Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

öss>>ösys haybeeaa

spompas

Öne çıkan mesajlar

said:
insight, 13 Ağustos 2005 13:52 tarihinde demiş ki:
said:
Menkalinan, 13 Ağustos 2005 13:46 tarihinde demiş ki:
iyide ineklerin coğuda mal oluyo bea... :D

Heh.!
Bok atacaksınız yani illa.
Tamam kütük ve takozlarda kazanamadı. Yani kafası basmayanlar..!

yaraya tuzmu basildi :D ineklik güzeldir bende inek olacam artik onsuz olunmaz zaten[signature][hline]Davut Vedaoglu says in episode 3: Fezagezer join me beKaos Ay em yor fathır ...
FEzAGezer:noooooo
Tam bu sıralarda bi ses
O Bİ Vanlİ: Yuguz Dı Fors look
Sosyal ağlarda paylaş

saka filan bi yana gercekten calısma konusunda bende sizlere hak veriyorum ama abicim sunu sölim öss kesinlikle bi ölçüt deildir... ben busene köpek gibi calıştım kastım 275.. 280 yapıyodum ama sınv heyecanıydı yok gelecek kaygısı etraftakilerin alaması filan konsatre filan kalmıyo kardeşim İTÜ'ye girebilecekken gidcem şimdi kocaeline gircem nerde burda adalet bide hakikaten öle insanlar itü ydü odtüydü gidiyokü görsen iki çift muhabbet bile edemezsin kişiliksiz insanlar oluyo genelde... benim inekler mal oluyo derken kastım buydu.. kafası calısan ve gercekten cabalayıp kazananlara lafım yok ... :) umarım yanlış anlaşılmamı biraz düzeltebilmişimdir... :-)[signature][hline]70's 80' Hard'n'Heavy /// Sex Drugs R'n'R
Sosyal ağlarda paylaş

Öss çok adaletsiz. Sınav sistemi adaletsiz. Hırr kızdım şimdi. Bu sene üniyi dndurup sınava girmeyi düşünüyodum ama korkmaya başladım galiba vazgeçecem. Tekrar girmek tırstırıyo. Sınavın tekrar kötü geçmeyeceği ne malum.[signature][hline]Nicki değiştirdim.
Eski Armas2 yim. Diezde charım Armas2 ama şu an kullanmıyorum. Yakında geri dönücem.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Menkalinan, 13 Ağustos 2005 14:00 tarihinde demiş ki:
hakikaten öle insanlar itü ydü odtüydü gidiyokü görsen iki çift muhabbet bile edemezsin kişiliksiz insanlar oluyo genelde... benim inekler mal oluyo derken kastım buydu..

ben daha görmedim itüde böyle mal insanlardan, boğaziçindeki arkadaşınlarımda da yok. iki çift muhabbet edemezsin dediğin insan belki başka şeylerden hoşlanıyor? benim yanıma birisi gelse kız,içki gibi boş muhabbetlerler yapsa ben de odun gibi bakarım adama. ilgi alanı farklı olabilir fakat bu o kişilerin kişiliksiz olduğu anlamına gelmez.
ayrıca össde şansın da olacak biraz, çalışırsın çalışırsın sınavda burnun kanar çıkmak zorunda kalırsın. ama normalde sınavdan önce ne yapıyorsan iki eksik bir fazla o geliyor. ben de mesela iki soruyu yanlış işaretlemişim herhalde istediğim bölüme giremedim ama olsun, kader işte şu anda mutsuz değilim.[signature][hline]oasis.gen.tr
Mail/MSN: [email protected] , ICQ:6254196
Sosyal ağlarda paylaş

arkadasin demek istedigi sanırsam bazi gercekten yetnekli insanlar degilde lisede iken büle dingil insanlar itüye zarta zurta girio ama tabi o dingil dediklerimiz ilerde bizi önetenler oluo ülke bu yüzden büle :) neyse alinmayin oralarda okuyanlara lafim yok sadece bi kesimden bahsediyorum[signature][hline]Davut Vedaoglu says in episode 3: Fezagezer join me beKaos Ay em yor fathır ...
FEzAGezer:noooooo
Tam bu sıralarda bi ses
O Bİ Vanlİ: Yuguz Dı Fors look
Sosyal ağlarda paylaş

Ya hacı inekler mal oluyo konuşulmaz filan hikaye bunlar gerçekten salak olup sınavlardan iyi sonuç alabilen bir kişi gördüm oda her dersten özel ders alıpartı dershaneye gidip üstünede eşşek gibi çalışıyordu neden? çünkü mantığı kavramadan soru tiplerini ezberliyordu yani şuna bunu yapacam böyle olsa bu olur e çok çok çalıştığı için yapıyordu birşeyler (uğur özel sınıftaydı)
Ama onun dışında tamam asosyal tipler yada pasif insanlar olabilirler bazıları ama insan yani bunlar üstelik iki laf edemez dediğiniz tipler iyi geyik yapamayabilir(ki yaparlar) belki siyasetle çok alakalı olmayabilir yada içki içmeyi bile sevmeyebilir ama o adamlarla ben oturup matematik hakkında fizik hakkında son teknolejiler hakkında süper muhabbetler çeviriyorum zaten onlarda bu tip şeyleri sevdikleri için biraz da bu alanda iyiler...
Bir de bir olay anlatayım bu sene rehberliğe gittiğimde bir kadın aradı ve kadının oğlu orta2 ye gidiyormuş kadın şimdiden öss için özel ders aldırmaya başlamış.
Ben olsam delirirdim heralde.[signature][hline]Yazık ki böyle şeyler çok sık olmuyor.
Kölnlü Panter K.
Sosyal ağlarda paylaş

ösys dediğiniz ne?
öys değil di mi?

