzeyen cylonlari) insanlar yaratmadi? Bu god muhabbetinin dibine vurucaz gibime geliyor.

2- Starbuck ne ayaktir? Ellen gorunuse gore 5. cylon, cunku neler olup bitecegini falan soyledi Seul'a. E Starbuck nasil oluyor.

Sosyal ağlarda paylaş

olasılık

büyük ihtimal herkes cylon olabilir ben onu düşündüm hep. o ilk savaşta hiçbir insan kurtulmamış olabilir yada cylonlar yenilip onlar kolonilere dağılmışlardır. daha sonra kendileride yapay zeka fln ile uğraşmış ve kendi yarattıkları cylonlar onlara saldırmıştır. bu yapay zeka sıkıntıları hakkında şöyle bir yazı yazdıydım.
http://devador.blogspot.com/2008/12/yapay-zeka-sknts.html
alıntılıyım bir kısmını
"Bize anlatılan direnişin hikayesidir ama karşı tarafa hiç bakılmaz. Yapay zekanın amacı nedir? Tüm insanlığı yok ettikten sonra ne olacaktır? Bu soruların bir cevabı var mıdır?

Yapay zeka kendine bir vücut oluşturur. Ardından insana benzemeye çalışır. İşte o yaratıcıya benzeme arzusu! Sonunda insanın şeklini kopyalar; organik yapılar üzerinde çalışır belki canlı birşeyler yaratabilecek, birşeylerin tanrısı olacaktır! İnsanlıkla olan savaşında ona benzemesi faydasını gösterir, aralarına sızar böylece daha fazla veri alarak daha iyi kopyalama yapar. Hikayeler devam etse insanlığın tamamen ortadan kalktığını görebiliriz. Peki sonra ne olur?

İnsanlık yok olmuş, yapay zeka gezegene hüküm sürmeye başlamıştır, karşısında bir düşman olmadığı için amaçsız kalmıştır. Araştırmalarına devam eder ve daha gelişmiş bir yapay zeka üretir, bu arada kendi toplumsal yapısını kurmuştur bile. Bir gün eserleri onlara ihanet eder ve savaş yeniden başlar."
Bence cylonlar 2 nesile ayrılıyor 5 li grup ve 7 li. bunlar daha bu kolonilerde savaş çıkmadan önce bu işlerle uğraşıyorlardı. hele bir izliyimde ona göre bir ara sağlam bir analiz yaparım şimdi heyecandan karıştırıyorum kelimeleri cylon ne kim fln askdkas

Sosyal ağlarda paylaş

aaah özlemişim yaaaa.

bu dizi konu istediği kadar saçmalayabilir ama bitmesin.

5. cylon

5. cylonun ellen olma ihtimali kesin. çünkü danna 5.nin filoda olmadığını söylemişti bölümlerden birinde.

yalnız dualla diziden mi ayrıldı? çok gereksiz bir ölüm oldu çünkü.

hakkaten starbuck'ı nasıl bağlayacaklar ya? dedim düşen viperın içindeki sam falan olabilir. o zaman asıl starbuck nasıl kurtardı kendini?

edit: ya da kurtarmadı. zaten 13th tribe komple cylon olduğundan anında formatlanmış versiyonunu hemen verdiler.

bir de şey var. eğer dünyada 2000 sene kimse yoksa, starbuckın viperı oraya düştüyse, starbuckı da başkaları geri yolladıysa bu gezegende neden kimse yok kardeşim? allahalla yaw. o transmitter 2000 senedir mi orada? ya da 2000 sene önce düşen bir vipera biri dekor hazırladı pilotun boynuna kara thrace in ismini astılar. o zaman o transmitter niye hala orda? pili bitmedi mi? niye gizleniyor bu adamlar?

offf kayış koptu:S

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...