Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şamanlarda neler nerflensin, nasıl olsun?

BabacumMostors

Öne çıkan mesajlar

said:
Lorrotar, 15 Ağustos 2005 12:39 tarihinde demiş ki:
grup pvp sinde yenilirsen GRUBUN için kötü.yoksa gerisi karambol.10 v 10 a grup pvp denmez bence.yoksa futbol gibi oluyo herkes birin alıyo.

ben grubunun yenilmesinden söz ediyorum senin ölmenden değil.ayrıca 10 vs 10 karambol diorsan ben de daha bişey demiyorum.[signature][hline]--------------------------------------
Kam-Orc Shaman BL
www.grimsoul.co.uk
--------------------------------------
Sosyal ağlarda paylaş

10 vs 10 a karambol demiyorum.10 vs onda herkes birinee kitlenio veya herkes birini alıyo falan.karambol dediğin mesela benim değimimle asıl grup pvp si yani 15 v 15 + içerikliler.araya aoe atıyosun dalan dalana kimi öldürdün farkında deilsin.bu karambol değilmi.(bkz. AV)[signature][hline]Lorrotar-60 Human Mage-BL

Sosyal ağlarda paylaş

karambol dersen olaya şans faktörünü katarsın.av de eğer iki tarafta random ise olay karambol olur.fakat bir tarafta en azında 15 kişi-20 kişilik bir guild raid i varsa o zaman işler değisir.horde un genelde kazanmasının nedeni de random oynayanların bile alliance a nazaran daha iyi organize olabilmeleri bence.[signature][hline]--------------------------------------
Kam-Orc Shaman BL
www.grimsoul.co.uk
--------------------------------------
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.warcraftmovies.com/movieview.php?id=4553
Paladinle shaman arasındaki fark demişsin..Demek forumlarda aglamayıp kasılınca adam olunuyormuş.28 sayfadır konuşuluyor, full rare + alterac valley rewardları + tum ıtemlerim craftlı ve çok iyi pvp bilgim oldugu halde Badlansda şu "bedava hk" diye gördügümüz huntera karşı 2 duelde %10 hp ile zar zor kazandım..Demek neymiş oynayan oynuyo, oynayamayan forumlarda aglıyo bunu ciddi ve inanarak söylüyorum.Dersenizki sen hunterı yenemiyosan shamanı bilmiyosun veya kalkıp akıl vericekseniz, Burning Legion / Thefury hemen alta saatı yazın buluşup duel yapalım. Forumlarda aglamanın bir faydası olmadıgını, elinizden gelen en iyi itemleri kasıp, pvp bilginizi arttırmanın buraya "nerf shaman" yazmaktan daha akıllıca oldugunu umarım bir gun idrak edersiniz.
Saygılar
Sosyal ağlarda paylaş

tövbe Yarabbim.yemin ediyorum çok kötü patlicam ama ne zaman.büyükçe yazıyorum bakın.SABAHTAN BERİ ÖZELLİK AÇISINDAN SHAMAN > PALA DİYORUM DÖNÜP DOLAŞIP HUNTER DI BİLMEMNEYDİ,PLAYER İYİYSE YENİYOSUN,YENEN YENİYO GİBİ LAFLAR ETMEYİN.player iyiye bakarsan konu çok değişir.alın size hepsini topluca yaziyi anlayın büyükçe ayrıca.BENİ SHAMANDA RAHATSIZ EDEN ŞEY İYİ KÖTÜ HERŞEYİ YAPABİLMESİDİR.VE ALLİANCE TA BUNLARI YAPABİLEN Bİ FACTİONAL CLASS YOKTUR.BEN BUNA YAKINIYORUM.ÖZELLİK AÇISıNDAN SHAMAN > PALADİN HATTA ÖZELLİK AÇISINDAN SHAMAN > HEPSİ AMA PLAYER A GELİRSEN İŞ DEĞİŞİR.SHAMAN I KESEN VAR KESEMEYEN VAR.EĞER Bİ PALADİN SHAMANI KESİYORSA BU KENDİ İYİ OYNAMASINDANDIR ÇÜNKÜ ÖZELLİK OLARAK ASLINDA DAHA YETERSİZ!!!!! aynı şeyleri 5000. defa dedirttiniz helal olsun./clap[signature][hline]Lorrotar-60 Human Mage-BL

Sosyal ağlarda paylaş

şimdi blizzard a göre shaman ve paladin kendi factionlarındaki support klassları. Blizzard support klasslarını neyi düğü belirsiz klasslar olarak tasaladığı için 2 klassda garip hale gelmişlerdir.

shaman ın bazı durumlarda inanılmaz işe yarayan özellikleri vardır. paladinin de bazı özellikleri çok işe yarar ama hepsini toplarsak shaman>paladin olmakta (pvp de)

blizzard en büyük hatayı pvp sisteminde herşeyi öldürme üzerine yapmasıydı. eğer "öldürme-ölme" yada öldürme/ölme gibi bir oran yapsalardı. işte o zaman paladin belki grup savaşlarında daha fazla işe yarayabilirdi.

