Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tarrasque öldürebilen insan evladı?

Christoph_Vassel

Öne çıkan mesajlar

Dİyalog şu bak :D

-Ya bab bize sağlam action olsun össüstü ole campaing flam istemez.Eğlenelim biraz.
-Oke eğleniriz sizi mi kırcam...
-Ya olm şimdi bu cıvıtıcak gene karışmane istiyorsa ole yapsın(ağzı bir kaç kez yanmış arkadaş)
-Tamam ya nasıl istiyorsanız ole olsun tartışmayın.

Tam olarak boyle değil ama özü bu :D

Eh o lvlde ne actiou istersin :D ... Goblinler de baydı artık.300 tane goblin bira fıçıları arasında kıvrılmış uyuyorlar.Nöbetçiler de içmiş bir köşe de sızmışlar!
-Okumun ucunu neft yağıyla yağlayıp fıçılara bir kaç ok yolluyorum.
-Ben de tam şeflerinin çadırına fire ball atıyorum.

İşte goblinlerle savaş :D

Ya da koboldlarla diyalog.

-Pişt Agani gelsene...
-İweettt?
-Bak bu fıçıyı al git arkadaşlarına paylaş ama sakın ateşle yaklaşmayın...
-Niyeeeuu??
-Sen beni dinle sakın ateşle yaklaşmayın...
-Hihii tammammm...
?!?!?!?!!!!!!!! Kobold kabilesi inflak eder :D

bu mudur yani int -2536 olan yaratıkalrla herkes rahatça başa çıkabiliyor.Önemli olan 3.lvlda black dragon kesmek.

NwN de 10 tane Balor 25.lvl de nasıl ki sırayla kesiliyorsa 3.lvl de ancient black de kesilebilir :D

Crpgler saçma ama dinamikleri tanımak açısından motorlarını kullanıyorum çok işe yarıyorlar :D ...Mesela tarrasq kesilebiliyor.Ama sağlam techizat lazım...[signature][hline]Absolut 30 Kasım 2004 16:59 tarihinde demiş ki:
--------------------------------------------------------------------------------
Size Noel Babayı verelim yılbaşında hehe

Spidee, 18 Haziran 2005 19:49 tarihinde demiş ki:
------------------------------------------------------------------
Elfler toptur pipileri yoktur...
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll valla sizin oyunları pek merak ettim şimdi.
illa lineer bir şekilde ilerlemedikleri için "madem sağdan gitmediler, ben yoktan bir ejderha koyuyum bari" diyerek mi çıkardın?
ya da ne biliyim böyle kralın huzurunda "hayır" dedi diye birden on "archmage" respawn olur ve hayır diyeni öldürürler.
2000 paladin bir dwarf kalesini pastaya çevirmeye çalışırlar felan.
bu tarzda bir oyun mu oynatıyorsun sen de? esprili ve powerplayden ibaret birşey yani?

ayrıca diyorsun ki nwn'de 25. lvl adamla balor kesebiliyorsam 2. level halimle de ejderha keserim.

evet, kesersin. statlara ve abilitylere göre uğraşarak kesersin. ama dm'in azıcık bir aklı veya rpg üzerine bilgisi varsa zaten o ejderhanın veya balorun sadece stats'tan ibaret olmadığını bilir. nwn'de balor kesersin. ancak o oyunun sadece statslara bakmasından dolayı o kadar kolay kesersin.

ben olsam bir balor çıkarmadan önce grubun moralini bozacak şeyler hazırlardım. (misal çıkacak balor hakkında söylentiler, veya balorun bu grubu takip edip birkaç şekilde korkutması) ayrıca balorun belli zeka kapasitesi ve şeytani bilgisi var. muhakkak oyuncuların bir adım önünde hareket etmesi gerekicek.

olay sadece statslardan ibaret olmamalı. "evet karşınıza balor çıktı, 500 hp, 25 ac, hadi kesin" kadar basit birşey olmamalı rpg.
bu yüzden de nwn'deki balor'u baz alıp "2. level adamlar black dragon kesebilmeli" denilmesi çok saçma.
masaüstü rpg oynuyoruz, baldur's gate veya nwn değil. sıkışınca kaçar zaten bu ejderha veya balor.[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

Bir player balord gördüğünde "Aaaa bu adamın crsi şu olcaktı benim levelim bu hesabı yapmamalı.".Bir rpg oyununda hiçbir pc hayatını sokakta bulmuş olmamalı.
Alakasız bir yerde gereksiz bir zamanda sırf treasure için balor kesmemeli playerlar.Adam düşünmeli ki "Ulan karşımdaki hayvanat bir demon.Adam ordularda generallik yapıyor.Ben daha önce bir tane ile kapıştım yendim fakat bunu da yenebilir miyim?Yoksa geri mi çekilmeliyim?" Player bunu düşünmeli bence.Tabi psikopat önüne dalan adam rpsi yapıyorsa başka :)[signature][hline]"Sword is a weapon. Swordmanship is learning how to kill. No matter what ideals you claim how you call it, that is the only truth" Hiko Seijuro

