Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Matrix 'i anlayanlar Kurulu [fan thread]

Nebuch

Öne çıkan mesajlar

ya emin degilim ama şöyle olabilir.

insanlar ve makinalar arasında bir savaş var dimi. makinalarda yapay zeka oldukça ileri seviyede emirlerin dışına cıkacakkadar bilinçlenmiş durumdalar.

ordaki bir grup insan robot ile ölme riski olmaksızın iletişim kurdukları bi yer programlamışlar. tam hatırlamıyorum ama orda yaptıkları bikaç şeyle robotun güvenini kazanıyorlardı.

aslında mikinalar için bile savaşın bir anlamı kalmamış durumda.

yaptıları şeylerden sonra robotun ışıklarıda kırmızıdan yeşile dönüyordu bu temsili bir barışın işaretidir aslında orda.o robot insanların sadece yokedilmesi gereken canlılar olmadıgını anlıyor...

son sahnede robot sahil de oturmuş başınını önüne egmiştir.işte orası hüzünlüdür.

benim fikirlerim bunlar oldukça yüzeysel[signature][hline]"All those moments will be lost in time, like tears in rain..."
Bish'in akıllara durgunlık vericek görüntüsü !

[Bu mesaj Bıshop tarafından 27 Temmuz 2004 22:24 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

tüm değişimleri yazmamışsın. evet yeşil kırmızı olayı doğrudur. hatta seri de bile yeşil kırmızı ve hatta sarıyla karşılaşmaktayız:

Neo ilk uyandığında onu kafa bağından söken makinenin görüş ünitesi sarıdır. Neo öldükten sonra onu taşıyan makinenin de görme üniteleri sarı renkte idi. bu sanırım," ne savaşırım ne de barış yaparım" demek.

değişimlerin çoğu mezunluk programında oluyor bu arada...[signature][hline]Size vaad ettiğim tek şey gerçek. Fazlası değil.
Sosyal ağlarda paylaş

kesinlikle. ayrıntının en az olduğu konusudur ki ben pek sevmem bu yüzden.
*!filmi yüz kez izleyip "mutlaka var abi, eminim" diyerek göz bozukluğuna yol açacak kadar dikkatli izlediğini hatırlar."* [signature][hline]Size vaad ettiğim tek şey gerçek. Fazlası değil.

[Bu mesaj Nebuch tarafından 27 Temmuz 2004 22:38 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bıshop, 15 Haziran 2004 22:05 tarihinde demiş ki:
uzun yıllar insanların psikolojisi, dinamik yapısı sosyal yaşantıları ve hormanları üzerine araştırma yapıyor robotlar.insanları keşvediyorlar.sevgiye duygulara tanımlar getiriyorlar.

said:
Nebuch, 16 Haziran 2004 18:11 tarihinde demiş ki:
sevmek gibi hormonel bir durumun makinelere gelmesi aynı zamanda kahin yuzunden de olabilir.

matrix kurulmadan çok önce, ilk robotlar varken robotların duyguları oluyor..

oysa ki
hormonları olmayan
beyni olmayan
bir objenin, duyguları olmasını bekliyemeyiz.

said:
zlorwf, 05 Temmuz 2004 04:12 tarihinde demiş ki:
LoL acaba filmi yapan elemanlar felsefesiydi bilmemnesiydi düşünmüşlermidir acaba=) Pazarlama tekniği bence "Matrix Felsefesi"

bence de öyle.
bir iki basit şey koymuşlar, buna da matrix felsefesi demişler, adamın cep telefonuyla konuşmasını bile felsefeye dayandırmaya çalışıyorlar.

film ilkinde güzeldi, sevdim.
ama matrix 2, matrix 3..
sonra >>çizimler süper güzel olsa da<< animatrix..
adamlar cılkını çıkardılar bence.. rezili rüsvan ettiler.. :)

benim görüşüm bu tabii..[signature][hline]iyi kötü çirkin
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bıshop, 27 Temmuz 2004 22:44 tarihinde demiş ki:
birşeyin cok iyi yada güzel olması için ayrıntı fışkırması gerekmiyor işte en güzel örnegidir o anime

ha bak doğru demişsin..
matrix 1'i serinin diğer filmlerinden daha çok sevmemin nedeni bu.
ayrıntı koyucaz diye didik didik etmemişler filmi..[signature][hline]iyi kötü çirkin
Sosyal ağlarda paylaş

