Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sigara: İçmek ya da İçmemek (Kampanya)

Arndiol_Vampir

Öne çıkan mesajlar

bu biraz şeye benzemiş ATV,Show gibi Kanalların haberlerine :D İçmiyorum ,içmeyi de düşünmüyorum.

Bu kadar iğrenç bir şey olamaz pasif içiçiyim arkadaşlar ve ailem sağolsun ama dumanından bile nefret ediyorum.Bu kadar kötü bir şey olamaz ya[signature][hline]Eamer, 14 Kasım 2005 01:56 tarihinde demiş ki:
Superman'ın neden donunu dışarı giyeceğini ilerki bölümlerde öğrenebilecek miyiz?

Tık
Sosyal ağlarda paylaş

İçiyorum , seviyorum sadece bağımlısı olduğum için .
Bırakmak istiyorum ama bırakamıyorum .
Bir de aradan bazı zıpçıktılar fırlıyor ya
İÇMİYORUM İÇENİ DE SEVMEORUM !!111!!

Onları böyle alıp kafalarına ağızlarına alıştırma yapmak istiyorum .
Böyle bir şey sunmanız güzel tabi ona bir lafım yok , insanları bilinçlendirmek hoş bir davranış . Ben sadece yukarda bahsi geçen lafı eden insanları sevmediğimi sevmeyeceğimi ve çocuksuz kalmalarını dilediğimi belirtmek istiyorum .[signature][hline]g3nk
Sosyal ağlarda paylaş

"Yemeğin üzerine sigara" bağımlılık yaratmış durumda...

Diğer zamanlarda ise, el alışkanlığı oldu diyebilirim, yeni aldığım pakedin nasıl olup da akşamına bittiğini hala çözebilmiş değilim...

Ayrıyeten "stres" altındayken de, içmezsem kriz geçiriyorum...[signature][hline][b]"I am the bringer of death. Fall to your knees and beg for mercy... Or give me a sandwich, I'm pretty hungry."
Sosyal ağlarda paylaş

ya zaten zor durumdayız sigara içip içmeme konusunda her tarafa bunları koyup da insanın aklına getirmeseniz daha iyi olur yani. canım çekti. :([signature][hline]Messor, 04 Aralık 2005 18:13 tarihinde demiş ki:
ben bu ülkede cami kadar kilise de görmek istiyorum. bıktım minarelerden.
Sosyal ağlarda paylaş

walla bırakalı 4 bucuk ay ldu ..
ne yalan sölim arada canım cekmiyo diil..
ama onuda ceşitli şeylerle bastırıyorum mesela nargile içiyorum kırk yılın başında...
ama kesinlikle sigarayı ağzıma sürmüyorum çünkü sigara hepsinden daha farklı her zaman her yerde bulunup içilebiliyor olması zaten en büyük sorun...[signature][hline]70's 80' Hard'n'Heavy /// Sex Drugs R'n'R

-----------------------------------------
Dünya Ahiret Bacımsın Uzayda YAkalarsam Affetmem :D
Sosyal ağlarda paylaş

Boğazda vapura bindikten sonra, kenardaki yerlerden bir yere oturup sigara yakmamış biri, bence, hayatı pazara yaşamıştır.

Yada ne bileyim, t-liftten çıktıktan sonra kayakları kara saplayıp uzanıp sigara yakmamak.

Yemekten sonra sigara yakmamak.

Açılan biranın yanına sigara yakmamak.

Sigara legal bir uyarıcı, seviyoruz.[signature][hline]g3nk.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Penthesilea, 07 Aralık 2005 13:42 tarihinde demiş ki:
Kronik bronsitim, zaten sigara icmiyorum ama sigara icilen ortamlarda bulununca da yaklasik 1.5-2 gün araliksiz cigerlerimi sökercesine öksürüyorum.
Pasif icicilik de yukaridaki zararlardan bircogunu getiriyor basiniza. O yüzden toplumsal alanlarda tamamen yasaklanmali sigara, kural da takip edilmeli. Toplumsal alandan kastim, ev haric bir yerde icilemesin, kimsenin kimseyi zehirlemeye hakki yok.

