Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Wars Galaxies 2: - A fresh Start [Concept]: UPDATED 24/3/06

maxrep

Öne çıkan mesajlar

• 1 yıl sonra ...
soe hiç bir zaman kimseyi dinlemez kaybetmelerinin sebebi bu zaten.
Oyunun oynanışını kaç kere deiştirdiler.Expansionu sattırıp ardından hemen oyunu komple deiştirmek gibi dolandırıcılıkları var.Yapmayın bırakırız dedik milleti susturdular atılan tepki postlarını sildiler hep.Hiçbirşey olmamış gibi davrandılar üstelik.Bu oyun öldü benim için
Sosyal ağlarda paylaş

suan oynamıyorum oyun ilk release oldugunda wow cıkana kadar oynadım. gayet deneyimim vardı yani swg hakkında. oyunun bir sistemi olmadıgını , oyunu ilk gelistiren ekibin dev team den ayrılmasını ve geri kalanların toparlayamadıgını thunderheart ın ne kadar izbe bir developer oldugunu oyunun icine ettigini wow çıktıktan sonrada direk copy paste yontemleriyle oyunu kurtarmaya calıştıklarını biliyorum. yanlız neden bu acıklamayı yaptıgımı bilmiyorum. swg e pek degmez acıkcası. kac oyuncusu var suanda merak ediyorum en son 10.000 in altına kadar dusmustu.
Sosyal ağlarda paylaş

ben burdaki diger yıllarca swg oynamıs insana soyledigim gbi sna da oyunu su anda oynamadan yorum yapmamanı tavsiye ediorm, nge ilk geldiginde ben dahil olmak uzere hepimiz kufur ettik ama su anda ne developer kadrosu aynı ne de oyun aynı, o yuzden zamanında biraz oynamanız su andaki oyun hakkında yorum yapma hakkını vermez size.

ayrıyetten swg nin pre cu donemindeki sistemi essizdi, kopya falan diye neye dayanarak soyluosn anlamadım.

ve ayrıyetten ben de bu tartısmayı yapmayı gereksiz buluyorum, ozellikle bi oyunun ne kadar iyi oldugunu oyuncu sayısı ile kıyaslayan biriyle. swg hicbi zaman wowdaki kdr oyuncuya sahip olmadı ama bu hicbi zaman swgnin kotu bi oyun oldugu anlamına gelmio. su anda 1 aylık trial ı oynayıp oyuna yeniden donen o kdr cok kisi var ki. zamanında kaybedilen oyuncuların su anda geri kazanılamaması kesinlikle soe nin marketing hatası olmakla beraber insanların soe ye olan guvenlerinin kaybolmasıdır. oyunun su anda kotu olmasıyla bi alakası yok
Sosyal ağlarda paylaş

mani said:
suan oynamıyorum oyun ilk release oldugunda wow cıkana kadar oynadım. gayet deneyimim vardı yani swg hakkında. oyunun bir sistemi olmadıgını , oyunu ilk gelistiren ekibin dev team den ayrılmasını ve geri kalanların toparlayamadıgını thunderheart ın ne kadar izbe bir developer oldugunu oyunun icine ettigini wow çıktıktan sonrada direk copy paste yontemleriyle oyunu kurtarmaya calıştıklarını biliyorum. yanlız neden bu acıklamayı yaptıgımı bilmiyorum. swg e pek degmez acıkcası. kac oyuncusu var suanda merak ediyorum en son 10.000 in altına kadar dusmustu.

Oyunun sistemi mi yoktu :S NGE'den sonra bıraktım oyunu ama öncesi eşsizdi. Neye dayanıp bunu iddia ediyorsun anlamadım. Sistemi yok diyerek, geliştirici ekibin yaşadığı dertleri yazmışsın. Oyundan haber yok..
Sosyal ağlarda paylaş

nuwanda said:
kaybedilen oyuncuların su anda geri kazanılamaması kesinlikle soe nin marketing hatası olmakla beraber insanların soe ye olan guvenlerinin kaybolmasıdır. oyunun su anda kotu olmasıyla bi alakası yok

kaybedilen oyuncuların geri gelmemesi oyunun bu halinin kötü olmasından diye biliyorum ben

ne oldu yeni patch falan çıkarıp eskisinden iyi hale mi getirdiler ?
Sosyal ağlarda paylaş

