Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

wow'un yeni imba sinifi : priest

Penthesilea

Öne çıkan mesajlar

ehaeha yine abartmissiniz. guclenmisiz evet ama bu imba priest dedirtmeyecek.

soyle ki, ilk olarak shadow giden birisinin eskisi gibi disc'e biraz yonelim acaip sekilde guclenmesi engellenmis. yani adam gibi shadow olan belki kendi kendine gecinecek ama artik heal>dmg oldu. bu nedenle ben bunu acik bi nerf olarak goruyorum. ancak bireysel takilanlar icin degil tabii ki; daha cok gurup savaslarinda. tabi yine disc/shadow gidenler olacaktir ki bu siniflarin da fazla dmg veremeyecegini dusunursek bence cok bi sorun yok.

bunun disinda holy sinifi yarattilar ve daha once de dedigim gibi muhtemelen holy olacagim. genel anlamda disc +mana sagliyo isin sonunda, holy +healing. mana'yi bi sekilde halledersiniz zaten; pvp'de onemli olan stam sonucta. boss savaslarinda da onemli olan mana regen oldugu icin (20/31 ile 15% mana regen alinabiliniyo) acik bi sekilde holy buff'i var.

ilk cumleme gelecek olursak, imba priest'ler olmayacak. heal atan priest'ler sonucunda denecek ki imba warrior, imba shaman, imba pala, imba hunter vs. isleri karistiran priest'ler; iyi olanlar kendi tarafini imba yapar elbet. is ki oynamayi bilsin insanlar.

bi arkadasimin dedigi gibi, eskiden armor sayesinde olmeyen shaman ve druid'ler vardi, onlar sheeplenir priest'ler kesilirdi. artik priest'in spirit of redemption'i varsa, o sheep'lenecek, digerleri kesilecek. yoksa ortada 3x g.heal + 2 renew yapacak mana sorunu olmayan bi ruh, karsi tarafi cin carpmisa dondurecek...
Sosyal ağlarda paylaş

discipline talents - 31 point(s)

unbreakable will rank 5/5

wand specialization rank 0/5

silent resolve rank 5/5

improved power word: fortitude rank 2/2

improved power word: shield rank 3/3

martyrdom rank 0/2

inner focus rank 1/1

meditation rank 3/3

improved inner fire rank 0/3

mental agility rank 5/5

improved mana burn rank 0/2

mental strength rank 5/5

divine spirit rank 1/1

force of will rank 0/5

power infusion rank 1/1

holy talents - 13 point(s)

healing focus rank 2/2

improved renew rank 3/3

holy specialization rank 5/5

spell warding rank 0/5

divine fury rank 0/5

holy nova rank 0/1

blessed recovery rank 0/3

inspiration rank 3/3

holy reach rank 0/2

improved healing rank 0/3

searing light rank 0/2

improved prayer of healing rank 0/2

spirit of redemption rank 0/1

spiritual guidance rank 0/5

spiritual healing rank 0/5

lightwell rank 0/1

shadow talents - 0 point(s)

http://www.worldofwarcraft.com/info/classes/priests2/talents.html?50523013050510123500003000000000000000000000000

burda son kalan 7 talentte kilitlendm. yan sadece pve yaptıgımı düşünerek neye versem karar veremiyorum.
inner fire çok kullanıoyrum aslında ama ne biliyim daha çok pvp talenti.
holy nova gereksiz bi skll

kalıma tek gelen divine fury ve moproved healing ama g.heal hiç kullanmıyorduk ve açıkcası end game instancelarda f.heal yetiyor gayet guzel şu an yani duduk yere almaya deger mi?
çatttt ha çatladım işte kararsızlıktan

bir baska secenekte impr.power word shield yerine nner fire almak. yani imp pw:s toplam 140 daha arttırıyor shieldı ama nner fire %45 daha arttırıyor sheldi vs vs vs vs

[ Mesaj 24 Şubat 2006, Cuma - 10:52 tarihinde, Absolut tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

riglious, asil felaket bir shadow buffi var. ilk olarak, hicbir dmg veya talent nerfü yok. en az eskiden olduklari gibiler diye düsün bi.
eger discipline giderlerse, ilk olarak shieldleri hep improved gibi 15 saniye olacak kafadan, hem de üstüne 15% absorb increase alacak. yine discipline tier2 talenti matyrdom artik 10% interrupt effect resistance veriyor ki bu imba birsey. en en önemlisi ise, shadowpriestlerin oom kalma olayinin ortadan kalkmasi. iki yüksek tier talent asagi cekilmis ve shadowmagelere secilebilir hale getirilmis. ilki inner fire, 5 dakikadan 3 dakikaya cekilen bir büyü. ikincisi de meditation, eskiden 5 talent verip alinan effect artik 3 talent pointte aliniyor.
ve shadowlar artik holy bile gidebilir bazi talentlar yüzünden. ilki, holy nova. grup pvpsinde yapacagi katkiyi tahmin bile edemeyeceginizi söyliyim, dmg veren, bir yandan da heal yapan bir area effect. diger bir talent spell varding, size vurulandan 10% spell dmg azaltiyor, blessed recovery de warriorlardaki talentta benzer, baya güzesl birsey pvp priestleri icin. ve shadowform istemeyip holy dmg vermek isteyenler de artik pvp yapabilecekler spiritual guidance talenti sayesinde, hem de bir yandan heal yapabilecekler vs vs

bu nerfse, siz nerf görmemissiniz : ) holy e etkileri daha da büyük, ve her sey pvp gibi konusmussunuz imba warriorlar yaratacak falan diye. yapilan healin büyüklügü bir priesti iyi yapar ki, sanki tüm holy priestler bgden cikmiyor : )
Sosyal ağlarda paylaş