Bu kadar Matrix fanı olduğuna göre bu habere sevinirsiniz sanırım. Matrix Revolutions dvdsinde "matrix online" oyununda ayda bir video gireceği açıklanıyo ve bu demo film görüntüsüyle olcak.Ayrıca filmdeki karakterleri de eğer çok görev kasılırsa görebileceğimiz açıklanıyor.Bence Morpheusu, Seraphı görmek harika olur onuda geçtim yan karakterler bile süper olur(Ghost,Link,Kid falan..)
Sosyal ağlarda paylaş

bakın başında fan thread yazıyor. Fan ne demek? bunu mu açıklayayım? Eğer her beğenmediğim pazarlama tekniğini eleştirseydim (ki pazarlama tekniği olduğuna inanmıyorum) siteden atılırdım herhalde.

[Bu mesaj Nebuch tarafından 29 Temmuz 2004 21:27 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

biraz da felsefe yapalım:

* Savaşı kim başlatıyor? sorunun cevabı net değil ve yoruma çok açık. bu yüzden uzun süre tartışabiliriz.:)

Önceki sorumda ise değişimler: (hatırladıklarım)
1- altın rengi ve savaş pozisyonunda geliyor programa. yani kendini bıraktığı yerde. savaşmaya çalışıyor ama nafile. kapılardan girmek zorunda bırakılıyor.
2- vücudundaki altın sıyrılıyor, bu altın tabaka bir top oluyor ve makine bu topu yakalamaya çalışıyor.
3- yine altın renginde bir kadın oluyor, ama sağ omzunun üstünde kurt benzeri bir makine (siyah renkli) var ve kadınımız bu makineyi delik bir su testisine koyuyor.
4- kadın makinemiz altın topla yeniden karşılaşıyor fakat top bu sefer alamayacağı kadar tehlikeli. tehlikesiz hale geldiğinde ise onu bir insan kaçırıyor.

şimdi bu değişimlerin getirdikleri:

1- inandırmak için bıraktığı yerde başlıyorlar, progarama. onların geçtiği kapıları kullanmak zorunda kalıyor, cinselliğin insanlara ne kadar haz verdiğini görüyor ve sinirleniyor.
2- bu onun dışı yani kabuğu koruyucusu gibi. altın gidince korumasız kalıyor ve paslanmaya başlıyor, paslanmak sembolik tabi.
3-bu dış kabuk çıkmasıyla içindeki insan karşıtı düşünceler savunmasız kalıyor ve program bu düşünce ve makineyi birbirinden ayırıyor. düşünceler bir kurt gibi... beyni kemirebilir anlamı konulmuş. makine bu düşünceleri atıyor.
4- fakat bu zeka aptal değil hala şüpheci yaklaşıyor olaylara. savunmasını tekrar geliyor ama bu sefer makinemize saldırıyor! burda makine, savunmanın neden saldırdığını anlıyor: savaşı bıraktığı için. yine de peşinden gidiyor ama tuzağa yakalanıyor. burada çok önemli bir şey oluyor: makinemöiz bir insanın yardımını kabul ediyor, fakat geç kalıyor. sonra bir mekana gidiyor orada yardımı tam zamanında kabul ediyor ve insanların tarafının daha kazançlı olduğu sonucuna varıyor. hatta işi ilerletip birine aşık oluyor! onun görevini devam ettiriyor...[signature][hline]Size vaad ettiğim tek şey gerçek. Fazlası değil.
Sosyal ağlarda paylaş

nebuch!!!
ya neo kırmızı hapı hiç almasaydı,savaş yine sona erermiydi?
yoksa kırmızı hapı alacağı zaten kesinmiydi?peki sen aynı durumda olsan hangi hapı alırdın?walla merakımdan soruyom[signature][hline]dreams make the future, but the past never lies...
www.zuhaha.cjb.net
Sosyal ağlarda paylaş

orda fan thread daha önce yazmıyordu ama.