wow oynadıktan sonra swg ye gelince, fabrika tipi oyuna alışmış adam sudan çıkmış balığa dönüyor tabi

ne yapacağını bilmiyorsun , nereye gideceğini bilmiyorsun , alt tab ettiğinde sana ne yapman gerektiğini söyleyen bilimum zipporopoppo wow site benzerleri yok. 1 2 tane allakhazam tarzı site var , onlarda şu şu mevsimde buradan çıkar , bu mevsimde buradan çıkar, geri kalan zamanda gidip ya crafter bulup anlaşacan, o malı oradan ucuza getirecende , diğer adamın işini yapıp oradan bilmem neyi ucuza satın alıcaksın veya alamayacaksın vs vs

e tabi baktığın zaman oyunun sistemi yok , şunu şu şekilde yaparsın diye açıklaması maçıklaması yoktu , bi medic paketi craft edicem diye buff atıcam diye 2 gün gezindiğimi bilirim ilk zamanlar.(bilmemne dispenser bilmemne alet , amortisör gibi birşey, craft edicem diye canım çıktıydı)

swg bu yüzden gizemli, alandayken ne yapacağını bilmiyorsun , playerlarla konuşmak zorunda kalıyorsun , e tabi buda wow style ın ne kadar basit olduğunu gösteriyor. nasıl gösteriyor ? belirli bir konsept üzerinde, herşeyin yeri , mekanı zamanı belli olmasından ziyade swg de gizli belirlilik var. aslında bir sonra ne yapacağını sana söylemiyor , ama senin 1 2 gün içerisinde oyunu çözmeye başlayıp belirsizliği kaldırmanı bekliyor oyun senden. işte bu yüzden oyuncular arası oyun içi sosyalleşme , wowdaki , itemımı vermedin gtfo , wipe ettirdin FU tarzı community i de ayırıyor.

kantindeki entertainerlardan birisine küfür edip can sıkın bakalım , birdaha buff alıp xp kasmaya gidebiliyormusunuz ...

pre cu için tabi bunlar

ama bakınca yine sistem yok , onu yaptın , bunu yaptın ee e? herşeyi yaptım , ne yapıcam şimdi diyen adam için ilerisi yoktu
jedi master oldum , dark jedi master oldum , veya master doktor oldum hiç farketmez

ee ? şimdi ne olacak ?
diğerlerini mi kasıcam ? ben marksmanden memnunum ama achieve edecek başka birşeyim kalmadı ! diye düşünüp oyunu bırakan insanların sayısı fazlaydı.

pvp desen zaten arkadaşı jedi olanın taytını giyip geldiği mekandı... ne oluyorduyani , pvp ratingim artınca ?
evet oyunun sosyal bakımından baktığın zaman , sen geldiğin zama o köye soğuk yeller esiyor , kimi alacak bu sefer diye, ama adam oyunu hardcore oynamak istediği zaman yapacak pekbirşey yoktu oyunda... , zaten iyiki hardcore kesimde fazla yoktu , oyunun suyu çıkmıyordu , zaten son zamanlarda çıktıda ondan sonra kapandıydı . yok efendim 7 force cost saberiymiş , 10k bilmemne tüfeeymiş çüşünüz.

burda iş oyunu geliştirenler için yeni content eklemekten geçiyordu. zaten onuda yapmadılar gidip OMG UBER EPIX diyip iğrenç , oyuncuyu yıllarca ekran başında saçma sapan şeyleri farmlamak üzere kurulu olan oyunu alıp soktular swg ekranına.
uber EPEEN bilmemne silahımı alacağım, zomg , bi soraki patch de şu item geliyor , eskisini bankadan sileyim yenisine yer açıldı (lan kastın 4 ay onu almak için ?) günlük iş gibi kasmam lazım ki 5 ay sonra çıkan expansion da alacağım epixler sayesinde head startım olsun.

yahu bi dışarı çık be ...
Sosyal ağlarda paylaş

oyunu oynamıyor olmam yorum yapamayacagım anlamına gelmiyor. herkez gibi okuyan arastıran bir insanım. neler olup bittigini gelismeleri takip ediyorum bir cok oyunda oldugu gibi. cogunuda oynamıyorum. ama yorum yapıyorum. neyse sırayla acıklamalarımı yapayım oyunla ilgili

