Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

sinek

Öne çıkan mesajlar

said:
asıl ben şeyi anlamadım. neden bir tek avatar diğer elementleri öğrenebiliyor ki? mesela fire bender olsam, gidip ayrıca water bending öğrenmek isterdim ben. yin ve yang hesabı birşey olurdu. yerdeki suyu düşmanların ayağının altına sürükleyip bir lightning çakıp hepsini kızartmak var (bioshock?)

e o zaman kimse the one'ı 100sene beklemezdi. ang geldiğinde ortan şöle olabilirdi. bi sürü kel adam var kahvede

1.avatar benim!
2.hayır ben avatarım
3.esas ben avatarım
4.gerçek avatar benim
5.öz gerçek avatar benim
6.elvis benim (diğerleri bu salağa bakıp saçlarına alev atarlar)

elvis çizgifilm dünyasında bile sevilmeyen bir karakterdir evet.. sevildiği ütopik bir mekan/zaman bulmak zordur
Sosyal ağlarda paylaş

metalbending yapabilecekleri birsey derken, toph buldu yaw metalbendingi.. bilinen baska bir tane daha metalbender yok.

bloodbending olayini da herkesin yapabilecegini sanmiyorum. nasil zuko gayet iyi bir firebenderken lightning olayini beceremediyse herkesin calisarak bu hede hodoleri yapabilecek olmasi bence pek mumkun degil.
Sosyal ağlarda paylaş

ne kadar dogru hatirliyorum bilemiyorum, ama toph ilk metali buktugunde ayni zamanda birisi bahsediyordu yapilmasi gerekenin aslinda metalde bile topragin oldugunu farkedebilmek filan diye. ayni sekilde katara nin kabilesinden kacirilan yasli kadinin bahsettigi de benzeri bir seydi, katara kanin bukulebilicegini ogrenene kadar hic denememisti, ama bunun farkinda olunca arkadaslarini kurtarmak icin yapmisti, ve zorlanmamisti. farkindalik ve deneyimin sayesinde herhangi bir toprak bukucu metali, herhangi bir su bukucu de kani bukebilir bence.
Sosyal ağlarda paylaş

hayır bloodbendingi her daim yapabiliyor.
sadece insan gibi daha büyük hedefleri bloodbending yapabilmek için ya çok uzmanlaşmış olması gerekiyor ya da dolunayı beklemesi gerekiyor.

Mum_Chamber said:
bending öyle "hadi öğreneyim"le olmuyor ki? misal sokka'nın hiç bending yeteneği yok. e bir de her bending için gerekli "yetenek" farklıysa, öyle herkes hepsini öğrenemiyordur..

Sokka'nın waterbending yeteneği yok çünkü hiç öğrenmedi.

Ama oturup waterbending çalışan birisi aynı şekilde firebendingi felan da öğrenebilir.

mesela avatar, airbending eğitimi aldığu için diğer bendingleri öğrenmesi daha kolay oldu. Sokka'ya sıfırdan bending öğretmek gibi değil ki bu.

dasaaa said:
e o zaman kimse the one'ı 100sene beklemezdi. ang geldiğinde ortan şöle olabilirdi. bi sürü kel adam var kahvede

1.avatar benim!
2.hayır ben avatarım
3.esas ben avatarım
4.gerçek avatar benim
5.öz gerçek avatar benim
6.elvis benim (diğerleri bu salağa bakıp saçlarına alev atarlar)

elvis çizgifilm dünyasında bile sevilmeyen bir karakterdir evet.. sevildiği ütopik bir mekan/zaman bulmak zordur

avatar'ın esas özelliği, 4 elementi bilmesinden ziyade, avatar formuna geçip bu 4 elementin güçlerini hayvani boyuta çekebilmesi.
Sosyal ağlarda paylaş

abi oyle isteyen kasıp da ogrenemiyor iste tum bendingleri, seride de hic bi yerde bahsedilmedi boyle bi seyden, nereden cıkartıyorsunuz ? hayır milyon yıldır var bu avatar, kimse denememis mi farklı bi bending ogrenmeyi... bence de genetik bi olay, mesela aang airbender oldugu icin earthbending i daha zor ogrenmisti, roku da gecmisini anlatırken en zor waterbending i ogrendigini soyluyordu... ayrıca avatar'ın ilk firebending hocası, keske waterbender olsaydım, ama bu ozellikle lanetlendim ben falan diyordu... bi de o puppetmaster bloodbendingi ilk farelerde denediginde bile dolunay vardı abi, bence hep dolunay gerekiyodur, yoksa cok imba bi skill o, direk kimseye yenilmiyosun dusunsene teketek te... hatta boyle cok masterlarsan o skill i, boyle kandaki suyu falan cekip adamı direk kurutarak oldurdugunu dusunsene =)...
Sosyal ağlarda paylaş

e ben de onu diyorum, akıl edememişler mi...

hani bir bendingin alt özelliğini yapabilmek için onu yapabileceğini bilmesi ve nasıl yapabileceğini görmesi lazım.
ayrıca her bending stili, her toplumun kendine has özelliklerine, kültürüne, felsefesine dayalı.

peki buna rağmen, 4 ulusun felsefesini benimsemiş ve bunlar arasında dengeyi kurmuş kimse bulanaz mı ya?

hani illa herkes yapsın demiyorum da, birkaç kişinin çıkması gerekli.

çok zor birşey olabilir, evet,
ama mesela kung fu da zor bişi.
ama bazıları kung fu yanında karate, tekwando felan da öğreniyor.
Sosyal ağlarda paylaş

yok demek ki ne kadar calısılırsa calısırsın baska bir bending i yapamıyor bir kisi, ama mesela kendi bending i ile ilgili seyler bulabiliyor, mesela iroh lightning i yonlendirme teknigini waterbending i arastırırken buldugunu soylemisti...
Sosyal ağlarda paylaş

bone, abicim gerçekten bir tarafından element uyduruyorsun, sonra bunu diyince de kızıyorsun. aklında kalanların çoğu yanlış, ya seriyi daha dikkatli şekilde bir daha izlemen ya da bu kadar "hayır benim dediğim doğru"cu olmaman gerekiyor..

http://en.wikipedia.org/wiki/Bloodbending#Variations
said:
True masters of the art are able to do one of the hardest techniques of Waterbending, Bloodbending. The technique is only possible under the power of the full moon, when a Waterbender's power is at his or her peak.
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:
abi bunlar gerçek değil biliosunuz di mi?

karıştırma orasını çok ^_^

ben hep amerikan filmlerinde görürdüm "wolverine'ın soupcanny serisinde yaptığı şu olay, hulk'la orthogonal serisindeki tartışmadan kaynaklanıyor" tarzı sanki yaşanmışçasına yapılan komik diyalogları. bunlar da öle işte.. amcalar yazıyorlar, millet tartışıyor ciddi ciddi..

avatarda yan karakter olarak izzzet altınmeşeyi de görmek isteriz. eski zamanlarda yaşamış ancak şu an hayatta olmayan bir airbenderdır kendisi. havayı bükerek uzun hava, gazel falan söyler kazancı bedih ile birlikte..

büyük efsanedir, ulu aşkı su bükücü belkıs akkale'ye kavuşamadan ateş ulusunun o dönemin büyük liderlerinden biri olan ibrahim "ateş nefes" tatlıses tarafından öldürülür ve etinden çiğköfte yapılıp acı acı yenilir.

o la la lala..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...