Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kara kule-Stephen king

Kartan

Öne çıkan mesajlar

Aranızda kara kule serisini uzuun uzuun okuyan var mı?Bir başladım ki bırakamıyorum.Yeri geldiğinde macera,yeri geldiğinde gerilim,yeri geldiğinde aşk...Hele hele insan, Büyücü ve cam küre'yi okuduktan sonra Roland'ın neden,nasıl böyle olduğunu daha iyi anlıyor.Daha 5. kitabına başlamadım.Ama bu 4.kitap bitince hüngür hüngür ağlayasım geldi.Ağlamadım ama bir hüznün içine düştüm ki sormayın.Gerçi kitapta da olan olmuş geçen geçmiş ama...Acaba susandan kitapların devamında bahsediliyor mu?
Sosyal ağlarda paylaş

toplam 5 cilt olması lazım.

ilk kitap bana fallout'u, ikincisi hunter the reckoning'i, üçüncüsü de vampire the masquerade'i andırdı.
4. kitap ve 5. kitap'ı okuyamadım daha.. Epey zaman geçti ilk üç'ü okumamdan, hepsini bi topluca tekrar okuycam..

Stephen King'in yarı fantezi yarı macera ilginç bir hikayesi.[signature][hline]I fear no enemy!
I fear not death!
For the khala is my strength!
En Taro Adun!
Sosyal ağlarda paylaş

1-Gunslinger (Kara Kule)
2-The Drawing of the Three (Üç'ün Çekilişi)
3-The Waste Lands (Çorak Topraklar)
4-Wizard and Glass (Büyücü ve Cam Küre)
5-Wolves of Calla (Calla'nın Kurtları)
6-Song of Susannah
7-Dark Tower[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Kartan, 19 Eylül 2004 21:57 tarihinde demiş ki:
Bu arada song of susannah 8 haziranda çıkmış,(tabi ingilizcesi)Stephen king'in ana sitesinde gördüm

evet çıkmadı henüz
Türkiyede çıkanları yazmadım ben zaten özellikle
parantez içinde Türkçe isimler yazılı olanlar çevrilenler
"toplam" 5 kitap olmadığını söylemek için ekledim 6 ve 7inci kitapları, toplam 7 kitap yani 5 değil[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

Yaa okudum hepsini ama 2. kitabı en son okudum. (ufak bir sorun oldu bulamadım kitabı :P) 2. kitabın Eddie kısmı çok güzeldi. Ama Detta Walker/Odetta Holmes kısmını biraz okuduktan sonra kitabı yarım bıraktım ve bir dha okumadım. Bu kadar sıkıcı bir bölüm okumamıştım. Hala okuyasım yok. Onun dışında çok güzeldir bu seri mutlaka öneririm herkese. Birinci kitabın dördüncü baskısını yeni kapağı şahane olmuş. Alasım geldi görünce. Okuduğum en iyi kitabı Büyücü Ve Cam Küre oldu. Çorak Topraklar'da oldukça güzeldir. Calla'nın Kurtları nispeten kötü olmuş. Ama okunmalı listesinde bir kitaptır :) Okuyun işte seriyi. Okumadan Stephin King okudum diyemezsiniz :)[signature][hline]einsof_totor23, 20 Eylül 2004 00:53 tarihinde sivilcelerden kurtulmak konusunda demiş ki:
millet söyler inanmayız daha doğrusu inanmak istemeyiz,belki de saçma gelir.Ama bu benim için kesin geçerli çok denedim çünkü belki senin içinde çözüm olur.oda şu;
UFAKLIKLA VEDALAŞ!!! :-(

Sosyal ağlarda paylaş

Gerçekten de okuduğum en iyi kitabı büyücü ve cam küreydi.Bana nedense ilk kitap daha anlaşılmaz gelmişti(sıkıcı değil).Önceden de dedim sanırım bir büyücü ve cam küre,bir de jose mauro'nun şeker portakalı ve devam kitapları beni bu kadar duygulandırmış ve hüzünlendirmişti.Acaba Susan'la Roland tekrar karşılaşır mı ki? :P Jake falan geri dönmüştü mesela...Bu arada geçen gün ilk kitaba bir göz gezdireyim dedim meğerse (spoiler!) çoğu önemli olay laf arasında açıklanmış.Mesela ilk kitapta susan'ın öldüğü,Roland'ın annesini öldürdüğü,Roland'ın Susan'ın ölümünü izlediği hatta susan'ın yakıldığı dahası susan'ın roland'ın aşkına hala sahip olduğu falan söylenmiş...
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada ingilizcesi sağlam olanlar remzi kitabevinde orjinalini bulabilirler, 5 ve 6. kitaplar vardı, 7. de yakında orda olur mutlaka, ben hardcoverlarını almıştım, normal olanlar da gelmiştir eğer çıktıysa[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

7de çıksında hepsini toptan alıyım[signature][hline]İnsanın hayatında iyi arkadaşları ve dostları vardır.iyi arkadaşlar kodese düştüğünde seni kefaletle çıkaranlardır.dostların ise kodeste yanında olanlardır...
Gidiyorum hayattan,suların aktığı yönden,rüzgarın sevgi dolu okşayışından uzaklara uzaklara gidiyorum....
Sosyal ağlarda paylaş

• 9 ay sonra ...
7de cıktı en sonunda, mayıs sonu ya da haziran başlarında(emin değilim) serinin amerikada 2004 ekiminde cıkmış olan son kitabına kavuştuk

bir efsane sona erdi, açıkçası bu şekilde bitmesini istemezdim, ama king in de dediği gibi önemli olan kulenin en üst katında ne olduğunu görmek değil yolculuğun kendisiydi. Acıklı da bitti biraz, sonlarında hikayeyi bağlayabilmek adına bir çok yeri kestiği ya da cok az detayla yazdığı kanaati oluştu bende, başlarda gösterilen detay bolluğu sonlarda üstüste olaylar ile bir bitiş zincirine sokulmuş

hep beraber kuleye vardık, en üst kattaki odayı gördük, bir efsanenin daha sonunu görmek bizim nesilimize nasip oldu...[signature][hline]I know someday you'll have a beautiful life, I know you'll be a star
In somebody else's sky, but why, why, why can't it be, why can't it be mine
DevArt
Sosyal ağlarda paylaş

ya yine muhteşem bir son da, stephen king biraz aceleye getirmiş biraz da kara kuleyi ciddi anlamda okumayanlara(kısacası sadece kulenin en üst katındakileri görmek isteyenlere) bir sürpriz yapmış

şahsen cok rahatsızlık duymadım, o yolculuk boyunca yaşananlar yeterdi zaten bana, ama gerçek kule okuyucularını daha atmin edici bir şeyler yapsaydı ayrı bir mutlu olurdum tabi...[signature][hline]I know someday you'll have a beautiful life, I know you'll be a star
In somebody else's sky, but why, why, why can't it be, why can't it be mine
DevArt
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...