5 vs 5 veya 10 vs 10 savaşta 2 paladin ile 2 shaman arasında dağlar kadar support farkı var. geri kalan klasslar eşit dağılmışsa. iki tarafta iyi oynuyorsa horde alıyor :(

çok basit sebepler var. combatın hayatta kalmadan çok intihara meğilli playlerarı ödüllendirmesi. shamanın her özelliği ofansif ve karşı tarafı savunmasız bırakma üzerine. paladinin de çoğu özelliği defansif ve grubundakileri jhayatta tutma üzerine. daha önce başkalarının da belirttiği gibi shaman paladinin yeptığı şeyleri bozabiliyor (purge, earthshock) ama paladin shamanın yaptığı şeyleri engelleeyemiyor. Çıkıpta bana totem e atack ver demeyin. her paladinin elinde 3s nin üzerinde hızı olan 2h silah var. o karambolde totem e atack verip kırmak demek 4sn ama shamanın aynı totem i tekrar dikmesi daha kolay. haa başka klass kırar orası ayrı.

bence shaman a yapılabilecek basit bir nerf purge un her seferde sadece 1 buff kaldırması. nasıl cleanse her türden sadece 1 effect kaldırabiliyorsa purge de sadece 1 tane kadlırsın.
2. travel form a geçiş süresi biraz yükseltilmeli. hemen geçip kaçamamalı.

bundan başka shaman ı nerflemek yerine diğer klassları bufflamaları gerekiyor.[signature][hline]NO PAIN NO GAIN ® ©
Sandrue
human paladin (Burning Legion)
oxxx[==============>

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 14 Ağustos 2005 20:21 tarihinde demiş ki:
PVM KONUŞMUYORUZ! HALEN BUNU ANLAYAMAYAN VARSA GİTSİN TÜRKÇE KURSUNA ÖNCE!

şamanda plate giymiş gibi armor, (elements + blue shield 4000 armor sadece) mage gibi nuke, (1200lük) priest gibi heal, (850lik 1.5sn lesser heal) AYNI ANDA olabiliyor. aynı şaman önce şok atıp sonra heallenebiliyor. isterse daggerla kullansın wf'yi gene melee dmg kaydeğer vuruyor rakip plate giymiyorsa. bunu da kabullenmeyen şaman gitsin sınıfını öğrensin, 60 olmakla oyun öğrenilmiyor demek ki..

Ne kadarda haklısın 60 olmakla ögrenilmedigi konusunda..[signature][hline].:[ Lady Caprice Xante ]:. The Sole Survivor
Sosyal ağlarda paylaş

Farkında isen ordakilerin hepsi ilk saldırıyı yapan hunter durumları ve manasını bitirin gerisi kolay diyor ama shamanın atladığı veya yaklaştığı durumlarda hunterın şansı yok. Laf ebeliği yerine linki okusan daha iyi olurdu.[signature][hline]Kalplerdeki Kaymak
Kızımız Duru

[Bu mesaj Absolut tarafından 15 Ağustos 2005 16:38 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun zaten 1v1 üzerine kurulmadıgını en basitinden questlere bakarak bile anlaşılabilir..
Sizin köyde işler nasıl yürüyor bilmiyorum ama bizim köyde 1v1 pek olmuyor..
Hayatımda 1000 kere allyla kapıştıysam 50 tanesinde bu olay 1v1 gerçekleşiyor ve onların bir çoğuda bir taraf low mana yada hp ile giriyor :)

Hunter petle yada totemle Mega EB totemi kırıp stun yada slow atıp range ini korumuyorsa..
Mage wandla Mega EB totemi kırıp poly blink nova gibi uzaklaşma için ideal yeteneklerini kullanıp range e çekilmiyorsa
Priest wandla kırıp fear atıp range ini sağlamıyorsa
Rogue saniyede 66 kere atak yapabilirken dönüp bir kere Mega EB totemi kırmıyorsa
Warlock ta pek wand fear gibi şeyleri kullanıp kurtulamıyorsa Mega EB totemden..
Warr,Paladin aynı keza EB totemin rangeinden çıkamıyor yada dönüp kırma zahmetinde bulunmuyorsa..
Shaman ne yapsın ?

