Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

::Günlük::

AshK

Öne çıkan mesajlar

uyuyamadım. Akademik Dürüstlük İlkeleri*'ne aykırı hareket edemeyeceğimi belirten bir mail atarak partnerim olmayan partnerimi yarın ki derste bir nevi yüzüstü bıraktım. Belki çok kızacak bana saymadığı kalmayacak ama bu böyle vicdanım rahat değildi. Bir ikincisi bu bir riskti anlaşılması bana da patlayacaktı. 2 günlük akademik araştırma ile 1 gecelik düşünceyi bir tutamadım. Affet beni günlük! Umarım rahat uyurum.
Bu hareketim ile bir çok kişinin nefretini kazanacağıma eminim.

* sabancının bir artisliği

[ Mesaj 23 Ekim 2007, Salı - 02:17 tarihinde, asinanyavuz tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

günlük nabıon lan?

len bomba gibi bi hafta valla. hcivde 2 saatte 4 essay nasıl yazacam ben?
istatistik sınavında napacam ben?
muhasebe dallanıp budaklandıkça gözümde değer kaybediyo. keşke hep hizmet sektöründe olsak, uğraşmasak stoklarla felan.

günlük lan yağmur felan olayları var.
ıslanmak istemiom ben.
ama yağmırdan sonra gelen doprağın kokusunu da almak istiom.

etrafta çok mal adam var lan günlük.
of ya herkes sux ben kralım,
kimse beni anlamıyor
aile ne gereksiz bişey
fenderim de olmasa intihar ederdim
bide sivilcelerimi sıkmasam daha iyi olur.
hormonlarımı sağ sola sıvayım bari.

eheh keşke şöle olsam lan. ergen olsam, abudik gubidik dertlerim olsa, sivilce sıksam. ulan hayat ne kadar çok karmaşıklaşıomuş be. hakkaten tam bir montla sıç durumu.

dynun geldi lan haftasonu. iyiki geldi lan eheh.
kokoreç yedik. oh.

feysbuk ne komik bişi günlük. ahah güldüm.

günler gelip geçiyo günlük. iş güç ders zart zurt iyi kötü gidiyo. ama böle hani çizgi filmlerde adamın paçası bi yere takılır bi türlü ilerleyemez ya, hah işte aklımda öyle takılı lan.
diyelimki gün içerisinde yapılacak işler için 100 birim beyin ayırmış olayım. bunun 50sini ancak kullanabiliyorum. diğer 50lik kısım takılı.

ne boktan bi illüstrasyon yaptım lan. ay kendimden iğrendim.

günlük erasmusa yazın da gidiliyomuş. sevindim vala. gideyim 2 ay yeter bana. bayar zaten 2 aydan fazlası. gel lan seni de götirimmi?

eheh lan eşşek, world wide web üzerindesin götürürüm tabi (:

yatayım.
Sosyal ağlarda paylaş

1sn daha beklemeniz gerekmekte..

zaten daimi beklemekteyim,

onu bekle, bunu bekle, bir şeylerin gelişmesini bekle, kendinin gelişmeni bekle, bitmesini bekle, başlamasını bekle, durmasını bekle ve ilerlemesini bekle.

evveliyatını bilmem ancak çok koşuşturmalı bu çağda en çok yaptığımız şey beklemek.. aslında bence sürekli beklememizden ötürü habire koşturuyoruz.

bekle bekle turşusunu mu kuracağım bir sürü şeyi gerçekleştirememiş olmam canımı sıkıyor ancak elimden bir şey gelmiyor henüz. çünkü yapamadığım şeyleri yapmak için bol miktarda para toplamayı bekliyorum. ama öncelikle bilgisayarımı değiştireceğim çünkü bekle allah bekle teknolojisi mazide kalıverdi aletin.. ha bilgisayarı değiştirmek için ise yeni teknolojilerin yılbaşında piyasada arzı endam etmesini bekliyorum!

kısaca bekliyorum anasını satayım!

