Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Heroes

SoulCube

Öne çıkan mesajlar

[spo]abi o dövmeyide yaptırdı eleman dövme şekilden şekile girdi ben hiçbişi anlamadım. bu heriflerdemi illimünati üyesi. eğer öylelerse ne alaka + ne tür abilites e sahip bu arkadaşlar ? öf düşünmekten ayar oldum. GEÇMİYO ARKADAŞ VAKİT DİĞER BÖLÜMÜ İZLEYELİM![/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

[spo]Patlamanın gündüz değil gece olmasının sebebi bizimkilerin bok yemesi dolayısıyla Peter'le Radyoaktif veledin olması gerekenden erken karşılaşmaları. Yani taa oradan bozuldu işler.

Dövmenin bi olayı yok sıradan dövme. Ama Peter'in Claire'den aldığı "iyileşme gücü" sayesinde dövme de silindi doğal olarak. İyileşirken de o işareti çıkardılar arada şov yaptılar. [/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

[spo]sanmıyorum açıkcası çünkü peterin patlaması zaten öngörülen bişeydi ve eski kuşak heroes da bu durumu avantajlarına kullanmaya çalışıyodu(nathan ı başkan yaparak politik güç elde etmek) noldu ellerinde patladı ve şimdi bu sezon sırayla elden geçiyolar. yani peter'ın tekrar patlaması plot u cok değiştiren bişey olacağı için yapmazlar diye tahmin ediyorum.[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

[spo]Hayır Peter zaten tek sefer patlayacaktı. O da radyoaktif adamı görünce. Hatırlarsanız rüyasında da öyleydi onu gördükten sora patlıyodu.

Sebebi radyoektivitenin en kontrolü zor güç oluşu (hatırlayın, adam karısı dahil kaç kişiyi öldürdü sırf kontrol edemediği için kendini.) Peter bir kez aldı o gücü ve kontrol etti. Ama 2. defa daha alınca fazla geldi. İlk karşılaşmalarında gündüzdü hatırlarsanız. Ancak Peter yine rüyasındaki görünmez adamı bularak güçlerini kontrol etmeyi ondan öğrendiği için o anda patlamadı ve kendini durdurmayı başardı. Ancak 2.si fazla geldi işte...[/spo]

[ Mesaj 13 Ekim 2007, Cumartesi - 12:57 tarihinde, Rewendor tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Patlama, seçim gününde öğlen oluyodu. ama gerek peter ın geleceği gördüğü rüyalar, gerek isaac ın resimleri, hiro nun müdahaleleri filan o arada zaman bayağı bi değişti.Mesela Peter, Claire i kurtardı, Sylar ölümlü kaldı.Bunun dışında mesela Peter ın çizdiği resimde radyoaktif abiyi tanıyan kişi de Claire di, öyle buluşma ayarladılar, öyle buluşmasalar da karışık bi ortamda karşılaşsalar, Peter gücünü kontrol edemeyip patlardı mesela. Bütün olaylar değiştiği için Peter en başta güçlerini kontrol edebildi, patlama gecikti.

5 yıl sonraki alternatif geleceği yönlendiren patlama, geçmişe-geleceğe hiçbir müdahale olmasaydı gerçekleşicekti. O patlamanın olmasına imkan yok artık, çünkü o patlamanın seçim gününde olması gerekiyodu.
Sosyal ağlarda paylaş

[spo]o değilde şimdi bölümü tekrar izledim.En sonda Bennet'in öldürüldüğü resimde Claire'nin öpüştüğü kişi West değil gibi.Yani takım elbiseli ve kısa saçlı,Nathan tipinde bir adam gibi geldi bana.Nathan olamayacağına göre West'ten başka biri girecek olaya kesin ya da onlar orada öpüşmüyor.Nathan Bennet'i öldürecek ve Claire ile masum bir şekilde sarılacak vs.

İZLEYİN LAN İŞTE [/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

[spo]

Açıkçası ben o patlamanın olmasını bekliyorum. Sonuçta "alternatif bi gelecek"ten bahsediyosak o zaman aslında yaşadıkları dünya da alternatif bi dünya çünkü Hiro geçmişe giderek bütün düzeni bozdu şu anda. Ama gelecekte ciddi bir değişiklik göremiyoruz çünkü zaten öyle olması gerekiyordu. Ama eğer madem başından beri zamanda yolculuk bişeyi değiştiremiyodu o zaman hiro geleceğe gittiğinde gördüğünün de değişmemesi lazım. Hatırlayın gelecekteki Hiro şimdikine herşeyi yaptım ama değiştiremedim diyodu.