yani insanlar her seferinde eleştirmek için, övmek için, küfretmek için ayrı ayrı topic açamazlar. tamam belki kural bunu gerektirir ama paticik üyeleri bu kural bakımından biraz serbest. ayrıca sırf matrix'e laf gelmesin diye de bir topicin ismi değiştirilip o topici kötüleyen üyelere kovarmış gibi ya da onların bildikleri birşeyi onlara öğretecekmiş gibi sözler de söylenmez.[signature][hline]Çirkin kadın yoktur, az vodka vardır.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence The Matrix süper bir filmdi,aradan 5 sene geçmesine rağmen hala hayranlıkla izlerim ve izlediğim en iyi film diyebilirim. Matrix Reloaded ta bence baya iyiydi ama Revolutionsı çok beğenmedim.Bide ilk filmin havası çok ayrı(çekim olarak dialoglar olarak falan).3.filmde sanki bi "hemen çekelimde sahneleri çabuk bitsin" tarzı bi hava var. Dialoglar falan yine iyi ama 1 ve 2ninkliler(özellikle 1) daha sarıyo bence.Yalnız(kişisel görüşüm) eğer 2 öyle çekilmeseydi senaryo falan açısından 3 te öyle gelişmezdi.

Bide DarkCity'e bi bakın derim. Daha iyi falan demiyorum(hatta Dralnu izlerken sıkılıp kapadı)ama Wachovskilerin çok esinlendiği bi film.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ginaly, 29 Temmuz 2004 22:59 tarihinde demiş ki:
nebuch!!!
ya neo kırmızı hapı hiç almasaydı,savaş yine sona erermiydi?
yoksa kırmızı hapı alacağı zaten kesinmiydi?peki sen aynı durumda olsan hangi hapı alırdın?walla merakımdan soruyom

kırmızı hapı alacağı kesindi... Ben olsaydım. tereddüt bile etmezdim sanırım.[signature][hline]Size vaad ettiğim tek şey gerçek. Fazlası değil.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
-coLdwind-, 29 Temmuz 2004 23:24 tarihinde demiş ki:
orda fan thread daha önce yazmıyordu ama.

yani insanlar her seferinde eleştirmek için, övmek için, küfretmek için ayrı ayrı topic açamazlar. tamam belki kural bunu gerektirir ama paticik üyeleri bu kural bakımından biraz serbest. ayrıca sırf matrix'e laf gelmesin diye de bir topicin ismi değiştirilip o topici kötüleyen üyelere kovarmış gibi ya da onların bildikleri birşeyi onlara öğretecekmiş gibi sözler de söylenmez.

fan thread yazmadan önce de bu konu tartışıldı. hem zatn o yazı sırf reklam olsun. Konunun fanları baksın diye yazıldı. Beni eleştirmeyin demiyorum. sadece daha önce cevap verilmiş leştiriler yapmanız konusunda sıkıntılıyım.[signature][hline]Size vaad ettiğim tek şey gerçek. Fazlası değil.
Sosyal ağlarda paylaş

zaten burdaki eleştirilerin %90 ı bu bölüm daha açılmadan, hatta sen daha buraya üye olmadan önce yapılmıştı. eğer dünyada her eleştirinin cevabı var diye o eleştiri sadece bir kere yapılacak olsaydı....

burası bir forum, insanlar çok sık aralıklarla olmadığı ve güzel bir üsluba sahip oldukları sürece istedikleri şeyleri eleştirme hakkına sahipler. bir kere cevap verildi diye insanlara bu şekilde davranmak yanlış.

ayrıca foxx söylemedi sanırım ben söyleyeyim, moderatör olmak her mesaja cevap vermek ve kendini diğer insanlardan üstün görmek anlamına gelmez.

i will speak no more.[signature][hline]Çirkin kadın yoktur, az vodka vardır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...