Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

single player oyunların devri kapanmıştır.

HaYaLeTR

Öne çıkan mesajlar

Nasıl oyun cıkmıyor ya piyasa oyun kaynıo tamam online oyunların sayısı baya bi arttı ama single oyunların devri daha kapanmadı en azından uzun bir süre daha aramızda kalıcak single oyunlar.[signature][hline] _Kusuk_

Aut disce aut discede.

İçimdeki Sarı Kapaktan İlham Alıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

single hiç bi zaman bitmez.Unutma aslında çok gibi görünsede Türkiye aslında diğer ülkelere göre adsl kullanımı az olan bi ülke[signature][hline]Lopeth, 31 Temmuz 2005 20:35 tarihinde demiş ki:
her fake için topik açarsak adamlar kendilerini bi bok (kaka)zannedip tekrar tekrar gelirler
Sosyal ağlarda paylaş

said:
MysterySpectre, 01 Ağustos 2005 15:44 tarihinde demiş ki:
illede single olmasına gerek yokki sade multiplayer stratejide çıkıyor hele hele frp rpg demen iyice komik olmuş çünkü bikaç örnek vereyim frp olarak gunz online , rpg olarak hertürlü oyun :D

[Bu mesaj MysterySpectre tarafından 01 Ağustos 2005 15:45 tarihinde değiştirilmiştir]

himm pek sevgili arkadasim

ulan hangi mmorpg de düzgün frp var hepsi karekter kasma oyunu sizi de kandiriyorlar yilin frp si diye istedigin kadar öyle oyunlar yap hiç birisi fallout baldurs gate etmez neden mi?

çünkü adi geçen oyunlar herşey senin karekterin için hazirlanmiş herşey senin tepkine göre değişiyor
kitap gibiler

zaten strateji oyunlarini ayakta tutan multiplayerlarinin sağlamligi ama düzgün bir single destegi olmadan da hangi strateji oyunu ayakta kalir?
Sosyal ağlarda paylaş

ahahahaha.
5-6 sene önce de "single devri kapanmıştır, artık multiplayer devri" felan deniyordu, değişen birşey yok.

en basitinden adventure ve rpg oyunları çıkmaya devam ettiği sürece singleplayer devri "kapanmaz".
fps ve strateji için de aynı şeyleri söyleyebiliriz.

son zamanlarda çıkmış birkaç oyun sayabilirim hemen
GTA: San Andreas, Half-Life 2, Doom 3, Vampire: The Masquerade Bloodlines, KOTOR 2 The Sims 2 ve benzeri oyunlar.
Bunlar çıkıyor, ve tutuluyor, oynanıyor. Demek ki singleplayer oyunlar halla tutuluyor ve zevkle oynanıyor.

"kimse sanal beyinlerle oynamak istemiyor" denmiş. şahsen ben oynamayı çok severim. o sanal beyin dediğimiz şey rp yapabiliyor, farklı dialog seçenekleri sunabiliyor, senaryoyu daha zevkli hale getirebiliyor ve bize farklı encounter imkanları sunuyor.[signature][hline]Beş Hececiler

[Bu mesaj Bonecrusher tarafından 01 Ağustos 2005 18:07 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

peki arkadasım o 3 seçenek sunar tam çözümü vardır falan online oyunda carın kaderi tamamen senin elinde ve gerçekten artık bilgisayarımda single oyun yok ben sevmiyorum ve sevmeyen insanda çoook tanıyorum[signature][hline]mmorpg verin bana uleyn kaliteli olsun nerede benim mmorpgler
Sosyal ağlarda paylaş

said:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.

böyle düşünen kişilerde çoğunlukta[signature][hline] Sezercik, 11 Haziran 1981 tarihinde demiş ki:
Vurmayin abiler ,vurmayin ablalar...

Haydi kafalar Telekoma[/b]
Yukarda yazılanların hepsi geyiktir...
Sosyal ağlarda paylaş

Zor biraz yau...
Yeni Morrowind çıkacak misal. Hiçbir güç beni Morrowind gibi bir oyunu multi oynamaya itemez. Oyunun bütün güzelliği kaçar, gazı kaçmış kola gibi bir şey olur. Multi oyunlarda standart paket içerisinde gelen kazıkçılar, cıvıklar, salaklar, yaşı küçük oyuncular, ingilizce bilmeyenler ona rağmen kendi dilinde sana bişi anltamaya çalışanlar, gerizekalılar, item almak için kasanlar, kolaya yatanlar... vs bunları Morrowind oyunlarında düşünsenize! Multi tamamen seçmeli bir şey. Ben insanların her tarafa bulaşan iğrençlikleri, salaklıkları yerine kodlanmış NPC lerin silikon çip destekli asilliklerini seçtim şu ana kadar. İnsanlarda bir değişiklik olmadığı sürece seçimimde de bir değişiklik olmayacaktır. Canım sıkılırsa Multiplayer oyun seçeneğimi kullanır, multiplayer bir oynarım. Ama diğer zamanlarda single player devam ederim :D[signature][hline]Yazdıklarımla ilgili bir soru(/n) olması durumunda "özel mesaj" atarsanız daha hızlı yanıt alırsınız. mono-blog
Sosyal ağlarda paylaş

singleplayer sevmeyen insan çok olabilir, ama singleplayer seven daha çok insan var.