Mage gerekirse sheepler novalar çekilir bandaj basar..
Rogue kör eder bandajını basar..
Paladin stun yada shield açar healını yapar..
Hunter slowlar trapler bandajını atar..
Warlock Priest fear fln kullanarak kendini heal edecek zamanı kazanır..

Shaman Eb totem atar wolf olur kaçar..
Ama şunu düşünmüyor bazıları malesef..
Heal olmak için nereye kadar kaçacaksınız ??
41 Yardın dışınamı çıkacaksınız slow efekti yemişken bir mage den ?
Sprintindenmi kaçacaksınız bir rogueun?
Şarjındanmı kaçacaksınız bir warrın?
Petindenmi kaçacaksınız hunterın?
Fear yada o tarz şeylerindenmi kaçacaksınız en az 30 yard range i olan priest warlockların?

Ama bunları düşünmüyorsunuz..
Kaçabiliyor demek kolay ama range den çıkana kadar tüfek sıkan warr hunter ın büyü sallayan casterların mı rangeinden çıkıp heal atıp geleceksiniz ?

Heal atmanın mantıgı karşı taraf heal atamazken kendinizin heal atmasıdır ki hp avantajı kazanın

Ama tabi shaman Heal olmaya gittiginde bazıları yandaki armut agacından meyve toplamakla meşgul oluyor sanırım?

Her karakterin karşı tarafı durduracak abilty leri spellleri var ken shamanın bir tane bile stun yada hareket kısıtlayıcı özelligi yokken frost+eb çok koyuyorsa devam edin nerf shaman demeye..
Stun'ın ve hareket kısıtlayıcı (yada attack engelleyici diyim fear sheep vs) ın amacı karşı taraf size vuramazken sizin onun canını azaltarak hp avantajı sağlamakken shamanda bunların hangisi var ?

Bir çoğu konuşuyor ama hiç düşünmeden konuşuyor..

Birisi diyorki 1200 shock critleri..
Biriside çıkıyor 2k melee critledi..
Diğeri geliyor abii manyak heal çakıyor..

Sonra bunları okuyan başkaları yada talent puanlarını hesaba katmayanlar sanıyorki bunları tek bir shaman yapıyor.. 3in1 maşşalah..

1- %18 ortalama ile 1200 critik shock
2- 2k wf crit
3- 3x Heal..

Bunların hepsini yapabilmesi için bir shamanın

1- Spell Crit inc %1 + Melee crit %1 aynı anda bulunduran parçalardan kendine set yapması lazım
2- Bu parçalaın hepsi yüksek miktarda Stam+Int+DEX vermesi lazım..
3- Hepsinin çok abartı armor değerine sahip olması lazım..
4- 51 değil 150 talent puanına ihtiyacı olması lazım...
5- Hepsinde yüksek miktarda fire ve cold resist olması lazım..

Bunlara sahip olabilecegini düşünüyorsanız bir shamanın zaten ben boşuna ellerimi yoruyorum burada..

Düşman üzerinde kontrol kurma konusunda 3 den sonra bol bol resistleyen frost shock ve tek vurşuşta kırılan 20 yarddan wand ile bile kırılabilen bir Mega EB totem bu kadar zorluyorsa bence shaman nerf deme zamanı degil kafa yorma zamanıdır nerde yanlış yapıyorum diye..[signature][hline].:[ Lady Caprice Xante ]:. The Sole Survivor
Sosyal ağlarda paylaş

Ve son bir ekleme gerekirse..

Nette yayınlanan movie'leri izleyip shamanların overpowered lıgından yada başka classların zayıflıgından bahsedemezsiniz..

Neden mi ?

Çünkü insanlar SHOW yaptıkları movie leri toplayıp internette yayınlıyorlar..

Basit bir örnek vereyim

WF nin ihtimali 20% ama gidin bi movie bulun ismi Shaman Overpowered with WF diye izleyin göreceksiniz ki adam üst üste 5 kere WF atıyor..

Ama sonra gelipte shaman nerf demeyin bu movie leri izleyip

Bende gidip ezdigim adamların moviesini yapsam ben çokmu iyi oynuyor olurum? Hayır sadece görsel bi show olmuş olur
[signature][hline].:[ Lady Caprice Xante ]:. The Sole Survivor

[Bu mesaj CapriceXante tarafından 15 Ağustos 2005 16:44 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...