Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Heroes

SoulCube

Öne çıkan mesajlar

[spo]hayatımda bu kadar kolpa bi bölüm izlememiştim. sylar şimdiye kadar karizmaydı, bu bölümde "ne oldu frodo yüzüğü mü kaybettin" oldu. hem peter kendisi de uçabilirdi, parkman da ölücek dendiği için zoraki bi ölüme yolladılar. hiç güzel bağlayamadılar bence çok kötüydü[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

[spo]Son bölüm bitişi hariç gayet iyiydi. Ancak bitişi biraz kötüydü bence.

Peter güçlerini kullanamadığı için uçamıyodu o sırada. O yüzden ya vuracak ya uçuracaklardı. Ancak eğer vurulursa kurşunun kafadan çıkmaması lazım çünkü dirildiği anda tekrar patlayacak. Eninde sonunda o fazla yükü atması lazım bir patlayıp. Mecburen uçurdu Nathan yani.

Peter'in patlama sebebi de bence aynı gücü (Ted'in radyoaktif gücü) iki kez emmesi oldu. Önce Ted'den emdi tamam ama ardından Sylar'dan tekrar emince çok geldi. Zaten kontrolü çok zor bir güçtü, Ted bile karısını bile öldürmüştü, bir de üstüne 2 kez emilince yapacak bir şey kalmadı. Bi patladı rahatlamıştır şimdi.

Peter ölmedi, zira alternatif gelecekte görüyoruz ki patlamadan sağ kurtulacak güce sahip Peter. Nathan öldü diye tahmin ediyorum ama ölmez heralde. Parkman'a giren kurşunlara baktım hiçbiri hayati yer değil ama az buz değil 4 kurşun var orada. Umarım ölmez o da. Sylar zaten kaçtı bi şekilde. O da ölümcül bir yara almamıştı.

Bu arada Kensei bana feci halde Hiro'nun babasını çağrıştırdı tip olarak. Tabii maske var çok belli olmaz da direk onun yüzüydü bence. Zaten belli hepsinin gücü olduğu Linderman'la beraber çalışmış oldukları sora ters düştükleri falan.

Zenci adam olabilir mi Molly'nin bahsettiği diye düşünüyorum, sonuçta adamın gücü çevresindekileri görmek, Molly bakınca onu da görüyordur. Ama iyi biri gibiydi. Belki başkasıdır. Bir de Peter'in annesinin gücü ne hala belirsiz. Acaba Peter'in gördüğü gerçek rüyalar da ondan mı geçti diye düşünmüyor değil insan.

Sonuçta hepsi yaşıyor Nathan ve Parkman şüpheli sadece. Kesin ölüm olmadı.

Evet bu anlattıklarımdan sonra çok güzel görünüyor. Ama benim hayal kırıklığım Peter-Sylar kavgasının çok abes oluşuydu. Yani tamam Peter daha güçlerini tam kullanamıyor, Sylar'sa çoktan alışmış o yüzden güç dengesi Sylar'dan yana potansyel olarak Peter daha güçlü de olsa, ama karşılıklı biraz dövüşebilirlerdi. Bar kavgasından farksızdı dövüşleri. Biraz ne bileyim güç kullansalardı keşke.

Dolayısıyla klasik bir bitişdi biraz muallakta her şey, hepsi bi şekilde kurtuluyor ya da kurtulma şansı var vs. Ama bütçe kısıntısından mıdır bilmem ama çok feci şekilde sönük kalmış final. Keşke biraz daha "gösterişli" olabilseydi.

Ha bir de sanırım en sevindiğim şeylerden biri Ando'nun kurtulması oldu.

Aklıma geldikçe yazarım daha.[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

[spo]Bennett ve Lindermann'ın şirketi tarafından ele geçirildiğinde üzerinde pek çok deney yapılıyordu, o sırada da bayağı acımasız davranılıyodu (Claire'e yaptıklarından sonra Bennett bayağı sinirlenmişti olaya da) Bigün bi bilimadamı gelip "adam kaldıramıyo daha fazlasını ölecek anaa öldüüü" diyodu hakkaten kalp atışı felan duruyodu falan sora canlanıp Bennett'i içeri kilitleyip evine Claire'in yanına gidiyodu[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

