Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Harry Potter and the Goblet of Fire

LathspeLL

Öne çıkan mesajlar

Seriinin diger filmlerine gore daha bi espriliydi.. 2002 deki 3 luden sonra elemanlar bayaa buymus ya :) ve ilk defa bir harry potter filmini alt yazili segrettim cok zevk aldim ingiliz aksanina bayiliyorum ve cocuk gormedim!!(ee cunku altyaziliydi)[signature][hline]Cin coylar heb burdalardi... Ama biz goremedik..
Sosyal ağlarda paylaş

bizim burada da keşke alt yazılı olsaydı

Bizim dublajcıların akıl edemedikleri bir olay var.Ulan çocuklar büyü sesler hala değişmedi :D 1den 4'e kadar aynı çocuklara dublaj yaptırmışlar yazık yaw :D[signature][hline]Eamer, 14 Kasım 2005 01:56 tarihinde demiş ki:
Superman'ın neden donunu dışarı giyeceğini ilerki bölümlerde öğrenebilecek miyiz?

Tık
Sosyal ağlarda paylaş

dün Emekte gittim,bi ara arkamdan alkışlar geliyodu sonda..aslında Voldemort uyanınca alkışlıcaktım ben..cidden süper bi kara büyü örneğiydi..bazı yerleri çok çabuk geçti film kesik kesik gibi geldi ama zamanla alışıyosun seyrine..

sonra krum yakışıklı fakat hödük rolünde cdrricte yakışıklı fakat hödük rolündeydi..:D bitirmşler karakterleri..en iyi oynayan ruperttı gene,harryde idare eder işte :)[signature][hline]Headbangers Rules!
Sosyal ağlarda paylaş

kitapta geçen voldemortun burun delikleri çizik gibi sözünü aşırı ciddiye alıp burunsuz yapmışlar ii mi :)

yine olmadığını düşünüyorum.kitap gibi olmuyor.ama dierlerine göre baya yol alınmış

kalenin değişmesi ve kitaptan yerlerin değiştirilmesi eksiler arasında bana göre

ayrıca dünya kupasından 1-2 görüntü sunabilirlerdi.ayrıca keşke dier adayların ejderhalarla kapışması da yer alsaydı

labirent kötüydü ayrıca cedric aç gözlü kötü çokcuk gibi gösterilmiş

Chonun seçimi yanlış
Ginny nin seçimi berbat

lol abarttım biraz
Sosyal ağlarda paylaş

bnde izledim filmi bugün.. açıkçası gayet güsel olmuş. tabiki de kitapla birebir aynı olamaz... filme uyarlamak çok zordur çünkü ayrıca zaman yetmez.. sadece cho daha güzel olabilirmiş bnce... bide harry potter ı okumayanların harry potter a önyargıyla yaklaşmaları çok yanlış.. tabiki de lord of the rings weya dark elf le karşılaştırılmaz ama yinede konusu çok güçlü we kesinlikle sadece çocuklar için değil....
Sosyal ağlarda paylaş

evet gene becerememişler ama diğerlerinden kat kat güzeldi

Ayrıca 4. kitabın bence en belalı karakteri Rita Sketeer(böyle miydi unuttum :D ) hakkında sadece 2-3 dklım bölüm kötü olmuş.

Viktor Krum çok gereksiz bir tip olmuş kitaba göre.Ben Ateş Kadehi hitabının kapağındaki uzun şaçlı Krum'u isterdim.Fleur ve Cedric 'i oynayanların şeçimi çok iyi olmuş.

Voldemort abartılmış yukarıda dendiği gibi :D

Kılkuyruk kolunu kesiyordu diye hatırlıyorum elini değil :)

Üst mesajda dediğim gibi kitabın başlarındaki olaylar 15 dkya sığdırılmış sinir oldum.

Ve en önemli eksik bence;

Allistor Moddy'nin en başından beri Barty Crouch Jr. olduğu söylenmedi.Anlayan anlamıştır ama sinemada insanların "bu iyi değil miydi ? " laflarını duyunca off. Şu filmi izleyen 10 kişiden 8'i eminim kitabi okumamıştır Dünya'da.Biraz daha ayrıntılı olabilirdi...

