Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

isvecteki toplanti, turkiyeye ab girisi icin sevr'in dayatilmasi onerisi

wanderer

Öne çıkan mesajlar

abi ne sevri ya. ucuz radikal sag ya da sol kesimlerin uydurmasi sevr sevr ne sevri.

satilan yiyeceklerin, dayanikli urunlerin kalitesinde belli bir standardin saglanmasinin dayatilmasi mi sevr ? sonucta bu mallari sen ben aliyoruz. unutma, avrupada 20 yil kadar once guvenlik standardindan dusen dogan sahin arabalari satiyorlardi bize yabanci araba fiyatiyla. mal aliyodun bozuk cikiyodu gidiyodun adam duvar gibi oluyodu karsinda.

ya 99 da olanlara ne diycez ? kontrol yok, standart yok, essogluessekler almis basini yurumus onune gelen keyfince apartman dikiyor. kac bin insan oldu ? simdi isler kizisiyor tabi standartlar dayatilinca minimum standardin altinda malzeme kullanamiycaklar karlari dusucek.

bunlar gibi cok kesim var milletin caniyla tadiyla oynayan. avrupaya girer girmez islerine sekte vurulcak. basliyorlar sevr diye.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

Avrupa Birliğiyle olacak işler değil bunlar....

Onları eğitimini alarak da bir yere ulaşamayız. Çünkü kendi eğitimimizi biz yaratmalıyız çünkü bizi bizden daha iyi anlayan yoktur.

Örnek: İktisat derslerinde Amerika'nın örnek alınması... Benim ülkem sıkıştığında savaş çıkarmaz. Benim ülkem uluslararası terörizmi para kaynağı olarak görmez (görmemeli de) Benim ülkem karşılıksız para basmaz ve kendi rezervi vardır. (Kennedy Süikastını araştırın) Benim ülkem Amerika insanı kadar dar görüşlü, medya kölesi ve tüketim manyağı değildir (her ne kadar onlara benzemeye doğru hızla gitsek de)

İnsanlarımız bizden somut olarak daha ilerdeler diye başka ülkeleri örnek almasın!!! Teknolojisi var diye bir ülke uygar olamaz!!! İnsan ilişkilerine bir bakın Avrupa'da. ASLOLAN İNSAN GİBİ İNSAN OLMAKTIR!!!

Onun yerine insanlığa yaraşır bir ekonomik politika yaratmalı eğer yaratamıyorsak istikrarlı ve barışçıl bir ülkenin dengeli ekonomi politikasını baz alarak bu işleri yürütmeliyiz.

5.5 Trilyon Dolar Borcu olan bir ülkenin iktisat politikasını baz almak intihar değil de nedir arkadaşlar... Aha bakın ABD herkesin gözünde zorba olmuş. Bankerlerin ve Silah üreticilerinin kölesi olmuş. Paralı lobiler kontrolünde olan kukla bir Cumhurbaşkanı müsveddesiyle yönetilen bir ülke olmuş. Ve gidiyoruz bunları örnek alıyoruz yapmayın böyle kardeşim.

Avrupa'nın çoğu borsası Londra Borsasına bağlı (ROTHSCHİLD ler bu borsanın sahibidir) ben ne yapayım böyle ekonomik politikayı. AB imiş, medeni imiş, yok teknoloji varmış ama insanlar kan ağlıyor. EURO işlerine mi geldi sanıyorsunuz. Her şey mahvoldu. Ayda 2000 Euro maaş alacan ama domatesin kilosu 2.5-3 Euro. Buna refah mı denir gidin yaaaa.... :hrr:

Kendi toprağında doğru dürüst ekim yaptırtmıyorlar medeniyet mi bu be??? :hrr: Yok şu standartta olacak yok fazla ekim yapmayacak yok anasının gözü!!! YOK YAAA SANA NE KARDEŞİM YAA AKŞAM AKŞAM bozmayın adamın asabını. O standartlar da rant içindir kimsenin kimseyi düşündüğü yok... Hıyarın bile standart boyu olacakmış. O hıyarı var ya ben onların :hrr: :I neyse susuyorum gidin araştırın arkadaşlar emin olun hiçbir şey göründüğü gibi değil.

