Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout 3 - çıkış öncesi

axedice

Öne çıkan mesajlar

HellHound said:
bugune kadar hemen her oyunda olan trap/mine sistemini eklediler diye aglayani da gordum ya gam yemem artik ahah

Trapler ile kimsenin sorunu yok, araya serpiştirilmiş MAYIN da tamam ama adam MAYIN TARLALARI diyor.Dikkat tarlası değil, tarlaları.

Saykik dı dıt dı dıt dıt dıt dıt basma la basma aha load game den bahsediyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Asteroth said:
Ya şimdi animelerden kare koymayı bırakın da, bana %20 vurma ihtimali olan bir home-made launcher'ın, stuffed animal'la bir insanı nasıl parçalayabileceğini anlatabilecek kimse var mı?

bal (burst yaptı esasen) + bloody mess + fallout evreni kuralları (havalı tüfekle power armor giyen insanların ikiye ayrılabildiği bir evren, bkz: ilk oyunlar)

cidden şu ilk oyunları bir yükleyin tekrar oynayın, herhalde unuttuğunuza veriyorum. herşeyde bir mantık arayışı, sanki ilk oyunlarda herşey çok mantıklıydı da..

ayrıca kaede anlamıştır zaten anigif'in esprisini, bethesda düşmanı tamam da çok abartmış o mesajda, başkasının üstüne vazife edinmesine lüzum yok (:P)
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:

Trapler ile kimsenin sorunu yok, araya serpiştirilmiş MAYIN da tamam ama adam MAYIN TARLALARI diyor.Dikkat tarlası değil, tarlaları.

KOTOR oynadin mi bilmiyorum hani boyle bir koridorumsu mekanda 6 mayinla mumkun olan butun gecisler tikanir ya, maymun gibi ucunda ilerleyerek hepsini disable/recover yaparsin yarim saat? ha iste o teknik olarak "mayin tarlasi", cok anormal bir sey degil. Oyundan hic bir goturusu yok, sizlanilacak bir aksiyon degil
Sosyal ağlarda paylaş

HellHound said:
Kaede said:

KOTOR oynadin mi bilmiyorum hani boyle bir koridorumsu mekanda 6 mayinla mumkun olan butun gecisler tikanir ya, maymun gibi ucunda ilerleyerek hepsini disable/recover yaparsin yarim saat? ha iste o teknik olarak "mayin tarlasi", cok anormal bir sey degil. Oyundan hic bir goturusu yok, sizlanilacak bir aksiyon degil

KotOR da o "mayın tarlaları" kocaman beyaz yuvarlaklar içinde "S.A. BİZ BOMBAYIZ VE BURDAYIZ BASMAYIN LÜTFEN" de diyor ama
Sosyal ağlarda paylaş

Fallout 2'de raider üssünde de arka kapıdan giderken bir tane mayın tarlası vardı ne iş? HP yüksek oldugundan pek bişi olmuyodu ama dur başka tarlalar da vardı mesela Navarro'ya giderken agaclı bir yerden geciyodun düz gitmeyin yandan giderken mayınlardan ölebilirdin. Bir sürü end-game puzzle'da mayın tarlaları vardı ve ölüyodun gayet de yanlış gidersen.

Sorun eğer ölüp load etmen ise gülüp geçicem cidden, traps skilline verseydin kardeşim. Small Guns az olunca nasıl combatta düdüklüyosa adamlar traps skillin de düşükse mayın tarlası seni moleküler bileşiklerine ayırabilmeli.

