Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Death Note

Virus

Öne çıkan mesajlar

tekrar izlemeye başladım düzgün kafayla izliyince güzel oldu :P 8. bölümdeyim harika gidiyor izlediğim en güzel anime diyebilirim en azından 8. bölüme kadar su ölüm tanrısınında elma yemeyince olan yan etkilerinin cıktığı an komediydi :D
Sosyal ağlarda paylaş

naomi misora

ne yazdığı belli deftere light'ın, "kendisini cesedi bulunamayacak bir şekilde öldürür şu saatte" diye yazdı. hatta bir defa L "kaybolmuş, ray pember'ın sevgilisiydi hem bu işte birşey var" dedi ama üzerine gitmedi bıraktı öyle. bence bu da sırf light tespit edilemesin diye yapılmış saçmalıklardan biridir hatta. en kıl kaptığım bölüm onun öldüğü bölümdü işte, salak gibi kandı o palavralara.

rem

geberiyor işte hikayesini anlattığı aşık shinigami gibi, salak rem. misa'nın mutsuzluğunu önlemek için light'ı öldürmen gerektiği en başından belliydi. gene light bulunamasın diye yapılmış bir salaklıktır rem'in L ile beraber kendini öldürmesi

Sosyal ağlarda paylaş

basta kardes olmak uzere mahalle baskısına daha fazla dayanamayıp seyrettim

basta sole bı dusuncem vardı."Konusu bır deftere yazılan ısımlerın oldugu anime nasıl ılgınc ve guzel olabılır ne yani biri bi deftere isim yazacak sonra yazdıgı ısımler olecek eee ben bunun nesini seyredeyim sonucta ısmı yazılan adamlar olecek sonu belli"
evet bole bır dusunce ıle 3-4 ay seyretmeye karsı koydum ama seyredınce anladım kı olay tam olarak benım dusundugum gıbı degılmıs evet bi defter var ve ona yazılan ısımler oluyor ama sole bısey var diyelimki bu defter sızde ve bu defterı kullanarak ınsanları olduruyorsunuz pekı bırı sızı yakalaya bılır mı? olay burda kopuyor ıste

gercekten guzel anime ve insan kendini gercekten kaptırıyor bi an sonra kendinizi kek pasta tatlı vs yerken bulursanız sasırmayın seyredın
Sosyal ağlarda paylaş

NEBİCİM SON LAAAAN BU!!!

izlemekte olanlar veya niyetli olanlar okumasın

lan sen git bir defter dolusu adam öldür dünyanın en iyi dedektifini öldür bir ölüm tanırısını dahi öldürmeyi başar tüm dünyaya kendini tanrı olarak kabul ettir 10 dk lık bir olayda yakalan yakışmadı raito ya :( cok kötü bir sondu ya beğenmedim daha güzel olabilirmiş ama yinede şimdiye kadar izlediğim en güzel animeydi böyle anime daha gelmez heralde ama yeni bir son yapsınlar plz

Sosyal ağlarda paylaş

son

ehehe aynen =), ben de layto hayranıydım, nefret etmistim sondan eheh... ya l'e yenilse bu kadar koymaz, gitti l'i yendi, sonra iki tane bebe ye yenildi ya... ama hala yenilmiyordu galiba, mikami kendisine sormadan bir şey yaptı diye yenilmişti diye hatırlıyorum, bi kasaya gidip defterden bi parça mı ne yırtmıştı layt'a soylemeden... bi sekilde bu near, defteri bulup fake'le degistiriyodu bu eleman yuzunden...

Sosyal ağlarda paylaş

Son Hakkında
Ya aslında Near tamamen şans eseri,Mikami'nin hata yapması sayesinde yeniyor Light'ı.Yoksa orda herkes ölecekti zaten.Shingami'nin ahmak fedakarlığı olmasaydı L Light'ı yakalardı bence.

Sonu beğenmeyenler Death Note-2 Japon yapımı filmi izlesinler.Onun sonu gayet taminkar.Sakın bu cümleden sonra sonunu okumaya felan kalkmayın,indirin ve izleyin.İzlemeyecekseniz okuyun sonunu.

Sosyal ağlarda paylaş

Son ile ilgili

İyide orda Light ile konuşurken diyor Mikami 2. kez bankaya program dışı gidince ve Giovanni gerçek notebooku bulunca fake notebook oldupunu anladığını söylüyor.

Evet Japon yapımı 2 Film mevcut 1.sini izlemedim,Ama güzel galiba genede senaryosunu okuduğum kadarıyla. 2. film ise gayet iyi,şahsen ben beğendim.
Sosyal ağlarda paylaş

çok mantık aramamak lazım

kaç kere l yakalamak üzereyken abuk sabuk death note kuralları ...ından uyduran yazar kurtarıyor ki zaten layto'yu hikaye bitmesin diye. yoksa 6-7 bölümde filan yakalanması lazımdı. sonrasında da rem'in akıl durduran salaklığı var. bunları aylar önce yazmıştım gerçi, tekrarlamak gibi oluyor ama. (:P)

işte bleach'te bütün olayların milletin teketek kapışabilmesi için tezgahlanması gibi burada da sırf layto gebermesin de hikaye bitmesin diye bayağı kasıyor yazar. yoksa her planını aynı mükemmelikte uygulasa bile o kadar deneyimli dedektifler yemez çok afedersiniz. ha sonra efsane "dinleme cihazı varken kamera koymamak, kamera varken dinleme cihazı koymamak" gibi olaylar var eheh

Sosyal ağlarda paylaş

Ayrıca kitabı çıkacakmış (wikipedia bilgisi,ne kadar doğru bilinmez.) Kitap L ile ilgili onun önceden çalıştığı bir dava hakkında olucakmış,spesifik olmak gerekirse Ray Penber'in karısı ile ortak çalıştığı dava hakkında,kadının adını hatırlayamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
Toptan izledim,

Öncelikle çok sevdim ama yine de aşağıdaki satırlarda haklı olarak biraz geçireceğim:

25. bölümde bitmeliymiş. Devamında senaryo zayıf, daha da önemlisi karakterler zayıf. L ile Light'ın ayak masajı sahnesinden gidişat belliydi. Nonoş crossdresser da abuse kurbanı velet de sunumda başarısız olmuş, sadece bu özellikleri ön plana çıkmış. Zaten Mello var mıydı yok muydu belli değil, en sonda kendisini bağlamaya çalışmışlar ancak olmamış.

Sonunun kötü olduğunu düşünmüyorum ancak iyi de değildi. Gayet tahmin edilebilir, sıradan bir sondu. 25 son bölüm olsaydı veya biraz uzatılıp L vs. Light devam etseydi daha güzel olurdu.

Herşey göz önünde bulundurulursa ilk 25 bölümü, ilk 25 bölümdeki karakterleri ve genel atmosferiyle bana anime izlettirmeyi başarmış olduklarından kendilerini tebrik ediyorum :)

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...