Senin ağzına ekmek ile vuracağım.
Görürsün.
Buna ek olarak, senin elinde tütün mamülü görmedik değil, hypocrite.[signature][hline]g3nk.
Sosyal ağlarda paylaş

valla dumanlı bi şeye bulaşmış değilim liseden sonra yer gök duman olmasına rağmen

ama arada bir içesim geliyor cidden.
başlatan şeylerden biri o can sıkıntısının içinizde yarattığı düğümümsü şey zaten, başlayanların çoğu yaktım bi tane anasını satayım diye tüttürüyordur.

ben de vizelerde falan mesela bayağa bi başlasam mı diye düşünmedim değil. ama kendimi biliyorum başlasam günde rahat 1.5 2 paket görürürüm(şurda yaksam burda yaksam diye oturup hesaplamıştım sonuç ürkütücüydü). içecek çok yer var bi defa, her allahın günü vapurla iki defa geçiyorum zaten. gerçi en büyük etkenlerden biri ona harcayacak param olmaması. aylık kaça patlıyor içtiğiniz sigaralar hesaplayın bakalım. böyle bir kaç insana bıraktırmıştım:D (sağlığına önem vermeyen gençliğe daha görünür bir zarar gösterin:D)

başlatan bi diğer şey bulunduğunuz ortam. marmara dişçilikten okuyan arkadaş okul bahçesindeki çay-sigara ortamından dolayı hızlandırmıştı bayağa.(başlama nedeni farklıydı tabii)

içkiyle biraz içiyorum diyip hızlandıranlar da bol miktarda var

ama başlayanların büyük çoğunluğu o captain black denen meretle başlıyolar, sonra büyük ihtimal para yetmediğinden sigarayla devam ediyolar. tadı güzel kokusu güzel diye bi başlanıyor tutabilene aşkolsun.

bırakmak ise büyük irade meselesi ondan ee bırakın ulen diyince bırakılmıyor. ama bir efsane duydum zamanında, efendim bıraktıktan sonraki 1 sene içinde çiğer kendini büyük ölçüde(%80-90 arası tabi biraz yaşla da alakalı) toparlıyor, ama tümden toparlamıyor-muş. bilen biri şunu doğrulayabilir yada yalann diyebilirse güzel olacak.[signature][hline]kaleidoscopic=Borbag
dilinizden utanmayın!
karakedi, 24 Haziran 2005 12:31 tarihinde demiş ki:
uno seni banlıcam da suan cok işim var, sen banlanmış RPsi yapsana şimdilik.

bedava D&D 3.5 ed., maksat wizards batsın.tık, indir
Sosyal ağlarda paylaş

lolol diyorum Alexi'ye, gecenin bi vakti attığı mesajlar iyi geldi bünyeye :)

Gerçi benim bu mesajım dahil, son 2 sayfadaki bayağı bi mesaj silinecek ya yarın, olsun varsın, anı yaşadık eğlndik :-P[signature][hline][b]"I am the bringer of death. Fall to your knees and beg for mercy... Or give me a sandwich, I'm pretty hungry."
Sosyal ağlarda paylaş

Alexi kanser olmuş diye bir söylenti yaymıştım bir ara.
Millet adama gidip geçmiş olsun diyordu haha
Günde 2 dal içiyorum en fazla,
Mutluyum huzurluyum.
Ama içki masası oldu mu kaynayıp gidiyor paketler =([signature][hline]Hayatım ve hayatıma olan saygım üzerine yemin ederim ki, başka hiçkimse için yaşamayacağım ve başka hiçkimseyi kendim için yaşatmayacağım
Sosyal ağlarda paylaş

ben şunu savunurum:

hiç sigara içmemiş bir insanın içinde ne kadar bilinçlendirilmiş , ne kadar zararları konusunda bilgilendirilmiş olsun herzaman "nasıl bişi lan acaba" sorusu olacaktır , insanlık hali..

lise1'de içmeye başladım , gerek heves , gerek tadını sevdiğimden , sonra nasıl bok birşey olduğunun farkına varıp , sevdiklerim sayesinde bıraktım , ve tekrar başlamayışımın en büyük sebeplerinden biriside ne kadar lanet birşey olduğunu bilmemdir..

elini sıcak sobaya dokundurup eli yanan çocuk misali..[signature][hline]Don't you know the snow is getting colder,
And I miss you like hell...
And I'm feeling the stars...
I miss your laugh, I miss your smile,
I miss everything about you...
Sosyal ağlarda paylaş

Yazıyı okumadım. Ama hepsinden haberim var. Sigara az içiyodum zaten ama daha da azalttım artık hafta 10 u geçmiyo. Çok yakın bir sürede de bırakıcam. Bu kampanya da güzel olmuş. Şimdi bi tane uzum Marlboro aldım arkadastan 2 gündür hiç içmiyorum bugünün de ilk ve son sigarasını yakıyorum huzurlarınızda.

Tamamen bıraktığım zaman da buraya yazarım birşeyler umarım =][signature][hline]Holigan Team
The Paticik Cup =o= II
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...