Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sigara: İçmek ya da İçmemek (Kampanya)

Arndiol_Vampir

Öne çıkan mesajlar

yazıyı okudum
aklıma sigara geldi
atladımçakmağın üstüne
yaktım bi kerata[signature][hline]AliceRoxx, 28 Eylül 2005 22:03 tarihinde demiş ki:
uyarıcı kesim de az post kasmıo.....
elvyn, 09 Ağustos 2005 23:37 tarihinde demiş ki:
demeyin öyle gotum kalkıyo sonra
Sosyal ağlarda paylaş

said:
zarek, 08 Aralık 2005 18:00 tarihinde demiş ki:
ciğer benim ciğerim değil mi ? içerim

işte aslinda sorun da burda, ciğer senin ciğerin ama pasif olarak içirdiğin (içirdiğimiz) insanlarin ciğerleri de onların ciğeri :)[signature][hline]Meshcharakou -ElitE-
Sosyal ağlarda paylaş

said:
MeSh, 08 Aralık 2005 21:14 tarihinde demiş ki:
said:
zarek, 08 Aralık 2005 18:00 tarihinde demiş ki:
ciğer benim ciğerim değil mi ? içerim

işte aslinda sorun da burda, ciğer senin ciğerin ama pasif olarak içirdiğin (içirdiğimiz) insanlarin ciğerleri de onların ciğeri :)

iyi de burası internet kime rahatsızlık verebilirim forumda ?[signature][hline]Messor, 04 Aralık 2005 18:13 tarihinde demiş ki:
ben bu ülkede cami kadar kilise de görmek istiyorum. bıktım minarelerden.
Sosyal ağlarda paylaş

uzun zamandır tiryakiyim sigara içmeyi bırakın adeta sigarayı yiyenler kategorisindeyim yürüyen küllük olmak kötü bi duygu pek çok kez bırakmayı denedim beceremedim.
Tıbbi destek almayı düşünüyorum kurtulucam bu lanet şeyden
5 6 gün bırakmayı becerebilsem bi daha içmicem ama olmuyo işte bırakamıyorum...
Sigarasız günler dileğiyle ....[signature][hline]Viski gibi asil,konyak gibi sıcak,şampanya gibi özel,şarap gibi tutkulu,kokteyl gibi muhteşem ol...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Xaenin, 07 Aralık 2005 22:06 tarihinde demiş ki:
Bir de aradan bazı zıpçıktılar fırlıyor ya
İÇMİYORUM İÇENİ DE SEVMEORUM !!111!!

Onları böyle alıp kafalarına ağızlarına alıştırma yapmak istiyorum .
Böyle bir şey sunmanız güzel tabi ona bir lafım yok , insanları bilinçlendirmek hoş bir davranış . Ben sadece yukarda bahsi geçen lafı eden insanları sevmediğimi sevmeyeceğimi ve çocuksuz kalmalarını dilediğimi belirtmek istiyorum .
[signature][hline]Tomoe
Sosyal ağlarda paylaş

tamamini okuyamadiam konunun , kendimden ornek veriyim dedim.
7 sene sigara ictim.daha once cok birakma girisimlerim olmustu ama hep sigarayi arzulayarak birakirdim.son bir senedir hic sigara icmiyorum,ve herhangi bir sigara icmek istedigim anim olmadi.
sigarayi birakmak adinda bir kitap okuyordum.kitabin ilk basindaki bir cumleden sonra kitabi okumayip sigarayi biraktim.

''HAni filmlerde ölücek,asilacak adama son istegin ne diye sorarlar ya,o da son bir sigara icmek ister.sigara içme bu gibi yollarla insanin bilinçaltina işlenir...'' tarzinda giden bir cumle vardi.bu cumleyi okuduktan sonra cok farkli alanlara kendi kafamda cekerek,sigara icme olayini biraktim.ayrica soylede ufak bir yontemde kullandim,ocak 1-2 civariydi okudugumda bu olayi, kendi kendime 20 ocaktan sonra icmiycem dedim ve o gundur sigara icmiyorum.
tabi kafamda kurguladigim seyleri anlatmasi daha uzun ve bir cok insana mantiksiz gelebilir.onun için hiç detaya girmiyorum.