mesela Sam'in imzasına bakarsan şöyle birşey görürsün:
said:
Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:

People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.

sen singleplayer'da 3 farklı yön olduğunu, kısıtlı olduğunu söylemişsin.
mmorpg de öyledir.
belirli questleri yapmak için belirli levelda olman lazım. bundan dolayı senin levelındaki questleri tamamlayıp kendi levelındaki yaratıkları kesmen gereklidir.
gene lineer bir oyun oynamış olursun.
ha, biraz daha özgür bir şekilde lineer oluyor, ama sonuçta lineer.

multiplayer oyunlarda bir hikaye yoktur. singleplayer oyunlarının kilit olayı hikaye ve atmosferdir.
mmorpg'lerde sen özgür olduğunu sanarsın, karakterinin hayatı senin elinde olduğunu sanarsın.
ancak yaptığın hiçbirşey senin karakterine etki etmez.
mmorpg'lerde tek yaptığın şey skill ve para kasmaktır.
oysa singleplayer'larda yaptığın herşey aslında senin karakterini etkiler.
dialoglarda seçtiğin seçenekler karakterinin hayat görüşünü değiştirebilir, insanların sana olan tepkileri değişebilir, üstelik hikayedeki rolünü daha iyi hissedersin.
örneğin fallout, baldur's gate, planescape torment.

ha bi de neden biz karakterlerden bahsediyoruz ki onu anlamadım.
quake 3 oynarken rocket jump yapıp sonra da rakibinin kafasına rail çektiğinde aldığın zevki, bir adventure oyunu oynarken zor bir puzzle'ı çözdüğünde de yaşayabilirsin.
tek olay karakter kasmak değildir.

dediğim gibi senaryo ve atmosfer, singleplayerların en önemli gücüdür.
bir starcraft, multiplayer olarak en çok tutulan oyunlardan biri. ancak singleplayer olarak bile tek başına multiplayer'ıyla başa çıkabilecek kapasitededir. ince işlenmiş hikaye, ilginç kişilikler, sürekli değişebilen tahmin edilemiyen olaylar, insanı içine çeken atmosfer...

şahsen, starcraft, half-life, fallout, sanitarium gibi oyunlar çıkmaya deval ettikçe singleplayer devrinin kapandığından bahsedemeyiz[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Lopeth, 01 Ağustos 2005 19:25 tarihinde demiş ki:
said:

böyle düşünen kişilerde çoğunlukta

ehehehe. ben yazana kadar lopeth yazmış zaten ;)

said:
dasaaa, 01 Ağustos 2005 19:31 tarihinde demiş ki:
Hiçbir güç beni Morrowind gibi bir oyunu multi oynamaya itemez. Oyunun bütün güzelliği kaçar, gazı kaçmış kola gibi bir şey olur.

doğru, mmorpg'lerde tek olay skill kasmakken, böylesi rpg'lerde olay o dünyanın içine girmeye çalışmaktır.[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

birde mmorpg lerde seni oyundan soğutacak cok şey olabiliyor hayir tamam tabii ki onlarda cok iyi oyunlar ama bir yere kadar

ayrica bir oyunun tam çözümü varsa mmorpglerinde guide lari var bu na nediyeceksin single bitti diyen oyuncu arkadaşim?

ve ben bugun bile çiktigindan uzun bir süre geçmesine rağmen zeus ile ceaser 3 ü oynuyorum
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Lopeth, 01 Ağustos 2005 19:25 tarihinde demiş ki:
said:

böyle düşünen kişilerde çoğunlukta

İste budur aynen +1 =)[signature][hline]kaleidoscopic 20 Haziran 9:30 sularında Rockistanbulda demiş ki:

Zaten tekerleklere karşı ilgim var...
Sosyal ağlarda paylaş

pek dusunmeden bi geneleleme olmus o.[signature][hline]Cmabridge Üinversitesi
Cmabridge Üinversitesinde yaıpaln bir arşaıtrmaya gröe, bir kleimedkei hafrlrein hnagi sıarda didizlikleri dğeil, ilk ve son hafrlrein dğoru yedre olamalrı öenm tşamıatkadır. Geirsi taammen kamradaşır ve ynie de surosnuz olraak okubanilir. Buunn sbeebi isnan benyinin her hafri tek tek dieğl kemileelri bir btüün oralak omukadısır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...