Ben de hiç sevmedim oyunu ama eleştri yapacam diye HERŞEYE de ağlamanın gereği yok...
Sosyal ağlarda paylaş

skill varsa fo3'dekileri de goruyormussun iste. kesin Perception'a baglidir her daim oldugu gibi

gorunmeyenlere ornek olarak da herhangi bir black isle oyunundaki trap dolu odalari verelim istersen. Daha once gecmediysen beyninde 120 magic missile patladiktan sonra "aa ben detect traps acayim thief ile" diye quick/auto save'e geri donuyordun tipis tipis.

cidden yani "gun dogarken dogudan yukseliyor gunes fallout 3'de" diye trivial bir bilgi verse bethesda, "lololo dogu mu? ne kadar orijinal bir fikir!!!" denecek seviye geldi artik eheh
Sosyal ağlarda paylaş

raider said:
anlamadığım şey , olan şeyleri böyle yenilikmiş gibi yazmışlar. mayın tarlaları zaten vardı ve skill e göre tespit ediyorduk. bu skillere göre konuşma seçenekleri de vardı. hatta direk speech skill'i vardı. neyse

speech dışındaki diğer skiller DE etkiliyor denmiş. mesela science yüksek ile geek muhabbeti çevirebileceksin vs.

lol doggy'nin son paragraf süper tespit.
Sosyal ağlarda paylaş

Eh klasik dungeon crawlda olması normal tabiki traplerin. Black Isle'ın diger rpgleri dediklerinin hepsinde boool bol dungeon crawl mevcuttu zaten. Ayrıca KotOR da daha hiç awareness lı karakter yapmadım ve daima o mayınlar gözüküyordu o_0

Trivia gibi özel hazırlanmış bir yerde yada ne biliyim bir askeri basee girmeye çalışırken mayın tarlası ile karşılaşmak normal ama adamların söyleme tarzı ve bunu büyük bir yenilik gibi üstüne bastırarak vurgulamaları bu saykik mayın dıtdıt ları ile çok karşılaşacaz anlamına geliyor.

E yoksa yazdıklarımın yarısı ciddi ise diğer yarısı hüsnü kuruntuluk. Burda gözağrılarımızdan birinin katledilmesini izliyoruz. Bırakın da biraz hakkımız olsun :>
Sosyal ağlarda paylaş

HellHound said:
cidden yani "gun dogarken dogudan yukseliyor gunes fallout 3'de" diye trivial bir bilgi verse bethesda, "lololo dogu mu? ne kadar orijinal bir fikir!!!" denecek seviye geldi artik eheh

Abartı eleştiriler konusunda sana katılıyorum da, olayın salaklığı şurdan kaynaklanıyor, Bethesda hakikaten de böyle bilgi verebilecek durumda.

Adamlar kalkmış ilk oyundaki olayları "Böyle de bişey yaptık biz oyuna, çok güzel oldu" diye veriyorlar. "E ulan zaten normali bu ki?" diyor insanlar da doğal olarak.

Yani olay insanların güneşin doğudan yükselmesine tepki vermesi değil, Bethesda'nın güneşin doğudan yükselişini sanki dünyada ilk kez kendileri keşfetmiş gibi insanların önüne sürmeleri.
Sosyal ağlarda paylaş

adamlar "bunlar bunlar var" demese "ilk oyunlardan bunlar bunlar kesin yoktur, geber bethesdaaaaa" demeyecek misiniz?

armudu çöpüyle de çöpsüz de çamurlayacaksınız yani, yıllar öncesinden belliydi. isterseniz çıkarırız ilk "bethesda haklarını aldı" başlığını.
Sosyal ağlarda paylaş

O değil de, ev arkadaşım farketmiş ben de donakaldım az önce videoyu tekrar izlerken.

FPS modunda head bob yok, yani kafa sallanma etkisi yok sanki free mode kameradan izliyoruz gibi. Sizi bilmem ama bilmemkaç yıldır var bu teknoloji ve bu olmazsa uzun süre boyunca shooter tarzında oynayamazsınız çok rahatsız eder. Mouse invert gibi first person oynanan oyunlarda yüzde yüz olması gereken bişeydir.

