Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

::Günlük::

AshK

Öne çıkan mesajlar

zaten yaşam dediğin nedir ki?

sabahtan beri aklımda munir özkul'la özdeş hale gelmiş tirad.. trt'de program bitmeden önce her hafta yayınlarlar ve biz her hafta izlerdik. sıkılmadan.. ağır aksanlıydı ve etkileyiciydi ve sertti biraz. çarpıcıydı çok

"zaten aktör dediğin nedir ki? oynarken varızdır. yok olunca da sesimiz bu boş kubbede bir hoş seda olarak kalır.. bir zaman sonra da unutulur gider. olsa olsa eski program dergilerinde soluk birer hayal olur kalırız. görorum hepiniz gardroba koşmaya hazırlanorsunuz. birazdan teatro bomboş kalacak. ama teatro işte o zaman yaşamaya başlar. çünkü satenik'in bir şarkısı şu perdelerden birine takılı kalmıştır. virjinya'nın bir diyaloğu eski kostümlerin birinin yırtığına sığınmıştır. işte bu hatıralar, o sessizlikte saklandıkları yerden çıkar, bir fısıltı halinde yine sahneye dökülürler. artık kendimiz yoğuz. seyircilerimiz de kalmadı. ama repliklerimiz fısıldaşır dururlar sabaha kadar.
gün ağarır, temizleyiciler gelir, replikler yerlerine kaçışır. perde!"

diye, youtube'da aradım bulamadım, diğer taraflarda da yok..
bir tek konu ile alakalı bunu bulabildim
http://www.youtube.com/watch?v=wG3hrMMJ9sc
ki kalite olarak alakası yok.

hatırlama sebebim ise çok salakça. toplu halde cenaze haberleri görmek üzücü. gencecik yaşamların ayrılmasını izlemek güç geliyor bazen. çünkü yaşam çok kırılgan.. zaten yaşam dediğin nedir ki? çabuk sönen bir alev. tükenen ve yok olan ama yok olduktan sonra başkalarında hayat bulan hatıra yığınları.. bugün birileri daha öldü operasyonda. şehit oldular, yoklar.. ama onlar, üzüntüleriyle, sevinçleriyle, hüzünleriyle ailelerinde tanıdıklarında can bulacaklar yıllar boyu. ben adlarını dahi bilmeyeceğim ve hiç önemsemeyeceğim belki. ama onlar her doğum gününde, her önemli yıldönümünde ailelerinin tanıdıklarının yüreğinde yeniden doğacaklar.

her ölümden sonra geride kalan tek şey, solmuş fotoğraflara sinmiş hatıralar.
Sosyal ağlarda paylaş

günlük
javier bardem+viggo mortensen+marion cotillard
istesinler şu an veririm. ama birleşik gelmesinler, kıskanırım. ve içimdeki viggo aşkı bambaşka. tabi marion'un lz olmaması da bir sorun. neyse ünlü olunca hallederim nasıl olsa o zaman viggo beni havada kapar ehuee. (hayallerde yaşıyor bazı ibn.ler)
Sosyal ağlarda paylaş

ev oğlanı oldum
anneme gün için yardım ediyorum
evi topladım, lavoyu vimledim
ceviz kırdım, mutfağı toparladım
ödül olarak evde fazlıklık olduğumdan dışarı şutlancam
dota atabilirsem ne mutlu gelmeden misafiler
tatlı, börek, pasta tadına da bakamıyoruz bozulmasın diye
işkence lan bu
Sosyal ağlarda paylaş

eh be günlük. 1-2 haftadır gayet güzel gidiyordu planlar vs. e niye patladı bugün ya. birşeyleri değiştirebileceğime/ya da yenilip değişeceğime olan inancım sarsılıyor gittikçe. her şey aynı. 1 haftalık değişim neşesi, foss diye sönüverdi bugün. canım sıkıldı bugün çok. hala da sıkılıyor.

zaten hoca da hala projeyi açmadı, çalışma aşkımı törpülüyor gittikçe. ders çalışmam lazım canım istemiyor, geçen haftayı geri istiyorum ben, iyi motive olmuştum halbuki. hep bu haftasonunun yüzünden. niye 1. haftanın sonunda 2 gün boyunca dışarıda takılınır ki? zaten şu direksiyon olayını da bir türlü hatasız beceremedim. çok hızlı dönüş yapıyormuşum. ne yapayım yahu. arabanın gazına basıyorsun uçuyor mübarek. neyse bakalım 1.5 hafta sonra direksiyondan geçsem pek güzel olur.

bu hafta içinde okunacak yaklaşık bir 600-700 sayfacığım var. daha 1 sayfasını okumadım ne güzel değil mi günlük? yarın 300, sonraki gün 200 yapsam bile yetişmiyor. neyse bir tanesini ertelerim gitsin. haftasonunu boş geçirmenin bedelini ödeyeceğiz.

öyle işte. canım sıkkın anlayacağın.
Sosyal ağlarda paylaş

Günlük açıklama yapmadan hadi açıklamayıda geçtim haber vermeden sorun varsa ortada-ki ben göremiyorum sorun falan-çözmeden defolup giden arkadaşa buradan saygılarımı yolluyorum.o kadar sene iyi kötü bir arkadaşlığımız oldu ama demek ki bizim arkadaşlığımızın ömrü bu kadarmış.bu işte bir kayıp var mı?Yok.Ozaman sorun da yok.

mck
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...