[Bu mesaj GEd tarafından 08 Aralık 2005 23:53 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

İçmeyin şunu yaaa. Arkadaşlarımada bıraktırmaya çalşıyorum ama olmuyo. Bırakmıyolar. Sevdiğim insanları kaybetmek istemiyorum artık. Ben babamı kansere kurban ettim. Daha fazla insanın ölmesini istemiyorum lütfen bırakın şu zıkkımı.[signature][hline]I gladly obey.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi bi kere birinin söylemesiyle bırakılmaz.kendin kafaya koyacaksın.
zaten nikotin vücuttan çabuk çıkan bir madde yani aslında sırf alışkanlıktan içiyor herkes.tadında bırakmayı da çok çok az insan yapıyor. bırakmak istiyorsanız zyban diye ilaç var onu deneyin.ama kafanızdan silmediyseniz boşa para vermiş olursunuz pahalı ilaç çünkü.
nikotin sakızı bandı olaylarına falan girmeyin kalp krizi riski var çok yüksek[signature][hline]Gilean's Blog - Life with Gilean
Maedhros, 20 Haziran 2005 01:01 tarihinde demiş ki:
kocakarı mocakarı dene ondan sonra gel konus hehe
nasıl emiyo bi bilsen
cidden arkadaslar deneyin diyorum baskada bişi demiyorum yani...

Zegna, 30 Temmuz 2005 23:11 tarihinde demiş ki:HOLLALEY SEN KIMSIN LAN
Lopeth, 21 Eylül 2005 13:59 tarihinde demiş ki:
babamda beni ms paintle yaptı
Sosyal ağlarda paylaş

Sigara içmiyorum. Nedenlerim:

*Sağlığıma önem vermem ama bu şekilde de harcamam..

*O şeylere o kdr para veremem..saçmalık..
*Sigara içiyorum diye giremediğim yerlere girebilirm..

*Krizim geldi içmem lazım deyip ne yapr ne eder, kendimi küçük düşürür yada olmadık hallere sokarak, bağımlı şekilde sigara içmem..

*Dumandan hoşlanmam..

*Kokusundan ve görnüşünden de hoşlanmam :-)

*Elimde onu tutmam.. İçerken falan.. Cebimde de taşıyamam..

*Ha bide herşeyden öte kendimi ve ykaınlarımı çok seviyorum. Onlarında ben içtiğimde zarar görüceklerini bildiğimden, İÇMEM..[signature][hline]
-nevin, uyan horluyorum..
-allah belani versin sait...
- bakkal amca ölümden sonra hayat war mı?
- yok, tadelle war weriyim mi?
- ver hadi..
Sosyal ağlarda paylaş

Bunlari espri olarak goruyorum.

Hos soyle bir kampanya icinde yaptigin hareketide kelimelere dokemiyorum.

Kendini gebertmek istiyorsan(oldurmek degil sigarayla olenlerle bir cok defa yanyana oldugum icin sigaradan olenler olmuyor aci cekerek geberiyor) yap ama bunu ozendirme.

onun disinda kisisel fikrim sigaradan kendine zarar verenlere saglik hizmetinin bile verilmemesi. Bir insan bu kadar cok intihar etmek istiyorsa kisisel zevkidir bosa para harcamaya gerek yok.

said:
Alexi_Septimus, 08 Aralık 2005 03:54 tarihinde demiş ki:
Masajla geçiyor o, yalan.
Zaten kanser ettiği de yalan, sigara içen adam zaten stresslidir, stress yapıyor kanser.
Yaa yaa.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
zydar, 09 Aralık 2005 05:57 tarihinde demiş ki:
Sigara içmiyorum. Nedenlerim:

*Sağlığıma önem vermem ama bu şekilde de harcamam..

*O şeylere o kdr para veremem..

*Krizim geldi içmem lazım deyip ne yapr ne eder, kendimi küçük düşürür yada olmadık hallere sokarak, bağımlı şekilde sigara içmem..

*Dumandan hoşlanmam..

*Kokusundan ve görnüşünden de hoşlanmam :-)

*Elimde onu tutmam.. İçerken falan.. Cebimde de taşıyamam..

*Ha bide herşeyden öte kendimi ve ykaınlarımı çok seviyorum. Onlarında ben içtiğimde zarar görüceklerini bildiğimden, İÇMEM..

+1[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Ben iki üç haftadır sigarayı bırakmaya kasıyordum zararlarını artık ciddi olarak hissediyor olmamın yanısıra yakın bir arkadaşımın çat diye bırakmasından duyduğum utancın etkisiyle, epey de azaltmayı başarmıştım. Geçtiğimiz hafta boyunca günde ortalam 6-7, max. 10 tane falan içtim.