- swg i oyuncu sayısına gore kıyaslamıyorum. elindeki potansiyel oyunu sayısını oyun cıktıgından beri kaybetti. geri kazanmak adına hic bir sey yapmadı tam tersine yaptıklarıyla oyuncu kaybetti. swg nin oyun potansiyeli wow un çok ustundeydi. battleground kavramı vardı. aylarca bekledi insanlar sonra oyundan tamamen cıkarıldıgı acıklandı. kolay yoldan oyuncu cekmeye calısırken oyuncu kitlesini hic bi zaman dinlemedi ve bulundugu duruma geldi.

-oyunun bir sistemi yoktu. begenirsiniz yada begenmezsiniz wow un ornek olarak vereceginiz bir sistemi vardır. sistem dediginiz nedir. ilk gunden bulundugunuz gune kadar devamlı degisen ama istikrarlı bir cizgide devam eden gelismelerdir. bunu ilk olarak her patch de istisnasız her class icin onemli yada onemsizde olsa degisikliklrin olması. bug fix lere onem vermeleri ve her patch doyurucu degisikler olması. wow pve agırlıklı oldugundan dolayı "beat the game" konseptini devamlı oyunculara eksiksiz sunmaları. eksikleri olmasına ragmen gercek anlamda mukemmel olmasada ve wow un pvp sinden hazzetmesemde belli bi standartta ilerleyen pvp sistemi ve buna yapılan eklentiler gelismeler var. simdi bana wow dan once ve wowdan sonra bole bir sistemin oldugunu kim soyleyebilir.

aylarca corellian corvette death watch bunker da buglar fix lenmedi. BH armor olayı fix lenmedi. bunlar cok onemli olaylardı. cok iyi hatırlıyorum 1 seneden fazla mos espadaki sacma sapan storm trooper spawn problemleri duzelmedi bu heryerde boyleydi acıkcası. çiçek gibi açılan ST lar duvarlardan gecen npc ler. bunlar cok basit gozuksede rezaletin daniskasıydı mesela. kısacası en olması gereken bug fix sistem i diye birsey yoktu oyunda.

-swg de pvp arasıra zevkli olsada ne yazıkki sistemi yoktu. 10 kisi 20kisi coronet e gelir açılmışlardır tefleri vardır 3-5 velet saber show yaptıgını zanneder toplarsınız bi 15 kisi once sizi açacak officer bulmanız gerekir gelirisiniz adamlar direk topuk. komik degil mi bu simdi. 15 kisi 2 3 jedi ı koruyor sadece. halbuki o 3 jedi ın 15 20 kisiyi koruması gerekir. bumudur sistem. pvp yapmak için onu gectim armor giymek icin bufflanmanız gerekir. amele kuyruguna girersiniz.

evt bunlar degisti belki ama wow çıktıktan aylar sonra degisti. cunku onlerinde kopyalayacakları bir ornek vardı.

simdi lutfen rica ediyorum swg suanki hali çok guel olabilir. insanlar begeniyor olabilir. ama bu swg degil. bu oyuna baslayanlar boyle hayal etmediler. suanda wow un aktif account sayısı 9milyon u geciyorsa swg adam gibi yonetilseydi bu abartmadan 20mil u bulurdu. kapasitesi wow un çok çok ustundeydi. devamlı gelisen bir evren. inanılmaz bir trade/craft sistemi çok iyi bir pvp ve pve sistemi olacakken elinde boyle bir hamur varken oyun bu hale geldi. sonra istersen wow daki hr seyi kopyala. zerre kadar insanların gozunu boyayamazsın. ama kabul edin bu oyunun suanki hali wow dan direk kopyalanmış durumda. her update e baktıgımda "ulan direk wow dan calmıs adamlar" diye aklımdan geciriyorum ister istemez. oyun guzel banane gercek swg bu olmadıktan sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

mani
ne bug fixi
ne contenti

swg bug fix görmediki
tek fixledikleri buglar , çalışmayan bi kaç tane skilldi
npc ler hala duvarlardan geçiyor
4 sene önceki buglar hala duruyor