Yani kısacası oyun FPS bile olamamış onu bile becerememiş Beth...
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:
bal (burst yaptı esasen) + bloody mess + fallout evreni kuralları (havalı tüfekle power armor giyen insanların ikiye ayrılabildiği bir evren, bkz: ilk oyunlar)

cidden şu ilk oyunları bir yükleyin tekrar oynayın, herhalde unuttuğunuza veriyorum. herşeyde bir mantık arayışı, sanki ilk oyunlarda herşey çok mantıklıydı da..

Unutma falan değil, oyunda herif hiç atış kaçırdı mı? Yani o yüzdeleri oraya niye koyuyorsun ki her atışın yerini bulacaksa? Fallout 1&2'de gayet de düşük ihtimalli vuruşlar kaçıyordu genelde, herifin atışlarından sadece sonuncusu hedefi tam bulmadı oyunda, o da aoe olduğundan patladı zaten.

Havalı tüfekle power armor giyen insanı nasıl ikiye ayırıyorsun, ben onu anlamadım. Ben hiç o derece bir absürdlükle karşılaşmadım açıkçası. İlk oyundaki HER ŞEY mantıklı demiyorum da, oyunun tanıtımında sen kalkıp stuffed animal'la insan parçalarsan, lütfen ama LÜTFEN eleştirme hakkımız olsun.

Resmen oyun tanıtımını izlerken her parçalanmada havalara zıplayan izleyiciler gibisin Sam, en ufak bir eleştirmede sanki Fallout 1&2'nin her yanını ölesiye savunuyormuşuz da, Fallout 3'ün her yanını da aynı şekilde eleştiriyormuşuz gibi mesajlar yazmayıverin artık. Ondan sonra "200 sayfada hala aynı şey mi tartışılıyor" muhabbetine dönüyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:
adamlar "bunlar bunlar var" demese "ilk oyunlardan bunlar bunlar kesin yoktur, geber bethesdaaaaa" demeyecek misiniz?

armudu çöpüyle de çöpsüz de çamurlayacaksınız yani, yıllar öncesinden belliydi. isterseniz çıkarırız ilk "bethesda haklarını aldı" başlığını.

Hah işte sorun burdan kaynaklanıyor. Öylesine önyargılı yaklaşıyorsun ki eleştiri yapanlara, direkt olarak bir grup yaratmışsın onlar için, eleştiri yapan her adamı düşünmeden koyuyorsun o gruba.

Demem abicim ben öyle bir şey, niye diyeyim. Ben Bethesda'nın oyunu benim istediğim şekilde yapmayacağını biliyorum ama bu demek değildir ki her değişikliklerine de karşı çıkayım. İlla ki orjinal fikirler de vardır oyunun içinde ama sen kalkıp "Eheh bakın pickpocket yaparken sadece çalmıyorsunuz, cebe bişeyler de bırakabiliyosunuz" dersen ben götümle gülerim yani.

Hodri meydan bu arada, çıkar ne çıkarabiliyosun Sam.
Sosyal ağlarda paylaş

yüzdelere dikkat etmedim fazla, tutturup tutturmamasının demo göstermek için hile aktif olup olmadığını da bilmiyoruz kaldı ki. ne konuşsak abes.

asteroth, git sniper perk'i al. eline de red ryder bb al. enclave patrol bul. 0 dmg ile 150hp'si olan adamı ikiye ayırdım diyorum sana. evet ya unutmuşsunuz ya da oynamadınız herhalde, bu ikisinden biri.

valla kusura bakmayın da siz de nma'deki işsiz güçsüz "esrar çekip bethesda'ya küfreden mail attım, cevap vermedi dingil herifler ne biçim şirket bu?" diye başlık açan tiplere yaklaşıyorsunuz her geçen gün.

ben kendim de endişelerimi yazmışım, körü körüne savunacak halim yok zira bilgi eksik diyorum. kıyasıya eleştiremeyeceksem bunun nedeni yine bilginin eksikliği. bazı arkadaşlar maşallah oyunun final buildini oynamışçasına verip veriştiriyor.

