Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

tavsiye - GUNDAM SEED

hired_gun

Öne çıkan mesajlar

evet. b.kunu cikardilar artik, yeni sezon olursa ve ayni ana karakterler olursa iyice cikicak... her ne kadar bi 50 bolum daha Kira seyretmeye hayir demiycek olsamda, dooruya dooru :) amma velakin artik Shinn'i gormeye tahammul edemiycem. maskeli adamlar da oghk getirdiler. ah Dullindal ahh...onun gibin orjinal bi kotu adam olur umarim... :D

GS'nin son bolumundeki tadi ozledim ama. onun gibi biseyler yapabiliceklerse zevkle izlerim yeni sezonu. GS finalini izlediimde o kadar etkilenmistim ki bi 20 gun falan baska anime seyredememistim. GSD'de o havadan eser yoktu. bayaa bi hayalkiriklii oldu.. hos surprizde degildi ya bu, neysse..
[signature][hline]With a trembling finger, I gather up the dreams; without even breathing on them, they're crumbling.
Even the certain things are too unreliable; if I believe in something, can I be with you again?
It's whitely vanishing, the silhouette of that day.

[Bu mesaj Kleo tarafından 03 Ekim 2005 13:12 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ahahah Kleo içimden bir ses fukuda maskeli siyah uzun saçlı bir elemanla dönecek diyor (ahaha) sen üzülme 3. fukuda yaparsa olacağı bu olur bence...
Ya shinn kalp kiriznden ölsün
Athrun ne bileyim kolu falan kopsun mecha kullanamasın
Kira ölsün ( tek kolla bile kullanır şerefsizim)...

Yada olacaksa lacus-kiranın oğlu falan olsun (the true ultimate coordinator eheh). Kızınıda hayır demem bence. Ama shinn falan olmasın. Fukudada olmasın. Ya aslında dünya bence çok iyiydi yüzden..[signature][hline]Today you are better that the "You" of yesterday... and tomorrow you will be better that the "You" of today... Little by little becoming stronger through countless battles.
That's what it means to be strong...
Sosyal ağlarda paylaş

bencede seed karakterleriyle yakindan uzaktan iliskisi olan karakterler guzel olur dedigin gibi Kira'nin oglu falan, ama artik baydi hep ayni hep ayni. da ben gene hayal kirikliina ugradim. Athrunla Cagalli'yi beraber gormek istemistim <=(
her ne kadar Fukuda illet getirmis olsa da, uzun siyah sacli maskeli bi adam beni o kadar rahatsiz etmez :D[signature][hline]With a trembling finger, I gather up the dreams; without even breathing on them, they're crumbling.
Even the certain things are too unreliable; if I believe in something, can I be with you again?
Sosyal ağlarda paylaş

[spo1=Gundam SEED Eternity info]GUNDAM SEED DESTINY ETERNITY (Estimated launch Oct 2006)

Director: Mitsuo FUKUDA!!!
Script: Chiaki Morosawa
Character design: Hisashi Hirai

Kei Minato (the star); voice actor not confirmed
Asuran Zala; Akira Ishida
Aishia Selinu; voice actor not confirmed
Leon Vizunado; voice actor not confirmed
Cagari Yura Asuha; Naomi Shindoh
Mwu La Fllaga; Takehito Koyasu
Maryu Ramiasu; Kotono Mitsuishi
Izak Jule; Tomokazu Seki
Deakka Elthman; Akira Sasanuma
Miriaria Hau; Megumi Toyoguchi
Lunamaria Hawk; Maaya Sakamoto
Meyrin Hawk; Fumiko Orikasa
Asutea Rainhato; Souichiro Hoshi
Geren Mageniasu; Kenichi Suzumura
Viru Ryumieru; voice actor not confirmed
Sakura Erusenu; voice actor not confirmed
Orin Girufato; voice actor not confirmed