"holy nova" ile priest'te aoe dmg dealer mertebesine yükseldi ki yanında heal ediyo :) hemde holy tree'den 1 talent point harcayarak. mage'ler iae için 3 talent point harcıyorlar :p

bu arada kore forumlarında, "1.10 patch'i ile toep ve zhc'nin aynı cooldown'ı paylaşacağı" üzerine bir açıklama bulunduğu gibi bir rivayet dolaşıyor. priestlerin discipline'e eklenen power infusion ile coşmamaları için sanırım olabilir. bir mage olarak ben bile memnun değildim, bir class bu 2 trinket'a bu kadar mı bağlı olur... doğrusu ortalık rivayet kaynıyor, inanmamak lazım çıkana kadar belkide :)

valla bu revamp küçük çaplı olarak mage'e nerf gibi oldu ama ben sevindim. mage'e kapsamlı bir revamp geleceği konusunda umutlarım arttı :) gelmesse reroll yolu gözükür :)
Sosyal ağlarda paylaş

guildler artik ayarlama yapicak diye tahmin ediyorum.
bir kisim (ara sira pvp yapanlar basta olmak üzere) discipline 31 yaparken, bir kisim da 31 holy yapicak.

@nae: shield core bir ability oldugundan artik talentsiz 15 sn weakened soul effecti vericek, yani direk sanki shield talentimiz var gibi olucak : )

@ gangren : abi öyle deme. totem gibi olacagini düsünüyorum, aoe den etkilenmez. kaldi ki, bak 10 ar saniye cooldownla kullanan 5 kisiyi heallayacak. 1600x5 = 8000 heal demek. ve sen bu 8k heali tamamen pasif yapicaksin, yani bir yandan healina devam ediceksin. 2,5 saniye gheal ile düsünürsen, 50 saniyede yapabilecegin heal, gheal rank5 ile, talentlarla falan, hic crit vurmadigini düsünerek hesapliyorum (ve bunda 25% spirit etkisi de yok daha, onla daha da fazla olacak) : 8000 + 20*3500 = 78000 dmg. potion ile, innervate ile manayi da bitirmeyerek yapilabilecek birsey. ve bu inanilmaz bir rakam, tek bir veya iki priest nefarian tankini ayakta tutabilecek : )
Sosyal ağlarda paylaş

ractamainus
pati § 24 şubat 2006, cuma - 12:53
--------------------------------------------------------------------------------
bu arada kore forumlarında, "1.10 patch'i ile toep ve zhc'nin aynı cooldown'ı paylaşacağı" üzerine bir açıklama bulunduğu gibi bir rivayet dolaşıyor. priestlerin discipline'e eklenen power infusion ile coşmamaları için sanırım olabilir. bir mage olarak ben bile memnun değildim, bir class bu 2 trinket'a bu kadar mı bağlı olur... doğrusu ortalık rivayet kaynıyor, inanmamak lazım çıkana kadar belkide :)

toep ve zhc'nin aynı cooldownu paylaşma olayı çok önceden vardı yani priest revampı ve discipline'e eklenen power infusion ile bir alakası yok. bu 2 trinketi aynı anda açan mage'in alamayacağı sınıf yok diyorum ben. elimde videosu bile var epic gearlı 4.5k hp li bir warrioru 2 frostboltta (3.9k crit + 1.7k crit) ile 2 vuruşta indirebiliyor.

"bir class bu 2 trinket'a bu kadar mı bağlı olur" bu kişisel düşüncem: hayır, hiçde bağlı değil.bi mage halen çok rahat bir çok sınıfı alabiliyor.

[ Mesaj 24 Şubat 2006, Cuma - 14:23 tarihinde, Arloth tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

lightwell'in 10 dk. cooldown'ı şimdilik biraz fazla gibi görünsede penthesilea'nın dediği gibi pasif heal olması gayet güzel. kafamı tek kurcalayan wc3'teki night elf well'lerindeki mantıkla tek bir kişinin kendini full hp yapmak için kullanabilmesi, çünkü zaten 5 charge'ı var.

şuanlık düşündüğüm 18/33/0, fakat discipline'den kısacak birşey bulursam 4/5 olan spiritual guidance'ı da 5/5 yapmak istiyorum.

talent point kısabilecek 2 seçenek var gibi şimdilik; imp shield veya imp fortitude. hatta imp fortitude'ü diğer priest'lere bırakarak holy nova bile açılabilir :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...