Yazıyı okuduğumdan beri gaza gelip gelmeme konusunda kararsızdım, dün hatun kişiyle de konuştuk, karar verdik, bugün itibariyle bırakıyoruz sigarayı. Uzun vadede yeri geldiğinde içerim 1-2 tane tabii ama en az bir iki hafta hiç içmeme konusunda kararlıyım şu andan itibaren.

Sevgili patiler, bakın buraya yazıyorum; ilk iki gün dert değil ama sonrasında noktalama işaretlerine bile dikkat edin ben onlineken =P
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Xaenin, 07 Aralık 2005 22:06 tarihinde demiş ki:
İçiyorum , seviyorum sadece bağımlısı olduğum için .
Bırakmak istiyorum ama bırakamıyorum .
Bir de aradan bazı zıpçıktılar fırlıyor ya
İÇMİYORUM İÇENİ DE SEVMEORUM !!111!!

Onları böyle alıp kafalarına ağızlarına alıştırma yapmak istiyorum .
Böyle bir şey sunmanız güzel tabi ona bir lafım yok , insanları bilinçlendirmek hoş bir davranış . Ben sadece yukarda bahsi geçen lafı eden insanları sevmediğimi sevmeyeceğimi ve çocuksuz kalmalarını dilediğimi belirtmek istiyorum .
[signature][hline]Try Reality!
the invisibile and the non-existent look very much alike!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Nefr, 09 Aralık 2005 13:54 tarihinde demiş ki:
Ben iki üç haftadır sigarayı bırakmaya kasıyordum zararlarını artık ciddi olarak hissediyor olmamın yanısıra yakın bir arkadaşımın çat diye bırakmasından duyduğum utancın etkisiyle, epey de azaltmayı başarmıştım. Geçtiğimiz hafta boyunca günde ortalam 6-7, max. 10 tane falan içtim.

Yazıyı okuduğumdan beri gaza gelip gelmeme konusunda kararsızdım, dün hatun kişiyle de konuştuk, karar verdik, bugün itibariyle bırakıyoruz sigarayı. Uzun vadede yeri geldiğinde içerim 1-2 tane tabii ama en az bir iki hafta hiç içmeme konusunda kararlıyım şu andan itibaren.

Sevgili patiler, bakın buraya yazıyorum; ilk iki gün dert değil ama sonrasında noktalama işaretlerine bile dikkat edin ben onlineken =P

tabi denemekte fayda var ama ,ya severek iciceksin,ya hic içmiceksin derim ben hep.
benimde çevremde bu tarz birakmayi deniyen cok oluyor ama hic başariya ulaşamiyorlar.yani içmedigin için bir stres hissediceğini düşünüyorsan, zaten mental olarak daha kendini birakmaya hazirlamiş değilsin demektir. azaltmak oluyor bu :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de işte senelerdir "nasıl olsa bırakamam, hiç başlamasam iyiydi" bahanesinin arkasına saklanıyordum. Lakin çevremden bir anda karar verip bırakan insan sayısı -yaşıtlarım arasında yani- 3'e çıkınca ufak ufak sorgulamak zorunda kaldım bu bahaneyi.

Derdim komple bırakmak ve bir daha ağzıma sürmemek değil zaten, ama işte en azından ilk bir hafta hiç dokunmayıp "ihtiyaç" kısmını ortadan kaldırmak istiyorum, sonra zevk için 1-2 tane içerim veya pipoya dönerim süfer olur diye düşünmekteyim. Bakalım, deneyeceğiz göreceğiz.
Sosyal ağlarda paylaş

güzel bi yönem tuttum bunu.. bende bildiğim bi yöntemi anlatayım.

Londra'da havalimanında herkezin geçtiği bir eyrin tam ortasında camdan bir oda var. odada bikaç masa ve sanadalye var. Sigara içmek isteyen buraya gidiyo ve o odada sigara içiyor. gelen geçen herkez bunu görüyor ve oda resmen gri bir bulut içersinde. Zaten camdan olduğu için inanılmaz değişik bir görüüntü bu. Orda sigara içenler kendilerini asıl hissediyolar bilemiyorum ama ben onları dışardan izlersem herhalde epey gülerim hallerine..[signature][hline]
-nevin, uyan horluyorum..
-allah belani versin sait...
- bakkal amca ölümden sonra hayat war mı?
- yok, tadelle war weriyim mi?
- ver hadi..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...