[Bu mesaj Mino tarafından 26 August 2003 22:48 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

beyler boyle bir toplanti yapildi. kimse kopenhag kriterlerinin yanlisligini tartisimiyor (bunu kendilerinin de ne kadar uyguladigi tartisilir o ayri), olan gercek bir olay uzerine yorumlarini zi istedim sadece.[hline]W.A.N.D.E.R.E.R.: Wireless Artificial Neohuman Designed for Efficient Repair and Efficient Reasoning

Sosyal ağlarda paylaş

haberleri takip etmedim şu aralar, çok kısa bir özet rica etsem 'tembelin önde gideni' yaftasını yer miyim? :)[hline]"I love the Hong Kong style of action movies, but that only looks good for small guys. The reason why the whole style was developed over there was because those guys were very puny guys ... they had to learn a technique that small people can do that are as effective as the big guy's strength. So that's where the martial arts came from."
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mino, 26 August 2003 22:40 tarihinde demiş ki:
Kendi toprağında doğru dürüst ekim yaptırtmıyorlar medeniyet mi bu be??? :hrr: Yok şu standartta olacak yok fazla ekim yapmayacak yok anasının gözü!!! YOK YAAA SANA NE KARDEŞİM YAA AKŞAM AKŞAM bozmayın adamın asabını. O standartlar da rant içindir kimsenin kimseyi düşündüğü yok... Hıyarın bile standart boyu olacakmış. O hıyarı var ya ben onların :hrr: :I neyse susuyorum gidin araştırın arkadaşlar emin olun hiçbir şey göründüğü gibi değil.

[Bu mesaj Mino tarafından 26 August 2003 22:48 tarihinde değiştirilmiştir]

nasi standartlar rant icin ? bugun senin topraginda yetisen HER BIR SEBZEYE senin sevgili ciftcin ESSEK gibi hormonu basiyor farkinda degil misin ? hic bir seyin tadi eskisi gibi degil. davar gibi karpuzu aliyosun, tadi resmen tuhaf. 10 yildir gercek domates tadinda domates yemedim. hepsi essek gibi hepsi buyuk sert, ama tad birdenbire degisti. kontrol yok, denetim yok, hormonla besliyorlar bizi. uzun sure hormonla yetistirilmis yiyecek yemenin insanlara ne yapabilecegi daha henuz bilinmiyor.

iste o `rant icin` standartlar asil boyle seylerden tatli kara alismis turk para babalarinin isine gelmiyor. dimi ya ? insan sagligina nasi zarar verebilecegi belli olmayan hormonu bol keseden millete yedirmek daha fazla kar verirken niye saglik standardina uysun da kari dussun. senin benim hayatim ? zerre kadar onemi var.

gidip arastirmaya gerek yok. on yildir hormonlu domatesi karpuzu patlicani yiyoruz. arastirma sonucu tabagimizda duruyor. 3-5 yil oldu guvenlik standardindan dusmus arabalarin bize yeni araba diye satilmasinin durdurulmasi. YINE O DA avrupa birligine uyum saglama zoruyla oldu. avrupa zoru olmasaydi yeni SAHIN GDFX arabalari 35 milyara satiyorlardi bize simdi.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

simdi bu stockholm deki toplantıda tam olarak kelime kelime ne konusuldu bilmiorum ama anladıgım kadarıyla isvecli bir parlamenter(olesine biri degil parlamenter) lozan ant. da yapılan hatanın duzeltilmesini bu hatanın kurdistan ın kurulmasına engel oldugunu soyluyor, avrupalıların lozan antlasmasında yaptıgı bu "hata" yı kopenhag kriterleriyle duzeltebilecegi konusuluyor.Bu baglamda hazırlanan bir bildirinin isvec hukumeti'ne, ab'ye ve bm'ye gonderilmesi kararlastırılıyor.
eh durum bolesine vahimken meyve sebze nerden cıktı anlamadım
Sosyal ağlarda paylaş

oyle adamlar her zaman cikar. avusturyada da irkci parti secilmisti. onemli olan avrupa parlementosunun ne diyecegi.

sebze meyve olayi ab sevr dayatiyor diyen dingil cevrelere cevap.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

wanderer sana değil de diğer bir arkadaşa hitaben söylemiş o sözü anlaşılan, her şekilde onay vermesem de belirteyim dedim izlenimimi.. :)

unity işin kafa karıştırıcı yönü ab'ye üye ülkelerde bile her yıl çiftçiler sayısız protesto eylemi gerçekleştirirken bizde nasıl bir durum başgöstereceği..

