Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout 3 - çıkış öncesi

axedice

Öne çıkan mesajlar

Oha dejavu. Yine samle bunu tartışmıştık yine fallout1&2 demişti, hayır falloutta npcler tepki veriyor demiştim, arcanum örneğini vermiştim, arcane oyunun 10 senelik olmasından dem vurmuştu..

Cüce sen gelip yorumda bulunmuş muydun?

Ya neyse war var oyuna ihtiyacım yok bu aralar. Daha r40 ol, rvr yap reknown 80 ol falan ohoo bi sürü iş var.
Sosyal ağlarda paylaş

grafik olarak ileriye gitmesin diyenleri eleştirdiğiniz zaman tekrar beklerim.

kaldı ki es serisinin son örneklerinde kimsenin önünden birşey (ç)alınamıyordu, fo3'te bunun geriye gitmesi için neden göremiyorum ama oyunu görmeden kesin konuşamam elbette ki bazı arkadaşlarımız gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

ya o değilde bu atmosferde geçen herhangi başka bir oyun var da mı iyyy kötü iğrençç yorumlari yapiliniliyor anlamadim. tamam zaten bir fallout 2 olmayacağı duyurulduğu günden belliydi ama yine de piyasada ki diğer oyunlara göre gayette ezecek etrafi hii ister ben 6 yaşimdan beri fallout oynarim böle fallout olmaz diyin ister oha artik karekterim bir sağ çapraz bir sol çapraz yaparak haritanin aşağı kısmına gitmeyecek diye sevinin ihi çikti işte oyun. ve gayette iyi npcler zaten her oyunda mal gibi ki. ondan dolayı zaten masa üstü rpg diye bişi var. crpg ler için bence fallout 3 te iyi olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

WasteLand'e çıktığında ortam çok güzel. Onu çok iyi yakalamışlar ama, oyunun FPS öğleri berbat. Karşıdaki düşmanların yapay zekası, ateş ederken birden 1999 oyunlarındaki gibi çömelmeleri, salak salak sağa sola gitmeleri berbat olmuş. Oblivion'dan bu yana hiç bir gelişme yok yani.

RPG öğeleri ise güzel, kötü değil fakat daha önce dediğim gibi "vay be" filan dedirtcek birşey de yok. Oyunda silah filan yapabiliyorsun, tamir edebiliyorsun, bilgisayarlar var hackleyebildiğin, lockpick filan zaten her oyunda var artık.

Sneak sistemine gelince bildiğin klişe eğilme sistemi işte. Olmamış yani.

Hatta bu sabah başımdan geçen bir olayı anlatıyım size. Super-Duper-Mall diye bir alışveriş merkezine girdim quest için. Yemek ve tıbbi mağzeme alcam. Raiderlar var içerde(bilgidğin oblivion banditleri, burda da hiç gelişme yok ne yazık ki). Neyse çatışma çıktı. Raiderlardan birinin dibine girdim. Çift PAtlar shotgun'nın namlusu ile herifin kafası arasında 10 cm var. VATS açtım. Vurma yüzdesi %90. Vurdum, hani 10cm mesafeden adamın kafasını shotgun ile, Adam ölmedi. Headshot ancak critical hit'ler ile atılıyor.

Daha sonra sniper buldum bir yerden tamam mı. Sniper ya, işi uzaktan ateş etmek. Merak ettim, ilk önce pistol ile vats açtım uzaktan, sonra sniper ile, aradaki vurma yüzdeleri arasında neredeyse hiç fark yok; ki ikiside aynı weapon skill kulllanıyor.

Animasyonlar da ayrı bir "odunluk". Mass Effect'i filan gördükten sonra burdaki animasyonlar odun kalıyor. Oblivion'dan buna yana burda da gelişme yok yani.

Ha ama oyunun güzel yanları var mı? Var. Questlerin bazıları çok zevkli. Ortam güzel. Wasteland'i FPS gezip keşfetmek çok zevkli. Daha bu sabah Med-X'e bağımlı oldum, bağımlılıkları da eklemişler. Post-Nuclear Acolapyse görünümünü iyi tutturmuşlar.

Neyse kısacası, Fallout fanlarının oyunu beyenmemek için her hakkı var ve kimsenin de bu oyunu oynadıktan sonra Fanlara niye beyenmediniz diyebilceğini sanmıyorum.

Ben olsamm 7.9/10 verirdim. Daha fazlasını hak etmesi için ilerlerde epey güzelleşmesi gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:
axedice said:
L0L1g4zlololROFLCOPTER kadar kötü. Bi kere loadingler çok sık ve çok uzun. Belki xbox olduğundandır. Npcler en az oblivian kadar odun, hiç bişeye tepki vermiyorlar. Rest steal rest steal döngüsüne girebiliyorsun ve dükkanlar geceleri kilitlenmiyor. Ben sadece bi rpg ve fallout olarak kötü olur diye düşünmüştüm ama oyun olarak da baya kötü görünüyor.

