Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout 3 - çıkış öncesi

axedice

Öne çıkan mesajlar

scorch said:
kimse "yok kesin bok bu" demiyor ANCAK
gerçeklere de kendini nasıl kaparsın?

bakıyoruz bethesta nın geçmiş aksiyonlarına , insanları tatmin edemeyen dialoglu oblivion ve türevileri , saçma AI , 1 yıldır gösterilen resimler , dialoglar, videolar a bakınca bok olcak diyoruz, tecrübe yane ;p

var, tonla var işte daha geçen sayfalarda.

ya bu başlıkta "fo3'ü keşke blizz yapsa" diyen bile çıktı, şirketin geçmiş aksiyonlarına bakılsa öyle bir laf edilmez heh. hiç yapmamış diye yapamaz illa ki diye bir kaide de yok ayrıca. debut oyunları bile efsane olan şirket örnekleri mevcut.

önceleri dediğim gibi, dialog ne göstersen spoiler'a girmeye başlıyor. buradan kimse görmek ister miydi horrigan ya da master dialog seçeneklerini olduğu gibi daha oyun çıkmadan? ben istemezdim, şirket de kafası çalışıyorsa göstermekten kaçınır. çok bile anlatıldı, şuraya gidiliyor, şu yapılıyor vs diye, bütün havası kaçıyor hikayenin.

o dialoglu ss'ler de belli ki çaktırmadan çekilmiş, adamların bilinçsizce dialog göstermeme ihtimalleri ne kadar aklınıza yatıyor sizin? göstermek isteseler var işte biraz birşey gösterirler.

neyse işte bir aydan biraz fazla kaldı galiba, hepimiz göreceğiz neymiş ne değilmiş. hepimizin iyiliği için sizin patlayacağınızı ümit ediyorum. (:P)
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

önceleri dediğim gibi, dialog ne göstersen spoiler'a girmeye başlıyor. buradan kimse görmek ister miydi horrigan ya da master dialog seçeneklerini olduğu gibi daha oyun çıkmadan? ben istemezdim, şirket de kafası çalışıyorsa göstermekten kaçınır. çok bile anlatıldı, şuraya gidiliyor, şu yapılıyor vs diye, bütün havası kaçıyor hikayenin.

o dialoglu ss'ler de belli ki çaktırmadan çekilmiş, adamların bilinçsizce dialog göstermeme ihtimalleri ne kadar aklınıza yatıyor sizin? göstermek isteseler var işte biraz birşey gösterirler.

- tamam mantıklı bi açıklama ama aklıma şu geldi blizzard nası yapıyor bu gibi spoilerlerden uzak durmak için?

"ayrı bir kısa senaryolu bölüm hazırlıyor" demo,tanıtım için , derinlik aynı derinlik, efektleri vs aynı ama tamamen altenatif bi senarya , orjinal oyunda olmayan bir parça

(bkz diablo 3 tanıtım demosu, starcraft demo oyunu, sc:ghost un tanıtım icin yapılan bölüm...)

Sam said:

neyse işte bir aydan biraz fazla kaldı galiba, hepimiz göreceğiz neymiş ne değilmiş. hepimizin iyiliği için sizin patlayacağınızı ümit ediyorum. (:P)

- hope so diorm ;p
Sosyal ağlarda paylaş

Daha önce de vermiştik aynı örneği, Bloodlines spoiler falan vermerden dialogları ve sourceun mimik hareketlerini çok başarılı bi şekilde anlatmıştı. O tayvan sitesindeki resimler zaten direk nda'i kırıyor, büyük ihtimalle de izinsiz çekilmişler. Bildiğin spoiler çoğu. Horrigana mastera falan gerek yok bi rpgnin dialoglarını gösterebilmek için.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada çıkış tarihi de belli olmuş. 28 Ekim Amerika, 31 Ekim Avrupa. Cadılar bayramında fallout oynuyoruz

said:
August 20, 2008 (Rockville, MD) – Bethesda Softworks®, a ZeniMax Media company, announced today that its highly anticipated title, Fallout® 3, will be available on store shelves and online in North America on October 28, 2008 and in Europe on October 31, 2008.
http://fallout.bethsoft.com/eng/home/pr-082008.php

Dur hatta ilgiyi arttıralım biraz

http://www.pcgames.de/screenshots/original/2008/08/babes_gc_2008_015.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:
"en zor tatmin edilecek"? ehueh "blizz'den babam çıksa yerim" diyen bir kitleye oyun yapmaktan kolayı var mı? (:P)

iyi bakalım sam söle bir tane oyun söle hadi SC kadar sequal'ını yapmanın riskli olduğu? Üstüne adam gibi acıklamasınıda yap

benım aklıma grim fandangodan başka oyun gelmiyor acıkcası.
Sosyal ağlarda paylaş

risk deyince neyi anlıyoruz? adamlar ultra-dandik bir oyun çıkarsa bile milyonlar satabilir rahatça.

siz hayran sadakatini yanlış yorumluyorsunuz, fanatik kitle büyüdükçe zaten garanti satışlar artıyor. quake 3 unreal tournament'ın neredeyse her açıdan gerisinde olduğu halde sırf id'nin hayran kitlesi sayesinde tutunabildi ki kaç oyun sürdü adamların erozyonla aşındırmaları o kitleyi. hala buna rağmen ne yapsalar alacak bir kitle var.

ki risk hiçbir zaman almadı blizzort, boşuna aynı oyunu satıyorlar demiyorum. (:P) bu piyasaya adamakıllı, düzgün yenilik yapmaktan korkmayan bir şirket gelmedikçe de bu durum değişmez. maalesef ensemble da ea içinde eriyen westwood da böyle şirketler olamadı.

neyse fo başlığını dağıtmayalım iyice, devam etmek isterseniz d3 başlığına yazın oradan devam ederiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Uzaktan yakından alakası yok

Şu ana kadar D3 hakkında açıkladıkları bile yeterince büyük kanıtlar adamların aldıkları riskler, yaptıkları değişiklikler hakkında. Şu forumda bile abidik gubidik tipler çıkıp QQ BU NE RENK CÜMBÜŞÜ DIABLO BU DEĞİLDİR diyorsa anlaki adamlar o işi yaparken riske giriyorlar da yapıyorlar.

Ama evet haklısın F3 topiğinin içine etmemek lazım. D3 topiğine gitsin tartışacaklar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...