Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dahi Anlamındaki De Ayrı Yazılır

Mantar

Öne çıkan mesajlar

http://dahianlamindakideayriyazilir.com/

Evet sonunda birisi bunu da yapmış. Mutluyum, gururluyum. Aradım ama bulamadım açılmamış herhalde daha önce. Zaten bana yakışırdı bunu açmak...[signature][hline]mantar

[Bu mesaj Mantar tarafından 09 Ekim 2005 14:28 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj Mantar tarafından 09 Ekim 2005 14:28 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

haklısın jedi, yanlış ifade ettim. bir kural bu. ama işte insanların çoğu uymayınca 'kurallara uymanın keyfi olmadığı' gibi bir fikir doğuyor ister istemez. zaten tanımı gereği kural'a uymak gerekir. inisiyatiften bahsedilemez.
editliyim.
edit: editleyemedim, 30 dk geçmiş :P
[signature][hline]mantar

[Bu mesaj Mantar tarafından 09 Ekim 2005 15:19 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Güzel bir site hoşuma gitti.Mantar yoksa sitenin moderatörlerinden biri de sen misin ? :)[signature][hline]Bir kadın, bir koca buluncaya kadar geleceği konusunda endişelidir.Bir erkek ise ancak bir kadınla evlendikten sonra geleceği konusunda endişelenmeye başlar.-GEORGE BERNARD SHAW

[Bu mesaj Razien tarafından 09 Ekim 2005 15:22 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
cosmicstring
Umarım bu çalışma başarılı olur. Tepkisiz kalmayalım, dahi anlamındaki de bağlacını herkese öğretelim. Dilimizi sevelim, koruyalım.

ha bu nedir!!!! abi oha ya bunu o sitenin yorum kısmına yazmışlar...[signature][hline]Yerde Cenx
World Of Warcraft Cenx

Ophelia Quel. Elven Sorcerer (Fifth Age)
Elastros Silverblade Moon Elf Arcane Archer (FR)
Lia Silverblade (Daughter of Elastros) Harper Agent (FR)
Kith-Karus Human Monk (FR)
Sithas-Silvanos CG/CE Darkelf (Ultima Online)
Sosyal ağlarda paylaş

Güzel olmuş..
Bu arada geçen Türkçe ile ilgili araştırma yapmıştım. En modern diller arasındaymış teknik olarak :)

bir topic de de zorluğu kolaylığı tartışılmıştı Türkçe'nin. Ben TÜrkçe öğrenen yapancıların yazdıkları yazıları referans alarak öğrenmesi kolay bir dil demiştim fakat düşünüyorumda cidden çok çok zor bir dil.
Yani bir yabancı de yi ayrı mı yazam birleik mi diye öğrenmesi bile aylarını alır..
Birde sondan eklemeli bir dil olduğu için de çok zor.

Bir sürü çekim falan var zor valla..[signature][hline]King Kong gelse de dans etse.. | nedanko...
Nostalji Mp3 : Ace Of Base - All That She Wants | arşiv***********
Yukardaki linkler bir süre çalışmayacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
çok yerinde bir up olmuş bu :) açıkçası ben de bu konuda çok dikkatsizim ama bundan sonra dikkat edeceğim bu "-de" ekine.

said:
bir topic de de zorluğu...

"bir topicde de" olacak bu mesela.. ama ben de yabancı kelimelerin sonuna gelen ekleri ayrı yazarım, karışmasın diye. öyle saçmalıklar da doğmuyor değil :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...