Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

V For Vendetta

Zegna

Öne çıkan mesajlar

hayır anladım dese sanki aksini ispat edebileceksiniz. anlar anlamaz sadece tepkisini dile getirmiş filmdeki bir sözü direk yazdınız diye.

e ama biraz da kendisinde kabahat var arkadaşın o kadar önem veriyosan spoiler olabileceği belli burda yani, ona göre bakıcan.
Sosyal ağlarda paylaş

Burada spoiler'lik birşey yok..

Burada yazilan şey tamamen laf ebeliği ve "HÖNK??" diye insanı bırakma efekti vermeye çalişma. Filmin konusuyla veya herhangi bir olayıyla hiçbir alakası yok..

Ben kelimeleri anlayip anlamamana birşey demiyorum. Uğraşirsin biraz anlarsin. Filme gittiginde zaten bu sahneyi gördüğünde güleceksin. (ingilizcen yoksa gülmezsin. orasi ayri.)

Ayrıca burası film hakkındaki bir konu di mi? "Ya filmin sonunda babtarapabeamaya hebele olmasaydı daha iyi olurdu." gibi birşey de demedim..

Yani replikler fragmanlarda da vardir.. Ne bilim fragmanda izleme o zaman.. Sinirlendiğim şey, aptal aptal boş boş mesaj atmaniz. Sirf mesaj atmak için mesaj atiyorsunuz.. Post sayisi hikayeside bitti ama. Anlam veremiyorum ben abi..
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR;
"Filmi izlemedim bu gün gidecektim ama içine ettiniz sevinin"

Ya dark bi git ya.. hasta etme beni burda. O cümleden dolayı filmin içine ettigimi düşünüyorsan zaten gitme abi filme o film sana çok gelir.. O cümleden ne anlam çikardigini filmin sonunda ne olacagini ve "V" nin nasil biri oldugunu *filmi izlemeden* söyle bana abi. Kafamı keserim burda ahah

[ Mesaj 02 Nisan 2006, Pazar - 15:49 tarihinde, MeSh tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Vallahi gökhan sattın gittin insafsız.

Ha bide filmin içine ettin demiş galiba birisi. Ee bende çok izlemek istiyorum ama bu topicin konuyu anlatan kısımlarına hiç bakmadım. Sende yapabilirdin bunu. kim dediyse artık :)

[ Mesaj 02 Nisan 2006, Pazar - 16:06 tarihinde, Muhallebi tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

en bomba sahne diyip onu yazarsan filmi izlemeyen biri onu film içinde algılar ve spoiler der.Ben onu öyle algıladım

hala sahneyi görmedim birazdan evden çıkıyorum gideceğim filme.O zaman ne olduğunu görürürüm.

Sen filmi izlemişsin sana göre spoilerlik bir şey değil ve belki izleyen herkese göre böyle bir şey değil ve ben onların arasında büyük ihtimal salak durumuna düştüm.Ama dediğim gibi sen "en bomba sahnesi" diyip bir diyalog yazarsan ben bunu spoiler olarak görürürm çünkü filmi izlemedim.

Burada da bana hak vermen lazım.Ayrıca hiçbir zaman post kasma gereksinimi duyacak kadar sefil duruma düşmedim.Post kasmak istesem Garbage,Yeni Gelenler vs. vs. bölümlerine takılır orada kasarım post.

[ Mesaj 02 Nisan 2006, Pazar - 16:54 tarihinde, DarKRideR tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

dark yazdigim şey bir cümle idi.

Ekstrem bir örnek verecek olursam.. Terminatör 2'de arnold " I'll be back!!" diyor, MANYAK sahne diyorum. Spoiler'lik mi bu? Filmi bok mu etti?.. Mantik biraz.

Ayrica izlemişsin filmi, o sahnenin nerede oldugunu görebildin mi bari? Yok, "filmin içine ettiniz." demişsin de.. En azından farkettin mi onu bilmek istedim.
Sosyal ağlarda paylaş

5. hafta sinemamdan yeni geldik (45 dakika oluyor da :) ) gayet güzeldi.Lord Of War'dan beri izlediğim en iyi filmdi diyebilirim.Yani en azından Lord Of War'daki gibi vermek istediği mesajı harika ifade ediyordu.tabii bunda çizgi roman'ın büyük etkisi var ama :)

@mesh : evet sende haklısın izledim ve orası spoiler gerektiren bir sahne değil ama izleyen için.Diyorum ki filmi izlemeyen adam için orası spoiler gözükür.Yani nasıl desem sonuçta filmdeki 1-2 cümle bile olsa filmden bir sahne veriyorsun ve izlemeyen adam için kötü olur.Sahneye gelince harikaydı :) Özellikle evey'in kısa ve öz sorusu :)

Natalie Portman güzel değil demiştim üstteki postlardan birinde ama sözümü geri aldım.En azından bu film için.O saçsız hali ile bile gözüme o kadar güzel gözüktü ki büyülendim diyebilirim.Üstüne çokta iyi bir oyunculuk vardı.

