Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ve Tanrı Alex'i yarattı...

Eternal

Öne çıkan mesajlar

...Ve Tanrı Alex'i yarattı

Fenerbahçe'nin geçen yılın Şampiyonlar Ligi yarı finalisti PSV'yi darmadağın ettiği günün ertesinde,
Galatasaray'ın Tromso gibi sıradan bir takıma elenmesi, çok şeyin ifadesidir.

...ve Tanrı Alex'i Yarattı

Fenerbahçe'nin geçen yılın Şampiyonlar Ligi yarı finalisti PSV'yi darmadağın ettiği günün ertesinde,
Galatasaray'ın Tromso gibi sıradan bir takıma elenmesi, çok şeyin ifadesidir. Galatasaray'ın UEFA Şampiyonu olduğu yıllarda Fenerbahçe'nin canını yakan kader, bugün Cimbom'un canını yakan kaderdir.
Ama Fenerbahçe taraftarı, hiçbir sonucun bedeli olarak, başkanını ve yönetimini istifaya davet etmedi.
Yöneticisini dövmeye teşebbüs etmedi.
Titanic batarken gemi orkestrasının sonuna kadar çaldığını bilen Fenerbahçe taraftarı, takımının her türlü şartta "büyük kalmasını" sağlayan çok özel bir taraftar topluluğudur.
Sonuç: Hagi bir aslandı. Ondan sonra, oturduğu yerden kükreyen bir aslanın yeleleri kaldı.
Elenince, başkanını istifaya davet eden tribünler kaldı. Ve berbat bir "bitirim tayfası" kaldı, hakemin , birbirine kafa atan...
Bugün Hagi'yi eski bir sevgili olarak hatırlatan, o kadar çok şey var ki. UEFA Kupası'nın yanında.

Alex'e gelince... Eski İstanbul terbiyesinin temsilcisi gibi duran bu "yabancı", Türkiye'de ırmakların tersine akmasının sebebidir.
Alex'in ayakları, "zaferin el yazısıdır!" Alex, iğne deliğinden fil geçirmenin sihirbazıdır. Onu vazgeçilmez kılan sayısız özellik vardır.
İmparatorluğun sudan ucuz olduğu bir ülkede, Alex, "Sol ayağın tanrı siluetidir!"

Elmas'ı Elmas'tan başkası çizemez. Alex de Hagi gibi bir Elmas'tır. Çamura batmamış.
Ve değerini herkesin "anlayamayacağı!" Hagi militandı, sadece kazanmak için eğitilmişti, kaybederken kendini de kaybederdi.
Alex ihtiraslı, kaybederken bile zarafetini yitirmiyor.
Ayaklarını kalbiyle terbiye ediyor. Hagi'nin frikiklerinde şiddet vardı, bazen hızını hesaplamakta güçlük çektiğimiz.
Alex'in frikiklerinde, desenlerini iz diye bırakan bir kelebeğin süzülüşü var...
Hagi her yerden vururdu. Alex hep aynı köşeye atıyor. "Göstere göstere...!"

Hagi uyanıktı, sportmenliğin luzumu yoktu. Alex utangaç! Hagi cinnet haliydi, Alex cennet hali...
Hagi, kendi külüne bile saldıran yangındı. Alex, bir kibrit kutusunda yaşamanın zarif işçisi.
Hagi, Mastika'ydı...
Alex, Portofino...
Bugün kaderi yolundan çeviren Fenerbahçe'nin, Türkiye'de rolleri değiştirmesinin sırrı buradadır.
Galatasaray'ı kalemiyle yönetenler, Fenerbahçe tribünlerindeki "yüreği" görebilse, Galatasaray bu hallere düşmezdi zaten.
Herkesin bumerangı kendine dönüyor.
Bugünkü kahır, dünkü altın sırmalı kibrin kardeşidir.

Bugün Fenerbahçe'de rakibin hayatıyla oynayan sihirli pabuçlar vardır. Alex gibi... Tıpkı geçmiş yılların Hagi'si gibi..
Hagi'deki sol ayak, betona bile direnen sol ayaktı. Alex, alçıya direnen sol ayak...
Hagi'deki bitirimlik, çiçekleri çamurlu postalla ezmenin ta kendisiydi. O yüzden ülkemizde artan küfürbazlığın temel taşlarından biri oldu.
O yüzden Hasan Şaş bir gurur heykeli gibi duruyor sahanın ortasında.
Alex, bir çiçek en narin yerinden nasıl tutulursa, öyle tutuyor çocukların elinden. O yüzden şimdiki çocuklar Fenerbahçeli doğuyor.

güzel yazı paylaşmak istedim.
Sabote etmeyin konuyu yeter..
[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Bir maçla ne kral olunur ne de bir maçla tahttan olunur...Fenerbahçe'nin en ufak avrupa başarısında bile Galatasaray'ı taşlaması,en önemlisi karşılaştırması kimin büyük olduğunu gösteriyor zaten..