ha bu arada aklıma gelmişken, ben de gidip diablo 3 başlığına "TUZAKLI CHESTLER Mİ VAR? AMAN NE ORJİNALLLLL, SKILL TOOLBAR MI VAR? AMAN YEPYENİ BİR FİKİRMİŞŞŞ" diye yazayım bir ara sonra.

buradaki 'objektif' eleştirmenlerimizin vereceği cevapları merakla bekliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam, ben bişey demiyorum git bi allah aşına Gamespot mudur IGN midir artık nereyi takip ediyosan forumlarını oku. Mantıklı insanların yazılarını bir oku. Sonra bir daha otur düşün, biraz daha izle oku.

Ben şu ana kadar hiçbi yerde "OMG L33T WEAPONZZ!!!" diyen tiplerden başka beğenen kimse görmedim demoyu. Hadi o kadar adama "esrarcı" demeni geçtim, neden diye bir de sorsan cevabı göreceksin aslında.

Gereksiz derece abartı ölümler, dandirik AI, dandirik Oblivion'dan kaldığı bariz animasyonlar, dandirik AI, gereksiz derecede hızlı dolan AP, dandirik AI, Fat Man, STALKER'dan çakma bir oyun şu anda bu oyun. Ciddiyim bi STALKER videosu izleyin youtube'da falan sonra da bunun izleyin uçan kopan kollar dışında aradaki 10 farkı bulun. Ah pardon insanlarla konuşup quest falan alıyoduk deil mi...

Herhalde onu da unuttunuz nasıl olduğunu.

Youtube açamıyorsan da al www.ninjacloak.com.

Ev arkadaşım FPS, aksiyon hastasıdır ama o da "bu ne lan" dedi resmen. RPGsini geçtim, madem combat demosu yaptı adamlar Head Bob yok oyunda shooter elementleri var güya, ne biçim iş bu?!? Head Bob ne ola ki, çok güzel kamera de ki tam olsun son 5 yılda çıkan hiçbi FPS'yi oynasan farkedersin...

Bu gidişle ciddiyim Beth satamayacak bu oyunu, satamasın da Fallout franchise'ı boş kalsın daha iyi böyle oyunlar çıkacağına.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam eğer "Ya oynamamışsınız, ya unutmuşsunuz" ithamında bulunuyorsan, oyunu her kombinasyonla bitirmiş olman lazım, zira sırf senin yarattığın karakteri yaratmamış ve senin oyunda karşılaştığın bir durumla karşılaşmamış olmam, oyunu oynamadığım veya unutmuş olduğum anlamına gelmez. Elli şekilde bitirebiliyorsun oyunu, sırf sniper karakterle enclave patrol'a red ryder'la saldırmadım diye "Oynamadı" mı olduk şimdi? Her oyuncunun en az bir kere yaptığı bir şey mi ki bu, böylesine iddialı konuşuyorsun.

Şu ana kadar körü körüne eleştirdiğimi zannetmiyorum, ben sadece gördüklerimi eleştiriyorum. SS gelirse karşıma, oradan gördüklerimi söylerim, break dance yapıyorsa bir mutant, bu bana komik gelir ve eleştiririm. Aynı şekilde, oyun içi videosunda kalkıp içi doldurulmuş ayıcıkla insan patlatıyorsa adam, onu da eleştiririm. Bundan doğal ne olabilir?

Ha dersen ki hiç mi adam patlatmadın Fallout'ta, illa ki patlattım ama hiç senin dediğin gibi absürd bir şekilde olmadı bu. Yakın mesafeden pompalıyla veya uzaktan roket atarla adam patlatmak da bana garip gelmediğinden, bunu yeni oyundaki bir eksiklik olarak görür, eleştirimi yaparım.
Sosyal ağlarda paylaş

her eleştiri yapana öyle yaklaşıyorum diye birşey yok ama bazı arkadaşlar sadece ve devamlı eleştiri, eleştiri de değil çamur modunda. daha bethesda'nın b'si duyulduğunda bunlar aynıydı, teaser çıktığında aynıydı, şimdi gene aynı. "bethesda yapıyorsa almam" diyorlardı daha ortada bir ss yokken. e yani bir oyuna bu denli düşmanca bir tavır daha "yapılıyor" haberi verildiğinden itibaren sergilenecekse neden bu başlığı işgal ediyor bu insanlar?