sevr olayını duymadığımdan meyze sebze tartışmasına katıldım kusura bakmayın.. :-p[hline]"I love the Hong Kong style of action movies, but that only looks good for small guys. The reason why the whole style was developed over there was because those guys were very puny guys ... they had to learn a technique that small people can do that are as effective as the big guy's strength. So that's where the martial arts came from."
Sosyal ağlarda paylaş

said:
wanderer1985, 27 August 2003 14:14 tarihinde demiş ki:
said:
unity100, 27 August 2003 13:07 tarihinde demiş ki:
sebze meyve olayi ab sevr dayatiyor diyen dingil cevrelere cevap

yavas ol. ayrica ben yorumlari istedim sadece, hakaret et demedim[hline]W.A.N.D.E.R.E.R.: Wireless Artificial Neohuman Designed for Efficient Repair and Efficient Reasoning

o lafim sana degildi, hakaret de sayilamaz. hedef aldigim kesimlere az bile o laf. sen radikal sol ya da sag misin, para babasi misin, insaat yaparken demir kacirip para mi kazaniyosun ?[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

dediklerinin hic biri degilim. ama ab nin bize karsi hic de IYI NIYETLI (o da ne demekse) oldugunu dusunmuyorum. yine de hangi cevre olursa olsun saygili olman gerekir.
yarin bir gun fikirlerimiz birbirimize yanlis, absurd, veya kotu niyetli geldiginde birbirimize hakaret mi edecegiz yani?[hline]W.A.N.D.E.R.E.R.: Wireless Artificial Neohuman Designed for Efficient Repair and Efficient Reasoning

Sosyal ağlarda paylaş

bazi cevrelere saygi duymuyorum. konyayi ziyaret ettin mi hic ? orada neredeyse bu ulkenin sartlarindan tamamen farkli olan apayri bir ekonomi, sanayii olusmus. ve bu adamlarin bu parasal guce erisebilmelerine de olanak saglayan imkanlar da ab ye girince ellerinden kacacak. bu nedenle bu adamlar maddi manevi istismarla zengin olduklari gibi utanmadan herkes icin iyi olani kendileri icin iyi olmadigindan dolayi yererek pozisyonlarini korumaya calisiyorlar. bunlara saygim yok.

ya 70 lerden beri insaatlarda malzeme calarak 200 bini askin insanin bi depremde olmesine neden olan essekler ? saygi duymuyorum abicim. duyamam.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

ab bize karsi iyi niyetli degil diyorsun. bu gune kadar devlet vatandasina iyi niyetli mi idi ? vergi cok desen dayak, maasimiz az desen dayak. banka icini bosaltanlar cok mu iyi niyetliydi ? hayir iyi niyet turkiyedeki gibi bir seyse, olmaz olsun.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

nesi populizm birader. ben populum zaten populasyonun kendisiyim tabii ki populizm yapicam. tofas binyillikslx i almak icin onbinlerce dolar veren benim esim, akrabam, hormonlu sebzeyi yiyen ben, 70 lerins onunda bir essogluessegin duvarlarini plajlardan caldigi deniz kumu kullandigi sivayla sivadigi evde oturan yine ben. kim yapicak populizmi. bu populizmse bize populizm lazim demek.

dolabimda simdi orta gozde bir karpuz var, essek gibi boyle, ama icinin rengi soluk. tadi da bi garip. ve aldigim yerde butun karpuzlar asker gibi ayni boy, sekil ve renkteydi. al sana hormon.

populizm benim dolabimda orta gozde duruyor gordugun gibi.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

ya hoca allahini seversen konusma soyle ya.
bunun avrupayla falan ne alakasi var?
kotu politikalar ve duzensizligin sonucu ortaya cikan bazi carpikliklar bunlar.
ben ne diyordum sen karpuz muhabbetine dondurdun ya bravo[hline]W.A.N.D.E.R.E.R.: Wireless Artificial Neohuman Designed for Efficient Repair and Efficient Reasoning

Sosyal ağlarda paylaş

abicim, kotu politika molitka olayi degil bu. turkiyede son 10 yila kadar politika yoktu. guc eline gecen nasi isterse oyle oluyordu.

