Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vampire: Bloodlines çıktı.

LathspeLL

Öne çıkan mesajlar

Her türlü combat için Tremere tavsiye ederim. Thamaturgyde saçma sapan büyüler var. Bence dezavantajlarına göre (physical abilityler normalde en fazla 4 olabiliyor ama blood buffla 5 yapabiliyorsunuz misal lockpick için) fazla güçlü olmuş Tremere.[signature][hline]There is a void in my chest where I once had a heart, and from this emptiness springs all the sufferings in the Multiverse . . .
Sosyal ağlarda paylaş

bide oyunda görünüşü değiştirme imkanı yok (oyunun başında yok en azından)
bu yüzden disappear kızıl saçlı diyince sazan gibi atlayıp toreador seçmiş hmm diyebiliyorum.
keşke diyemeseydim ama saç sakal hedeleebilseydik. bende sazanlığımla kalsaydım. böylede fedakarım işte:D[signature][hline]öss nubisi
MSN:[email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

degismiyo oyundaki itemlar felaket sinirli yani bilmiyorum vtm : redemption havasini alamadim oyunda herkes neredeyse ayni seyleri yasiyor ayni seyleri kullaniyor hollywoodda meleeciler hammer kullanirken firearmcilar uzun revolver kullaniyor bu kadar yani[signature][hline]duty ... honor ... courage... *cough* semper fiiiii....
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun içerik açısından sığ değil, farklı klanlara göre farklı oyun tarzları var ve questlerde hep aynı şeyleri yapmanız gerekmiyor. Herkes aynı şeyleri yaşıyor fikrine kesinlikle katılmıyorum, bazı questleri load ederek tamamen farklı bir şekilde bitirebiliyorsunuz. Combatları sığ, ona katılıyorum ama disiplinlerle bu açığı biraz olsun kapatıyor. Bu arada karakterim silah kullanıyordu ve hollywooddayken magnum değil jaspergas combat shotgun ım vardı. Eheh süper silah. Bide modern bi dünyada ne kadar farklı melee silah bekleyebilirsin ki?[signature][hline]There is a void in my chest where I once had a heart, and from this emptiness springs all the sufferings in the Multiverse . . .

[Bu mesaj axedice tarafından 06 Aralık 2004 02:07 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
axedice, 20 Kasım 2004 16:13 tarihinde demiş ki:
Ayrıca diyelim ki elinizde oyunun orjinali var ama cdlere zarar gelmesin diye kopyaladığınız cdlerden yada cd imagelarla oyunu açmak istiyorsunuz. Oyun her açılışta orjinal cdyi görmek istediğinden deamon tools vb. bir program kullanarak ilk cdnin image ını yüklemeniz gerekiyor ama clone cd gibi programları silmediğiniz sürece oyun emülatör hatası vericektir. Eğer ilk cd nin imageıyla uğraşmak istemiyorsanız deamon tools a burdaki 18mblık image ı kurmanız lazım.
[signature][hline]There is a void in my chest where I once had a heart, and from this emptiness springs all the sufferings in the Multiverse . . .
Sosyal ağlarda paylaş

sonucta koyulabilir baltasindan tut kilicina kadar su anki zamanda bile hala boyle seyler bulunabiliyor demek istedigim herseyin tek cesidi olamsaymis birde mekanlar cok kisitli mapler cok ufak ufacik biyerde don dola$ ... redemption bence cok daha iyiydi bu arada hl2 ye bakaraktan source motorunu bu kadar berbat kullandiklari icin tebrik etmek lazim yapimcilari[signature][hline]duty ... honor ... courage... *cough* semper fiiiii....
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Disappear, 13 Aralık 2004 01:52 tarihinde demiş ki:
sonucta koyulabilir baltasindan tut kilicina kadar su anki zamanda bile hala boyle seyler bulunabiliyor demek istedigim herseyin tek cesidi olamsaymis birde mekanlar cok kisitli mapler cok ufak ufacik biyerde don dola$ ... redemption bence cok daha iyiydi bu arada hl2 ye bakaraktan source motorunu bu kadar berbat kullandiklari icin tebrik etmek lazim yapimcilari

oyunda pek fazla ilerlemedim ama ben de bunu düşündüm.