ben de aoc'un bir boka benzemeyeceğini bir yıldan eski süredir düşünüyordum, gidip de her fırsatta o bölüme "KOMBO MU YAPACAZZZ? AMAN NE ORJİNNALLLL" gibi mesajlar atmayı düşünmedim. trollüğe dönüşüyor bir noktadan sonra.

isterseniz up'larım herkes görür kim ne mesaj atmış aramaya üşeniyorsanız, sorun değil o.

ayrıca:
Asteroth said:
İlla ki orjinal fikirler de vardır oyunun içinde ama sen kalkıp "Eheh bakın pickpocket yaparken sadece çalmıyorsunuz, cebe bişeyler de bırakabiliyosunuz" dersen ben götümle gülerim yani.

Sam said:

aynı sayfada yazdığımız şeyleri tekrarlamayalım lütfen, çok rica ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Hahaha ayrıca bu efsane yazıyı da bütün dünyadaki PC RPG oyunu ve Fallout fanlarına yolluyorum buradan gülmekten öldüm:

IGN Preview'la ilgili Gamespot forumlardan bir arkadaşın görüşü

Bold proclamations for such a small amount of hands-on time, yes, but words I'll stick behind as a fan on the Elder Scrolls. In fact, Fallout 3 is very much Oblivion in a post-apocalyptic world. So if you didn't like that game, or the series for that matter, then ignore everything I've said thus far and go read something else. If, however, you spent 200+ hours in Cyrodiil like I did, or just love western-style RPGs, then you should keep going -- because your next big adventure is just over the next hill.

*insert Fallout fanrage here*

In fact, there are twice as many objects drawn onscreen when compared to The Elder Scrolls

And still no shadows, ELL OH ELL.

Another bonus that Fallout 3 has over Oblivion is with its combat.

One more Oblivion comparison and I'm punching someone. Hard.

Though you can play it like a shooter/ actioner if you choose

*insert RPG player rage here*

the game also benefits from the same action point system found in its predecessors

"Same" as in "not the same"

you can also get a little more personal by tapping the right bumper (or R1 on the PS3)

*insert PC gamer rage here*

pockets and be picked just like in Oblivion

FALCON PUNCH!!

which presents a mini-game that challenges you to figure out a password from a screen full of gibberish)

*further RPG player rage here*

and the player ability to "surrender" to another NPC during combat by holstering your weapon

Hey, that's neat. Depending on implementation, anyway.

As improved as Fallout 3 is, it still feels like Oblivion in a lot of ways (even if you can't sprint -- though you do move faster if your weapon is holstered). The world map works exactly like Oblivion's, as you can fast travel to places you've already been. Hitting select brings up Oblivion's "time pass" feature as well, buying you time to recover or move the in-game clock along to a more desirable point. Even the inventory system and interface is taken right out of the last Elder Scrolls, so there should be a high level of familiarity for returning players here.

http://youtube.com/watch?v=WWaLxFIVX1s

as well as the same Skill and Perks ideals used in those games as well

...and no one even shed a tear for the Traits that were lost.

To sum up, Fallout 3 looks and feels exactly what you'd expect a hybrid of Fallout 2 and Oblivion to look and feel like. Even after an hour of play, it's more than evident that it's as deep as the ocean, handles responsively, and brings enough fan-service from Bethesda's two franchises to make it a strong contender for the best RPG of the year.

*angry mumbling*

The only knock against it right now, other than the fact that role-players who like to go light on the combat are up against frequent skirmishes here

WHARRGARBL

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...