ozal zamanindan beri cok buyuk degisiklikler oldu turkiyede. iyi desinler kotu desinler, imkanlarimiz olanaklarimiz artti. eskiden telsiz bulundurmak direk hapis nedeni iken simdi amator telsizcilik diye bi hobi var ornek olarak. ozal bunlari kara kas kara goz icin yapmadi, ab ye girmek icin o donemden gorusmelere basladi.

eskiden basini kaldirip `vergi` diyiverdin mi hapisliktin. bugun en son cikan yasalar artik vatandasa birak verginin azligini coklugunu, eskiden tabu olan askeriyeyi elestirme hakkini veriyor.

eskiden polisin vurdugu yerde gul biterken, simdi polisin cok barbarca davrandigi elestirileri yapilabiliyor.

eskiden 2 - 3 ailenin elinde olan fabrikalarin urettigi ve keyiflerince fiyat ittirdikleri mallardan birini secmek zorunda iken, simdi cok uluslu sirketlerin pazarda olmasindan dolayi rekabet sayesinde 8-10 urunu begenmeyip 11incisini alabiliyosun. eskiden pesin para vererek bir buzdolabi alabilmek icin 6 ay sira beklerken, bugun adamlar neredeyse kendi buzdolaplarini alman icin yaninda asci verecek.

butun bunlar nasil oldu ? bu noktaya nasi geldik ? cumhuriyetin kuruldugu ilk yillardan sonra - ataturk, ismet inonu vakti bittiginde - para ve gucu elinde tutan kesimler siyasete hakim oldugu 50 lerden 86 lara kadar turkiyede HICBIR seyin kendi istemedikleri gibi, kendi cikarlarina aykiri sekilde degismesine izin vermediler. netice ne oldu, resmen 50 lerde nasi yasiyorsak yine oyle yasiyorduk.

uzun lafin kisasi soylemek istedigim su ki, eger disaridan gelen kendilerinden DAHA KUVVETLI bir guc baski yapmasaydi gucu elinde tutan kesim turkiyede bunlarin hicbirinin olmasina musaade etmeyecekti. ab dayatmasaydi ne rekabet, ne standart, ne saglik hic bir sey olmazdi.

iste karpuz meselesi bunun ornegidir. allahtan artik karpuz ornegine indik. eskiden her alanda durum karpuz ornegindeki gibi turk insaninin turk insani tarafindan azinligin cikarlari icin baski ve zor sartlar altinda yasatildigi sekildeydi...[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

bu tofas olayına niyr bu kadar takmıssın anlamıorum
otomobil fabrikasında yeni bir model uretilebilmesi icin tamamen yeni bir seri uretim saftı lazm bu da ciddi anlamda cok pahalı
simdi yeni bir model uretmek istese bunun ayrıca reklam gibi bi gideri de olucak ve bence turkiye nin bu ekonomik durumuyla (yeni model den yeteri kadar alınmadıgı icin) zarar eder
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır arkadaslar herkes bilirki kimse türkleri sevmez.Kıskanıyorlar , cekemiyorlar basarilarimizi.Bakın milli takım dünya ücüncüsü oldu diye sinir olup kokorece ambargo koymaya calistilar AB'de.İngilizlere yenildik diye anca sakinlestiler.Türkün türkten baska dostu yoktur , hatta türk halkının dibini biraz eselerseniz cogu türk degildir oyuzden türkün hic dostu yoktur.Amaclari savasarak alamadiklari toprakları böyle numaralarla ele gecirmek.AB'ye girmek istiyorsanız maras ve antep'i fransızlara , antalyayı italyanlara , ee nebiliim istanbuluda ingilizlere verin diyecekler.Eniyisi islam kurallarının etkili oldugu padisahlık düzenine geri dönüp , basörtüsünü zorunlu hale getirtip , yunanistana savas ilan edelim.Padisah tayyip , padisah tayyib!!

Unity , surda iki dakika egleneyim dedim hemen icine ettin , politika konusmak yasak burda yoksa ülkeyi büyük patronlara peskes ceken özal ailesinin yaptıklarıyla ilgili cok sey söylerdim.Heyecanlanıp forum kurallarını cigneme.[hline]Either kill me or take me as I am, I'll be damned if I ever change

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...