[Bu mesaj Bloodscalp tarafından 02 Ekim 2005 20:02 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dextra, 02 Ekim 2005 20:00 tarihinde demiş ki:
kime göre güzel?
sabote etmeyin diosun tartışmaya açık onlarca yeri olan yazıyı paylaşıosun. hakkaten ilginçsiniz

Tartışmakla,sabote etmek arasında fark var bunuda ayırt ediver bi zahmet..
gelir buraya yazarsan
AMUAHAUHAUH ALEX Mİ OK BAB KRAL KRAL
bu sabote olur.
tartışıcaksan güzelce yazarsın fikrini düşünceni.[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Güzel bir yazı değil
tam tersine pislik bir yazı diye düşünüyorum ben.
Resmen bok atma var içinde hemde çok kaba bir dil ile.

tamamen taraflı bir yazı, kaldıki bu forumda her taraftarın üyesi var. Böyle kışkırtıcı ve taraflı yazıları foruma koyup sonrada sabote etmeyin demek biraz imkansızı istemek değil midir?

Alex in başka futbolcular ile kıyaslaması tabiki yapılabilir. Ama at gözlüğü takıp da yapılan bu kıyaslama tarafsızlıktan çıkıp sataşmaya dönüştüğünden bu yazıya güzel bir yazı demek olsa olsa o at gözlüğünü takarak söylenecek talihsiz bir laftır.[signature][hline]G3NK
zitem illede zitem
Sosyal ağlarda paylaş

ben fenerliyim
Hagi kişiliği dışında Alex'ten çok daha iyi bir futbolcuydu bence, ama o agresifliğini hiç beğenmiyordum ki zaten başına bir şey geldiyse yine bunun yüzünden geldi[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

her bişeyi proveke etmişsiniz yazıyı bi de başlığa alex koyuyorsun bu nasıl bi politika?

alex iyi bir futbolcu ama fenere hayat veren onun olmadığı kesin takım iyi olunca kendiside iyi oluyor ama ya kötü oynayınca fener?

fenerin gerçekten çok sağlam bir 3A sı var ve takdir ederim türkiyedeki en iyi yabancılar onlar severek de izliyorum. Büyük takım olmak başka birşey, fenerbahçe bunu gerçekleştirecek çünkü ekonomik politikaları meyvasını her ne kadar taktiksel olumsuzluklara rağmen verecek.

arkadaşım şunu söylemek istiyorum eğer fenerin avrupada gerçekten her takıma rakip olacağını söylemek istiyorsunuz dişli takımlarla dişli maçlar geçirmesi gerek. yoksa lafla ekmek teknesi yürümez.[signature][hline]Uçurumun kenarında olsan da sırf hayata gıcıklık olsun diye tekrar gül!!!!!
Sosyal ağlarda paylaş

alex iyi bir fotbolcu. bu konuyu açan kişi nasıl fb galatasarayın kupalarına +efsanesine+hagisine çekememzlik ediyorsa bizimde aynı sekilde yapmamız için yazmış . hayır alex iyi bir futbolcu ve ilk on birimde daha önce yazmıştım.[signature][hline]İki şey sonsuzdur, insanoğlunun aptallığı ve evren. Fakat ikincisinden o kadar
emin değilim..." (einstein)
Sosyal ağlarda paylaş

Tek dikkatimi çeken bişey oldu şu yazıda

Fenerbahçe taraftarı hiç bi zaman yönetimini istifaya davet etmedi denmiş.

Benim de başkanım cebinde trilyonlarca liralar olan bi adam olsun, istediği oyuncuyu tkaıma getirsin ben de istifaya davet etmem.[signature][hline]Volfied, 04 May 2003 08:18 tarihinde demiş ki:
A mug of ale, and a fine tale!
Gimli yönetti
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Eternal, 02 Ekim 2005 19:52 tarihinde demiş ki:
Ama Fenerbahçe taraftarı, hiçbir sonucun bedeli olarak, başkanını ve yönetimini istifaya davet etmedi.
Yöneticisini dövmeye teşebbüs etmedi.
[/i]

Konu hakkında olumlu veya olumsuz yorum yapmak istemiyorum.
Ama eklemeden duramadım : )

Daha dün gibi hatırlıyorum Fenerbahçe taraftarları Rüştü'yü bir maç çıkışı arabasının içinde tekmelemişlerdi.[signature][hline]
Aşk Oyunu

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...