-şahane World Of Darkness dünyası.
-şahane bir motor.
-ara sıra rastladığımız harika fikirler (örneğin hayaletli hotel, tremere'in yeri)
-şahane seslendirmeler
-çok hoş karakterler (özellikte Asylum'daki barmen ve Jack'e hasta oldum)

ancak oyun bunları yeterince iyi değerlendirememiş.
-HL2 motorunu kullanırken HL2'den daha iyi grafikler sunabilirlerdi, bir-iki ay daha geç çıkartabilirlerdi ama olsun.
-Her silaha farklı çeşitlilikler felan getirebilirlerdi, örneğin oyunun başında herkesten bıçak çıkıyor ama değişik tarz bıçaklar çıksaydı keşke, rambo bıçağı görmekten sıkıldım. Tabanca konusunda da öyle.
-Mapler bence küçük değil, ancak çok kısıtlı evet. Geniş maplere rağmen kısıtlı alan var...
Vs vs.

said:
Heffer, 01 Aralık 2004 20:17 tarihinde demiş ki:
tılsım harbi güzel mekanmış, adamın geyiğide iyiydi (yarım saat bekledim de:)) fallouttan girdiler masaüstü dark sundan çıktılar ehu.

şu istanbuldaki tılsım di mi orası :)
ya ankara'da yok ki öyle yerler, İlk Gameshow aldığımdan beri, öyle yerlerin hasreti içerisindeydim. İstanbul'a hasta olmamın nedenlerinden biri...

FRP eşyaları bulabildiğimiz bi Dungeon/Yüksel var, ordaki adam da oturup heroes oynuyor, sticker satıyor anca... :-P

Bu arada Heffer, sağolasın oyunu gönderdiğin için :)[signature][hline]Did you know that 4 out of every 5 people have the potential to be a zombie?

[Bu mesaj Bonecrusher tarafından 14 Aralık 2004 01:31 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ozan, 05 Aralık 2004 12:48 tarihinde demiş ki:
Celeron 2,5 işlemci ve 64MB ekran kartıyla oynuyorum ama yinede takılıyor bu oyun. Ayarları mı kısmam lazım acaba??

dalga geçmiyorsun di mi :)
ben p4 3.0, 512mb ram ve 128mb geforce fx5200 ile zorlanıyorum oyunda..
Sonuçta yeterli bir ekran kartı değil 64MB'lık bir ekran kartı, ve VTM2 oyunu, HL2 motoru kullanıyor, çok rahat oynamayı bekleme...[signature][hline]Did you know that 4 out of every 5 people have the potential to be a zombie?
Sosyal ağlarda paylaş

bendede amd 2500 1024 ram 128 mb ati redeon 9600 xt var medium da oynadım half life i high i denemedim bile elinizde olanla neler yapabileceginizi bilmeniz lazım almadım daha bloodlines i ama ole alıncada gidip benim bilgisayarım super(cok super degil ama yine de ii ) hepsini ultra high yapiim oynayim demem

bilgisayarcıara gelmis yarın gidip alıyım bari :)

artık yeni cikan oyunlara high i denemiyorum sonucun husran olacagini biliyorum cunku 500 dolarlık kartlar xyuz dolarlık islemciler varken kendi bilgisayarıma ii diyemiyorum cogu oyunun high i 500 dolarlık ekran kartı istiyo heralde..
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunda bazı ciddi hatalar. Mesela başlaması gereken bir diyalog başlamayabiliyor. Haliyle bir önceki saveden yeniden oynamak zorunda kalıyorsunuz. Birde oyun motorunu sanki pek optimize etmemişler gibi geldi bana. HL2'de geniş alanlarda 1024x768 yüksek detayda takılma yapmazken Bloodlines'da kapalı bir mekanda bile bazen takılmalar yapabiliyor.

not: Oyunun karakter yaratma kısmını çok iyi yapmışlar tebrik ettim adamları. Tremere çıktım buda ayrı bir gururla doldurdu içimi.[signature][hline]"Zayıflar, bizi kendi gücümüzden utanmaya zorladıkları için kazandılar." - Friedrich Nietzsche.

