Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Wars Episode III: Revenge of the Sith

Coldwind

Öne çıkan mesajlar

arkalara durusmem ben fılmmımı =)..[signature][hline]ExhaulteD, 31 Mayıs 2005 14:01 tarihinde demiş ki:
Kemalizm bir din ,Ataturk bir peygamber ,Anitkabir ise kabe degildir.
Delanoresse, 31 Mayıs 2005 14:03 tarihinde demiş ki:
ex, o yuzden Ataturk'u ve dusuncelerini seviyoruz
Sosyal ağlarda paylaş

Sahiplenmisin hemen bakıyorum. O benim filmim bi defa =P[signature][hline]Delanoresse, 08 Kasım 2004 20:08 tarihinde demiş ki:
hmm o zaman gorillere epilasyon yaparsak dunyayi domine edebiliriz

fizban, 08 Kasım 2004 20:52 tarihinde demiş ki:
ideal kız arkadaş ideal gaz gibin bişeydir. Z = 1 dir ideal kız arkadaş için. 1 atm de oda sıcaklığında muhteşem bir insandır o kız arkadaş.

Eskinin Saendulu oldu patinin Venatoru
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Eamer, 05 Haziran 2005 15:21 tarihinde demiş ki:
said:
lord_elvyn, 05 Haziran 2005 13:21 tarihinde demiş ki:
bu arada bonecrusher minigun olayına acıklık getirilmesi adına clone wars chapter 8deki obi wan kapışmasına bakmanı oneriyorum.

Oralar abarti olmuş,madem bu kadar droidi tek başina aliyorsun genosianda bu kadar jedi öldü nasil izin verirsin buna.Sök hepsinin civatalari forcela parçalariyla kalanlari patlat.Hem palpatine kaçirilinca sen niye gitmiyorsunda başka bir sistemdeki anakinle, obi wani gönderiyorsun.Bence bu windu bi işler çevirdi ama ters tepti,sonunda fezaya bedava bilet kazandi.

Obi Wan kadar güçlü bi jedi i.in abartı değil bence durum...[signature][hline]Kalın odun zırh içindeki şovalye ruhu...
Sosyal ağlarda paylaş

obi wandan daha guçlu bir jedi windu,savaş sanatlarinda en güçlüsü belkide ama clone warsta abarti güçlü.Benim anlatmaya çaliştiğim böyle güçleri vardi neden genosianda kullanmadi.
http://www.imagedump.com/index.cgi?pick=get&tp=261152[signature][hline]Eamer Strider-eclipse
Aymar Ehe-eclipse
The Dark Side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural
Sosyal ağlarda paylaş

said:
malın biri, bilinmeyen bir tarihte demiş ki:
http://www.thebestpageintheuniverse.net/c.cgi?u=episode3

herkesten çok özür diliorum

[spo1=kötü sözler içerir (+18)]BUNU YAZANIN VAR YA ANASINI AVRADINI ....... ONUN VAR YA Bİ TARAFINA O 200.000 KİŞİLİK CLONE ORDUSUNU YERLEŞTİRİRİM SEN KİMSİN LAN DALLAMA ADAM![/spo][signature][hline]The circle is now complete...
Sosyal ağlarda paylaş

Episode II'deki olaylar basladiginda 9000'i galaksiye yayilmis, 200'ü de Coruscant'ta hazir bekleyen 9200 aktif Jedi kalmisti. Bu rakama sanirim sadece 'eli isin kilici tutan' Jedilar dahil, yani 13 yas alti sayilmiyor. Koca bir galaksi için gerçekten çok, çok ufak bu rakam.

Geçen yillar içinde bu Jedilardan pek çogunun ismini ögrendik, yeni hikayeler geldikçe her an yenilerini ögreniyoruz. Bu konu sadece basit bir liste olacak, bildigimiz tüm Jedilarin hesabini tutmak(kim öldü, kim halen hayatta...) için. Yeni bilgiler geldikçe liste sürekli update edilecek. Sorulariniz veya yorumlariniz varsa burada yazabilirsiniz.