öys'ye benzer birşey mi?

şahsen herkes öys'den çok korkardı, kaldırıldığı için bayram etmişti aa bana çok saçma gelmişti.
senin lise 3 müfredatında integral, trigonometri, türev felan var. ama sen öss'de bunlardan sorumlu değilsin.
MF üzerinden giriyorsun sınava, sınav sonunda da girceğin üniversite gene MF.
O üniversitede türev integraldan felan sorumlusun, lise 3te sorumlusun, ama öss'de sorumlu değilsin.
çok saçma gelirdi bana.

Bilgi değil hız ölçen bir sınav ÖSS.
180 soru, her soru 1 dakika, hatta daha kısa süre.
Onun yerine sınavı ikiye bölseler mesela, 50 soru 50 soru diye, sorular hız sorusu değil de bilgi sorusu olsa, 1er dakikalık değil de 5er dakikalık sorular olsa. bence çok daha iyi olurdu.

ha bi de şu öss sınavı çok saçma gelir bana.
lise 3'te bize integral, türev felan zorladılar. ama o sırada anadolu lisesindeki arkadaşlar derste boş bırakılıyordu, adamlar öss sorusu çözüyordu.
yani derslerde bir dengesizlik yapıyordu öss.
lise 3 müfredatı da dahil olsa, bazı okullarda zoraki ders yapılırken diğerleri nasıl olsa çıkmıycak diye boş bırakılmasa... enfes olurdu bence.[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

türev integral limit organik kimya falan bunlar cidden basit
korkmayın
ben lise3te hepsini öğrendim.
bazı okullarda hiç işlemeden geçiyolarmış o çok kötü ama.. neyse
lise3te bilmeden geçtiğim tek konu fizikten DALGA :)
sınıfta kimse dalga namına tek şey bilmio
eheh
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Saeros, 13 Ağustos 2005 18:09 tarihinde demiş ki:
yeni sistemle matematiğin katsayı puanı düşmüş. ona sevindim bi tek. ha bu babayı almicam anlamına gelir mi? gelmez. tırs.

sayısallar ıcın sosyal bölumu sorularının puan katsayısı 0.2 ye,sözel ve e$it agırlıkcılar ıcınde fen bilgisi bölümü sorularının katsayısı 0.2 ye cıkartıldıgını bılıyorum tek.mat ne kdr du$mu$,kaynak?[signature][hline]Pyro
dêãth øwñz lìfê
Sosyal ağlarda paylaş

lise 2 ve 3ten sorular olacak,ilerdede lise 3 ve 4.
Sınav yine tek basamak olarak yapılacak. Konuların genişlemesi ile her branşın soru sayıları da doğal olarak artmış olacak ve sınav daha uzun süreli olacak.

Yeni sisteme göre sınav iki bölüm halinde öğrencilerimizin önüne gelecek. Birinci bölüm eski sınav konularından ikinci bölüm ise daha önce sınavda sorulmayan lise–2 ve lise–3 konularını içerecek Edebiyat, psikoloji, sosyoloji dersleri yeni sınav sistemi ile sınav ahalisine 6 yıl sonra merhaba diyecek.

Birinci bölümde öğrencilerimize sunulacak derslerin soru adedi şu şekilde. Matematik+geometri 30 soru, fizik 13 soru, kimya 9 soru, biyoloji 8 soru, Türkçe 30 soru, tarih 13 soru, coğrafya10 soru, felsefe 7 soru.

İkinci bölümün ders soru adedi de aynı birinci bölümde olduğu gibi, sadece soru niteliği değişik olacak. Belirttiğim gibi daha önce sorulmayan konular bu kısımda sorulacak.

Soru sayısındaki artışla beraber sınavın süresi de uzamış olacak. Daha önce 3 saat olan süre yeni sistemde 4 saate çıkacak.

tabi bunlar işin teknik boyutu.bana sorarsan da bu yıl ilk ı,uygulanacağı için öys bölümüne zor soru konulmayacak.

logaritmamı eklendi?en başından basitlerinden sorulacak.
trigonometri mi?yine aynı.

yeni bir sistem getiriliyo bunu özümsemek çokta kolay değil ama bu yıl girecekler sistem sandığınız kadar zor olmayacak.zamanla zorlaşacak bu sistem..bu zor sisteme bir başlangıç sadece.

ayrıca korkmamanı gerektiren bişey daha..

bu sınava gireceklerin hepsi aynı sistemle yeni tanışıyor.zorsa hepinize zor yani;)[signature][hline]where's my mind??
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar, şu anda bu değişikliği, sistemin bozukluğu gibi şeyleri eleştirecek lüksümüz yok, ders çalışmamıza bakacağız. Moral bozmak gibi olmasın ama, benim ilk girdiğim sene bir öğrenci sınavdayken tavandan bir parça düşüyor kafasına ve hiçbir şekilde make-up gibi bir şey yapmıyorlar (türkçesini gerçekten hatırlamıyorum çok üzgünüm). Böyle bir ülkemiz var ve biz öğrencilerin kafasına her zaman kazılınan bir ilkeyi şimdi de benimsemek zorundayız. köprü-ayı-dayı...[signature][hline]Every Living Creature Dies Alone
-Ben kendim-
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...