[Bu mesaj Arnointed tarafından 15 Aralık 2004 02:21 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Şimiye kadar hiç bi oyunda bu kadar kişilikli npcler görmemiştim (adventurelar dışında), atmosfer mekanlar ınanılmaz güzel, ılk kez tırstım bı oyun oynarken - o ghost hotel sahnesi neydi ole ya- kalkmıyorum oyunun başından vampir oldum oyun yüzünden.

Karakterler ayrıntılar bağlantılar herşey coooooook güzel, combat yeterli abartı degil.
Otunu treodor olarak oynuyorum, ama malkavianlarla ve nesferautu la bambaşka bi tat alıcağını düşünüyorum.

butun statların disiplinelerın (5) le sınıtlı olması cok iyi olmuş, sağlam yerlerde power-play yapamıyoruz bu sayede.

Şimdiye kadar oynadığım en iyi senaryolardan ve ortamlardan biri bu oyun, (morpgleri saymassak diğeride omicrondu zaten ki o başka bi olay oyun değil).

Dönüp dolaşıp karakterlere gelşiyorum, cünki olaylar herzaman karakterlerin kişilikleriyle ilgili oluyor, butur oyunlarda genelde npcler olaylarla şekillenir, burda olayları şekillendirdiklerini anlıyorsunuz hissediyorsunuz, npcler önünnüzde canlanıyor.

Oyunun bence tek sorunu motor'un daha verimli kullanılabilinir olmasıydı, ama olmamasına rağmen olmuş =)

ps:disipline ler abartılamımış iyi olmuş karşımıza cıkan her vampire'a awe atamıyoruz =)[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
huun, 14 Aralık 2004 01:32 tarihinde demiş ki:
olur mu abi ? bi para bulayim 32 mgb karti 64 yapacam en buyuk hayalim budur . hatta bu hayalden ote hayatima anlam katan yegane amactir .

bence bikacay felan daha bekle 128 fiyatlari ucuzlar adam akilli bi 128 alirsin o zmna 256larda ucuzlar bende 256 alirim euheh[signature][hline]Gurbetci Pati
]Gurbetci Pati
Sosyal ağlarda paylaş

ya grafik ayarlarında herşeyi en aza getirdim, bump mapping'i kapattım (ya da bana öyle geldi) ama hala yavaş oyun çok yavaş :)
Doom 3 ve HL2'de bile en maximum ayarlarda bu kadar takılmıyordu oyun.
Acaba oyundaki ayarlar kısıtlı, o yüzden mi böyle?

Bir de çok sinir birşey oldu.
Oyunu 4-5 gece oyna oyna oyna, Hunter base'inden çıktığın an load ekranı bittiği sırada oyun çöksün.
"Acaba pc çok açık kaldı ondan mı oldu" diye düşündüm, bir gün pc kapalı kaldı. Ertesi gün denedim, yok gene aynı yerde windowsa düşüyor.
Sinir oldum ya, oyun boyunca basit minor buglar dışında birşey yoktu, oyunun sonuna geldim, ancak oynayamıyorum orayı ya. Biri hunter base'inden çıkıp şehre döndüğümüz yerin save'ini yollar mı bana? Hatta anahtarı alsın öyle yollasın... Deli olmak işten bile değil :)

Oyunun hasta olduğum bazı yerleri
-Hayaletli otel çok hoş. Tüylerim diken diken oldu oynarken, çok iyi yapmışlar o bölümü. Klişe "küçük kızın hayaleti herkesi öldürür" teması (F.E.A.R., Ring, Dark Waters) gibi birşey koymuşlar, ancak aslen daha farklı bir hikaye olduğunu farkediyorsunuz.
-Beckett, Jack, "Boss", Bertrem, Sabretooth kılıklı Şerif hoşuma giden karakterler. Ancak en hoşuma gideni şu ilk barda gördüğümüz barmen. Adamdaki mimikler, ses tonu felan herşey süper.
-Abicim Japon Anime Kızı var ya, hem de Çin Mahallesinde ya. L.A.'da Çin Mahallesi, ve Çin Mahallesinde bir Japon, hem de direk Japon Anime RPG'lerindeki savaşçı kızlardan ehehe. Kıza hasta oldum. Karakterimin yaptığı "tentacle" esprisinde ise gülmekten yarıldım. Ben de "tentacle" olayını düşünüyordum zaten :)
-Ana questler dışında alternatif questler de yapabiliyoruz.