[spo1=bilinen jedi'lar]
1.Aayla Secura -- ÖLDÜ
2.Avan Post -- ÖLDÜ
3.Anakin Skywalker (hayatta)
4.Aubrie Wyn -- ÖLDÜ
5.Agen Kolar -- ÖLDÜ
6.A'Sharad Hett (hayatta oldugu saniliyor)
7.Adi Gallia (hayatta oldugu saniliyor)
8.Alta Ranga (büyük olasilikla Geonosis'te öldü)
9.Bhat Jul -- ÖLDÜ
10.Bultar Swan (hayatta oldugu saniliyor)
11.Barriss Offee -- ÖLDÜ
12.Bant Eeerin (Geonosis'te ölmüs olabilir)
13.Cei Vookto -- ÖLDÜ
14.Callista Ming (hayatta)
15.Coleman Trebor -- ÖLDÜ
16.Cal -- ÖLDÜ
17.Depa Billaba (hayatta ama karanlik tarafa geçti, ve halen komada)
18.Dalnus Cam -- ÖLDÜ
19.Dama Montalvo (durumu bilinmiyor)
20.Dark Woman(An'ya Kuro) (hayatta)
21.Daakman Barrek -- ÖLDÜ
22.Djinn Altis (durumu bilinmiyor)
23.Darrus Jeht (durumu bilinmiyor)
24.Darrin Arkanian (durumu bilinmiyor)
25.Echuu Shen-Jon (hayatta, ama Jedi Düzeni'ni terketti)
26.Empatojayos Brand (hayatta)
27.Elora Sund -- ÖLDÜ
28.Even Piell (hayatta oldugu saniliyor)
29.Eeth Koth -- ÖLDÜ
30.Fay -- ÖLDÜ
31.Foul Moudama -- ÖLDÜ
32.Fi'ek Sirch (Geonosis'te ölmüs olabilir)
33.Glaive -- ÖLDÜ
34.Glynn-Beti (hayatta)
35.Geith (hayatta)
36.Galdos Stouff -- ÖLDÜ
37.Hyris-Well Madorin (durumu bilinmiyor)
38.Jor Drakas -- ÖLDÜ
39.Jon Antilles -- ÖLDÜ
40.Jeisel (hayatta oldugu saniliyor)
41.Jafer Torles (hayatta oldugu saniliyor)
42.Jaizen Suel (Geonosis'te ölmüs olabilir)
43.Joclad Danva (Geonosis'te ölmüs olabilir)
44.Kossex -- ÖLDÜ
45.Knol Ven'nari -- ÖLDÜ
46.Kadrian Sey -- ÖLDÜ
47.Kass Tod -- ÖLDÜ
48.Kit Fisto -- ÖLDÜ
49.Ki-Adi-Mundi -- ÖLDÜ
50.K'Kruhk (hayatta)
51.Kai Justiss (hayatta oldugu saniliyor)
52.Khaat Qiyn (büyük olasilikla Geonosis'te öldü)
53.Leska -- ÖLDÜ
54.Luminara Unduli -- ÖLDÜ
55.Mira -- ÖLDÜ
56.Mak Lotor -- ÖLDÜ
57.Mace Windu -- ÖLDÜ
58.Ma'Kis'Shaalas (durumu bilinmiyor)
59.Nico Diath -- ÖLDÜ
60.Norcuna -- ÖLDÜ
61.Nejaa Halcyon (hayatta)
62.Naat Reath (durumu bilinmiyor)
63.Nanda-Ree Janoo (durumu bilinmiyor)
64.Nicanas Tassu (büyük olasilikla Geonosis'te öldü)
65.Obi-Wan Kenobi (hayatta)
66.Oppo Rancisis (hayatta oldugu saniliyor)
67.Plo Koon (hayatta)
68.Pablo-Jill (hayatta)
69.Pix (hayatta)
70.Quinlan Vos -- ÖLDÜ
71.Rhad Tarn -- ÖLDÜ
72.Rallcema Bylissura -- ÖLDÜ
73.Roblio Darté (durumu bilinmiyor)
74.Roron Corobb -- ÖLDÜ
75.Ronhar Kim -- ÖLDÜ
76.Rana (Geonosis'te ölmüs olabilir)
77.Ranik Solusar (Geonosis'te ölmüs olabilir)
78.Roth-Del Masona (durumu bilinmiyor)
79.Rii'ke En -- ÖLDÜ
80.Sora Bulq (karanlik tarafa geçip Dooku'ya katildi)
81.Shon Kon Ray -- ÖLDÜ
82.Shylar -- ÖLDÜ
83.Sirrus -- ÖLDÜ
84.Sana-Jis Ilowa -- ÖLDÜ
85.Sora Mobari -- ÖLDÜ
86.Shaak Ti (hayatta)
87.Saesee Tiin -- ÖLDÜ
88.Siri Tachi -- ÖLDÜ
89.Sha'a Gi -- ÖLDÜ
90.Sarrissa Jeng (büyük olasilikla Geonosis'te öldü)
91.Sar Labooda (Geonosis'te ölmüs olabilir)
92.Stass Allie (hayatta)
93.Stam Reath -- ÖLDÜ
94.Sta-Den Eekin (büyük olasilikla Geonosis'te öldü)
95.Sephjet Josall (büyük olasilikla Geonosis'te öldü)
96.Tol Skorr (karanlik tarafa geçip Dooku'ya katildi)
97.Tae Diath -- ÖLDÜ
98.Tholme (hayatta)
99.Tsui Choi (hayatta oldugu saniliyor)
100.T'ra Saa (hayatta)
101.Tarr Seirr -- ÖLDÜ
102.Tap-Nar-Pal -- ÖLDÜ
103.Tarados Gon -- ÖLDÜ
104.Tan Yuster -- ÖLDÜ
105.Tohno -- ÖLDÜ
106.Tyffix -- ÖLDÜ
107.Tyr -- ÖLDÜ
108.Ulu Ulix (hayatta)
109.Xiaan (durumu bilinmiyor)
110.Vaabesh -- ÖLDÜ
111.Voolvif Monn (hayatta)
112.Windo ''Warble'' Nend -- ÖLDÜ
113.Yoda (hayatta)
114.Ylenic It'Kla (hayatta)
115.Zule Xiss -- ÖLDÜ
116.Zonder (hayatta)
117.Etain Tur-Mukan (hayatta)
118.Kast Fulier -- ÖLDÜ
119.Arligan Zey (hayatta)
120.Bardan Jusik (hayatta)
121.Zao (hayatta)
122.Jerec (hayatta)
123.Ekria (hayatta)
124.Cin Drallig (hayatta)
125.Zett Jukassa
126.Lari Oll (hayatta)
127.Drake Lo'Gaan (hayatta)
128.Jyl Somtay (hayatta)
129.Lura Tranor -- ÖLDÜ
130.Jai Maruk -- ÖLDÜ
131.Ilena Xan (hayatta)
132.Tallisibeth Enwandung-Esterhazy(Scout) (hayatta)
133.Chankar Kim -- ÖLDÜ
134.Jang Li-Li -- ÖLDÜ
135.Maks Leem -- ÖLDÜ
136.Whie Malreaux (hayatta)
137.Rees Alrix (hayatta)
138.Eremin Tarn (hayatta ama Jedi Düzeni'ni terketti)
139.Lena Missa (hayatta)
140.Atresh Pikil (hayatta)
141.Gumbrak Hoxz (hayatta)
142.Flerp (hayatta)
143.Zrim (hayatta)
144.Page (hayatta)
145.Gilp (hayatta)
146.Horororibb (hayatta)
147.Boofer (hayatta)
148.Pa
Sosyal ağlarda paylaş