Mirekis lvl60 Orc Shaman -Frostwhisper
Sosyal ağlarda paylaş

Heh oynattığım grubu bir taısanız bana o zaman hak verirsiniz.Bir keresinde karşılarına Elministeri çıkardı senaryo gereği ve daha kim olduğunu bile sormadan haldır diye daldılar ona yani playerlarım pp'ci ben değilim.Bu arada onlar sadece örnek ve baldur's gate senaryoları da bence çok ama çok iyidir.NwN için aynı şeyi söylemiyorum.Ama şu an ki konumuz da zaten pp'ye dayalı bir olay Tarrasq nasıl öldürülür?* Konu bu :)

Ama bir de şöyle bir olay var saklıkent kapanmadan önce orda bir oyun oynamıştık.Kendi yarattığım bir dünya üzerinde geciyorudu.Sadece rp yapıyorduk baya da eğlenceli olmuştu.
Haklısınız verdiğim örnekler biraz pp oldu ama onlar sadece örnekti arkadaşın lvl 3 de karakterler evde otursun goblin ve kobold kessinler yazısına hitab etmiştim.

Ayrıca bana kalırsa yaratıkların kaçıncı lvl insanların karşısana çıkacağını düşünmek saçma bir olgu.Çünkü o grup bataklıktan geçerken(BlacK Dragon sahnesi oynanamıştır) düşük lvl oldukları için bir wyrmling(böyleydi umarım)le karşılaşacaklar diye bir şey yok sonuçta rastgele durumlar ve rastgele yaratıklar.Bence böyle daha orjinal oluyor...

Bir şeye de açıklık getirelim ben cani rhlu bir DM'mim oyucularıımı öldürmeyi de severim :D Player Kesen DM'ler Cephesini duymuşsundur umarım :) Ara sıra tepemin tasını attırıyorlar da gözümü kan bürüyor...Hiç oyuncu yapmadılar beni o yüzden oyuncularımın halinden anlamam o kadar :) (bundan 6 sene önce daha sübyanken oynamaya başladığmızda bile ben hikayeleri anlatırdım fırkk)
Sosyal ağlarda paylaş

Dm in işi oyuncuları öldürmek değil süründürmek ve ardından mükafatlandırmaktır...Ha bu süründerecek zorluklar sırasında elbette aralarında bazıları ölebilir ama bu ya zarların azizliğidir ya da hikayenin gidişatı içindir..Asla tüm grubu yok etmeye yönelik encounter hazırlanmamalıdır....

Evet level 3 bir grup bir black dragonun yaşadığı bataklıktan geçiyorsa tabii ki dragon karşılarına çıkmalı..Dm in yapması gereken level 3 grubu öyle bir bataklıktan geçmek zorunda bırakmamak.

Ayrıca koblad ve goblinlerle öyle güzel süründürürsün ki....Tüm goblinleri ve kobaldları mm dekilerden ibaret sanıyorsun galiba..Ver bakalım Kobalda level 10 socerer ....bir kaç tane de genaral olsun aralarında fighter...Sıradan er olan kobaldlar aptal olsun bırak ama bir kaç tane canlarını sıkacak kobald olsun...Umarım anlatabildim..Ayrıca eğer oyuncuların bahsettiğin gibiyse iyi oyunlar oynamak için yeni oyuncular bul derim..Lütfen küstahlık olarak algılama
Sosyal ağlarda paylaş

ben bir kobaldla bile tüm grubu uğraştırabilirim :)

başka insanları gaza getirebilir, bunların geçtiği yerlere tuzak yerleştirebilir, yanlış yola sapmalarını sağlıyabilir, birisini öldürüp suçu bunların üstüne atabilir vs.
goblin ve koboldları bu kadar aşşağılamayalım :)[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

Aşağılık ırklar onlar nihohoh öyle kobolda item verceme sağlam npc yaparım zaten pek goblin kobold sevmem de :) tipsizler.Ben biraz cins bir DM'yim kabul amasonuçta grubumu eğlenidiriyorum.Bir gün toplaşıp oynama fırsatımız olursa anlarsınız kesilerek eğlenmenin zevki ve hazzını...Kaç kişi bir kale kapısı altında kalarak ölebilir ha?? Ya da şöyle diyim bir minotorun boynuzu hiç götünüze girdi mi oyun oynarken? bu kadar yaratıcı bir Dm olunca eh biraz da sadist olunca bazen saçmalayabiliyorum.