C.E. 77. 4 years have past unknowingly after Kira Yamato and his companions defeated the ambitions of Gilbert Dullindal. Representative Athuran Zala of the international coalition, [ETERNITY]- an organisation bridging the Naturals and Coordinators and even to various countries in the world - busy fighting against rebel terrorists groups attempting to overthrow the new world order, together with his friend Kira, who fought in the last great war, pasts each and every day working effortlessly for the peace of the world. At that time, a rebel figure, Asutea Rainhato lead a mysterious yet powerful group to annihilate the Naturals, known as [EBIRU MEA] (EVIl MEA?).
To counter this threat, Athrun sent Mwu, Yzak and Deakka to lead the army of Eternity. However, there is a traitor under the control of Asutea Rainhato - Geren Mageniasu, and his subordinates: Viru Ryumieru, Sakura Erusenu, and Orin Girufato. The battle came under control because of the 4 gundams piloted by them.
Amidst these, the ace of Eternity, Kei Minato, piloting [SPLASHER GUNDAM], Aishia Selinu, piloting [GARNET GUNDAM], and Leon Vizunado, piloting [CELSIUS GUNDAM] obstructed his way. The new sword shall begin it's descent. [/spo]

arghhh.....umarim yanlis bilgidir =/
[signature][hline]With a trembling finger, I gather up the dreams; without even breathing on them, they're crumbling.

[Bu mesaj Kleo tarafından 03 Ekim 2005 21:20 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ya hazır seri tamamlanmışken birileri bana bi "comprehensive & comprehensible gundam guide" yapabilr mi ? :-p

bitarafından girmek istiyorum olaya da gözüm yemiyo bitürlü. buralarda biyerlerde bi sezon haritası gibi bişe vardı da çok ürkütücüydü o. ben yukardan aşşa doğru index şeklinde yazılan bişe aliim mümkünse :)[signature][hline]A World is supported by four things: the learning of the wise, the justice of the great, the prayers of the righteous and the valor of the brave. But all of these things are as nothing, without a ruler who knows ruling.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Kleo, 03 Ekim 2005 21:15 tarihinde demiş ki:
[spo1=Gundam SEED Eternity info]GUNDAM SEED DESTINY ETERNITY (Estimated launch Oct 2006)

Izak Jule; Tomokazu Seki

C.E. 77. 4 years have past unknowingly after Kira Yamato and his companions defeated the ambitions of Gilbert Dullindal. Representative Athuran Zala of the international coalition, [ETERNITY]- an organisation bridging the Naturals and Coordinators and even to various countries in the world - busy fighting against rebel terrorists groups attempting to overthrow the new world order, together with his friend Kira, who fought in the last great war, pasts each and every day working effortlessly for the peace of the world. At that time, a rebel figure, Asutea Rainhato lead a mysterious yet powerful group to annihilate the Naturals, known as [EBIRU MEA] (EVIl MEA?).
To counter this threat, Athrun sent Mwu, Yzak and Deakka to lead the army of Eternity. However, there is a traitor under the control of Asutea Rainhato - Geren Mageniasu, and his subordinates: Viru Ryumieru, Sakura Erusenu, and Orin Girufato. The battle came under control because of the 4 gundams piloted by them.
Amidst these, the ace of Eternity, Kei Minato, piloting [SPLASHER GUNDAM], Aishia Selinu, piloting [GARNET GUNDAM], and Leon Vizunado, piloting [CELSIUS GUNDAM] obstructed his way. The new sword shall begin it's descent. [/spo]

Hangi siteden alıntıdır. Bu işin (Gundam spoiler) manyaklarından hala bir ses çıkmadı. Sen bir sayfayı ver ben inim inim inletem bu o forumu...s
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Kleo, 03 Ekim 2005 21:15 tarihinde demiş ki:

Izak Jule; Tomokazu Seki

Bu işi yeni karakterlerin yapısı belirler o kadar kötü durmuyor şimdi fukuda hariç.
Sosyal ağlarda paylaş

bana kim gundam seed ulaştırabilir (istanbul - beşiktaş taksim tarafı :P)[signature][hline][i]Yeni mmorpg sitemiz : www.sindarin.gen.tr
Bir şeker bir şekere gel beraber bire berber şeker meker salla demiş, diğer şeker katil olmuş.
[Bu mesaj bir Undead büyüsü tarafından 17 Temmuz 2004 00:50 tarihinde değiştirilmemiştir]

[i]
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

arkadaslar bi kac uber resim buldum ve sizinle paylasmak istedim. buyrun gozunuz gonlunuz acilsin. ayrica bu konunun uzun zamandir da bi kenara birakilmasi biraz koymustu biseyler atiym ddim. ehueheuhue :D

[signature][hline]iroasenai atsui omoi karada-juu de tsutaetai yo tonight!