ben anlamadım şimdi güçle bir olanlar da mı hayatta sayılıyor?

ha bu arada euda obiwan 6. filmden 5 sene sonra gucle baglantısını yitiriyor ve ölüyor, burada hayatta yazmış, starwars.gen.tr yodanın ırkını da vermişti, ben inanmıyorum oraya.[signature][hline]böyle iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Darestan, 12 Haziran 2005 00:56 tarihinde demiş ki:
bazı yönlerdne haklı adam.

banada olayların gelişimi saçma geldi izlerkene.

said:
elvyn, 12 Haziran 2005 01:22 tarihinde demiş ki:
ya yok arkadaş kendi çapında daşak geçmiş.

o adamın anlayışından gitsek, içtiğimiz suya bile laf atmak için kılıf uydurabiliriz.
mesela, su doğadan çıkıyor. beleş bir şekilde her yerde var. peki neden bir tanecik şişe suya bir buçuk milyon vermemiz gerekiyor ki? bu su firmaları kendilerini çok akıllı sanıyor da felan da filanda..
tarzında saydırmış orda.
ancak adamın gözardı ettiği çok şey de var. mesela sen o şişe su'yu alırken sadece su için para ödemiyorsun, bunun temiz temiz şişelenmesi var, şişe parası var, dağıtım masrafı var, su firmasından su firmasına kalite farkı var, kar kısmı var... bunlar birleşince, beleşe içebileceğin su birbuçuk milyon oluyor.
adam orda buna benzer şeyleri gözardı ederek saydırmış filme...

onun dışında, tabii lucas'ın bir hatası var. sanki filmdeki olaylar bir günde oluyormuş gibi.
birkaç saatte anakin karanlık tarafa dönüyormuş da, sith oluyormuş felan gibi gözüküyor.
sözü geçen "eleştiri"yi yazan kişi de bunun yüzünden yanlış anlamış filmi.