Ama tabii diğer tarafta Hugo Weaving'in "V"si.

Dün Televizyon Makina'sında MaskModel adını taşıyan ve sürekli maske takan bir manken çıktı ve Hakkı Devrim ona şöyle birşeyler demişti:"ne kadar kötü ya,ne mimik var ne de ifadesini belirten birşey sadece gözler ama onlarda yetmiyor"

Burada gözde yoktu ama Hugo Weaving'in o sesi herşeyi anlatıyordu.Ne kadar büyük sanatçı olduğunu da görmüş olduk böylece.

İzlenmesi gerekenler listeme ekliyorum hemde üst sıralara.Wachowski Biraderler gerçekten büyük iş başarmış.Çizgi Romanların Hollywood'da rezil edildiği şu zamanda böyle bir yapım gerçekten harika oturdu.Her ne kadar çizgi romana pek benzetilmemesine rağmen hatta çizgi romani yapan adam bile projeye destek vermemesine rağmen V karakteri çok iyiydi.

bu arada karakter gel git akıllı değil direk kahraman ve iyi yürekli olarak gösterilmiş.Çizgi Roman'dakini araştırdım tam bir psikopat tipken filmde böyle olması kötü olmuş.

dp: Mesh'in adamları olay çıkarttı galiba :) Gece karanlıkta yürümeyelim diye taksiye bindik onda da gençler birini bıçaklamış taksiler vs. kimlik kontrolu vardı.Tabii sinemaya gidiyoruz diye almamıştık bizde :) neyseki adamlar baktılar bize 5 dakika bekleyin dediler sonra gidebilirsiniz dediler bıraktılar :)
Sosyal ağlarda paylaş

Dün gittik.Üstteki arkadaşın bahsettigi gibi Omfg Leet !! falan denilicek bi film degil.
Film uzun,uzun filmin avantajı hikayesine göre bol action verilmesi bol felsefe yapılması demek benim fikrimce.Ama VforV de plak gibi aynı seyleri cevirip durdular.
Tamam V nin vermek istedigi mesajlar güzel ama ingilizcesi iyi olan birinin o mesajları anlaması daha kolay olur çünkü alt yazılar okunucak gibi degildi V nin felsefe yaptıgı zamanlarda bende bıraktım adamı dinledim artık.(Zaten çok fantastik cümleler kurulmadıkta altyazılara bakmıyorum filmlerde)
Özetle abartılıcak bi film olarak bulmadım VforV yi.Hani herkes 8-9 vermişlerya 10 üzerinden.Bir düşünüyorumda bu film Batman gibi bir klasigi nası geçer veya Oldboy,Saw gibi filmleri nası arkasından bırakır.
Gidin görün derim ama fazlada birşey beklemeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

Film muhtemelen şu ana kadar en mükemmel çizgiromandan yapımdı. Uyarlama olarak demiyorum çizgiromanda çok farklı bir karaktermiş sanırım V, ama çizgiroman bazlı filmler arasında en iyisiydi. Oyunculuktan konuya, herşeyiyle insanı içine çekiyordu. Öylesine vakit geçirmek için gitmiştim hiç beklemediğim şekilde ÇOK üstündeydi beklentimin, hayran kaldım çıktım. Yanında X-Men de, Spider-man de (ki zaten rezaletti), Batman de halt etmiş. Kaldı ki Batman'ın eski filmleri tam bir ünlüler geçidi olmasına ve aklınıza gelebilecek her türlü ünlünün oynamış olmasına rağmen beğenilmeyip baştan çekimine başlandığı düşünülürse (son filmi gayet güzeldi gerçi) kıyaslamak hata olur.
Sosyal ağlarda paylaş

acaip etkilendim, muntazam olmus hastasi oldum msn fotoma hemen maske montajlayip sergiledim gururla. Bizde birer v yiz nasolsa :P

bu arada V nin sesi hugo weavingin degilmis :) James Purefoy'un sesini kaydetmisler ilk basta sonra purefoy yerini weaving'e birakmis (james purefoy bilmeyenler icin ROMEda Marc Anthony'i oynayan kisidir). Ole iste :)

[ Mesaj 04 Nisan 2006, Salı - 02:38 tarihinde, Azmodai tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...