Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout 3 - çıkış öncesi

axedice

Öne çıkan mesajlar

Iron man zırhı istiyorum ben.
Power Armor ile Iron Man'in ilk zırhı zaten birbirine çok benziyor. İkisi de teneke yığını.
En azından şöyle jet itiş sistemli felan birşeyler olsa müthiş olurdu.

Yapılamaz edilemez demeyin, Tony Stark kendi başına üretmiş, geliştirmiş tüm zırh sistemini.
Biz de Int'i 10'a dayayıp zırh yapalım işte negzel :P
Sosyal ağlarda paylaş

o değil de geçen gün fot modu filan var mı diye bakınırken bir göz gezdirdim fo3 bölümüne, hayatımda bu kadar abuk sabuk eleştiriler yapan tipler görmedim.

herifin biri "çektim kafayı şöyle böyle söven e-mail attım, cevap vermediler hiç şaşmadım" diye başlık açmıştı lol
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun müziklerini Tactics'in de müziklerini yapan Inon Zur diye bi eleman yapıyormuş. Aynı zamanda Baldur's Gate 2 ve Crysis'in de müziklerinde çalışmış. Örnek olarak siteye konan 3 şarkıyı dinlemek için :
http://fallout.bethsoft.com/eng/downloads/music.html

Main title müziğini pek beğenmedim, belki oyunda dinleyince daha çekici olur.
Sosyal ağlarda paylaş

inon zur iyidir ya, oyun müziği dendiğinde aklıma gelen 2-3 isimden biri. en beğendiğim parçası icewind dale 2 ana temasıdır. ara ara dinlerim böyle iç titreten fantezi havasına girmek istediğimde. crusader kings, warhammer 40k expansion'ları da var portföyünde.

daha önce de beğendiğimi söylemiştim, fo3 ana teması tam bioware ve black isle oyunlarının launcher'ı açıldığında çalan ağır tema parçaları gibi olmuş. bence çok isabetli seçmişler tactics'i de yaptığı düşünülürse, gayet iyiydi o da.

megaton ve into the wasteland'i de dinledim, fena değiller ama en çok temayı beğendim.
Sosyal ağlarda paylaş

lmao fo3 forumları gülme gazı gibi ya:

said:
But this music has too much orchestra... Think about it; The world is depopulated where in that world would you find an orchestra? So how can that music be indicative of that world?

yarabbi akıl fikir, 2000 yıl önce geçen filmlerde de orkestra var, bilimkurgu dünyalarında da orkestra var, post-apo filmlerde de orkestra var. onu geçtim tek bir silah fabrikası çalışmıyorken onlarca minigun'a nasıl mermi buluyorsun diye sormak lazım bu arkadaşa.

gerçekçilik uğruna gerçeklikten kopmak da ilginç bir durum.
Sosyal ağlarda paylaş

Inon Zur'a diyecek birşey yok, adamın kalibresi ortada.

Main title'ı konuşmuştuk zaten. Kendini ifade edemeyen beyinsizleri alıntılıyorsunuz hala... Fallout temasına oturan bir tema değil, klasik öğeler fazla kahramansal olmasına, ortaçağ havasını yakalamasına yol açmış. Fallout müziklerinin daha endüstriyel olması lazım. Buyrun bunu alıntılayın.

Genel olarak endüstriyel hava gitmiş. Bethesda'dan o konsepti kavramasını beklemezdim zaten, şaşırmadım. Fallout müziklerinde endüstriyele ilave olarak böyle creepy diye tanımlayabileceğim, tüyleri diken diken eden bir yaylı çalgı kullanımı vardır, o da dinlediğim kadarıyla yok gibi.

Megaton western stili, Redding müzikleri de öyleydi ama işte endüstriyel hava olmayınca ucu kaçabilir. Mekanı görmeden yorum yapmak ne kadar sağlıklı olur tartışılır. Zaman gösterecek.

Into the Wasteland'i beğendim. Fallout 2 müziklerine benziyor, Shady Sands, Arroyo falan.

Adam kalite, müzikler main title dışında konsepte uygun. Gönüller Mark Morgan isterdi, 2. tercih olmuş, oyun öğelerinden neleri es geçtiklerini düşünürsek o da iyidir. Main title ile başlayan LOTR havası öbür tracklerde yok. Tatmin edici diyebilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...