Sevmediğim kısımlar:
-İlk oynadığımda tremere şeçtim. Masamda "ben tremere hede hödö, gel bekliyorum seni" diye bir mektup gördüğümde çok heyecanlandım. "Acaba tüm klanların farklı öğretmenleri felan mı var" diye düşündüm. Ancak tüm klanlarda da aynı mektupu görüyoruz. Bir de zaten o tremere da hiç bir işe yaradığı yok. Bana thaum. üstüne birşeyler anlatır mı diye düşündüm, yook o konuda da sır vermedi. Farklı klanlarda farklı karakterler bize klanımız hakkında bilgi verse enfes olurdu.
-Karakter dialogları çok kısıtlı. Örneğin kayıp nosferatu hakkında herkese soru sorabilseydik keşke. Tamam cevap vermesinler, bilmediklerini söylesinler, ya da işe yaramaz birşey söylesinler, ama yine de soru sorabilmek isterdim. Dialogları çok sınırlandırmışlar. Questlerimize göre yeni dialoglar açılabilmesini isterdim. Hatta utanmadan, karakterlerle "chit-chat" denilen hededen yapabilmek isterdim. Jack'in karşısına oturup eski savaşlarından bahsetmesini, Beckett ile arkeoloji üzerine sohbet etmeyi isterdim. Hatta bu dialoglar karakter bazlı değil de oyuncu bazlı olsaydı keşke. Hani şu "aşşağı atlamak istiyorsanız 3. sayfaya, etrafa bakmak istiyorsanız 10. sayfaya gidin" tarzı kitaplar gibi olsaydı. Oyuncu npc'yi sıkıcak susturcak, veya ilginç konulardan bahsedip konuştukça konuşmasını sağlıycak felan.
Ehehe düşündüm de, çok şey istiyorum ben canım ;)
-Sürekli respawnlanan zombiler var. Ya sen nesin kardeşim? Kendini nagash mı sandın benim kesme hızımdan hızlı bir şekilde zombi respawnlıyorsun? Kim bunun sorumlusu, gidip dövücem o adamı, ama yok ortada. Mezarlık bölümü hele, illa her mezarlıkta sürekli respawnlanan zombiler mi olacak?
-Gargoyle'ları görünce Tzimiszce ile karşılaşacağımızı anlamıştım ehu. Hiç sevmem bu klanı, VTM1'de de sevmezdim zaten. Bu sefer yaratıkları iyice sinir bozucu olmuş. Üstüne atlıyor pençeliyor felan. Tzi bölümleri hiç hoşuma gitmedi. Çok labirent gibi bölümler, karman çorman.
-ilk bölgemiz fena değil de, özellikle hollywood ve china town haritaları çok küçük geldi. Downtown'ın fallout 2'deki "new reno" gibi olmasını isterdim mesela. En azından binalara daha çok giriş hakkımız olsaydı. Örneğin birkaç yerde rastladığımız cafe var, oraya girip insanların cafe içişini felan izlemek isterdim. Ya da mesela bir yerde falcı gördüm, ama oraya da giremiyoruz.
-HL2 motorundan daha önce bahsetmiştim. Sadece tahtaları kaldırıp gizli bölgeleri incelemekten öteye geçmiyor ne yazık ki. Araç kullanmamızı istemiyorum tabii ki de, örneğin bir koltuğa oturmak istediğimde olmuyor, ya da değişik kutuları üstüste yığıp fizik testi felan yapamıyorum. Pinball makinesi oynayabilirdik mesela, ya da şu pitfall makinelerini felan. Çok geniş bir motor, çok iyi fikirler kullanabilirlerdi.

vs vs..

Sorularıma gelirsek:
-Lily nerde, hiç bulamadım, araba anahtarı var ne işime yarıycak.
-FU binasında testi anlamadım, nocliple geçmek zorunda kaldım o bölümü. Ne yapmamız gerekiyor? Örneğin testerelerde, hiç değmeden mi kapıya gidicez? Belirli bir hasar mı almamız gerekiyor? Hasar almadığımda kapı açılmıyor, testerelere değince de bir süre sonra ölüyorüm. Belirli bir cana kadar düştüm ama gene kapı açılmadı. Aletler kırılmıyor zaten.. vs vs. Ateşli bölüm de öyle, onda da bir türlü kapıyı açamadım.
-Mezarlıktaki zombi olayını nasıl halletçez? İlk dakikada hiç bir zombi gelmiyor üstüme, ama son 2
Sosyal ağlarda paylaş

said:
There are two gates to protect, one near Romero’s house (who assigns the quest) and the other near the entrance to the Hollywood Hills Cemetery.