Bu arada ben oynatmaya başladığım daelimde mm phb ya da benzeri şeyler yoktu.Zarımız da yoktu.Kağıda resimler çizip şunu şöyle yaptım bu buraya gitti, burdan bu çıktı şeklinde oyunlar çeviriyorduk.Deneyenler ne kadar zevkli olduğunu bilir.Şimdi figürlerim kitaplarım zarlarım var ama eskisi kadar eğlence yk.Ben de orjinal sadistliklerle bu durumu bastırıyorum.

Bu arda denmiş ki o oyuncuları bataklığa sokmaman lazımdı.Oyuncularım yol kısa diye bataklıktan geçmek istediler.Ben ne yapabilirim ki??
Sosyal ağlarda paylaş

Eh bataklık yolunu tercih ettiklerine göre bataklıkta yaşayan bir ejderhanın varlığı hiç çalınmamış kulaklarına...Bilip de oraya giriyorlarsa zaten öldür bir şey demiyoum..Ama o kadar büyük bir tehlike varsa bir şekilde duymaları daha iyi olurdu :)

Neyse..Phb siz oyunları bende bilirim..Biz de orta okulda öyle başladık bu işe...Ama açıkçası kural kitapları ve sistem olunca daha güzel oluyor..Kullanmayı bilirsen...
Sosyal ağlarda paylaş

İhohaha okey ekliyorum. :) Bu arada geçen bir şeye bulaştım :D .NwNnin DM Tool'unu kullanıp oynadığınız oldu mu hiç? Bir kişi DM oluyor campaing yapıyor.(İstediğiiz nerdeyse her şey emrinize amade :D) Sora DM e playerlar bir server üzerinde bağlanıp oyun oynuyorlar.Gerçek oyulara pek bezemiyor ama bole online ortamlarda tanışıp koklaşan ama biri izmir de diğeri hakkari de oturan insanlar içi çok hoş bir şey hatta Paticik olarak bir deneyelim dicem??Olmadı Balor'l Pit Fiend Tarrasque'yle player kapıştırıp devlet meselelerine çözüm bulmaya çalışırız.

Ama ben DM olursam herkesi keserim caniyim gözümü kan bürüdü soliyeyim :D
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Hamatula, 21 Ağustos 2005 14:25 tarihinde demiş ki:
Ama sen egonu tatmin etmek için oynatıyorsun adamlara gibi bir his var içimde :) hehe...kralım ben ...ben ne dersem o olur hepsini geberticem modunda gördüm seni :)

Nihohhoh oyuculara gıcığım var mikrop heriflerrr.Beni hiç oyuncu yapmadılar.Ben hiç elf fahişeleriyle yatmadım onların aldığı hazzı onlara anlattım sadece :(
Sosyal ağlarda paylaş

Ahah peki ya gerçek kılıç zoruyla kılıç isteyen player haklı mı??

Caniyim kardeşim var mı katil ruhluyum Alla Alla... :)

Playerlere Ölüümmm!!!!![signature][hline]Absolut 30 Kasım 2004 16:59 tarihinde demiş ki:
--------------------------------------------------------------------------------
Size Noel Babayı verelim yılbaşında hehe

Spidee, 18 Haziran 2005 19:49 tarihinde demiş ki:
------------------------------------------------------------------
Elfler toptur pipileri yoktur...
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 yıl sonra ...
Mancınık ve Balista gerekli. Bolca.

Yanyanada değil, biraz dağınık yerleştirilmeli.

Ortayada yem olarak bir inek sürüsü fln koyarsınız.

Hatta zaten yavaş ama yavaşlatmak için geliştirilmiş Wall of bilmemne tarzı şeylerde kullanılabilinir. Yada Int. 3 olduğundan ışık, ses gibi ilizyonlar uygulanabilinir yönlendirme yada şaşırtma için.

Öyle tek bir grubun yada adamın alabileceği birşey değil. Olmamalıda zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

DnD mekaniklerinden çok uzaklaştım aradan geçen 4 senede. Lise zamanındaki cani ruhumdan da eser kalmamış sanırım xD . İşin en ilginç kısmı ise türkçem çok gelişmiş tarrasque'larla uğraşmadığım süre zarfında.

Tarrasque da büyümüş nitekim, bir şehir yemesine izin verip bir kaç yüzyıl rahat etmek varken neden savaşalım ki onunla? Hem teknolojinin gelişip küresel ısınmaya neden olmasına engel olan varlıklar tarrasquelar, düşünsenize sword coast'ın sular altında kaldığını, binlerce fk oyuncusu işsiz kalırdı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...