çünkü fo & fo2'de adamın evine girip bize bakarken bütün rafları, dolapları silip süpüremiyorduk. vendorun poposuna sokulup 50k altını 15 stealing ile yürütemiyorduk save & load yaparak. (:P)

Her zaman süpüremiyorduk, yer yer buna kızan adamlar oluyordu. Ha bütün npclere koyacak kadar kasmamışlardı evet. Son dediğin artık oyunucunun insafına kalmış birşey oyunun hatası değil, adamlar şans faktörü eklemese o oyuna bence oldukça sıkıcı olurdu, %100 deterministik olmasından iyidir
Sosyal ağlarda paylaş

ssj4songoku said:

Hatta bu sabah başımdan geçen bir olayı anlatıyım size. Super-Duper-Mall diye bir alışveriş merkezine girdim quest için. Yemek ve tıbbi mağzeme alcam. Raiderlar var içerde(bilgidğin oblivion banditleri, burda da hiç gelişme yok ne yazık ki). Neyse çatışma çıktı. Raiderlardan birinin dibine girdim. Çift PAtlar shotgun'nın namlusu ile herifin kafası arasında 10 cm var. VATS açtım. Vurma yüzdesi %90. Vurdum, hani 10cm mesafeden adamın kafasını shotgun ile, Adam ölmedi. Headshot ancak critical hit'ler ile atılıyor.

Daha sonra sniper buldum bir yerden tamam mı. Sniper ya, işi uzaktan ateş etmek. Merak ettim, ilk önce pistol ile vats açtım uzaktan, sonra sniper ile, aradaki vurma yüzdeleri arasında neredeyse hiç fark yok; ki ikiside aynı weapon skill kulllanıyor.

iyi de fallout 2 de de sniper rifle small gun skilli kullaniyor ki? sniperin tek farki range i yüksektir damage i fazladir. diğer 10 cm vakasi da hp ile ilgili şey sorcam ben gözden vurmak var mi hala?
Sosyal ağlarda paylaş

öhöm sniper yakın mesafede tabancadan daha az isabetliydi yanlış hatırlamıyorsam hem... (o yüzden namlusu kesilmiş sniperdan bozma özel modifiye bi tabancayı çok severdik hatta)
çıktımı bu pcye? düştümü torrente? (link vermeyin warez yassak :P)
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:
Her zaman süpüremiyorduk, yer yer buna kızan adamlar oluyordu. Ha bütün npclere koyacak kadar kasmamışlardı evet. Son dediğin artık oyunucunun insafına kalmış birşey oyunun hatası değil, adamlar şans faktörü eklemese o oyuna bence oldukça sıkıcı olurdu, %100 deterministik olmasından iyidir

valla şimdi oyunu baştan sona oynayıp tek tek sayamayacağım ama dediğin npc sayısının beşi geçtiğini pek sanmıyorum, onlar da daha ziyade quest item gibi şeyleri korudukları özel durumlar. yoksa npc'lerin default olarak "mal olmayayım, malımı çaldırmayayım" gibi bir felsefesi olmadı hiçbir zaman. morrowind, oblivion filan bunlarda tek bir kişi tanık olursa direkt adın çıkıyor. hoş gerçi wasteland'de kanun naıma tek bir otorite olmadığından aynen böyle yapmamış olabilirler, görmek lazım burada yazandan birşey anlayamadım ben.

%100 deterministik olunacak durumlar var, mesela stealing'e 0 vererek cıbıl halde arroyo'dan gelip wasteland'in en zengin npc'lerini kaz gibi yolamamak. steal skillinin bir anlamı olması. threshold koyarsın, onu geçen kassın gene save & load.

ilk oyunları gameplay'in her alanında 'the ultimate authority' kabul edip, "hayır değiştiremezsiniz" diye yırtınan insanlar örnekleri verince birdenbire "10 yıllık oyunu rahat bırakın" diye kabuğuna çekiliyor, bu da ilginç. "madem 10 yıllık oyunun geliştirilmesi lazım, neden her değişikliğe karşı esnemez bir direnç sergiledin o halde bunca sayfa" diye sorarlar insana.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence ille de fanboyluk yapmak için küçük, önemsiz ve aynı zamanda zararsız(ki bol bol bug bulunur büyük , sandboxımsı oyunlarda) bir bugı tartışıyorsunuz.
Bu arada Bethseda sağolsun gameplay videolarini netten silme çabası içerisinde silinmemiş bir tane görürseniz buraya yazın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...