Ayrıca ben filmde 13 yaş sınırı unsuru hiç bir şey göremedim.Çocukları korkutabilecek tek şey Voldemort'un dirilişiydi bence ki ben o esnada uyuyordum neredeyse.Şu da kesin ki iyi yapılmış bir büyüydü :D

Harry Ejderhasını Boynuzkuyruk'muydu neydi Arena'daki kaçması çok iyiydi.Ama dışına çıktı çatılarda vs. abartmışlar gene.

2. görev çok iyi işlenmişti ona bir lafım yok :D

Son görevdeki labirent ise Quidtich (böyle miydi :D ) sahasında değil büyük bir ovaya kurulmuş labirent gibiydi kötü yapmışlar ama güzeldi :D

Son söze gelecek olursak eğer kısaltmak ve kısa tasvir yapmak amacıyla bunu böyle yaptılarsa Zümrüdüanka Yoldaşlığında ne yapacaklar.Gerçi Zümrüdüanka Yoldaşlığı Ateş Kadehi kadar ayrıntılı bir kitap değildi ama bekliyoruz :)

Maybe force me meet you[signature][hline]Eamer, 14 Kasım 2005 01:56 tarihinde demiş ki:
Superman'ın neden donunu dışarı giyeceğini ilerki bölümlerde öğrenebilecek miyiz?

Tık
Sosyal ağlarda paylaş

said:
DarKRideR, 19 Kasım 2005 20:05 tarihinde demiş ki:

Ayrıca 4. kitabın bence en belalı karakteri Rita Sketeer(böyle miydi unuttum :D ) hakkında sadece 2-3 dklım bölüm kötü olmuş.

Fleur ve Cedric 'i oynayanların şeçimi çok iyi olmuş.

?!?!?! nerde gümüşümsü sarı saç ve veela güselliği.victor krum ve fleur neredeyse hiç konuşmadı bu da kötüydü.ludo bagman evcinleri yoktu....veeeee en berbatı..

2 misafir okul geldiğinde yaptığı saçma sapan danslardı.6 kişi filme gitti hepimiz koptuk orda.
ayrıca harrynin yaptığı bikaç soğuk espiri ye de ii güldük
malfoya boş yere para verilmiş filmde.kurtlar vadisindeki Esad gibi görünüp kayboldu hah
Sosyal ağlarda paylaş

filmin bir çok yeri atlanmış olmasına ragmen 2,5 saat surdugunu hatırlatarak detaysız diyen arkadaşları buradan selamlıyorum.

choyu gorunce ailecek hayal kırıklıgına ugradık, ginny de nitekim. fleur guzeldi ama bekledigim gibi degildi kesinlikle, hermione filmin baş tacıydı (evet sadece aktrisler hakkında yorum yapıcam hehe).

Film genel hatlarıyla iyiydi eglenceliydi. voldemortun dirilişi sahnesini çok daha karanlık olacak diye bekliyordum olmadı neyse. quidditch dunya kupası zaten yalandı ozet geçtiler neredeyse. weasley ikizleri muthişmiş onu gorduk. tadı damagımızda kaldı filmin heyecanla kalan filmleri bekliyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Cirit, 19 Kasım 2005 20:45 tarihinde demiş ki:
said:
DarKRideR, 19 Kasım 2005 20:05 tarihinde demiş ki:

Fleur ve Cedric 'i oynayanların şeçimi çok iyi olmuş.

?!?!?! nerde gümüşümsü sarı saç ve veela güselliği.victor krum ve fleur neredeyse hiç konuşmadı bu da kötüydü.ludo bagman evcinleri yoktu....veeeee en berbatı..

2 misafir okul geldiğinde yaptığı saçma sapan danslardı.6 kişi filme gitti hepimiz koptuk orda.
ayrıca harrynin yaptığı bikaç soğuk espiri ye de ii güldük
malfoya boş yere para verilmiş filmde.kurtlar vadisindeki Esad gibi görünüp kayboldu hah

puahuha malfoy'a koptum :D

Okullar girerken kötüydü ama sanırım kitapta da öyle yazıyordu diye hatırlıyorum.

