Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

sinek

Öne çıkan mesajlar

Biraz geç olucak ama;

Final beklediğim gibi bitti aslında. Bir tek Iroh'u o kadar bekledikten sonra çok kısa kesmişler ve seslendirenin değişmesi bariz bir şekilde etkilemiş karakterini.

Lion Turtle çizimleri, gelirken çalan jenerik (elinde mevcut olan varsa öm plax.) ve Aang'in Lion Turtle'la konuştuğu sahneler çok etkileyiciydi benim açımdan.

Azula'ya hayran kaldım ayrıca. Tepkileriyle, konuşmasıyla, çok kaliteli bir antihero. Firelord filan halt etmiş yanında.

Bitmesine baya üzüldüm, aynı dünya üzerinde yan hikayelere filan yayılabilir mi diye düşünüyorum aslında ama, bu tadı vermeyebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Off

Sonunda izledim.Çok duygulu, aynı zamanda acayip aksiyon içeren bölümlerdi.İlk iki bölüm bizi esas savaşlara ısıtırken,çoğu gizin ortaya çıkmasını sağlarken (bkz,White Lotus)sonraki bölümlerde savaşa doyduk.

Savaş bölümlerini ağzım açık izledim,Aang saklanırken ben coştum "saldır saldır!".Element kontrolünü sağlayınca bir vaay çektim,spiritbending olayına girdiğinde daha da bir gaz oldum.Ama tüm avatar dizisinin en güzel savaşı bariz şekilde Azula vs Zuko'ydu.Adamlar yapmış,ağzım açık kaldı.Duyguysa duygu,savaşsa savaş,nefretse nefret...Aang-Ozai kapışması "olması gereken" şeklindeyken Azula-Zuko kapışması "beklenmedik"di.Çizenler her kimse gidip öpeceğim,Azula'nın çıldırmış halleri bu kadar güzel çizilir.Yıldırım oluştururken halleri bile dengesizdi,çok etkileyiciydi,her sahnesini içtim resmen.Sonunda da bir o kadar hüzünlendim,sonradan ne oldu Azula'ya,çok merak ediyorum.Bu savaşın en komik yanı,Zuko Azula'nın yıldırımını beklerken arkadan Katara'nın görüntüye girmesiydi hehe :)

Gelişme ve sonuç hepimizi doyurdu; ama yine de bende bir tamamlanmamışlık hissi bıraktı.Mai,Ty Lee,Jet,White Lotus ve ustaları, hepsi alelacele geçiştirilmiş kişilerdi.Hele Mai-Zuko ilişkisi "Zuko iyileşirken Zutara'ya göz kırptık,bari olayı en son Kataang'e çevirelim,fanlar üzülmesin" olarak gözüküyordu.Bu 4 bölümden rahat 6 bölüm çıkardı.Tabi böyle yapsalar beklentileri karşılayamayacaklarını da düşünmüş olabilirler.Yine de çok çok çok güzeldi her şey.Devamı gelmeli...

Sosyal ağlarda paylaş

azula

Azula'nın aynanın karşısındaki hali-hareketleri de mükemmeldi,bu kadar iyi yansıtılır.Buradan anlıyoruz ki Azula,Zuko'ya karşı her zaman bir eziklik hissetmiş,belki ateşbükmede değil ama sevgi konusunda.Son dayanağı babası da onu satınca yalnızlık neymiş anladı ve sonrası malum...

Sosyal ağlarda paylaş

azula ile ilgili

kız yıldırım falan atıyordu o son savaşında, ama saçma olan bir şey var.

yıldırım için tüm duygulardan arınması, zihnini boşaltması lazım deniyor. ammavelakin azula delirmiş bir vaziyette, zihnini ne ara boşaltıyor anlamadım ben. yıldırım üretmeye çalışırken zuko'nun denemesinde olduğu gibi düz alev çıkarır diye bekliyordum ama olmadı, saçma bence.

Sosyal ağlarda paylaş

Fly said:

azula ile ilgili

kız yıldırım falan atıyordu o son savaşında, ama saçma olan bir şey var.

yıldırım için tüm duygulardan arınması, zihnini boşaltması lazım deniyor. ammavelakin azula delirmiş bir vaziyette, zihnini ne ara boşaltıyor anlamadım ben. yıldırım üretmeye çalışırken zuko'nun denemesinde olduğu gibi düz alev çıkarır diye bekliyordum ama olmadı, saçma bence.

masterlamış zaten azula yıldırım hedesini. zuko yıldırım olayını beceremiyordu onun için zihini boşalt meditasyon falan yap diyordu amcası. Sonuçta becerebildikten sonra o kadar da zor birşey değil.
Birde bence firelord dan daha güçlü firebender lerda vardır ki sozen's comet te onlarda hayvanlaşmıştırlar ama hani nerdeler =)

Sosyal ağlarda paylaş

olağanüstüydü beklediğimden çok daha iyi yapılmıştı harika yani ötesi yok

azulanın boiling rock bölümünde yaptığı 'jetpack' ateş bükme yeteneğini bütünüyle kullanarak yaptığı bir hareketti o zaman daha ortada kuyruklu yıldız yoktu e haliyle kendi gücünü kullandı burda önüne gelen en sıradan ateş bükücü bile kuyruklu yıldızın verdiği güçle haşır haşır ateş püskürtüyordu e haliyle zaten bu tekniği bilenler yani ustalar hiç zorlanmadan uçtu misal joeng joeng ve ozai yoksa azula babasından güçlü uçsaydı finalde osura osura uçardı :D
pakku ve piandaoyu biraz es geçmişler onun dışında herkes maiyetten gözüktü bu arada eğer proje devam ederse başka bir avatarla devam edecekelerini söylemişlerdi aylar önce ama legend of aangle ilgili tahminen bir mini seri yada kitap daha bekliyorum acaba bir dahaki legend of ... kim olacak :)

Sosyal ağlarda paylaş

Ben havabükücülerin sonunu merak ettim, orasını havada bırakmaları kötü olmuş. Serinin adı "avatar:the last airbender" olduğu için başka havabükücü olmayacağı sonucunu çıkarabilirmiyiz?
Bending olayının temeli gibi Appa bikaç tane potansiyeli olan genci toplayıp hava bükücü olarak eğitebilir mi?
Yoksa Aang ve Kataranın bir türeyiş destani yazması söz konusu olabilir mi?

Yani avatarın görevi güce dengeyi getirmek gibi bişey:P Hava bükücüler olmadan ne dengesi? Seri havada kaldı bayağı. "20 years later..." modunda bikaç şey gösterselerdi final bölümünde, orda olayları sonuca bağlasalardı güzel olurdu aslında, ama bu şekilde de açık kapı bırakmış oldular. İleride serilere devam edebilirler belki.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...