Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Wars Episode III: Revenge of the Sith

Coldwind

Öne çıkan mesajlar

Dark_Soul said:

Filmi bugün 3. kez izleyişimden sonra şu kafama takıldı,kitabında falan daha ayrıntılı açıklaması vardır herhalde:

Film boyunca Anakin için paso "gücün iyi tarafa denge getircek","seçilmiş kişi" vs. diye nutuk atıyor jedi ların alayı.
Ortada sith yok doğru düzgün,bir jedi da çıkıp sorgulamıyor mu : "kardeşim ortalık jedi kaynıyor bu herif olsa olsa sith tarafına denge getirir" diye?

Hadi onuda geçtim Yoda,mace windu falan ,paso Anakini dışlıyor eziyor,bir taraftan Anakin in anası ölüyor , gidip katliam yapıyor, koskoca jedi masterlardan kimsenin ruhu duymuyor.Yoda biraz kıllanıyor o da paso Anakin in arkasından laf yetiştiriyor.Sonra Anakin karanlık tarafı seçti diye bik bik ötüyorlar.

Sonuç olarak olayların gelişmesi filmdeki gibi sığ mıdır yani?

zaten episode 1-2-3 çok saçma, salla sen, episode 4 izle, oh mis.
Sosyal ağlarda paylaş

Dark_Soul said:

Filmi bugün 3. kez izleyişimden sonra şu kafama takıldı,kitabında falan daha ayrıntılı açıklaması vardır herhalde:

Film boyunca Anakin için paso "gücün iyi tarafa denge getircek","seçilmiş kişi" vs. diye nutuk atıyor jedi ların alayı.
Ortada sith yok doğru düzgün,bir jedi da çıkıp sorgulamıyor mu : "kardeşim ortalık jedi kaynıyor bu herif olsa olsa sith tarafına denge getirir" diye?

Hadi onuda geçtim Yoda,mace windu falan ,paso Anakini dışlıyor eziyor,bir taraftan Anakin in anası ölüyor , gidip katliam yapıyor, koskoca jedi masterlardan kimsenin ruhu duymuyor.Yoda biraz kıllanıyor o da paso Anakin in arkasından laf yetiştiriyor.Sonra Anakin karanlık tarafı seçti diye bik bik ötüyorlar.

Obi-Wan Kenobi: With all due respect, Master, is he not the Chosen One? Is he not to destroy the Sith and bring balance to the Force?
Mace Windu: So the prophecy says.
Yoda: A prophecy that misread could have been.
Sosyal ağlarda paylaş

Genwa said:

Dark_Soul said:

Obi-Wan Kenobi: With all due respect, Master, is he not the Chosen One? Is he not to destroy the Sith and bring balance to the Force?
Mace Windu: So the prophecy says.
Yoda: A prophecy that misread could have been.

Yav tamamda iş işden geçtikten sonra soyleniyor bu laflar,ertesi gün zaten windu geberiyor.Hatta daha hala emin değiller anakinin ruh halinden.Jedi konseyin alayı tırt halen benim gözümde.
Sosyal ağlarda paylaş

solo said:

Ote yandan, 5. filmde dart vader, luke'u palpatine onderdiginde, palpatine "he will be good asset for us" gibi bisey diyor. E bu da kurala aykiri degil mi? luke gelirse ya palpatine yada dath vader'in oyundan cikmasi gerekli.

Zaten oyundan illaki biri çıkacaktı.

Episode 5 te Dath Vader a göre imparator çıkacaktı oyundan. Luke a bana katıl, galaksiyi beraber yönetelim, zaten imparator da bunu önceden görmüştü diyor. Tabi imparator Vader ı gaza getirmek için söylüyor bunu önceden.

Episode 6 da ise imparatorun asıl niyeti ortaya çıkıyor. baba ve oğlunu karşı karşıya getiriyor. hangisi ayakta kalırsa imparatorun işine gelecek, bir tanesi otomatikman aradan çıkacaktı. win/ win durumu söz konusuydu. Ama Vaderın son anda aslına dönüp, olaya farklı şekilde müdahale edeceğini öngöremedi.