neyse efenim, beklerken beklerken yerimizde saymadık elbet düşündük az biraz. belki adım atamadık ileriye ama kafa yerinde saymadı o ilerledi habire. derken attığım ilk adımda DANK! etti.. ben kendimi iç dünyama kapamış ve beklediğim zamanı bir iç değerlendirme ile geçirken önüme bakmayı atlayıvermişim, DANK direğe koydum kafayı!

geçmişler olsun bana, üzerine buz koydum şişiğin inmesini bekliyorum..

her neyse mecaz olarak kafayı gömdüğüm direk, direkt olarak bekleyenleri işaret ediyordu.. bi nevi bekleyenler durağı yani.. bi sürü kişi bekliyor, bekleşiyor. hallerini gördüm acıdım.. dedim "lam sizde mi?" aslında ben harekete geçmemi sağlayacak bir işaret bekliyordum ya neyse.. gördüğüm manzaranın bir adet "herkes bekliyor, herkes bekler" tablosu olması beklentilerimi karşılamadı pek. her neyse dersimizi aldık, bazı şeyleri gerekleştirebilmek için diğerlerinin bitmesini beklemek gerekiyormuş..

yine de bekleme işine alışabilmiş değilim. neden mi? uykum yok uykumun gelmesini bekliyorum şu an!

bu kadar yazıyı neden yazdığımı düşünmüştün? kafamı direğe gömdüğüm için mi?
Sosyal ağlarda paylaş

bak bi kaç sf önceye yazmıştım bir daha üzerine konuşmak dahi istemedim.

Babam ameliyata girdi. Nekroz dedikleri tehlike atlatılmış gibi gözüküyor şimdilik.. Hala kemik iltihaplanması riski var.Tabii önümüzdeki seneler için kireçlenme sonucu protez takılması ihtimali de sürüyor. kısaca durum sıkıcı..

daha moral bozucu olan ise doktorların 12-15cm uzunluğunda bir kesiği kesikten saymaması.. Açılan incision (insüzyon? ben kesik dedim) geçen ameliyatta açılana göre oldukça küçük. Ama bana göre oldukça büyük! Pansumanlar rutin sürüyor.. eve habire sıhhiye geliyor (bu adamlara sıhhiye deniliyormuş.. ben adama evde MEDDDIIIICCC!! diye bağırmak istiyorum ama "deli lan bu!" diye korkar da bir daha gelmez diye yapmadım henüz)

neyse efenim şimdi sorunumuz şu; bugün MEEDDIIICC!! kardeşimiz pansuman yaparken yaranın etrafının çoook koyu bir mor olduğunu (büyüklüğü elim kadar!) gözlemledi. Ben bakamıyorum çok yaraya.. normalde senin bir tarafın kesilse inan yardıma da koşarım, yaraya da bakarım. kan falan tutmaz öle, düşüp bayılmam yani -her ne kadar hazzetmesem dahi! Ama bu can yahu... Baba olunca kıyamıyor insan. Diyorum "keşke onda değil de bende olsa. Ben çekerim acısını. Aman onun canı yanmasın.." öle bişi işte.. Her neyse MEDDIICC!! amcamın tavsiyesi ile (ve büyük ilgisi ile) aradık doktoru (ama kendisi kongrede şu an) dedi bilmemne bey'e gidin. kendisi şu an oradadır. kalktık gittik doktoru ziyarete. Adam baktı, inceledi. Bi kere genel olarak örtmenlerden(hocalardan), doktorlardan nefret ederim. bunun altını ısrarla çizmek lazım, keza bu meslek gruplarındakiler işin getirdiği stresten mi nedir bilinmez kafayı az biraz çizmiş gıcık adamlar olurlar. genelleme yapıyorum bozmayın.. BU doktor da gıcık bi arkadaş çıktı. az konuşuyor, bilgi vermiyor... Tabii ben her zaman olduğu gibi kısa sürede tonla bilgi toplamışım.. sölüyorum işte, "kızarmaa var anca, şişiklik yok. ısı değişimi gözlemlemedik. iltihabi bir durum gözükmüyor. şu an antibiyotik kullanımı devam ediyor. şu ilaç şu kadar mg. dolayısı ile sedimantasyon yapsak dahi sonuç vermeyebilir"" annem de bastırıyor işte.. sağlı sollu tam saha pressteyiz. Mourinho görse takdir ederdi. Öle bi baskı kurmuşuz. Doktor nihayetinde anlattı; "şimdiden bir şey şöylemek zor. ama iltihabi bir durum gözükmüyor. Kan dağılması doğal. biz bunun resorbe olmasını bekleriz. izlemeye devam edelim" falan filan. O sırada bn çıldırıyorum içimden! adam doğal bir durum bu diyor, içerideki kan elbette çıkacak diyor.. aslında doğru da diyor. ama dediği adam babam! İçim el vermiyor işte. Dalasım var adama, göstericem ben kızarmayı hematomu tüm vücudunda. Bir hafta zenci olarak gezecek etrafta sayemde! De bir başka Festus Okey olayı yaşanmasın istiyorum ülkemde dalmıyorum adama..