[spo]hamamböceği geyiğini hatırlamıyorum ama syları başka biri sürüklemiş de olabilir, tahminen sylardan daha kötü olan eleman

hiro olayı bayağı bir aştı bunu gösterdi. sylar resmen tauntladı kim daha hızlı görelim diye kiti aldı oturdu yerine isaac'in mekanda =) açıkçası hiroyu uçurduğunda hironun syların arkasına ışınlanıp bidaha saplamasını bekliodum ben adam 350 yıl geriye ışınlandı :)

kensei hironun babası direkt geçen bölümde kılıç hakkında ne bilirim ha diip gülmesi filan tahmin etmiştim böle bişi zaten:P

peter-sylar adam gibi savaş izletmediler bi yahu. çok büyük potansiyel var bi aksiyon yapmadılar kaç bölümdür:) birinde peter arkasını döner, öbüründe sinirlenir sinirlenmez nükleer aktivite göstermeye başlar ohoo:P

bir de sinirlenince yumrukları saydırmaya başladı. yahu uçur telekinesis filan güçlerini kullan ne yumruk atiosun:) gerçi nikinin gücünü de aldığı için orda sağlam vurmuş olabilir =)

bölümün en fiyasko noktası: kimsenin syların cesedinin yok olduğunu farketmemesi. sylar gibi adamın ölüp ölmediğine nasıl okadar kolay emin olabilirsiniz ki? özellikle mr bennet'in peter patladıktan sonra hemen sylara bakmasını beklerdim; ki benim tahminim eğer sürüklenmediyse yani kendi kaçtıysa, "ceee" diye bir anda çıkacak kimse anlamicak bunun kaçmış olduğunu ordan
[/spo]

[ Mesaj 22 Mayıs 2007, Salı - 18:37 tarihinde, cemad tarafından güncellenmiştir ]

[ Mesaj 22 Mayıs 2007, Salı - 18:39 tarihinde, cemad tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

[spo]36:51 de Hiro'nun kılıcı arkasına dönük. 36:52 de başka kamea açısıyla gösterdiklerinde kılıç birden dönüveriyo[/spo]

[spo]claire peter'a silahi doğrulttuğunda peter "do it there is no other way diyo" sonra taa tepelerden binanın arkasından nathan geliyo duymuş peter'ı "yes there is" diyo ya :D [/spo]

[ Mesaj 22 Mayıs 2007, Salı - 19:49 tarihinde, Caranlothwen tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Tek kelime.. Mükemmel bir final. Oturduğum yerde değişik hisler yaşadım resmen, aşmıştı.
[spo]Yalnız ben 2. sezonu olduğu muhabbeti kaçırmışım ve dizi bitti sandım ve olmuştu yani, oturmuştu. Sezon 2 yazınca "nasıl ya?" dedim. Sevinemedim açıkçası böyle mükemmel bir finalden sonra kendimi hazır hissetmedim. Gerçi 4 ay yeterli bir süre tekrar istemek için ama biraz umutsuzum. Umarım aynı kalitede devam ederler. Sonu süperdi ya üzüldüm bariz. Peterin annesi de az değilmiş hakkaten. Kombat kısmı biraz tırt geçti, başından beri beklediğimiz Sylar&Peter düellosu olamadı aslında. Anladığım kadarıyla nükleer özellik 2. kez emildiği için bir saçmalık yaşıyor. E tamam madem öyle hiro zamanı geri alsın, Tedin ölümünü engellesin? 2 saatlik uykuylayım kaçırdığım bir şey mi var acaba? Ha bu arada nathan sadece peteri uzaya bırakıp geri dönebilirdi ama delikanlılığa sığmaz moduna mı girdi acaba : )[/spo]

[ Mesaj 22 Mayıs 2007, Salı - 20:51 tarihinde, Messor tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada şunu söylemeden geçemeyeceğim :)

[spo]neo sylardan öğrensin biraz :) matrix2de fransızın adamları üstüne 234235234234234 kursun sıkmıstı hani bütün kursunları durdurup yere düşürmüştü

peki sylar abimiz naptı:) kursunu durdurdu, döndürdü geri iade etti =)[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

Son bolumle birlikte su seyi aciga kavusturmus oldum ,simdi aklima geldi :
[spo]Efenim bizim Peter kendini kontrol etmek icin gorunmez adami buluyodu ya,onu ilk gordugu sirada adam kapkac uzerindeydi ve o sirada gorunmezdi,fakat Peter abi onu her zaman gorebiliyodu,demek ki bu ozelik hasta olan zenci adamdan gelmis,daha Peter bakiciyken pasive power olarak kullanilan bu ozelligi kapmis ama daha comez oldugu icin farkinda degil.

Bi de Peter bunu takip edince , gorunmez adam daha oncede bunu yapan oldu sonu hic iyi olmadi gibi bisey demisti,zenciylede gorunmez karsilasmis ve birsey yasamislar demekki...

[/spo]

Bi de seyi merak ediyorum bu Haitli noldu yaw?Ben o adami tam anlamadim hem karsi tarafi kitliyo hem de hafiza siliyo,ben olayi o adam cozer diodum cunku daha once Sylari kitleyip , elinden oyuncagi alinmis cocuga cevirmisti.Madem boyle super bi adam paso onla takilsinlar,Sylar kitlesin geri kalanlar da iskence etsin :)
Ayrica Peter ile Hailtli de cok onceleri karsilasmisti o zmn Peter de hafiza silip,adam kitleyebilio,Haitli`yle karsilikli kitlesirlerse nolcek :)
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...