Bu arada Victor Krum'un konuşmasına gerek varmıydı :D Quidtich (off unuttum neydi tam yazımı :D ) Kupasında Krum sahaya çıktığında yaptıkları gösteriler harikaydı :D

Ayrıca Final Maçını açılış maçı yapmışlar :D şimdi aklıma geldi[signature][hline]Eamer, 14 Kasım 2005 01:56 tarihinde demiş ki:

Tık
Sosyal ağlarda paylaş

Anladığım kadarıyla siz bütün kitabın eksiksiz filme aktarılmasını, karakterlerinde sizin hayal gücününüzde filme aktarılmasını istiyorsunuz. O zaman filme ihtiyaç olmaz zaten.

Voldemort abartılmış değil. Kitapta tasvir edilen şekline son derece benziyordu. burun deliklerinin yılanınki gibi olduğu kitapta söylenir. Ayrıca canlandıktan sonra resmen insana benzemediği belirtiliyor.

Maze'de tek eksiklik yaratıkların olmamasıydı. Sfenks olsaydı bence güzel olabilirdi ama heyecan dozajını düşürürdü.

Bence çıkartılan sahneler çok yerinde olmuş. Hikaye akışında önemli yeri olmayan detaylar çıkarılmış ve tempo korunmuş. Bence çok başarılı bir yapım, 2005'in en iyi filmlerinden kesinlikle.[signature][hline]LathspeLL (a.k.a seth)
Taurelilomea-tumbalemorna Tumbaletaurea Lomeanor
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sabrina, 19 Kasım 2005 21:47 tarihinde demiş ki:
Ayrıca bence gereksiz ayrıntılar çıkarılmış.Düşünsenize nerdeyse harry'nin girdiği her dersi perdeye aktarsa..

onu istemek yanlış zaten :)

başka bi noktaya değinmek istiyorum.film tam bir ''ingiliz'' filmi olmuş.neden böle dedim çünkü sevin okyay ve kutluhan kutlu nun kitabı çevirisi çok farklı oluyor.ingilizcesini de okudum ama türkçesi kadar keyif aldığım söylenemez.ama itiraf edeyim filmin her saniyesinde ingiliz yetimhanesi havası sezdim.bunda da neredeyse hiç ders sahnesinin olmamasının büyük payı var.hiç gitmeyen birinin o mekanın ne olduğunu anlaması zor.okul havası az.ama film kesinlikle kötü değildi.beni anlamaya çalışın ben hp ile büyüdüm.en sevdiğim kitabı da 4. dür heh.[signature][hline]Volfied, 04 Kasım 2004 18:08 tarihinde demiş ki:
lan buraya sizin resminizi koysam altina TOP yazsam TOP lan bu mu diceniz

[Bu mesaj Cirit tarafından 19 Kasım 2005 21:58 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Film bencede güzeldi.
İşin ilginç yanı filmde yanımda oturan kişi ortaokuldan sınıf arkadaşımdı.2 kişiyi daha gördüm film arasında :)
Bi de sanırım Apache ile aynı salondaydık :) Ama emin olamadığım için selam veremedim,eğer kendisi bu yazımı okursa kusura bakmasın artık :)
Film cidden hoş olmuş,gidin izleyin derim :)[signature][hline]''Ağlamak,ruhun fiziksel dünyaya bir yansıması,bir boyut değiştirme çabasıdır...''
Sosyal ağlarda paylaş

filim kusel tabbiki en sevdiğim ejderhalar buradada bir tane olması benim hoşuma gitti kitaptada eciyordu ama burada biraz orayı böel uzatmışar benim cin daha iyi ne kadar ejderha odkar kusel filim. bkz: zindan ve ejderhalar en sacma film olmasına rağmen ejderhaalr war diye cok severim ehehe :)[signature][hline]And now my only hope is to take back what you've stolen
My life will go on without you...
Sosyal ağlarda paylaş

Ben vallaha azkaban tutsağını daha bugün izledim ateş kadehinide haftaya izlerim ama tek bi sorun var benim aklımda kitaptan hiç bir şey kalmamış azkaban tutsağında filme fransız kaldım hiç bir şey hatırlamıyorum belkide daha ii olacak kitabı hatırlamadığım için burası kitaba uygun deil falan demeyebilirim :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...