Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

::Günlük::

AshK

Öne çıkan mesajlar

bariz süper moleküler modelleme programı yazmışım bariz katlıyo proteinleri sdf

http://img440.imageshack.us/img440/7200/adszq.png

Penthesilea said:
Bu D. E. Shaw direk 100% uyuyo arastirmama, zaten adamlar kendileri bulmus beni.

niye ya AI bana çok enteresan bi konu gibi geliyo ben olsam onu çalışırdım :p
Sosyal ağlarda paylaş

Benim bi arkadas var, undergradi cs, su anda bi yandan cs masteri bi yandan da MD yapiyo carnegie mellon'da, biyoenformatik fln kasio yani, hayatindan sogudu bildigim kadariyla, asiri dedication gerektiren seyler abi onlar, ama sende bu potansiyeli goruyorum euehue
bende kesinlikle yok oyle bi potansiyel, yaptigim seyi cok seviyorum da teori kismina kaydikca oeeeh demeye basliyorum, uygulamali seyleri sevdigimden.
Sosyal ağlarda paylaş

günlük bugün viyana'da 10'lu halley, saka doğal kaynak suyu ve ülker teremyağ buldum. çocuklar gibi şenim.
hatta cola turka bile buldum. ülker en süper firma arkadaş. bi dahaki seçimlerde oyumu ülkere vericem.
bi de erasmus partiler çok ucuz oluyomuş. 2 öroya 3 tane kocaman sex on the beach içtim.
one minute, daha giderim ride club'a.
bi de karı kızla tanıştım bisürü ama adlarını unuttum. mareenmiydi lan, marilinmiydi lan neydi öf.
Sosyal ağlarda paylaş

günlük,

hezeyanlar

bugün, insanlar olarak ne kadar garip birer topluluk olduğumuzu düşündüm. yaşayışlarımızı, ilişkilerimizi, hayatımıza yön veren olayları ve kişileri, düşünüş tarzımızı, bizi heyecanlandıran, üzen, tüketen, sonra yeniden var eden şeyleri düşündüm. bunun yanında sadece kendimizin bile birbirimize hayatı ne kadar zorlaştırdığını ya da kolaylaştırdığını düşündüm. acaba değiyor muyuz bunların hiç birine? aslında gerçekten bu kadar karmaşık birer canlılar bütünü müyüz, yoksa basitliğimizi kendimize hayatı zorlaştırarak mı örtmeye çalışıyoruz? anlayamadım. bu soruların bilimsel cevapları da var mı bilmiyorum, umrumda da değil zaten. bir sosyal bilimcinin insanı analizi ya da bir fen bilimcinin hormonal, fizyolojik, zart zurt analizi açıklamaya yeterli değil benim gözümde insanı. bir figürün, bir ressamın kalbinden fırçasına damlamış sadece bir figürün anlam veremediğimiz kalbin küçücük bir zerresine dokunarak tüm bir bedeni heyecanlandırmasını bilimsel olarak analiz etsen kime, neye yarar, hayatın büyüsüne taciz edip, onu bir kenara fırlattıktan sonra. ne acaba hayatı bize bazen büyülü bazen çekilmez kılan o şey? kalp de değil benim için, akıl da. ikisi de tek başına yetersiz. ama içimizdeki ilk aşıklar, sevgililerse akıl ve o kalp, hayatımızın büyüsü de onların kavgaları ve süregelen aşklarının kendileri mi? o yüzden, her bir müzik notası, doğru zamanda söylenilmiş her bir kelime titretiyorsa bu akılalmaz aşkın koparılamaz incecik tellerini, bozuyorsa dengesini müdahaleden yoksun çaresiz bedenin, bunun suçlusu hayatı birbirine zehir eden insanların kendileri mi, yoksa bu aşkı varedip insanı kendi içerisinde bir bütüne ulaştıran mı? bilmiyorum. insan kimdir, biz insanlar ne yapıyoruz, anlayamıyorum. anlamak istiyor muyum? onu da bilmiyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...