Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Death Note

Virus

Öne çıkan mesajlar

said:
BeIlow:
37 bölüm bitince üstteki fikrin değişcek mi acaba merak ettim :P

evet.. bi önceki sayfadaki bütün eleştirilerimi geri alıyorum.. geri almasam da, dereyi görmeden paçayı sıvama davranışıma veriyorum...
24üncü bölümdeyiz.. 01-24 torrentten indirmiştim.. Geri kalanları yeni indirmeye başladım.. Çok yavaş indiği için çıldırmaktayız. Elimiz ayağımız titremekte.. lanet olsun bu animeyi yapanlara.. topunun allah cezasını versin.. sınavıma çalışamayacağım büyük bi ihtimal..

[ Mesaj 07 Temmuz 2007, Cumartesi - 02:12 tarihinde, deggial tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

24 dediğim 26 imiş ya aslında XD pardon...
24 olsa cidden çok ölümcül bişey olurdu..
ama 26, hikayenin durulduğu, kendi içinde sonlanışın olduğu bi yer.. o yüzden beklemek çok zor olsa da, ölümcül olmadı.. =)

neyse sonunda bitirdim..
ve bitmese de olurmuş hani.. XD
hiç istediğim gibi güzel bir biçimde bitmedi açıkçası...
[spo]N'nin devreye girmesi sonrasında, ilk bölümlerin hızlıca bi tekrarından öte bir yapı yoktu zaten.. Kötü olmasa da standart yapısını korudu.. Son üç dört bölüm ilgi çekmeye başlıyor. Son bölümde de acı bitiş... dan!
"Ryuk şimdi sana yeni dünyanın baştan nasıl kurulacağını göstereceğim" dediği karizmatik olan yerde 26'da bitseydi açıkçası daha güzel bi son olurdu sanki...
[/spo]

[ Mesaj 15 Temmuz 2007, Pazar - 15:22 tarihinde, deggial tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

gayet dandini olurdu, iki sebeple:

[spo]- evangelion'dan görüldüğü üzere dünyanın kaderini gerizekalılara (kötülere değil) bırakan hikaye emer. layto da güya iyilik yapıyor ama salağın önde gideni aslında.

- ayrıca layto gibi kaç kere deus ex machina tarzında kurtarış yapan bir karakter tokadı yemeliydi. önceki sayfalarda yazmıştım birkaç şey, ne zaman götü kurtulmayacak şekilde sıkışsa yeni kural çıkıyor ya da takip edenler olmadık derecede aptallıklar yapıyorlar. aslında doğrudan destek vermeyiz diyen origami el pençe divan filan. vs vs liste uzayıp gidiyor, en son işte 25'te kabak tadı verdi zaten, ondan sonra da yazar resmen bitirmek için saçmalamaları kesmiş ve layto aldı eline..

prospektüsünü kitabın.[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

bi soru var..
arkadaş sormuştu da cevap verememiştim..
aslında animeyi izlerken öyle bir eksikliği hissetmedim konuda.. ama izlemeye ara verip de sonradan hatırlamaya çalışınca ayrıntıları hatırlayamadım da..

neyseh soru şöyleh?

[spo]--- rem'in, watari ve L'i damdan düşer gibi aniden öldürmesindeki amacı ne idi?
--- misayı korumak için olabilir belki evet.. ama misanın hayatını mı kurtarmış mı oldu ki; neden toz ve kül'e dönüştü sonrasında?
--- misa'nın hayatını kurtarmış olduysa ne şekilde gerçekleştirmiş oldu bunu.. onları öldürmesindeki bağlantı ne idi.. [/spo]

bu üçünün cevabını istiyorum ...

[ Mesaj 16 Temmuz 2007, Pazartesi - 16:28 tarihinde, deggial tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

sorunun cevabı:
[spo]
bu söylediğin olay işte layto'nun deuu ex machina kurtarışlarından birisi. son derece mantıksız, sırf layto yakalanmasın ve hikaye bitmesin diye yapılmış bir olay. misa'yı hakikaten kurtarmak için yapması gereken layto'yu öldürmesiydi. olay kapanacak ve suç onun üzerine kalacaktı ve misa'nın kurtulması garantiydi. halbuki L'i öldürünce misa'nın güvenliği için layto'nun sözünden başka birşey yoktu elinde. şöyle düşünüyorum da bu belki de death note'daki en gerizekalıca olaydı

işte güya L ve watari ölünce misa'yı yakalayamacaklar, hayatı kurtulmuş olacak düşüncesiyle. saçmalık.

kendisinin ölmesinin nedeni ise birini kurtarmak için başkasını öldürmeye hakkı olmaması origami arkadaşların.[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

iyi deh;
[spo]
eğer gerçekten söylediğin gibi; L ile watari ölünce misanın hayatı kurtuldu mantığı varsa, saçmalık.. çünkü onları ölüdürmesi neden misanın hayatını kurtarmış olsun? yakalanması öleceği anlamına gelmiyor sonuçta.[/spo]

neyse.. çok karışık ve aptalca bi olay imiş aslında.. takılmaya da pek gerek yok anlaşılan..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...