Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

EA , Valve'ı satın alıyor !!!

Mathias

Öne çıkan mesajlar

Evet beyler duyduğuma göre Vivendi Universal, Valve ile olan birliğini 31.08.2005 tarihinde kopartıyormuş. Valve sonrasında dağıtım için EA ile anlaşma yapacakmış.

EA herkesi ele geçiyor artık. Paranın gücü her zamanki gibi tartışmasız. Bir çoğunuz Cs ile EA'i bir arada duymak istemeyebilir tabi ( bende böyle bir etki yaratmadı o ayrı. Fikir benden değil yani :) ).

Asıl merak ettiğim benim hep çok işime yaramış olan Steam programına bundan sonra ne olacağı. HL 2 ve Cs serileri artık bu program üzerinden çalışmayacak mı? İnternetten bu program üzerinden indiremeyecek miyiz ? EA sil baştan mı yapacak !?. En büyük korkum bütün herşeyin iptal olması Steam ile ilgili. ( ki zannetmiyorum ama her şey olabilir sonuçta ). Umarım Vivendi'ye ait olduğunu sandığım Steam'in EA games tarafından da kullanılması.

Kaynak : http://www.bf42tr.com/index.php

[signature][hline]What we do in life,echoes in eternity.

[Bu mesaj Mathias tarafından 24 Ağustos 2005 16:46 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Evet beyler EA'ya bir kez daha bela okuyorum...

Westwood ... Yoktu bunun gibi strateji yapan,aman allahım diyordum Command&Conqueror serisi off offf..Tabi ki EA aldı ne yaptı ? İÇİNE ETTİ...

Origin... Ultima'dır arkadaş,Ultima Online'dır bunun eseri fakat gel görki EA'ya girince ne oldu ? OT gibi oldu

Yazık diyorum hatta 10 sene sonrasını tahmin edebiliyorum...

Hayatta kalmış 3-4 tane firma

EA , Blizzard , Capcom , Konami

Gerisini EA satın alır zaten..[signature][hline]I want to hurt you just to hear you screaming my name
Solda!t Ownz
Solda!t --> Masteis - [ EoS ]
Death is just depth of chaos
Branch would forgive the wind but it broken once
Sosyal ağlarda paylaş

EA monopol olma yolunca ilerliyor... HL 2006 ,HL2007 falan çıkartırlar artıkın.. Adamlar oyun katili =) Elini attıkları her şeyi ruh içermeyen para basma makinesine çeviriyorlar.. Sanırım HL ye karışmazlar fazla.. Ama motorunu yüksek fiyatlara satabilirler..Ayrıca EA ekipleri dağıtmakta da uzman bir şeytan pardon firmadır. HL ekibinin bazı elemanları FIFA 2007 hazırlarken görebiliriz.. Hazırlıklı olmak lazım..[signature][hline]MONO(b)LOG
Sosyal ağlarda paylaş

Bence alması o kadar önemli değil. Sonuçta eğer eski oyunu yapan grup ayrılmıyorsa zaten sorun yok. ( Başlarında " oyun çok iyi olmasın. Daha kötü yapın. Ya da şu olsun bu olsun" yapan bir adam yoksa)

Eğer ayrılırsa o grup, zaten yeni isimler altında daha güzel oyunlar çıkartıyor. ( mesala empire earth ).

Asıl merak ettiğim Steam ne olacak. Tahmini olan var mı ?[signature][hline]What we do in life,echoes in eternity.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla her şeyi EA alır! Oyunun kuralı bu ama Steam'in haklarının kime ait olduğunda sorun vardı galiba (yamuluyorum galiba şu an ama 3şirket hak iddia ediyordu sanki)

Diğer oyunlara gelince.. Kazın ayağı pek öyle değil, yani "İyi oyun yapmayın" diyen yok daha çok " Bu oyun yılbaşına yetişecek kesin orasını, kırpın burasını" ve "bu oyun herkese uygun olacak R ibaresi görmek istemiyorum. Hikayeye minik tavşanlar ve şirin adamalar koyun" olayı var... Maksat para kazanmak olunca oyunlar kurban ediliyor işte..

*!EA'den nefret eder*
Dark side points gained[signature][hline]MONO(b)LOG
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Enginar, 24 Ağustos 2005 19:13 tarihinde demiş ki:
Valve oyunlari Ea dağıtacakmiş sadece, oyunlarin yapimina karışacaklarini sanmiyorum

zamanı gelince karışır[signature][hline]Gilean's Blog - Life with Gilean
Maedhros, 20 Haziran 2005 01:01 tarihinde demiş ki:
kocakarı mocakarı dene ondan sonra gel konus hehe
nasıl emiyo bi bilsen
cidden arkadaslar deneyin diyorum baskada bişi demiyorum yani...

Zegna, 30 Temmuz 2005 23:11 tarihinde demiş ki:HOLLALEY SEN KIMSIN LAN
Sosyal ağlarda paylaş

Şöyle karışır...
"Yılbaşına dağıtıcaz bu oyunları!! Yetiştirecen! Ben anlamam geliştirme, bug ayıklama falan!! Çıkartısınız sonra bir patch, olur biter"
Sonra sen zevkle oyununu kurar ve belli bir süre sonra küfürler ede ede, Pati ye "Bu aptal oyun şurada takıldı!!! Lanet!!!" yazarsın. Böyle yani..[signature][hline]MONO(b)LOG
Sosyal ağlarda paylaş

evet zamanla Valve'in içişlerine de karışmaya başlar bu herifler. Yani Valve'i de kaybettik. Geriye kaldı bi tek Blizzard ve Lionhead.[signature][hline]You say you're nasty pirates...
...scheming, thieving, bad bushwhackers?
From what I've seen I tell you...
...you're not pirates! You're just slackers!
A pirate I was meant to be!
Trim the sails and roam the sea!
Sosyal ağlarda paylaş

ben bunu ilk hl 2 icin cikacak expansion packin dagitici kisminda EA gorunce wtf olup anlamistim ... artik half life 3 te olaylar aciklancak diye beklerken iyice yilan hikayesi olursa sasirmayin adamlar simdiden half life 5 6 7 dusunuyolardir[signature][hline]Even a stopped clock tells the right time twice a day.
Penthesilea ftw...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Disappear, 25 Ağustos 2005 00:21 tarihinde demiş ki:
adamlar simdiden half life 5 6 7 dusunuyolardir

Düşünemiyorum,o herif gene o çantayla biz klasik pis uzaylı avlarken o 2 nasiyat sıkar gider gene :).Yav o adam kim bilen yokmudur yav çok merak ettim??Neden bize yardım ediyor,neden biz gebermek üzere 40 pis dünyasız gebertirken herif 2 nasiyat sıkıyor.Amcam neden sıska yemek yemiyor mu?[signature][hline]I want to hurt you just to hear you screaming my name
Solda!t Ownz
Solda!t --> Masteis - [ EoS ]
Death is just depth of chaos
Branch would forgive the wind but it broken once
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...