Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

pizza tycoon help

Granader

Öne çıkan mesajlar

- seçtiğin adamın popularity'si çok düşük olmasın. büyük ihtimalle çok parası var diye o arap şeyhini seçiyosun ama seçme. adamın karizma yerlerde.

- günlük trendleri iyi takip et. pizza içeriklerini onlara göre hazırla.

- hergün erken kalk herşeyi bi baştan düzenle vs.

- en ucuz mobilyaları alma.

- elektrikli ocaklar daha kısa sürede daha çok pizza pişirir ama kalite düşüktür. stone oven al.

- bol bol reklam ver. gazete ilanları çok iyidir. cümleleri doğru tutturursan çok ucuza iyi popularity kazanabilirsin. bi kaç denemeden sonra zaten kaçırmazsın bu ilanları.

- dükkanın olduğu bölgedeki nüfusun yoğunluğuna da dikkat et, eğer senin müşteri alanında başka bi pizzacı varsa suikast vs yap.[hline]open your heart | i'm coming home[/b]
Sosyal ağlarda paylaş

Quattro Stagnioni idi birisi de. 4. yü ben de hatırlayamadım.

said:
Zed, 22 July 2003 23:21 tarihinde demiş ki:
ehe en önemli ayrıntıyı unutmuşum.

oyuna başladığında 4 adet pizzan olması gerekir.
bunlarda herhangi dört pizza değil, oyunun manualinda tarifi bulunan pizzalar olmalı ve tarifleri tamamen doğru olmalı.
pizza margharita, piiza salami, diğer ikisini hatırlamıyorum.[hline]open your heart | i'm coming home[/b]
Sosyal ağlarda paylaş

bi oyun oynadıydım o mu yoksa
pizza yapıyodun
birisiyle yarışıyodun
seğirciler yiyodu puan veriyolardı
yanlız her çeşit pizzayı yapabiliyodun
ben bütün bi balıkı koymuştum pizzaın üstüne 0 0 0 pua almıştım :)[hline] Bildiğim tek şey varsa, o da hiçbir şey bilmediğimdir.
Socrates
Sosyal ağlarda paylaş

Haha hatırladım şimdi şöyle yapıyosun.

Oyunun başında bir quick start seçeneği vardı. Önce oradan oyuna başla. Orada bilgisayar bazı optimum seçenekleri yapıyor kendisi ve oyuna hazır başlıyorsun.

Orada pizza listesine gir ve default olarak var olan 4 tane pizzanın içeriğini not et biryere. Sonradan yeni oyuna başladığında ilk iş bunları içindekilere ve biçimsel özelliklerine de dikkat ederek yap ve listeye ekle. Büyük ihtimalle açar açmaz dükkanı baya bir müşteri gelecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 yıl sonra ...
Parasızlıktan iş yerine gelmeye başladım.( tatil beni kuruttu :P ) Dos box'ı halledebilirsem sıkıntıdan tekrar kurucam oyunu. Oyunu hatırlayanlara bir sorum olucak. Silah kaçakçılığı nasıl yapılıyor oyunda. Bir türlü becerememiştim satın alırken hep polis yakalıyordu. Hatırlayan varsa yardım pls...
Sosyal ağlarda paylaş

silah kacakciligi cok kolay
bazi sehirlerde bazi silahlar ucuz
mesela romada bomba ucuz
berlinde roket ucuz gibi

bi sehire git once
save et silahlari al
baska bi sehre ucakla git
silahlari sat

mantik su
karin ucak biletinden fazla olmali

git gide sermayeyi buyut
ve hep save et
zaten 100 200 k yi bulunca artik bomba alip sat
deli kar basliyo

bi de sey yapabilirsin
bankalardan mafyadan borc para al
sermayeni bastan buyut
Sosyal ağlarda paylaş

suan baktımda yanlış hatırmamışım bir tek silah satın alırken polis basıyormuş. Silah'ta mafya olmak için lazım oluyordu hatırladıgım kadarıyla....

Bomba alırken basmıyor yalnız bombayı nereye satıcam onu bulamadım. Yani satın alıyorum başka şehire gidiyorum silah kaçakçısına gidiyorum adam satın almıyor birtek satıyor......
Sosyal ağlarda paylaş

bende o depolar yiyecek depolamak için sanırdım :) . Ne kadar kapsamlı bir oyundur bu ya. Okadar çok şey varki yak yık şantaj yap adam kaçır para iste silah al sat polise rüşvet yedir.

Hala çözemedim satış nasıl yapıyoruz satma ile ilgili birşey göremedim ben. Alıyorum ama birşey satamiyorum . Aldığımız silahçıya gitmiyormuyuz satmak için
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:
yok pizza sormuyorum zaten cocukluğumdan beri oynadığım için bu oyunu .Kitabını yazdım pizza yapma olayının. Tek merak ettiğim silah kaçakçılığı nasıl yapıldığı. Karizması yerlerde bir tiple başlamak istemiyorum oyuna. Sağlam karizmalılarda da para olmuyor mlsf.

sdf, ben Granader için yazmıştım o yazıyı. 2003 yılından kalma olduğunu farketmemişim. :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...