darth sidious, anakin'in kalbini çalabilmek için etkili sözler kullanmaya, ilgisini çekecek şeyler söylemeye çalışıyor. ayrıca belki de force da kullanıyordur daha çok etkileyebilmek için. kendini jedi'lardan gizlemiş sith, bunu da yapabilir herhalde.
anakinin zaten eskiden beri zihni karışıktı, öfkeliydi. bu filmde olan olaylar yüzünden aklı daha çok karışıyor, ne yapacağını bilemiyor.
sevgilisini kurtarmak isterken dark side'dan yardım umudu çıkıyor.
bir yerde padme'yi boğmaya çalışıyor doğrudur.
ancak orda padmeyi boğmaya çalışmasının nedeni, zihninin "clouded" olmasından dolayı idi. ne yaptığını bilemiyor, sevdiği birisini boğmaya kalkıyor. darth vader olunca padme'yi soruyor, çünkü o zamanki hali gibi "clouded" değil, padmeyi seviyor, belki de yaptığı şey yüzünden suçluluk duyuyor felan filan.

ha tabii eleştiriyi yazan adam düşünmekten yoksun olduğu için, bu tarz şeyleri lucas'ın adama "armut piş, ağzıma düş" yapması lazımdı.
anakin kendi kendine sürekli düşünmesi lazımdı "ben çok salağım ben çok sinirliyim, evet şu an padmeyi düşünüyorum, ah annem olsa şimdi birlikte ip atlasaydık, hmm ip atlamak diyince aklıma geldi mahalledeki çocuklar napıyordur acaba şimdi...."
spider-man'in düşünce balonları gibi, bu filmde de tüm karakterlerin düşündükleri, bir balon halinde tepede çıkmalıydı. hani world of warcraftta chatte birşey yazınca tepede çıkar ya, bu da onun gibi.

lucas karakterlerin düşüncelerini açık açık belirtmediği için, karakterler hakkında yorum yapmaktan çekinen insanlar böyle boş ve amaçsız eleştiriler yazabiliyor tabii doğrudur.[signature][hline]Beş Hececiler
-Never trust a bartender with bad grammar.
-Doom to all who threaten The Homeworld
-For Auir! En Taro Adun!

[Bu mesaj Bonecrusher tarafından 12 Haziran 2005 22:12 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

@Laorx listeye soyle bi kabaca baktım. aklımda kalan bi Adi Gallia code 66 ile ölüyor sanırım. filmden öyle hatırlıyorum.
bir kaç aklıma takılan isimde var Barriss Offee ve masterı sanırsam su lightsaber için gerekli olan kristallerin bulunuğu mağrayaı korumaya gönderiliyorlarmış clone warsta animelerinde. 2-3 saat sonra biticek downloadım izleyecem bakalım[signature][hline]Feror ego veluti - sine nauta navis,
ut per vias aeris - vaga fertur avis...
Quidquit Venus imperat - labor est suavis,
quae nunquam in cordibus - habitat ignavis.
Sosyal ağlarda paylaş

zaten annesinin olumunden sonra en guçlu ben olucam triplerine girip meyilleniyor dsye. count dookuyu kesip iyice pekiştiriyor. ondan sonra annesi gibi padmeyi de kaybetme korkusu, dsden gelen guçle annesine verdigi sozu tutma ve padmeyi kurtarma şansı, bunları ogrenebilmek için tek kaynagı olan sidiousu oldurmeye çalışan winduyu kesmesiyle dsye kesin ama biraz karışık bir şekilde geçiş, ne yaptıgını bilememek, ona buna saldırmak, delicesine saldırmak, sonra ebesinin orekesini gormek.

"Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

I sense much fear in you." derken yoda ne kadar da haklıymış diyesim geliyor.[signature][hline]böyle iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

Biraz geç ama yeni izledim.Valla güzeldi star wars manyağı olarak beğendim diyebilirim.Dövüşlere gelince mace windu rahatçana darth sidious u tokatlıyor muydu yoksa ben mi yanlış gördüm yoksa darth sidious numara mı yaptı anakin in olaya müdahale etmesi için.Birde suratının biçim değiştirmesi mace windu nun lightning i deflect etmesi mi yoksa force u uzun süre kullandığı için vücudun sapıtması mı ?. Ayriyetten ben anakin mace le ufak bir duello yapacak zannediyordum geldi kolunu kesti mace windu bence haybeye öldü ona üzüldüm.Birde yoda vs darth sidious ta bence yoda kazandı ama neden failed i have dedi onu anlamayadım adam ne güzel kafayı yiyordu absorb etmişin güzelim lighting i :p.İçim bir garip oldu ya ancak sidious un light saber kullanışınada hasta olmadım değil :p general grevious(böleydi ismi sanırım) o zat-ı muhterem e hiç değinmiyorum öhö öhö öhö gezindi durdu bütün film boyunca :p.Son olarak darth sidious un anakin'in aklını çelmesini çok iyi anlatmışlar.Neticede adam sevdiği için dark side e geçiyor (mazeret hemen hazır zaten :p)[signature][hline]k i n g p i n as known as BIZDIK
GÖZLER TELEVİZYONDA ELLER ÇEZZODA HOBAREY
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...