oha demek diğer tarafa da zombiler saldırıyormuş.. Yok ya 4 kişilik grup olmadığı sürece o bölümü geçmek işkence yahu. Romero nasıl dayanıyor o kadar şeye, nasıl onları şak şuk indiriyor anlamış değilim. Minigun sentry'leri mi kursak ne yapsak :)

said:
Once you have enabled the console load the saved game from this level and do the following
1) Get to the boat and approach it, do not get into the boat, but get as close as you can
2) Open the console using the tilde "~" key
3) Type the following commands in:

If you saved Johansen:
SaveJohansen()

Then to level transition if you're anybody but a Nosferatu:
changelevel2 la_hub_1 taxi_landmark

And if you're a Nosferatu, instead use:
changelevel2 la_hub_1 sewer_map_landmark

4) If you get to the next level and you do not have any items in your inventory reload your previous save (make sure you have a discreet save and are not just using the autosave) and try it again, but stand closer to the boat.

of of offff bunun çözümü daha da kazıkmış. Yahu bota binerken son 5 saniye kalmış, ben nasıl yazıcam bu kadar şeyi o 5 saniyede? konsol açınca oyun pauselanmıyor ki? :(

said:
Heffer, 30 Kasım 2004 22:06 tarihinde demiş ki:
1. başta yardım eden sakallı amcam brujah mı?
2. prince'in yanındaki hayvansal kılıçlı izbandut vampir mi? vampirse gangrel falan mı?

said:
Glatheros, 30 Kasım 2004 22:22 tarihinde demiş ki:
bnaşta yardım edenin clanını bilmiyorum ama o adam baya yaşlı bir vampir ve anarch larla takılıyor
tahminime göre brujah o dev ve vampir

said:
Thrall, 30 Kasım 2004 22:37 tarihinde demiş ki:
Sakalli amcam(Jack) brujah evet

Gördüklerim kadarıyla tam Bir cevap vereyim.
Jack bir Brujah. Oyunun başında serseri ayakları ve Celerity kullanması bunu gösteriyor. Üstelik Anarch'ların yerinde onu gördüğünüzde Brujah olduğunu, ve birçok Anarch'ın da Brujah olduğunu söylüyor.

Sheriff Gangrel. Bunu da oyunun başında görüyoruz, adam iki kurt çağırıyor, bir de pestilence çekiyor. Gangrel olduğunun kanıtı.

Ancak ne yazık ki karakter konusunda çeşitlilik yok.
Skin ve voice pack seçebilmeyi isterdim. Bu seçimler de karakterimize yansıyabilirdi. Mesela korkunç bir voice pack seçtiğimizde intim.'e +1 ancak appearance'a -1 verirdi.

Neyse onu geçiyim de, Sheriff'in o kadar iri yarı olmasının gangrelliğiyle alakası yok, Ben de heveslenip Gangrel'e de bakmıştım hemen, ama hiphpçu biri çıktı Gangrel seçince :).
Sheriff eskiden herhalde avcıydı, hatta şu Rus aygırları gibi birisi de olabilir. Sanırım Prince onunla Afrika'da tanışmış. Sheriff'in beyaz tenli olmasına bakarak, avcı olduğunu tahmin ediyorum.
Örümcek Adam'daki Kraven gibi mesela. Hatta bir "short story" okumuştum Kraven'e benzer bir rus (ya da çek de olabilirdi, tam hatırlamıyorum hikayeyi) avcıyla ilgili.
Neyse işte Sheriff'in "Sire"ı iri yarı bir gangrel istemiş olabilir, bu yüzden bu adamı seçip vampir yapmıştır diye düşünmekteyim.
Kısacası karizmatik bir vampir işte bu Sheriff :) Sabretooth kılıklı birşey...[signature][hline]Did you know that 4 out of every 5 people have the potential to be a zombie?

[Bu mesaj Bonecrusher tarafından 16 Aralık 2004 00:32 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...