Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mount & Blade

Nosfe

Öne çıkan mesajlar

lvl 10 oldum, ilk karavanımı yağmaladım. cok zor geldi köy basmayla kıyaslayınca, hemde daha az ganimet kaldı köye oranla. bi de nordların meydan savaşına katıldım, son anda arka çıktım bizim tarafa. karşı tarafın lordu bana esir düştü. napacam ben bu herifi? satılmıyorda köle tacirine. yiyip içip yatıyo kaldı elimde:S
Sosyal ağlarda paylaş

Mohi said:
lvl 10 oldum, ilk karavanımı yağmaladım. cok zor geldi köy basmayla kıyaslayınca, hemde daha az ganimet kaldı köye oranla. bi de nordların meydan savaşına katıldım, son anda arka çıktım bizim tarafa. karşı tarafın lordu bana esir düştü. napacam ben bu herifi? satılmıyorda köle tacirine. yiyip içip yatıyo kaldı elimde:S

topicte ilk okudugum mesaj oyunla alakam yok ama AHAHAHHAUAH diye güldüm :D
Sosyal ağlarda paylaş

elinde tut onu, bir süre sonra o lordun ülkesi sana onu teslim etmen için para teklif edicek. lordlara 2000 3000 arası veriyorlar kralı esir alırsan 10000 15000 alabiliyorsun güzel kaynaklar para için. heleki oyunun başlarında 1 lordu esir alabilirsen sattığında ilaç gibi geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:
elinde tut onu, bir süre sonra o lordun ülkesi sana onu teslim etmen için para teklif edicek. lordlara 2000 3000 arası veriyorlar kralı esir alırsan 10000 15000 alabiliyorsun güzel kaynaklar para için. heleki oyunun başlarında 1 lordu esir alabilirsen sattığında ilaç gibi geliyor.

koskoca lorda 2-3bin dinar veriyolarsa yazık yaw, ben bi köyü yağmalayıp 5bin dinar kaldırıyorum nerdeyse. ama olsun, kralım ilerde isterse diye saklayayım yinede:)
bu arada arena ve turnuvalarda cok zevkli. yarı finalde bizim takıma silah olarak full ok-yay gelince, haliyle ezildik kalkanlı rakiplere:(
Sosyal ağlarda paylaş

kalkanlı rakiplerinde bacaklarına vurucaksın buda püf noktası olsun :)eğer turnuvada atlı okçu olursan garanti win.

lady'lerin yaradığı tek iş olarak, lordlarla para karşılığı aranı düzeltiyor ben bunu gördüm başkada bi işlevini görmedim. halbuki çocuğumuz olsa yeni küçük lordlar yapsak...
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen katılıyorum. Hatunların bi işlevi daha var o da iftira falan atılırsa üstüne kara lekeyi temizlemek için gidiyosun lord ile düello yapıyosun. Güzel exp ve para geliyor ilk lvller için. Bi soru daha hero muz yaşlanıyor mu? Yani oyun medieval gibi bi tarih gelince bitiyor mu yoksa istediğimiz kadar turn yapabilir miyiz?
Sosyal ağlarda paylaş

Letsgetthesunshine said:
Enable cheats yapın ondan sonrası ctrl + h health control+x para (inventory de yapılması lazım) tabi zevki cıkmıyor o da ayrı konu ondan sonra =)

Beyler o değil de lord ünvanını alamıyorum ben ya. İki tane kalem var. Bi de kimsenin vassel i falan değilim aldıgım kaleler direk rebel kalesi olarak gözüküyor üzülüyorum. Ben rebel değilim ki sancagım var =P =P bunu nasıl halledebiliriz. Bi de oyunda evlenme var mı. Simdiden cevaplar için teşekkürler.

şifreyi beceremedim yaw olmuyor. yeni oyun mu açmak lazım
Sosyal ağlarda paylaş

Asteroth said:
Honor kasmanın en kolay yöntemi, savaşta yendiğin lordu serbest bırakmak.

Lady'ler ne işe yarıyor halen çözemedim.

2 işlevi var onların:

lady ler nadiren de olsa quest veriyor, lordlardan biri tarafından hakarete uğradım falan diyor. sende kabul edersen o lord ile düelloya giriyorsun, düelloyu kazansan da kaybetsende belli bir honor, renown (yada her ikisindende) alıyorsun bir miktar tam olarak hatırlamıyorum şimdi. ama bunun bedeli olarak düelloya girdiğin lord ile papaz oluyorsun. (sanırım -15 reputation civarı bişey)

ladyler bu papaz olma olayında devreye giriyor ikinci işlev olarak. eğer paran bol ise 1000-3000 gold arası bir para veriyorsun lady e, o da reputation düzeltiyor papaz olduğun lord ile. fakat sadece eksi reputationdan sıfıra kadar çıkartabiliyor. sonra reputation arttırmak için yine ilgili lordun verdiği questleri yapman lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...