Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

::Günlük::

AshK

Öne çıkan mesajlar

günlük atar frenzy yaptım. her bi şey diyene saldırdım her şeyi yüzlerine vurdum direk. arkadaşım kalmadı iki günde bu şekilde, iyi mi oldu kötü mü oldu bilemicem. şakasına trip atana "çakarım tribine" diyip devamında kavga ettim, ona niye trip attın diyene "sana noluyo" diyip kavga ettim, herkesin kötü bi yönünü bulup yüzüne vurdum.

eskisi gibi değilmişim, öyle diyolar.
sittir lan.
Sosyal ağlarda paylaş

13-14 yaşında bir çocuk.. kulaklar delinmiş.
benim oğlum olsa da deldirmek istese bu yaşta karşı çıkarım herhalde. mantıklı değil, akıllıca değil.. hiçbir sebebi yok.

ne biliim avrupai çocuk yetiştireceğiz derken çocukları başımıza kral ettiler, şımarttılar sanki. bir de nasıl afra tafra var, sanki ailesi düşmanı çocuğun. dostlarının her dediğine itibar ediyor ama aileyi iplemiyor hiç. düşman görüyor sanki.. lan ailen senin iyiliğini isteyen zaten! ötekilerin ne tecrübesi var ki gaza geliyorsun diyeceğim ama biliyorum ki beyhude

burnu sürtünce görür kim dostmuş, kim düşman..
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:
13-14 yaşında bir çocuk.. kulaklar delinmiş.
benim oğlum olsa da deldirmek istese bu yaşta karşı çıkarım herhalde. mantıklı değil, akıllıca değil.. hiçbir sebebi yok.

Sen ne diyosun 12-14 yaşında bi almanyada çocuk (alman mı emin değilim ama) saçını komple turuncuya boyatmıştı. Gerçi piercing de feciymiş. Avrupaya koyiim
Sosyal ağlarda paylaş

biraz uzgunum belki ama eskisi gibi sinir krizleri gecirmiyorum.
kendi kendime daha cok konusuyorum belki ama, inan
yalnizliktan sikayetci degilim. gozlerimde bi damla heran düşmeye hazir gezsem de, aglamiyorum. telefonumu artik unutabiliyorum orda burda ve hiç umrumda olmuyor, hiç çalmiyor belki gun boyu ama banane zaten.

hic sevmemem gereken bi insani cok sevdigim icin geldi basima bunlar, ama elimde degildi. goremedim isin sonunu, gordugumdeyse dipteydim. o donup coktan gitmisti.
arkadas olalim gibi bi gaye surdu bi süre, ne mümkün
arama dedim ona.
arama artik, cunku her aradiginda kavga ediyoruz, ben agliyorum, sen bagiriyorsun.

ondan duymak istemedigim hakaretleri isitiyordum hergun, gurur denen bisey kalmamisti bende, umrumda degildi sadece yine iyi olalim istiyordum. cunku cok zor oldu itiraf etmek belki ama ben yine gidip en alakasiz insana asik olmustum. hayatimda oldugu hergun belki bi şekilde kavga etmistik ama ben ona gercekten deger vermistim.

simdi ise kimse yok,
cevredeki kimse ilgimi cekmiyor.
kalp kirilinca kolay onarilmiyor, eh ne yalan soyleyebilirim, yeterince utangac bi insan olarak da her normal insanin becerdigi o flortler bana kabus geliyor.

insan kendini oyle kapatiyorki, ne icerden disarisi ne disaridan icerisi gozukuyor.
yeni bi insani tanimak, ne kadar buyuk bi işkcence gozumde anlatamam. once onu 1568 kişi içinden eleyip hayatına sokacaksin, bi süre bakismak, sonra konusmak, sonra iyice tanimak, cevresi ailesi, hayati hakkinda bişeyler ogrenmek, sonra bişeler anlamlar yuklemeye calismak, anlamli seyleri kaldirip kutuya koymak, kiskancliklar.. of.

yazarken yasadim ve omrum kisaldi.
bunu kimse soylesem, o an geldiginde boyle hissetmiceksin diyo ama yaniliyor işte, kendimi biliyorum bu konuda.

sigaraya basladim yeniden, hatta dayanamadim gidip aileme soyledim. kendimi oyuna, filme, kitaba verdim ama bunlar daha cok boguyor, napicam gercekten bilmiyorum. bişeylerle oyalandikca daha cok bunaliyorum, berbat bi dongu var orda.

aşık olmamak gerek bu hayatta, cunku insan sevildigini anladiginda, onu cok kolay elinin tersiyle itiyormus.

oyle işte, yazmak istedim.
Sosyal ağlarda paylaş

insanların sağlıklı bir ilişki kurabilmesi için "elde etme" psikolojisini aşması lazım çünkü olaya o boyutta yaklaşınca "elde ettikten" bir zaman sonra o ilişki bitiyor heh

bir ilişki konusunda hedeflerini sürekli yenileyebilmek için o ilişkiyi ciddi amaçlar üzerine kurman lazım. yoksa tek hedefin elde etmek olur ve o ilişkiden bir süre sonra biter. ilişki olsun iş olsun ne olursa olsun o şeyde bir hedef olmayınca insan sıkılır. ilişki ise eğitim ve iş gibi şeylere nazaran sıkınıldığı zaman bitirilebilecek bir olgudur.

tabi ilişkide hedeflerin bitmesine tek sebep olaya "elde etme" psikolojisi ile yaklaşmak değildir. bu psikoloji sonradan da gelişebilir ve genelde karşındakini sevmeyen fakat kabul eden insanın yaşadığı bir psikolojidir.

yukardaki paragrafların stratejik yerlerine "bence" kelimesini yerleştirin bir de heh.

ben de günlük yorumcusu oldum
Sosyal ağlarda paylaş

kişisele transfer edelim, bilime dayali yorumlariyla en hakiki öz güzin abla sina! asfd.

hakli olabilirsin, baslarda benim istemedigim onun istedigi bi ilişkiydi bu.
zamanla guvendim, sozler verildikce baglandim, yasanmişliklar artinca da sevgim kuvvetlendi.
ama en sonunda gelinen nokta bu.
Sosyal ağlarda paylaş

günlük ağzım dilim filan kupkuru ya
yarın da okula gitmem lazım yaz okulumla ilgili bilgi almak için
çünkü benim okulum çok güzel, sitesinde hiçbi şey yok, telefonla arayınca da yaptıkları en iyi şey başkalarına yönlendirmek, korkuyorum bi gün ilk telefonu açan kişiye yönlendiricekler en sonunda ben de şoktan gülmeye başlicam diye. neyse gidip yüzyüze görüşücem işte. saçlarımı da dikerim havaya, hani böyle yelesini kabartmış erkek aslan gibi. değil mi? yaa :<
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...