Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Alternatif internet bağlantısı

Lopeth

Öne çıkan mesajlar

TTnet yada kablodan baska alternatifimizin olup olmadigi benimde aklima takiliyor. Biraz sorusturdum etrafimdakilere biri cok super salladi.( 500kb/s ile download yapiyorum filan dedi, ama ismini filan soylemedi, ayrica Turkiyede o kadar hizli bi baglanti oldugunu sanmiyorum. ) Geri kalanin hic bir fikri yoktu.

[ Mesaj 19 February 2007, Monday - 17:17 tarihinde, Marl0_on tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Kablonet kotalı tarife kampanyası getirdi şubat başında.ona geçicem ben de ay sonunda. ADSL gibi diil ama kullandığın kadar ödüyosun. 1024 bağlantıda 1gb'ı geçmezsen 15ytl ödüyosun, geçtikçe fiyat artıyo 2gb'ta 22ytl, 3gb'ta adsl ile aynı fiyata geliyo. Kotayı dolduramayıp fazla para vermek istemeyenler için kullanışlı olabilir.

http://online.turksat.com.tr/

[ Mesaj 21 February 2007, Wednesday - 09:28 tarihinde, DiadanLocke tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Adsl ve kablo dan başka seçebileceğimiz hani bağlantı türleri var bu ülkede acaba ?

(Öğrenci ödeyecek)

adsl ve kablo internet'ten başka dial-up var.
ama gördüğüm kadarıyla herkes unutmuş ki, söyleyen olmamış :)

eğer internet bağlantısına para ödemekte çok çok sıkıntı çekiliyorsa, dial-up tercih edilebilinir.

ama adsl o kadar ucuzladı ki, "öğrenci"ler bile adsl'ye geçti.
bu yüzden dial-up tercih edilmiyor.

[ Mesaj 21 February 2007, Wednesday - 11:10 tarihinde, Bone tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Ufak tefek özel şirketlerin sunduğu kablosuz internet çözümleri var ama genel performansları adslden, kablodan kötü olduğu için bu hizmetlerin olmadığı yerlerde düşünmek gerekir. Havanın bozuk olması, sinya karışıklıkları vs bazen çileden çıkartabiliyor insanı. Fiyatları gayet makul.

Ankara-Eryaman'da bir dönem kullandım, dediğim gibi koyunun olmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi denir.

not: Tabii bulunduğun yerde böyle bir hizmet sunun firma var mı yok mu onu araştırmak lazım

[ Mesaj 21 February 2007, Wednesday - 12:17 tarihinde, huun tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
alternatifden kasıt daha ucuz değil ,hiç değilse verdiğimiz paraya değecek internet bağlantısı =)

56 k lık kadar da fakir değilim :P (yoksa zengin mi O_o )

e öğrenci bağlancak diyorsun. kablo ve adsl'ye para veremiyorsan, elbette dial-up'tan başka çözüm yok.

başka bir "verdiğimiz paraya değecek internet bağlantısı" olsa zaten adsl ve kablo internet yanında adı geçerdi.
sır olarak saklanmazdı.
şu an için kablo internet ve adsl'den başka "verdiğimiz paraya değecek internet bağlantısı" bulunmamakta. bu yüzden öğrenciler adsl'yi tercih ediyor.

ha, senin dediğin japonyadaki, güney koredeki gibi, 20 dolara 10mbit internet bağlantısı gibi şeylerse,
öyle birşey bekleme derim. sonuçta türkiye'deyiz.
Sosyal ağlarda paylaş

anlatmak istediğim

şimdi bir 1024 adsl 140 ytl felan yeni yeni uydu şirketleri türemeye başladı çift taraflı veya tek taraflı verebilenler.

Mesela adam sana 160 170 e 2 3 mb bağlantı verebilecek düzeyde olsa felan paramız veremeye değer demek istiyorum.Bazı forumlarda gözüme çarpmıştı başka başka çözümler.Ordan detaylı bilgisi olan var mı diye sordum burda.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone 20 dolara 10 mbps aldiginda sendeki baglanti gibi kullanamiyosun onlari. Havuz usulu onlar, aylik 7000 yen'den 100 mbps hat kullandim ben orada. Bu da 80 milyon falan para ediyor, tabii ki cok hizliydi ama 100 mbps hizi degildi, arastirdigimda havuz usulu dediler..

En akilci ve yakin gelecekti cozum adsl2 bizim icin. Gelirse 16 mbps'e kadar kullanilir. Ama yine tam 16 degil o anki yogunluga bagli oluyor yine..

[ Mesaj 21 February 2007, Wednesday - 14:50 tarihinde, nedanko tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
bazı internet uydu servis sağlayıcılarının havuz dışında direk olarak kullanabileceğiniz paketleride bulunuyor. 4mbit'lik paketi olan skydsl vardı yanlış hatırlamıyorsam. yanlız uydulardaki en büyük sorun tek taraflı olması yani sadece bilgilerin yüklenebiliyor olması. bilgilerin gönderimi için adsl, dial-up, kablonet veya grps gibi şeyler kullanılması lazım. çift taraflı uydularda mevcut fakat pahalı. tek taraflı uydu alıp gönderimi 29ytl'lik adsl paketinten yaparsanız sorun olmaz aslında. telekom sadece download için para alıyor :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...