Sosyal ağlarda paylaş

ahhh ahhh o değilde lacussss lacussss lacuss... Gundam seed eternity'de (hala inanmıyorum ama) lacus yokmuş... Hadi ordan hem lacusun gemisini alacan hemde lacus olmayacak vururum hepsini....[signature][hline]Today you are better that the "You" of yesterday... and tomorrow you will be better that the "You" of today... Little by little becoming stronger through countless battles.
Sosyal ağlarda paylaş

evet meteoru gorduumde bende 10 dakka monitore bakmistim oheeeee diyerekten :D

bunlari yeni buldum zuhahahahha koymam laasim :D

en bombasi da bu :P

Rey'in Sailor Venus'ten, Athrun'un Sailor Mercury'den cok daha guzel olmasi da ayri bir icler acisi :D[signature][hline]iroasenai atsui omoi karada-juu de tsutaetai yo tonight!

Sosyal ağlarda paylaş

-GUNDAM SEED DESTINY (2004 / 2005)

Bölüm Sayısı : 50 + 1

Yönetmen : Mitsuo Fukuda (Gundam SEED)

Mecha Tasarımcısı : Kimitoshi Yamane & Kunio Ookawara (GUNDAM SAGA)

Karakter Tasarımcısı : Hisashi Hirai (Fafner : Dead Aggressor , Gundam SEED , Infinite Ryvius , End of Evangelion , Scryed)

Orjinal Konsept : Shigemi Ikeda (Bubblegum Crisis 2040 , Infinite Ryvius , Inu Yasha , GUNDAM SAGA)

Görüntü Yönetmeni : Takashi Katsurayama (Gundam SEED)

GİRİŞ :

Aslında önceleri çok hoşuma giden , tüm beklentilerimi aşan bir yapımın sonra çıkıp da tüm beklentilerini dibe vurması çok sık rastladığım bir olay değil.Ama istisnalar da yok değil , öncelikle söyleyebiliriz ki Gundam SEED Destiny çok çok iyi bir seri olmayı çok ıskalamış bir yapım.

Aslında şunu peşinen söyleyeyim : Yapımcılar bile iddialı olmalarına karşın ilk seride bu kadar muazzam bir başarı beklemiyorlardı.Dile kolay , hem maket satışlarından , hem rating oranlarından , hem manga'lardan hem de DVD satışlarından kendini tekrar tekrar amorti etmiş bir seriye imza atmaktan bahsediyoruz.Ve hatta bu başarı öyle büyük oldu ki Gundam SEED devam sezonu çıkaran ilk alternatif Gundam evreni öyküsü oldu.Fakat , birçok yapımın yakalandığı "devam serilerinde kalitenin düşmesi" olayı bu devam serisinde olmayacaktı.Peki son itibariyle bu seri ne kadar iyi?

ÖN BAKIŞ :