Neyse işte şimdi bir gün için yeterli şok yemişiz di mi..Değiiiil!

Arabaya bindik eve dönücez.Camdan dışarıya bakıyorum ve konuşulanları yeniden çalıyorum kafamda. bişi atladık mı diye düşünüyorum ve hasar kontrolü yapıyorum. Tam o sırada babam A-ARH! dedi.. kısa bi A-ARH! saliseler içerisinde kafamı çevirdim ve kadının biri içinde bulunduğumuz aracın ön tamponu ile birleşmek üzere emin adımlarla bize bakmadan yolu geçmeye çalışıyor. Neyse şöför frene bastı.....

neyse dedim ya, aslında pek neyse değil. o sırada ben babam ameliyat olmuş bacağından güç alır mı diye düşünüyorum. o anlık kararla, refleks olarak ayağını yere basar mı acaba... Kadın umrumda değil inanın. Sağda durmuş aracın sol kapısından çıkar çıkmaz yola atlamış kendisi. Hiç trafiği kontrol etmeden..

Frenin acııı çığlığıyla hemen ardından kadının ellerinin kaputa çarpma sesi bir oldu. Kadın geriye atılıp elleri ile kaputu tuttu sadece. Neyse kadını altımıza almadık, babamın da durumu dediğine göre iyiydi. Benim ise bişi demesem dahi dışarıya kanım çekildi ulan!

böyle habirre beklemek çok zor. şimdi ameliyat sonucu nasıl olacak, bi sonrakinde nasıl olacak, arada ameliyata ihtiyaç olacak mı? tonla soru.. tonla sıkıntı.. hepsinde, her ameliyatta alınan büyük riskler.. ve en kötüsü belki de; durumunu anlamayan insanlar.

-Bilmemkimin bacağı kırıldıydı hemen kalktı ayağa
+iyi.geçmiş olsun
-sizinki niye uzun sürdü
+kötü yerden, kötü şekilde kırık, kaynama ihtimali düşük bir durum etc..

-yahu iyi iyi! ayakta işte. ayaklanmış hemen
+bu kırıklarda alçı kullanılmaz. koltuk değneli ile gezebiliyor ev içinde. ayağın yerle teması kesmemesi söylendi ama iyi değil. dinlenmesi lazım hala..
-yok yok iyi iyi! gezmeye çıkarın biraz.. eve kapalı kalmasın
+ ??

-niye ikinci ameliyat?
+öle gerekti
-bence gerekli değildi
(doktor musun lam!)

+pıhtı atma riski var. dolayısı ile şimdilerde biraz koşturuyoruz işte.
-atmaz atmaz...
+hı?
-atmaz bişşi dert etme sen. heç bişi olmaz.. öle dediklerine sen ne bakıyon
(al bi doktor daha)

uzun lafın kısası yıpratıcı ve üzücü olaylar bunlar. önceden ben her türlü salaklığı, deliliği yapmış biri olarak feci korkuyorum lam! ya benim de bir tarafım kırılırsa diye tırsıyorum. galiba en çok bizimkilere üzülüyorum. ben okul var diye ayrılacağım buradan. yeteri kadar devamsızlık yaptım bile. ve onlar yine tek başlarına kalacaklar.

şartlar böyle gerektiriyor. ama kendimi hain gibi hissediyorum.

kötüyüm ben lan.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...