zaten oyun tamamen tamamlanmadan çıktı piyasaya , sistemini bitirmeden saldırdı lucas kotorda yaptığı gibi... veya artık her neden oluyorsa bu acelecilik bilemeyeceğim
Sosyal ağlarda paylaş

hala iç içegeçmiş onlarca npc varsa cidden çok gulerim. zaten dedigim gibi daha onceden swg ilk cıktıgında dev team farklıydı. bir cogu ayrıldı buyuk ihtimallede onlar ayrıldıgı için bu işleri toparlayamadılar. belki o yuzden jedi a bukadar çok yoneldiler hani verelim insanlara bi kac ay ugrasacak bisi sonra kotarırız durumu hesabı ama olmadı tabi. neyse oyun suanda iyi olabilir zevkli olabilir ama demek istedigim gercek var ki wow olmasaydı soe sanmıyorum suanki serverları host edebilsin elinde kalacak oyuncu sayısıyla. onlar açısından baya bi avantajlı oldu aslında en azından örnek alıp uygulayacakları bir durum olustu. ama ne yazık ki bu swg i benim gozumde oynanabilir ve iyi yapmıyor. keske daha onceden adam gibi yapılsaydı.

hala aklım almıyor ya bole bi evreni havada ve karada sonsuz bir evreni bukadar rezil etmek nasıl olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

ah be anacım yıllardır yazdık cızdık su olsun bu olsun sunu sole yapın bunu bole yapın dıe hemde mılonlarca kere , ne fıkırler cıktı lucasın bıle dusunmeye cesaret edemeyecegı, oyundakı alt yapı oyle ıyıydıkı her yone buyuyup gıdebılırdı. bunun yerıne dolarları dusunmeyı tercıh eden oyun kadrosu her seferınde bıraz daha zarar ettı sonunda herkes kustu umudu kestı gıttı. hala swg den bahsederken sankı tasınmadan oncekı evımde yasadıgım hıkayelerı anlatır gıbıyım. hepımızın butunlestıgı ekranı basına gecınce tum benlıgını saran ve orada yasadıgına ınandırabılecek bır yapı var ıdı ancak malesef gerıye hıc bır sey kalmadı once cu da tırasladılar vetaranları sonra nge de herkese gıt dedıler. malesef oyuncuların yapıcı goruslerını hıc ıplemedıler ve acıkcası bunu yazan ıcınde uzuldum ben. cunku muhtemelen ya gecmısı bılmıyor yada hala kabul etmek ıstemıyor. onun gıbı nıcelerı denedı onerdı ama bu oyun malesef bıttı. senede bır gırıp evımıze ıtemlerımıze sılahlarımıza bakıp bır kac saat eskı mahalleyı dolastıktan sonra bır sonrakı sene evı kontrol ıcın gırene kadar cancellıyoruz. emuda hala ıstenılen duzeye gelemedı cok calıyo adamlar ustelık amator bır yaklasımla ama malesef onunda bu boslugu dolduracak ılac olmaya yetısebılecegını sanmıyorum. oyunun muhtesemlıgı cıktıgında tartısmasızdı. kımsede olmayanlar vardı, kı hala yanına dahı yaklasamazlar. ama bılerek ve ısteyerek her bırını oldurduler yok ettıler. neyse arkadaslar demeye calıstıgım tabıkı bu oyunu oynayanlar sw cılerdı hala fanlar hala ısteklıler ancak swg de hayat kalmadı yapacak bısı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

iç içe geçen npc ler zaten var onları bırak

3 sene önce dathomir de oyunun layerlarının bozulduğu biryer vardı
bütün npc ler kare şeklinde tek bir çizgi halinde duvar örüyorlardı
2 karenin birleşim yerini görebilyordunuz

3 sene önceki o 300 tane npc nin toplandığı yer damar yumağı gibi hala aynı şekilde
Sosyal ağlarda paylaş

esasında buyuk bi su. lucas da. inanılmaz bir paragozluk icinde kısa zamanda biz avantayı toplayalım mantıgıyla devam ettiler izin verdiler bu rezillige. sonucta swg de kac oyuncu kaldı 10k bile yoktur herhalde wow bi sonraki exp kesin 10milyon kullanıcıyı gececek. az dizlerini dovmuyordur lucas artık. bakalım yeni gelecek denilen kotor online yada yeni starwars mmorpg si nasıl olacak onda umidim var.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...