Aslında devam serisinin ilk hazırlıklarına ilk kez önceki serinin #2. session'undan hemen sonra (Episode 36 , serinin lisanslandığı nokta) başlandığı söylenebilir.Konsept en baştan ele alındı , konu insanı tepe taklak edecek ayrıntılarla ilmik ilmik işlendi ve "MSV SEED" adlı olay evreni oluşturularak olası 2. seriye potansiyel açık kapılar bırakıldı.Böylece hem bize "olmaz böyle kalite , olmaz böyle işleniş" dedirten , unutulmaz #3. session'a ( ki Gundam SEED denildiğinde ister istemez #3 bir yana diğerlerini bir yana koyuyorum , özellikle Phase 49 son zamanlarda çok az Anime'de görebildiğimiz dramatik başarıda olan bir bölümdü) , hem de orjinal seriden ve onun elden geçirilmiş hali olan "Special Edition" sürümünden 2 yıl sonra SEED efsanesinin devamı olan SEED Destiny'e kavuştuk.Fakat önceden söylemem gereken şey , seri ne kadar kaliteli olursa olsun buna giriş yapabilmek ve gelişmeleri az çok çözebilmek için ilk serinin en az 1 kez (özellikle #3. session'un özel bir dikkatle) izlenmesi gerektiği... Aksi takdirde her bölümde üst üste gelen gelişmeler kafanızı daha fazla karıştırmaktan başka işe yaramayacaktır.Öte yandan ilk SEED'i tam anlamıyla yutmuş olanları gerek işleniş anlamında gerekse görsel anlamda gerçek bir gövde gösterisinin beklediğini söyleyebilirim.Zaten SEED Destiny'e her sonraki seri ile önceki standartları meydan okuyan klasik Gundam konseptinin temsilcisi... Seri ise son birkaç bölüm içerisinde , yazı da zaten bir analiz yazısı değil , ayrıntılı yorumumu serinin sonlarına saklıyorum.Ama yine merak edenler için çok da SPOILER içermeyen bir konu girişi yazma gereği hissettim.

KONU :

Öncelikle nerede kalmıştık? Earth Alliance Federasyon'u "Blue Cosmos" fraksiyonunu devreye sokarak karanlık yüzünü göstermiş , ZAFT ise psikopat lider Raww Le Kleuze'nin başlattığı ve tüm Natural'ları yoketmeyi amaçlayan GENEOSIS operasyonunu başlatacakken Kira Yamato ve Archangel mürettabatının üstün gayretleri sonucunda zor da olsa durdurulabilmişti.Athrun babasının amaçlarını gerçekleştirmek için Kira'nın üzerine ölümüne gitmiş , ama gelişmeler onu Kira'yı yoketmek için kendisine verilen Justice Gundam ile durdurulamaz gibi gözüken 3 "Blue Cosmos" pilotunun üzerine gitmeye , oradan da Cagalli ile birlikte elinde silahlarla babasının odasına , onu öldürmeye gitmeye götürmüştü.Tüm bunlar olurken Mwu La Fraga , "İmkansızı mümkün kılan adam" , tüm dostlarını kurtarmak için kendini feda etmiş ve kayıtlara ölü olarak geçirilmiş , Kira ise ölümüne bir dövüşle Raww'ı ve planlarını yokedebilmişti.ZAFT ağır bir darbe almış , dağılmasa da eski gücünü kaybederek 2 farklı gruba bölünmüştü.

CE 73... İlk serideki olayların üzerinden 2 yıl geçmiş ; ZAFT , Orb ve artık "OMNI" ismini alan yeni Earth Alliance Federasyon'u ordusu barış görüşmelerinin sonuna gelmiştir.ZAFT meclisi toplanmış ve ateşkes görüşmeleri için geçici lider olarak baş temsilci Gilbert Dullindal'i görevlendirmiş , karşı taraftan Orb adına temsilci olarak Cagalli Yula Athna gizemli kormuası Alex Dino ile görüşmelere katılmıştır.Tam da bu sırada ZAFT'ın savaştan sonraki ilk ürettiği 'variable' Gundam olan Impulse ile prototipler Chaos , Gaia ve Gaia Gundam'ı barındıran "Armory One" üssü 3 genç saldırganın kişisel baskının
Sosyal ağlarda paylaş

Akuma allah aşkına şu yazdığın tanıtım için yeni topic açarmısın biraz geç oldu ama... Ellerine sağlık resimler falan.. süper[signature][hline]Today you are better that the "You" of yesterday... and tomorrow you will be better that the "You" of today... Little by little becoming stronger through countless battles.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
Bu Xero Subs
Gundam Seed Destiny Final Plus torrent

Buda Hiro Fansubs
Gundam Seed Destiny Final Plus torrent

afiyet olsun :-p[signature][hline]Today you are better that the "You" of yesterday... and tomorrow you will be better that the "You" of today... Little by little becoming stronger through countless battles.

[Bu mesaj SenariouS tarafından 27 Aralık 2005 12:58 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...