Claire'in kurtarılması bi kırılma yarattı ama bu demek değil ki herşey değişicek. Yani sonuçta Hiro Nakamura'nın Kensei'nin yerine savaşması da büyük bi kırılma olabilirdi. Ama olmadı çünkü sonuçta olması gereken oldu.

Dikkat edin karakterler gelecekte olmaları gereken durumlarına doğru hızla ilerliyolar. Sylar Chandice'i buldu ve gücünü aldı, gelecekte olması gerektiği gibi. Şu anda yüksek ihtimalle yaraları daha iyileşmeden bişey yapamıyo adam gibi. Jessica ile Peter birlikteydi gelecekte, önce bunun olması için kocasının ölmesi gerekiyodu haliyle, e o da oldu. Peter da hafızasını kaybetmiş durumda oldugu icin Jessica ile ilgili hicbisi bilmiyo haliyle ve abisini bile bilmiyo, yani gelecekteki peter'ın ilk halleri diyebiliriz. Dikkat edin dizideki gelecekte olmayan bütün yan karakterler yavaş yavaş kayboluyolar.

Ayrıca eger Isaac'ın cizdigi seylerin yarısının dogru/yarısının yalan nasıl cıktıgını da birisi anlatabilirse de sevinirim. Yani adamın cizdigi hersey ama hersey soyle ya da boyle gerceklesiyo, patlama da gerceklesicek. Dogru, patlamanın secim gunu olması lazımdı ve olmadı; ama sonucta Takezo Kensei'nin de yerine Hiro'nun savasmaması onun yerine savasan adamın hayatını kurtarmaması lazımdı. Ama zaman kendini eninde ya da sonunda duzeltti. Eger Hiro'nun zaten gecmise gitmesi gerekiyosa ve Hiro gitmeseydi zaten Takezo Kensei efsane olamayacaktıysa o zaman hiro'nun oraya nasıl gittigini hatırlatırım.

Hiro, zaten kırılan bi zaman cizelgesinde kırılmaya yol acan olayların sonunda (sylar'ın onu itip atması vs) oraya gitti. Yani, dizinin normal zaman cizelgesinde bunların zaten olmaması lazımdı, yani Hiro gecmise gidemezdi, yani Takezo'yu etkileyemezdi, o zaman da Takezo cocukluk kahramanı olamazdı da paradoks olurdu vs. Ama Hiro'nun Sylar'a kılıc gecirdigini de biliyoruz, fakat bunu yapması icin zamanın bikac kere kırılması gerektigini de biliyoruz ( yani Isaac aslında cizimlerinde olması gereken zamancizelgesinden farklı bisey cizmis oluyo ki bu cok absurd ). Benzer sekilde gelecekte Sylar'ın Chandice'in ozelligini aldıgını biliyoruz, ama Sylar'ın Chandice'le karsılasması yine bu "alternatif dunya"da oldu.

Bunu tek bi acıklaması var, aslında zaten bu olayların olması gerekiyodu. Sırasıyla olaylar oldu, ancak bi yerde bi sıcıs oldu ve bu yuzden patlama olması gereken gunde olmadı. Fakat cizimlerin sırası gibi bisey olmadıgından, belki de patlama butun zincirin sonunda olacak olaydır. Belki de butun bu olayların sonunda patlama olucak, gercekten.

Bence dizi yapımcılarının konuyu en iyi baglayabilecekleri sekil bu olucak, yoksa bir suru bosta soru kalıyo birinci sezon sonuyla ilgili. Ve acıkcası son bolum son sahnesinde yaparlarsa bunu herhalde en bomba senaryolardan biri olur. Oteki turlu klasik amerikan kahramanı hikayesine donuyo; ki ben senaristlerin bu buyuk ana senaryodaki sıçışlarının dışında mükemmel ötesi bir iş çıkarmalarından dolayı o işi bu kadar da sığ bırakacaklarını düşünmüyorum.

Ya da su zaman kırılmaları muhabbetine başka bi mantıklı açıklama getirebilirler bu kadar soruyu cevaplayabilecek, ona da eyvallah. Ama bu şekilde, ne biliym, bişeyler eksik gibi geliyo bana. Nedense senaristler sanki ellerindeki son kozları daha kullanmadılar. Neyse, izleyip görücez.

[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...