Yodanın lafıydı: gelecek her zaman haraket halindedir, hani sen istediğin kadar geleceği gör her zaman değişme ihtimali vardır hesabı. İşte imparator da bi yere kadar görebildi.
Sosyal ağlarda paylaş

Dark_Soul said:

sith'e denge getirmek, jedi'lara denge getirmek diye bir kavram yok. güç'e denge getirmek var. episode 1 öncesinde yeni üçlemede sith'in yakın zamanda tekrar ortaya çıkacağı zaten konsey tarafından ön görülüyor. sith'ler ortaya çıktığında da ortalığı dümdüz edebilecek güce sahip olabilecekleri, fakat tüm bu yıkımın anakin sayesinde durdurulabileceği ön görülüyor. fakat işler öyle gitmiyor, ilk aşamada en azından. anakin her ne kadar episode 3 sonunda güce dengeyi tam anlamıyla getirmemiş olsa da (ki bu hala tartışmaya açıktır, çünkü sith olması ile beraber jedi purge'den önce iki tarafın gücü kafa kafaya gelmiş sayılabilir, death star'ın da inşa edilmeye başlamasıyla) episode 6 sonunda güce denge getirmiş oluyor.

bik bik öttüğü de yok jedi master'ların, ötecek zaman kalmıyor ki zaten. önce order 66, arkasından purge ile ortada jedi kalmıyor zaten adam akıllı. bir de genel olarak yanlış anlaşılan bir kanı var, yok işte jedi lightning, grip yapmaz, her zaman sevgi aşk kardeşlik ile ilerler falan. böyle bir kavram yok ki star wars evreninde. anakin'in tusken'ları kesmesi ya da dark side'a meyilli hareketler yapması durumunda jedi olmayı bırakması gibi bir durum yok, bu durumda diğer jedi'ların devreye girip yardım ediyor olması gerekiyor. fakat onlar da çok puslu görüyorlar anakin'in geleceğini, ve yoda'nın episode 2 sonunda söylediği gibi güçteki dengesizlik öngörü yapmayı zorlaştırıyor jedi'lar için.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Laorx said:

Darth sidious: bunca yıl kaderini gerçeklştirmen için bekledim.Rahme düşmeni ayarlayan bendim.kudretin gücünün midikloariyanlari seni oluşturan hücre bölünmelerini başlatmasi için kullandım
ANAKIN: Hayır bu doğru olamaz
SIDIOUS: Ama doğru...içindekini hisset.odaklandiğinda beni neredeyse baban gibi hissetmiyor musun[signature][hline]I was born when you kissed me,
I died when you left me,
I lived a few weeks while you loved me.

Abi 6.filmin sonunda Darth Sidious Darth Vader ve Luke biaradayken 3 nesil biaradamıymış yani?Oha lan yeşilçamda olmaz bukadar
Sosyal ağlarda paylaş

BlackSheep said:

Laorx said:

Darth sidious: bunca yıl kaderini gerçeklştirmen için bekledim.Rahme düşmeni ayarlayan bendim.kudretin gücünün midikloariyanlari seni oluşturan hücre bölünmelerini başlatmasi için kullandım
ANAKIN: Hayır bu doğru olamaz
SIDIOUS: Ama doğru...içindekini hisset.odaklandiğinda beni neredeyse baban gibi hissetmiyor musun[signature][hline]I was born when you kissed me,
I died when you left me,
I lived a few weeks while you loved me.

Abi 6.filmin sonunda Darth Sidious Darth Vader ve Luke biaradayken 3 nesil biaradamıymış yani?Oha lan yeşilçamda olmaz bukadar

oha bu hangi kitapta geçiyor nerde geçiyor
Sosyal ağlarda paylaş

• 9 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...